Vojak 3: Obkľúčenie

(TV film)
  • Slovensko Mariňák 3: Obkľúčenie (viac)
všetky plagáty

Desiatnik Evan Albright (Charlie Weber) je nováčikom v elitnej jednotke námorného vojska, ktorá zabezpečuje a stráži veľvyslanectvo USA v pokojnej arabskej krajine na Blízkom východe. Spriatelená krajina žije v mieri, a tak vojaci trávia dni rutinnými cvičeniami, počítačovými hrami a internými bojmi o povýšenie. Preto sa je pre všetkých obrovským šokom, keď ambasádu nečakane prepadne početná skupina arabských teroristov. Dobre vyzbrojení a vycvičení militanti útočia s cieľom zabiť informátora na veľvyslanectve. Nepriateľský útok prichádza ako blesk z jasného neba práve vo chvíli, keď nováčik Evan nastúpil do svojej prvej ostrej strážnej služby. Mariňáci s minimom bojových skúseností musia nabrať obrovskú odvahu a vôľu bojovať, aby ochránili nielen veľvyslanca a zamestnancov ambasády, ale aj sami seba v prvom ostrom bojovom nasadení, ktoré ľahko môže prerásť do obrovského medzinárodného vojnového konfliktu. (TV JOJ)

Rominator

Gunny Raines (Scott Adkins) se svým týmem mariňáků musí při útoku na ambasádu ochránit amerického velvyslance Dana Cahilla (Stephen Hogan) před mnohonásobnou nepřátelskou přesilou... Jarhead 3 je poctivý béčkový film, který nabídne dostatek akce v podobě přestřelek. Scott Adkins nemá tentokrát jakýkoliv souboj, ale i se zbraní v ruce to dokáže pořádně rozjet. IMDb uvádí nepřesně délku snímku, protože ta je pouze 90 minut. HODNOCENÍ 60% ()

VanTom

Jednoduché, svižné vojenské béčko v úvodní půlhodince přesvědčivě načrtlo archetypy mariňáků strážících ambasádu, jejich rutinu a ubíjení času (téměř v duchu Mendesovy "jednotky"), aby posléze rozpoutalo dynamickou akci při jejím přepadení, bránění a útěku. Kdykoliv se mise začala komplikovat, bylo to špatně, jakkoliv modelové situace celkem funkčně tlumily americkou hrdinskost tváří v tvář válečné (blízkovýchodní) realitě. Přes viditelně omezený rozpočet překvapila kvalita natočení nejen neutuchajících přestřelek (dána i schopnou hudbou), jež bohužel po chvíli upadly do jednotvárnosti. ()

Wacoslav1

Docela zklamání. Při krátké délce (85 min bez titulků) jsem nečekal, že to potrvá půl hodiny než se začne něco dít. Navíc pokud se těšíte na Adkinse tak vychladněte. Neřeknu proč, jenom se na to taky pěkně podívejte a pochopíte. Záporák je tu pak jenom proto, že tu nějaký musí být. Přestřelky řemeslně slušně natočené jak je zvykem, ale tenhle faktor to nezachrání. Kaufman tentokrát šlápnul vedle. No co už stane se...35% ()

sedm.1

Druhý Jarhead jsem sice neviděl, ale v případě tohoto třetího pokračování vážně nechápu, proč tvůrci ještě sakra vůbec využívají jména skvělého prvního Jarheadu Sama Mendese, který se prostě nese v naprosto jiném duchu, pojetí a vlastně i žánru, kdy se jedná o vážně originální válečný film, který má ovšem ke klasickým akčním výplachům stejně tak daleko, jako současní čeští filmaři ke kvalitní tvorbě, zatímco třetí Jerhead je ale skutečně už jen prostoduchým akčním béčkem, nemající s původní myšlenkou prvního dílu už absolutně nic společného, takže opakuji, nechápu, proč prostě Jarhead 3? To ale jen tak na okraj, každopádně co se tedy přímo této podívané týče, jedná se o velice nenáročnou, přímočarou střílečku, která sice příliš rozumu, nápaditosti a nevšednosti nepobrala, nicméně kdo se chce jen odreagovat u filmu, který má slušný spád a poměrně ucházející množství akce, která navíc není vůbec mizerně zpracována, chybu s tímto filmem neudělá. Samozřejmě musí potencionální divák počítat s ne úplně dech beroucími efekty, s otřepanou a předvídatelnou zápletkou, s hromadou klišé a hloupostí, dále i s opravdu tuctovými postavami, obsazenými nevýraznými herci a s absencí napětí, o nějakém výraznějším stylovém pojetí pak ani nemluvě, na druhou stranu to ale zároveň nevypadá až tak lacině a i atmosféra působí nečekaně dobře. Zkrátka se tak nejedná o úplnou mizérii, cílové publikum, holdující nenáročným akčním béčkám, to jistě potěší, a i já osobně to považuji za překvapivě funkční průměr, ale opakuji, hodnotím s velkou dávkou tolerance vůči všemu, co podobné nenáročné podívané přinášejí. P.S. Scott Adkins je jen tahákem do titulků, kdy se představí ve vedlejší roličce, nemající na výsledný dojem žádný vliv. ()

kinderman

Přijde mi legrační žehrání na to, že dvojka a trojka nemají s původním Mariňákem nic společného. Bude to asi tím, že Mariňák je protiválečný film, zatímco Jarhead 2 je lacinou "afghánskou" verzí Zachraňte vojína Ryana, zatímco trojka vychází z událostí v libyjském Benghází, takže je lacinější verzí Bayových 13 hodin. Oba filmy jsou ale v pohodě koukatelné, pokud od nich nečekáte nic jiného než místy řemeslně slušně zvládnutou akci. ()