Katolická církev učinila extrémně vzácné rozhodnutí a oficiálně potvrdila, že je devatenáctiletá studentka prvního ročníku vysoké školy posedlá zlý duchem. Příběh filmu V moci ďábla pojednává o dramatickém soudním líčení s farářem, odsouzeným za nedbalost, která vyústila ve smrt mladé, údajně posedlé dívky. V hlavní roli snímku, založeného na skutečných událostech, se představí LAURA LINNEY jako Erin Bruner, obhájkyně otce Richarda Moorea (TOM WILKINSON), který kontroverzní vymítání ďábla vedl.

Emily Rose (JENNIFER CARPENTER) opouští svůj klidný venkovský domov, aby mohla studovat na vysoké škole. V osamělé noclehárně ji však jedné noci potká děsivá "halucinace", po níž ztratí vědomí. Útoky se postupně stávají častějšími a jejich intenzita se stále stupňuje, proto se nábožensky založená Emily rozhodne podstoupit vymítání ďábla pod vedením faráře, otce Richarda Moorea. Když pak mladá dívka během obřadu zemře, je farář obviněn ze zabití z nedbalosti. Roli jeho obhájkyně neochotně přijímá renomovaná právnička Erin Bruner, jejíž skálopevný ateismus a nedůvěra v nadpřirozeno jsou v průběhu soudního procesu nalomeny oddanou vírou otce Moorea a zvláštními, nevysvětlitelnými okolnostmi, které případ provázejí. (oficiálny text distribútora)

Flopik

Film som videl strašne dávno a tak som sa rozhodol pozrieť ho znova.Musím povedať že som si ho pamätal lepší.Hlavná stránka je atmosféra, nie sú tu lakačky, dlhý exorcizmus ani lámanie posadnutej či na konci nejaký démon ide tu naozaj čisto o atmosféru ktorá je ale skvelá.Celkovo podané je to skôr zo súdu a hororovej časti tu nieje až tak veĽa no napriek tomu ma to bavilo.Jeden z tých lepších počinov. ()

bozka10

Vynikajúca hororova dráma na pozadí skutočných udalostí,ktoré mi boli známe aj pred filmom.Remeselne výborné,patrične vygradovane a scéna zo stajne nepotrebuje komentár. ()

TheSpearCZ

Tady funguje jednoduchá rovnice - když je zrovna na obrazovce hororová část filmu, jedná se o dokonalou atmosférickou podívanou, při které se naježí chlupy i těm nejotrlejším fanouškům exorcismu, ale pokud se zrovna koná dění v soudní síni, které mimochodem rychle omrzí, tak vidíme pouze nezáživnou kecačku, která končí velice předvídatelně. A soudní síně je tu více než samotného hororu. Nemůžu říct, že to je špatné, ale doporučuju spíše přečíst o skutečných událostech. Čisté 3* ()

ddf76

Zajimavy film o exorcismu. Zdarily napad, ze udalosti se rekonstruuji v soudni sini behem procesu. Laura Linney a Tom Wilkinson velmi dobri. Prekvapila predstavitelka Emily Jennifer Carpenter, ktera predvadi skvely vykon. Povedena je i hudba, ktera dodava spravnou atmosferu :). ()

MAJkLSON

Po tretim shlednuti s ceskym dabingem uznavam i kvality te casti filmu, ktera se odehrava v soudni sini a davam o hvezdicku vice... rozhodne stoji za videni! ()

Money_too

Myslel jsem si,že i jako silného ateistu mě tento film zaskočí a donutí k zamyšlení. K zamyšlení opravdu dojde,ale nevěřím. Jak bylo řečeno z posledního proslovu advokátky, nebyly žádné fakta o její nemoci, nebyly fakta ani o posedlosti démonem. Ale je to možné?! ................... Jistá pro a proti jsou, a budou, a i když se film odvolává na skutečné události, mé pochybnosti to nezmění. Ocenit mohu leda tak výborné herecké výkony a hudební chorálový doprovod, který podtrhne napětí a ztuhlost v žilách... ()

Petrus1

Horory s ďábelskou tématikou mám celkem ráda, ale tady je třeba poznamenat, že se nejedná o horor, ale o drama ze soudní síně, doplněné o nějaké strašidelné scény asi proto, aby film přilákal více pozornosti. Nejděsivější na celém filmu je fakt, že je natočen podle skutečné události. Jde vlastně o příběh bavorské studentky Anneliese Michel, která mezi zářím 1975 a červencem 1976 podstoupila exorcismus a která zemřela 1. července 1976, dle pitvy na následky podvýživy. Příběh tohoto filmu je zasazen do USA a je v něm popsán soudní proces, který je veden s jedním knězem. Ve skutečnosti byli k podmíněnému trestu odsouzeni oba exorcisté i rodiče dívky. Tento film je celkem těžké hodnotit, protože jako takový žádným trhákem není, ale to, že se to skutečně stalo, nahání husí kůži. Ne snad proto, že by Anneliese Michel byla opravdu posedlá (sama církevní komise později prohlásila, že se exorcisté spletli a že o posedlost nešlo), ale protože se vlastně pořádně neví, co její stavy způsobovalo. Ale jak už jsem uvedla, mě toto téma zajímá a i film se mi celkem líbil (když si tedy odmyslím označení horor). Ještě bych chtěla dodat, že příběh Anneliese Michel byl zfilmován i v Německu v roce 2006 pod názvem Requiem. ()

