Mŕtva nevesta Tima Burtona

• Česko Mrtvá nevěsta Tima Burtona (viac)

Děj animovaného příběhu se odehrává ve viktoriánské vesnici v 19. století a sleduje příběh Viktora, mladého muže vtaženého do podsvětí, kde je oženěn s tajemnou mrtvou nevěstou. Jeho skutečná nevěsta Viktorie na něj mezitím čeká ve skutečném světě. Přestože se život v Zemi mrtvých ukáže být mnohem barvitější, než jeho striktní viktoriánská výchova, dospěje Viktor k závěru, že v tomto ani v dalších světech neexistuje nic, co by ho udrželo odloučeného od jeho skutečné lásky... (oficiálny text distribútora)

Margotka

Moje srdcová záležitost, film, kterej miluju do začátku až do závěrečných titulků. Dokonalá atmosféra, nádherná stylizace, hromada humoru a romantiky! I když jsem ji viděla snad 30x, znovu se k ní v budoucnu vrátím, protože tenhle Burtonův fenomenální filmek se jen tak neomrzí. A pokaždé mě dojme k slzám, rozněžní a já se rozteču jak polárka na sluníčku. Ačkoliv si připadám jako zrádce, mé srdce už nepatří Edwardovi, leč lehce zmatenému a nerozhodnému Viktorovi. Bože! Když to píšu, tak mě to zase chytá, jdu si pustit tuhle pohádku na dobrou noc! Bezkonkurenčních 100% ()

marocco

Vizuálne perfektné (predovšetkým farebné podsvetie/záhrobie), dabing výborný (originálny samozrejme), skvelé narážky a dialógy, pre mňa Tim Burton v najlepšej forme. Inak Mŕtva nevesta je asi mojou najsympatickejšou animovanou postavou a v závere som dokonca potláčal slzy. ()

Marťa:)

,,Drazí hosté a zesnulí, dnes spojíme tohoto muže a tuto mrtvou ženu svazkem manželským." ..... Děj se odehrává v malém ponurém městečku, ve kterém u dvou ,,zámožných" rodin převládá touha po bohatství a dobrém postavení, před štěstím vlastních dětí....ve kterém láska zmiňovaných dětí, zvítězí i nad smrtí. V městečku, kde živí vypadají a chovají se jako mrtví a mrtví si pod zemí užívají svoji věčnost ...Tohle je film, který vás napevno posadí do křesla a nepustí po celých svých (a vážně hodně krátkých) 78 minut. Victor je skvělý a Emily je prostě kouzelná. Hudba je dokonalá. Až na krátkost filmu, mu nemám co vytknout. 95% ()

JoudaCZ

Hezké, hezké... Ale Time, co nám to, sakra, děláš? Když se dvě ženský přetahujou o chlapa, má aspoň jedna z nich bejt svině! ()

Fraktální

Dneska sem to viděl asi po druhé nebo po třetí ale hlavně z odstupem. Musím říci , že mi tento film zraje v hlavě jak víno. Co je na tomto filmu úžasné??? Především ORIGINALITA , ČERNÝ HUMOR,ODKAZY NA FILMOVÁ KLIŠÉ A SPOUSTA SPOUSTA MALÝCH DETAILŮ(např. mrtvý svět je zde monohem živejší než ten živý... ). o nádherně nadsazené karikaturní grafice ani nemluvě... rád se na něj za nějaký čas podívám znovu!!! ...NĚKDO TU ŘÍKA ŽE JE TO FURT TO SAMÉ, ze je to obehrané , ale co si budeme povídat, když vidá CD Kabát nebo Madona, uvidíte Munchův obraz nebo budovu Jana Kaplického vždy se to dá poznat, je tam jistý vývoj ale styl se nemenění. Tak proč by to mělo u mistra burtona vadit? Nikomu nevadí že kabáti nespívaj vážnou hudbu madona metal, Munch nekreslí dětem do knížek a kaplický není funkcionalista. prostě si jedou to své za co je máme radi. Vsadim se , že kdyby Burton zmenil svuj styl všichni by nadávaly "jééé ten novej Burton je blbej , to za starejch casu bylo lepší. proc to menil?" ()

DaNQa

Vždy keď sa spomenie meno Tim Burton, okamžite sa mi v spomienkach vybaví, pre mňa nezabudnuteľný film z detstva – Beetlejuice. Aj keď túto spomienku už neovplyvním, Mŕtva nevesta bude naozaj jej silnou konkurenciou. Emily je skoro dokonalá nevesta – je krásna, mladá, hudobne nadaná. Okrem toho, že často “hádže” očkom - za čo je zodpovedný malý zelený sympatický “návštevník“, a jej končatiny sa niekedy nedobrovoľne zatúlajú, má ešte jeden nepríjemný nedostatok – je mŕtva. Otázka znie: Je tou pravou pre Viktora, nesmelého mladíka, ktorý evidentne javí známky života? Ktovie… Už len “nálepka” Tim Burton hovorí za všetko. Rrozprávkový príbeh s nádychom jemne morbídneho humoru predsa nemôže sklamať. Každá postavička si vás získa svojským čarom , jednoducho každá má svoj vlastný “šmrnc.” Dokonca som mala pocit, že hlavný hrdina sa nenápadne podobá na Johnyho Deppa, ktorý mu prepožičal svoj hlas. Najzaujímavejšou časťou filmu bola jednoznačne návšteva vo svete mŕtvych. Keby to tak vyzeralo aj v skutočnosti, myslím, že viacerí z nás by sa celkom tešili na spievajúce skupinky kostričiek, či na výhodnú kúpu v second hande – ruky z druhej ruky:) Miestami mi bolo až ľúto, že je to len fantázia geniálneho režiséra. A tak nastalo po záverečných titulkách tvrdé vytriezvenie – návrat do reálneho života živých, čoho dôkazom bol aj môj pravidelný tep. Neostáva mi nič iné, len veriť, že až to raz bude inak, skončím aspoň v trochu podobnom svete ako je ten v podaní Tima Burtona:) ()

