Harry Potter a Fénixov rád

• Česko Harry Potter a Fénixův řád (viac)
Veľká Británia / USA, 2007, 138 min

Réžia:

David Yates

Predloha:

J. K. Rowling (kniha)

Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Jason Isaacs, Tom Felton, Maggie Smith, Helena Bonham Carter, Robbie Coltrane, Ralph Fiennes, Michael Gambon (viac)

Harry Potter (Daniel Radcliffe) sa vracia do Rokfortu, aby nastúpil do piateho ročníka školy čarov a kúziel. Tam však zistí, že väčšina členov kúzelníckej komunity verí, že jeho nedávne stretnutie s Lordom Voldemortom (Ralph Fiennes) je obyčajný výmysel, čím je zásadne spochybnená Harryho dôveryhodnosť. Ba čo horšie, minister kúziel Kornelius Fudge (Robert Hardy) opäť vymenoval nového učiteľa obrany proti čiernej mágii. V lekciách podozrivej profesorky Umbridgeovej (Imelda Staunton) sa však mladí čarodejníci nič zásadné nenaučia, a preto nemajú dostatok vedomostí k boju s temnými silami, ktoré sa okolo nich sťahujú. Na Hermioninu (Emma Watson) a Ronovu (Rupert Grint) výzvu sa Harry rozhodne vziať chod vecí do svojich rúk. Tajne sa začne schádzať s malou skupinou študentov, ktorí sa hrdo nazvali Dumbledorova armáda, a učí ich, ako sa ubrániť čiernej mágii. Hoci je sám ešte len študent, pripravuje odvážnych mladých čarodejníkov na nebezpečnú bitku, ktorá čoskoro prepukne. (TV Markíza)

Krysa SPK

Spolu s Vězněm z Azkabanu nejlepší Potter, který díky skvělé režii není jen otrocky natočená kniha, ale emoční jízda se vším všudy. Plus nejlepší potterovský soundtrack méně známého Nicholase Hoopera. PS: A Daniel Radcliffe konečně i HRAJE :) ()

Brain-D

Po všech dílech jeden co se přiblížil kvalitě Vězně z Azkabanu a já se skvěle bavil. Už od začátku jsem tušil, že jde o něco jiného. Efetky a hudba byly výborné. David Yates je u mě asi nej režisér série o Harry Potterovi. ()

venalce

Po čtyřce výrazné zlepšení. Nejlepší díl v druhé polovině série (Vězeň z Azkabanu stále nepřekonán). Svou zásluhu na tom může mít postavy Bellatrix (do které prostě nemohli vybrat lepší herečku než je Carterová) a profesorky Umbrigeové, která je vskutku mrchou k pohledání. ()

hroubek

Pokud by jedno slovo mohlo vystihovat můj zážitek z filmu tak by to bylo zklamání.A to zklamání pramenílo s neuvěřitělně ořezaného příběhu.Chápu, že knižní předlohu o necelých 800 stránkách nemůžou narvat do jednoho dvou a půl hodinového filmu bez vynechání několika věcí ale tady je toho ořezání až přes příliš.Po řemeslné stránce filmu není co vyčítat obraz,zvuk a střich jsou pěkné zvlášt přechazení obrazu přes novinové články a obrázky.Problém je s dějem nedává totiž žádný prostor pro emoce at už jde o útok mozkomoru,soud,útok na pan Weasleyho a asi nejvíce Snapeův flashback či závěr celého snímku.Tam kde by bylo potřeba trochu zpomalit se ještě zrychlí a místo klasického vysvětlování se to obejde dvěmi slovy.Docela dost lituji ty co nečetli předlohu, protože spoustu věcí uplně přesně nepochopí.Dost bylo kritiky těd přicházejí pochvali a to, že Harry si konečně začíná uvědomat svůj osud,za výborné zpracování vycviku Brumbálovy armady,souboje a za dvě vynikající vedlější postavy a to Imeldu Staunton jako nejlepší postavu celého filmu Umbridgeovou a Helenu Bonham Carter za její presvědčivé ztvárnění šílence.Kdybych neznal knižní předlohu byl bych nadšený ale bohužel nebo naštěstí jí znám. ()

Natabar

Ani všechny ty triky nemohou překrýt primitivnost děje a jednání jednotlivých postav. Přes celý ten hollywoodský balast trčí mělkost srovnatelná s produkcí České televize pro děti a mládež, zde samozřejmě v nesrovnatelně zářivějším a dražším pozlátku. ()

Sany33

Na sérií Harryho Pottera som vyrastal od svojich 8 rokov, preto k nej mám veľmi osobitý vzťah. Piaty film z tejto série s podtitulom Fénixov rád, zaradujem medzi klenot tejto série. Príbeh konečne naväzuje na vlnu tajomna, na ktorej sa celý príbeh mal viesť od začiatku až do konca. Dokonalé prepracovanie postáv a obrovské finále spojené so súbojom na ministerstve mágie pri ktorom máte až priam zimomriavky. 99%. ()

pravdovravny

Naše Trio riadne vyrástlo. Yates sa zdá byť dosť zručný režisér nato, aby túto veľkolepú sériu dotiahol do Epického konca. Fenixov rád: tento film prevažne radený do kategórie Dráma, sem tam nejaký žartík, prípadne pusa:), Herecké obsadenie sa dosť rozšírilo, čo dodáva filmu nový rozmer. Mám taký pocit, že pani profesorke Umbridgeovej by sa v skutočnosti stali omnoho horšie veci ako vo filme:D Najlepšia vedľajšia postava samozrejme Lenka!:) ()

VanTom

Takový mezistupeň, kde se vlastně nic zásadního nestane (samozřejmě s výjimkou působivého závěru). Perfektně nafilmovaný se skvělými jednotlivostmi a hodně zaměřený na postavy (bohužel stále ne dostatečně na ty vedlejší), ale bez akce a kompaktního příběhu. ()

Timak

Asi nejlepší díl celé série (prozatím). Ta bitka mezi Voldemortem a Brumbálem je epická a prostě dokonalá. Těším se na další díl, i když se trochu bojím, že laťka je hodně, ale opravdu hodně vysoko. ()

JohnSmith

Tenhle díl je pro mě krokem zpět, co se týče tajemna. Obecně je méně zábavný, než ten předchozí. Sice poslední 20 ti minutovka stojí za to, ale to je při délce přes dvě hodiny, trochu málo. Božská Helena sice jen na chvilku, ale určitě byla tím nejlepším na celém filmu. ()

Eleanor05

Naprosto opačný případ, než Ohnivý pohár! Nejnudnější knížka celé série zpracovaná tak bravurně, že se z ní stal jeden z nejlepších HP filmů. Výměna režiséra, scénáristy (poprvé a naposled je Kloves v nedohlednu), kameramana a skladatele jednoznačně prospěla a všechno funguje jako hodinky! Ta tam je rozjívenost předchozího dílu, do série se po Cuarónově bravurním Vězni z Azkabanu opět vkrádá temnota a napětí. Opět tu začínají figurovat dospělé postavy - Snape, Lupin, Black, L. Malfoy, Umbridgeová a Bella Lestrangeová - a jejich výborní představitelé snímek zdvihají ještě o pár stupínků výše. A samozřejmě nemůžu zapomenout na úžasně zpracované finále na Ministerstvu kouzel, kde obzvlášť souboj Brumbál vs. Voldemort je jedním z nejpamátnějších momentů celé filmové série... ()

lykan9

Krok správným směrem. Opět velice napínavé a návrat k temné stránce. Sice by to měl být film pro děti, ale tento přístup je z mého hlediska výborný. ()

fabecc1222

Vrchol knižní, a i filmové série. Souboj na ministerstvu je na úrovni velkých fantasy sérií, a svojí velkolepostí se může rovnat osudovým soubojům z Pána prstenů a dalších filmů. Temnota se dostává do popředí, a světlo uhasíná, stejně tak jako definitivně vymizeli všechny dětinské scény a jemné hudební tóny z prvních filmů. ()

Ichabod

Harry Potterovska serie mne zacina velice bavit... od vrcholneho tretiho dilu ktery zacal byt uz skutecne seriozni (Columbus natocil sra*ky pro batolata) a je z filmu citit vic temnota, ponurost a ze byt kouzelnikem neni zadna psina. Paty dil je zatim zdaleka nejdramatictejsi a dvouleta pauza vsem prospela, protoze zvlaste mladi herci pomerne vyzrali (vypichnu Daniela Radcliffeho, ktery poprve mi vubec nevadi a drzim mu palce do pristich dilu) a scenam to dava uplne novy rozmer pokud nekdo s nekym bojuje tak to boli, jde o zivot a uz to neni nikomu k smichu. Britove rozhodne zavalely a zatlacily mne do sedadel jako nikdy predtim! Tento dil skutecne stoji na hereckych vykonech a opravdu mi nevadilo pro zmenu sledovat psychologii postav a poslouchat rozhovory v prvnich dvou tretinach filmu. Zaverecne souboje jsou skutecny narez! Carovani nepatri nutne do pohadek a Vorlicek se obraci v hrobe (pokud stale nezije) a musim rict ze mne konec dostal, Uz dlouho mi nebylo postav z filmu tak lito jako u noveho Harryho. Bohuzel prestoze kady dalsi film pocinaje trojkou je smerovan na dospelejsi a dospelejsi publikum (respektive starne zamereni na cilovou skupinu spolu s divakem), ale je cim dal vice znat ze dve hodiny filmu nestaci , poprve bych snad vydychal 4 hodinovy epos na ukor pohodli me zadnice, protoze nektere sceny jsou az netaktne strizeny a obcas se odkazuje na deni v knize ktere VUBEC VE FILMU NENI... Ale je to dan za svizne odbihajici minuty v kine. ()

svobik

Výborné. I když jsem se na té dlouho stávající devadesátce neudržel, pořád platí fakt, že je to pro mě nejlepší Potter. Jen tak dál, Yatesi. ()

davidek

Tak na tenhle díl už dcerku dívat nenechám. Opravdová podívaná pro dospěláky. Kde je původní záměr aby byl Harry Potter pro děti? To je jediné co bych vytknul. Technicky absolutní vrchol. ()

Jacob23

Slabe jako odpoledni caj ve skolce.Postavy jsou neuveritelne ploche(ikdyz ted mel Harry zachvaty jako Frodo nebo Anakin:)film dej opet nikam neposunul,herecke vykony slabe,nudna hudba,triky nic moc-pri konecnem souboji sem se spiz smal,2x jsem u toho usnul..mno zadny dil nebyl extra ale tohle je vylozene slabota ()

Právnička

Po hororovém čtvrtém díle, který se mi ze všech líbil nejméně - jsem čekala ještě větší "propadák". Ale byla jsem mile překvapena. Ale ne až tak moc :-) Chvíle napětí se střídaly s chvílemi nudy. Stále a stále jsem čekala na nějaký větší zvrat (podotýkám, že knihy jsem nečetla), ale nejednou proběhly titulky a bylo po všem. Celkově to nebylo úplně nejhorší, dávám 3 a 1/2 *. ()

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

23.07.2012

Norton a Pitt opět spolu

Norton a Pitt opět spolu

18.09.2007

V Klubu rváčů byli nerozlučnou dvojicí ;-), a brzy Eda a Brada opět uvidíme na filmových plátnech bok po boku. Stane se tak v dlouho připravovaném celovečerním remaku televizní minisérie State of… (viac)

Hoffman miluje Thompsonovou

Hoffman miluje Thompsonovou

09.06.2007

Dustin Hoffman a Emma Thompson si během natáčení Horší už to nebude zřejmě padli do oka. Zanedlouho se totiž spolu objeví v romantickém dramatu Last Chance Harvey. Ale pravděpodobnější možná bude, že… (viac)