ViktorEl

Odporúčam tým, ktorí si myslia, že hororový žáner v poslednej dobe upadá. Scott Derrickson natočil výborný, mrazivý horor, pri ktorom som mal miestami fakt až nepohodlný pocit. Jennifer Carpenter podáva excelentný výkon (presvedčte sa sami). 80% ()

Gastovski

S filmy podobného ražení nemám skoro žádné zkušenosti, takže nemohu srovnat či porovnat kvality s jinými filmy. Faktem je, že na mě snímek udělal dojem. Působivě podaná "posedlost" i samotné vymítání, jakož i herecké výkony - vše je velmi dobře odvedená práce. ()

Morico

Pro mě 100% už dlouho jsem u hororu nezažil mrazení a takový vtažení do děje, herci, hudba, vizuální stránka filmu, všechno perfektní. A když jsem si hned po filmu přečet na wikipedii o Anneliese Michel, tak jsem docela ztuhnul. No uvidíme v kolik se dneska probudim ;) ()

tenced

Pusobive konfrontace v podstate dvou svetu, desove situace, pripominajici sezeni na strepech a atmosfera hutna jak bramborová kaše... to vše naneštěstí neutáhne celý film, určitě ne na dlouho a hlavně ve smyslu opakovaného shlédnutí.. pro mě žádná velká trvalka.. ()

Helldo

Jennifer Carpenter to sehrála výborně. Právě ona a skvělé ozvučení tvoří hlavní devízu tohoto filmu. Soudní proces sice není špatný nápad, ale scénář není tolik různorodý a sofistikovaný, aby utáhl celý film na vysoké úrovni, navíc je poměrně čitelný. Určitě se z toho nepo..., ale pokud chcete nějaký dobrý horror/thriller s trochou mystična, je to film právě pro Vás. Mezi Exorcism-movie patří rozhodně k tomu lepšímu. ()

spoonman

Žánrově řadit tenhle film pod záložku "horror" je nesmysl. Má to mnohem více ze soudního dramatu. Jistě atraktivní téma, chvílemi legrační slovní fotbal a dva úhly pohledu na jednu věc. Nicméně není možné snažit se budovat dusivou atmosféru a pak to celé shodit nablblou pointou - srovnávat tohle s klasikami žánru je asi stejné jako tvrdit, že Mumie je nový Indiana Jones ()

Punkey

Perfektní mix soudního dramatu a hororu, který vystraší, je dávkován po celou stopáž filmu tak, aby ani jeden aspekt nenudil. Závěr filmu mi přišel trošku hollywoodský, ale nad tím můžeme přimhouřit oko. Nesmíme zapomenout na skvělý výkon v podání Jennifer Carpenter, sličnou Lauru Linney a hudbu Christophera Younga, která celé dílo podtrhuje. ()

Lindushka

Je to zároveň dosť dobrý horor aj súdna dráma, ktorá dáva podnet na premýšľanie o právnej stránke veci, hororové scény sú zasa naozaj dobré a strašidelné. ()

JB2203

Vymítání Ďábla versus americká justice. Dvě témata, které na první pohled nemohou jít vzájemně dohromady, neboť tradice církevního exorcismu je věcí hluboce evropskou, vycházející z kořenů středověkého církevního (katolického) práva, s nímž má právo americké společné asi tolik jako filmy Ingmara Bergmana s filmy Jaroslava Soukupa. A přesto to tady nějakým způsobem funguje. Ovšem pouze za předpokladu, že se smíříme s tím, že na plátně nesledujeme horor ve stylu přelomového Friedkinova "Vymítače Ďábla", nýbrž klasické soudní drama amerického střihu. A o tom, že Američané dokáží tento střih velice dobře zvládnout, jsme se mohli již několikrát přesvědčit ("...And Justice for All", například.) Mám dojem, že se to povedlo i tentokrát. Hlavní zásluhu na tom zřejmě nese civilní a přesto poutavě naléhavý způsob, jakým ztvárnila svoji roli opět výborná Laura Linney a v neposlední řadě i scénář P.H.Boardmana a režiséra S.Derricksona, jimž se podařilo vyvarovat bezobsažných klišé ve stylu útrpně a zvolna vítězící spravedlnosti. Dokonce i hororová část filmu nepostrádá jisté sugestivní atmosféry dané především zajímavou výtvarně působivou kamerou a emotivně silným hudebním doprovodem. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Krajní meze budou znovu děsit

Krajní meze budou znovu děsit

23.06.2014

Scott Derrickson si vybral další zajímavý projekt. Režisér hororů V moci ďábla, Sinister a Chraň nás od zlého sice chystá natáčení marveláckého Dr. Strange, hodlá při něm ale pracovat na svém dalším… (viac)

Goliáš bude hodovat v pekle

Goliáš bude hodovat v pekle

23.01.2011

„Ve stylu 300“ je už poněkud ošoupaná formulka, ale Hollywood s ní pořád operuje. Několikrát jsme něco takového opravdu viděli, hlavně v seriálu Spartakus: Krev a písek či v aktuálním mixu westernu a… (viac)

Neo zastaví Zemi

Neo zastaví Zemi

31.08.2007

Ne, nechystá se pokračování Matrixu, v němž létající kungfista napodobí trik Christophera Reevea z prvního Supermana s obletováním Země takovou rychlostí, až dojde k jejímu zastavení. Řeč je o remaku… (viac)