ching666

Nádherný loutkový příběh chvílemi i mrazivý většinou ale vtipný a odlehčený výbornou hudbou.Po vizuální stránce šedá a ponurá atmosféra je přesně to co se k tomuhle dílku hodí.Tim burton prostě umí. ()

bocy

Kam sa hrabe "Doba ľadová" ? Toto je jedna perfektná rozprávka, má skvelú myšlieku a o to lepšie spracovanie. Vytkol by som snáď iba to, že celé to bolo v takej pochmúrnej farbe. Nič proti, len svet "živých" mal byť podľa mňa trochu farebnejší.:-) Iba odporúčam:-) ()

Turtle

Jeden z mých oblíbených Burtonových filmů. Roztomile morbidní. Úvodní hudební číslo kostlivců v hospodě nemá chybu. V životě bych nevěřil, že uvidím film s obživlými mrtvolami, který bych klidně pustil dětem. ()

Vytla

Původně jsem chtěl dát jenom 3*, ale po promyšlení tam tu jednu navíc strčím. To mi ale nebrání říct, že ten film je (překvapivě) velmi plochý, hlavní zápletku odhalíte asi po deseti minutách a pořád tak nějak tušíte, že tam něco chybí. Nevím co, a nevím, jak by film vypadal, kdyby měl o příběhovou linku víc, ale takhle je to prostě na půl cesty. Nebýt pár vydařených písniček tak by to bylo skutečně za tři. Možná je to tím, že jsem čekal něco víc než jenom obyčejniou pohádku s happy endem. A ono nic ()

Avventurato

Příběh je hezký, jen trochu mi vadí tolik hudebních vložek. Nedokážu se vcítit do filmu pokud se v něm často zpívá. Ale každému to bude připadat jiné. Potemnělá nálada k Burtonovi patří, ale taky mi to nepřipadalo úplně nejlepší. Film však stojí za zhlédnutí. ()

S.P.I.T

Zřejmě nejlepší animovaný film, jaký jsem kdy měl možnost vidět. Ponurá atmosféra je přesně můj šálek čaje, netradiční námět a stopáž, která je tak dlouhá, aby se bylo pořád na co dívat a snímek nezačal nudit, to vše mi připravilo zážitek, který si rozhodně rád zase zopakuji. Netočeno s ambicemi býti legendárním počinem, o to více ale skutečná perla s vymazlenými detaily. A překvapivě velice dobrý český dabing! ()

BiKeRr

Ač nemám moc rád hudební filmy :) , tenhle animák se mi líbil.Odehrává se v netradičním míste, což ho zpestřuje a je to klasicky Burton který myslím nikoho nezklame. ()

Marsmelqa

Nááádherna "rozprávka" :) Super režisér, herci a krásne klavírne skladby ... Pre mňa 100krát krajšie ako The Nightmare before christmas.Miestami čierny humor: " Proč chodit nahoru, když všichni umírají touhou dostat se sem" :D A koniec je tááák dojemný, že som sa neubránila slzám... Jednoducho krása :) ()

Zoo3y

Jeden z mých největších filmových zážitků. Pohádka je úžasná od začátku do konce, ať už mluvíme o hudbě Dannyho Elfmana, modrovlasé mrtvé nevěstě či skvělým hlasům Johnnyho Deppa a Heleny Bonham Carter:). Tenhle film/ pohádku si můžu pouštět stále dokola.. a mohu si dovolit říci,že mě nikdy neomrzí;). ()

AnezkaH

Nemůžu přijít Timu Burtonovi na chuť. Dlouho jsem čekala, než se ke mně dostal právě tento film. Čekala jsem od něj mnoho... A nakonec mě velmi zklamal. Chápu, že svou netradičností a originalitou se dokáže mnohým divákům trefit do vkusu, já jsem však tento pocit nezažila. Jsou chvíle, kdy se raději držím všedních zobrazení dětských hrdinů. Příběh i humor, klasický Burton... Nepřekvapil mě. ()

Anetkandilek

Krásná hororová pohádka s Burtnovskými prvky. Velmi mě tento film nadchl. Neobyčejný příběh, zasazený do ponuré atmosféry o zmateném mladíkovi, který hledá tu pravou nevěstu. O humor tu nouze také není, velmi jsem se smála. Podle mého názoru je Mrtvá nevěsta lepší než Ukradené Vánoce, od začátku až do konce. Špatný prst, špatná nevěsta, aneb HOPSKOČ!!! ()

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

22.10.2018

Oscarový režisér Guillermo del Toro (Tvář vody, Purpurový vrch) si zdá se konečně splní svůj dlouholetý sen a natočí stop-motion animovanou verzi Pinocchia. Domov mu přitom neposkytne nikdo jiný než… (viac)

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů