Major Ronan Jackson (Devon Sawa), skúsený stíhací pilot izraelských obranných síl a syn amerického senátora (Robert Patrick), je pri prelete sýrskym vzdušným priestorom zostrelený. Po tom, čo sa mu zázrakom podarí prežiť, zajmú ho bojovníci protiizraelského hnutia Hizballáh. Príslušníci amerických jednotiek, ktoré operujú neďaleko na spoločnom vojenskom cvičení, musia nečakane zmeniť svoje plány a vyraziť do ostrej záchrannej akcie, aj keď na to nie sú pripravení ani špeciálne trénovaní. Elitní americkí vojaci pod vedením seržanta delostrelectva Davea Torresa (Amaury Nolasco) riskujú svoje vlastné životy v nádeji, že zachránia spojenca, ktorého vlastne nepoznajú a s ktorým sa nikdy nestretli. (TV JOJ)

mira007

Béčkový válečný akčňák o americko izraelském týmu, který musí místo společného cvičení jít zachraňovat sestřeleného pilota z rukou jakési iránské milice v Sýrii. Film, který se tváří strašně vážně, má pár známých tváří ( už zase terminátor T-1000 Patrick nebo Yael Eitan aka zlobivá dcerka Dana z Hatufim ), ale jinak jsou herecké výkony ve stylu drsné testosteronové osmdesátkové školy. Provedení je sice béčkové, ale technická stránka akce a výpravy je na velmi solidní úrovni. Jestli tento film k něčemu přirovnat, tak k nějakým Seagalovkách posledních let akorát o milimetr inteligentnější. ()

VanTom

Prosté "CoD" válečné béčko není neschopně natočené ani zvlášť hloupé, patetické či heroizující, jen jede tak nějak monotónně, na půl plynu. Přímočará akční záchranná mise v Bulharsku (pardon, Sýrii) za celou dobu nevtáhne, přestože profesionální (a náborově správní, "cool") vojáci mají celkem osobnosti a jejich hlášení nepůsobí strojeně. 50 % ()

Heywood

S úctou k těm, co tuhle práci opravdu dělají jedna hvězda. Jinak je film odpad. Ta "syrská agentka", která ví vše a vše si poslouchá na domácím rádiečku, zatímco MOSAD a americká armáda tápe to byl vrchol idiocie. A ty rozhovory na stále stejné téma penisů..to fakt bylo nutné? A drony umějí sledovat lidi, tak proč dron odletěl, když nebyl konec a při útoku snajpra si profík lehne a neběží jak Bolt do cíle... atd. Hudba děsivá a Shanti Ashanti je možná hezká, ale herečka to fakt není. ()

rublik05

Název je podle mě těžce zavádějící, Mariňáka 4 bych charakterizoval spíše jako samostatný, s předchozími díly nesouvisející počin, který se kvalitativně pohybuje někde mezi dvojkou a trojkou, čili oproti svému údajnému předchůdci zde přeci jen k jistému zlepšení došlo. Začnu asi u toho, co zůstalo stejné. Nevýrazní herci podávají vesměs tragické výkony, dialogy jsou vyloženě otřesné, přestřelky jsou nezáživné a hraničí s parodií, prostředí „Sýrie“ je mimořádně odpudivé, digitální efekty asi ani nemá smysl komentovat. Příběh je strašně hloupý a nudný, měl jsem co dělat, abych u toho neusnul. Na druhou stranu mírné, ale opravdu mírné zlepšení nastalo v lepším stylu natočení akčních scén, rád jsem také po dlouhé době viděl Roberta Patricka, byť si myslím, že v takových filmech je ho škoda. Kdo má rád daný žánr, ať si raději pustí něco jiného, lepšího. 2/10. ()

mzss1

(50%) Dá se říci, že je tohle takové nepřímé pokračování série Mariňáka. Již čtvrté, ale spíš bych to bral jako samostatný film. No, jak je u tohoto režiséra Dona Michaela Paula zvykem, lepší jak průměrný snímek zřejmě asi nikdy nenatočí. Měl jsem dilema, jestli mám vůbec dát tu slabou třetí hvězdu, ale nakonec jsem se slitoval. Přeci jenom bych nehledal až takové mouchy. Děj je prostý a celkový rozsah tématu je dosti nezáživný. Tempo to má pozvolné a i bych snad ubral takových 10-12 min délky. Akce je tu rozložena tak akorát, velké kvantum jí zde není, ale dostatek ano. Tvoří ji především přestřelky nebo rychlé zneškodnění nožem. Jenže mě režisérův styl prostě nesedí. Akční sekvence mi přijdou celkem nudné. Líbila se mi jen ta jedna, kdy později zajatý major, po katapultování zneškodní několik protivníků. Pak už zde není o co stát. Technicky je to natočeno obstojně, ale žádný hlubší požitek jsem z toho neměl. Máme tu i nějaké ty výbuchy, některé jsou fajn, některé zas moc umělé. Herecké obsazení je na tom docela dobře. Nejvíc mě bavil Devon Sawa a Amaury Nolasco. Zato Robert Patrick se sem snad ani nehodil. Hudba celkem ok. Finále bylo trochu divné, ale zas to aspoň nebylo až tak happyendovské. Neškodná jednohubka a čistý průměr to je, neurazilo to, ale ani nijak zvlášť nepobavilo. ()

• Natáčanie filmu prebiehalo v Izraeli a v Bulharsku. (MikaelSVK)