Mŕtva nevesta Tima Burtona

• Česko Mrtvá nevěsta Tima Burtona (viac)

Děj animovaného příběhu se odehrává ve viktoriánské vesnici v 19. století a sleduje příběh Viktora, mladého muže vtaženého do podsvětí, kde je oženěn s tajemnou mrtvou nevěstou. Jeho skutečná nevěsta Viktorie na něj mezitím čeká ve skutečném světě. Přestože se život v Zemi mrtvých ukáže být mnohem barvitější, než jeho striktní viktoriánská výchova, dospěje Viktor k závěru, že v tomto ani v dalších světech neexistuje nic, co by ho udrželo odloučeného od jeho skutečné lásky... (oficiálny text distribútora)

pepinouno

Nemám rád filmy Tima Burtona ani jeho humor, nebo styl jakým točí, avšak Mrtvá nevěsta je podle mě zdařilejší, nežli jiné kousky tohoto umělce. Za mně velmi povedené. ()

teckax

Geniální, geniální, geniální! Strašidelně vtipné, rozpustilé a zábavné! Díky že jsem se mohla 74 minut tak královsky bavit!!! A ten "po americku hepyend jak kráva" mě dostal do kolen. Všecko do detailu promyšlené. Klobouček. ()

datel13

Tohle, ze je ten udajne genialni film, kterej spousta lidi řadí minimalne do svejch top 5 ever? Dlouhy roky mi unikalo neco, co nestoji ani za zhlednuti pri dlouhy ceste autobusem. Klasickej precenovanej Burton (milion napadu a kde nic tu nic) opet nic moc nepredvedl. ()

Kivis

Už ani nespočítám, kolikrát jsme Mrtvou nevěstu viděl - jak v originále, tak s dabingem. V obou variantách je to skvělá zábavná a svižná podívaná. Nádherný kontrast ponurého světa a barevného záhrobí, poutavý příběh, úchvatná animace, perfektní hudba, správně dávkovaný humor... Na tenhle snímek bych zkrátka mohl vykřičet do světa spoustu superlativů, ale "Pššššt. Jsme v kostele." ()

IsiaTed

Ve filmech Tima Burtona jsem poměrně nový, sleduji jeho filmy docela krátkou chvíli a předtím jsem je nikdy neviděl. A musím říct, že se mi jeho filmy líbí. Výjimkou není ani Mrtvá nevěsta. Prvně musím říct, že podání tohoto příběhu ve stylu muzikálu mi dost vyhovuje, protože hudba v tomto příběhu tvoří z velké části prostor pro postavy se nám představit, dát najevo jejich myšlenky atd. Samotný příběh se mi moc líbil, byl vtipný, poučný a samozřejmě dojemný a romantický. Musím podotknout, že jsem zbytek příběhu víceméně odhadl ve 3/4 filmu, ale to mě vůbec neodradilo od sledování. Velmi oceňuji kontrast mezi temným pozemským světem a barevným veselým záhrobím, který ve filmu funguje skvěle. Animace jsou také parádní, nemám k nim žádné výhrady. Za mě určitě jeden z nejlepších filmů, které jsem od Burtona ZATÍM viděl. ()

Little_Sawy

Dva mladý kterým dohodli svadbu jejich rodiče, i tohle to byvávalo za našich letopočtů prostě nutné, bud se nenávideli nebo se milovali, to se v tu dobu stávalo tradicí. Pohádka který pre půjčil mistr. Depp svůj hlas a typuju také i trochu svůj zvhled je fakt mrtě super. Dokonce mi tam i ten muzikal nepřekáží. Mrtvá nevěsta vyzera regulérne šuk šuk, modré vlasy jsem vždy chtěla, jenomže jako zrzka a ještě k tomu žlutá vyzeram prostě Tip Top. Tajemná, romantická, muzikální pohadka se T. Burton je proste mistr a ja se k nemu vzklanim! ()

Mikey_Silver

Krásný animák. Mrtvá nevěsta sice není mega masterpiece jako Ukradené Vánoce, ale pořád se jedná o úžasné dílo. Humor a písničky tu moc nezáří, ale co se týče animace, příběhu, postav, hudby od Dannyho Elfmana a jemně hororové atmosféry, tak to tady funguje. Tim Burton je prostě mistr. ()

DFA

Burtonov štýl nemusím, ale toto mi sadlo lepšie ako Predvianočná nočná mora. Atmosféra výborná, len mi to miestami prišlo dosť jednotvárne. ()

Zigiš

Jak může člověk přijít k "úhoně" při zkoušení svatební řeči během noci v temném lese...opravdu jsem se u tohoto dílka bavil. Doslova šibeniční humor výborně dokresloval temnou atmosféru filmového světa. Snad jen těch dojemných scén tam mohlo být o něco míň, protože nemám rád, když mi u filmu vlhnou oči...ale to už jsem já...:) Pro mě elita mezi animovanými filmy. ()

Painer

Velice podobné snímku Beetlejuice, hodně hudebních kreací a málo děje, ale i přesto je to film, kde animace má hlavní roli, takže za 4 !!! ()

motočka

Moc sem od toho nečekal, ale zaujalo mě to na tolik že jsem musel dat pět hvězd!!!bylo to nadherne , asi nejkrasnějši co sem kdy viděl.. Moc pěkny byl KOSŤA...Dal take hudba.Ta je opravdu vynikající.No co dodat 5.hvězd si zaslouží od každého:) ()

RPO

Animovaný "muzikál", který ukazuje šedočerný svět reality a nádherný barevný svět mrtvých. Příběh je sice předvídatelný, ale přesto jsem se bavil. ()

Essylt

Neskutočne dlhé čakanie kým sa táto burtonovka dostane do nášho kina sa oplatilo. Ako fanúšik Nightmare before Christmas sa nevyhnem porovnávaniu a to bude možno predsa len trochu (ale fakt o malú) lepšie pre Corpse bride, v ktorej možno Burton, vďaka predchádzajúcim skúsenostiam, dokázal dotiahnuť niektoré záležitosti k dokonalosti.. aj keď miestami zase akoby vykrádal sám seba (mŕtvy pes, odpadávajúce časti tela a pod.. ale ja mu to odpúšťam kvôli podobnosti námetov). No a úplne neočakávane spomeniem nádhernú animáciu a Elfmanovu hudbu, ktorá sa opäť postarala o polovicu tej kúzelnej atmosféry.. ()

Jiesaj

Není snad filmu od Tima Burtona, který by si zasloužil méně než 5 *. A Mrtvá nevěsta je toho důkazem. Hezky pojatý příběh, originálně vypracované postavy, zábavné písničky... tento příběh nám dokazuje, že podsvětí není jen to, čeho se musíme bát, co nás odstrašuje, ba naopak, ona je tam i dobrá zábava :) ()

Shtinky

Z tohto animáku som nadšený. Je jeden z mojich najoblúbenejších. Krásna nezvyčajná animácia a celkové prostredie záhrobia je výborne animátorsky poňaté. Hudobný sprievod je tiež úžastný a koniec pre mňa prekvapivý. 10/10 ()

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

22.10.2018

Oscarový režisér Guillermo del Toro (Tvář vody, Purpurový vrch) si zdá se konečně splní svůj dlouholetý sen a natočí stop-motion animovanou verzi Pinocchia. Domov mu přitom neposkytne nikdo jiný než… (viac)

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů