Chaos

• USA The House in the Middle of Nowhere (neoficiálny názov)

Dvě mladé dívky se vydávají večer na hudební párty pořádanou v místním lese. Rodiče o ně mají strach, ale ony nedbají varování a seznamují se s cizincem stojícím opodál za účelem sehnání nějakých drog. Ten je přesvědčuje, že jim drogy opatří zadarmo, ale že s ním musí kousek pěšky do staré chatrče za jeho kamarády. Dívky nakonec souhlasí, ale v kabině se setkávají pouze se dvěma totálně vyšinutými agresivními muži a jednou stejně tak postiženou dívkou. Od této chvíle začíná boj o holý život, dívky jsou mučeny, přeneseny do lesa a zde utýrány k smrti. Vše vede zejména šílená, brutální a maniakální postava a vůdce bandy jménem Chaos, ze kterého mají všichni strach. Po útoku na dívky se banda chce přemístit jinam, ale narazí pouze na dům u lesa, kde bydlí rodiče jedné z dívek. Ti jsou již polomrtví strachem. Přijímají návštěvníky, protože zjišťují, že jsou to oni, kdo zabili jejich dívky. Podaří se rodičům pomstít krutou smrt mladých dívek na vlastní pěst?
Film měl být původně oficiálním remakem klasiky exploitation subžánru "Last House on the Left (1972). Na poslední chvíli dostal jiný název, ale dějově se jedná skutečně o čistý remake této kultovní klasiky. (Flipnic)

kluk z Na

Prostě další Last House, kterej se tváří , jako prevence každého rodiče vůči prznitelům náctiletých. No haha!!! Já si spíš myslim, že se rejža skrytě vyžívá v sadismu a tady mu to trošku ujelo. Kevin Gage postrádá talent , nevim za co je vynášenej do nebes, prostě podprůměrnej herec, kterej zvládá dva obličeje a zlej pohled, na tahouna mi to přišlo dost málo. Kladné body za stopáž a původní námět. Při závěrečným wtfucku sem jen nechápavě kroutil hlavou. ()

no2

4/10 - Jednu hvězdičku dávám za skutečně odporného, imbecilního, sadistického psychopatického maniaka v podání Kevina Gage (ani nemohu napsat záporáka či padoucha, protože takoví obvykle jsou když už ne sympatičtí, tak aspoň trochu inteligentní, a jejich motivy "pochopitelné"). Druhou hvězdičku za dva mordy, které jsou vskutku i na tento žánr brutální (obzvlášť ten první - spojený se znásilněním - připomínající surové, trýznivé zavraždění bezcenného zvířete, jen tak nedostanete z hlavy). Ale to je asi tak na tomto filmu vše. Atmosféra nic moc, občas je to těžká amatéřina, Chaosovi parťáci nevýrazní a hlavní hrdinky tupé až hanba, takže je těžké je litovat. Film má šokovat, ale je to tak průhledné, že to nelze brát vážně. A konec? Směšný (nikoliv vtipný). V rámci exploitation žánru spíše podprůměr. ()

johnymdoe

Jedna hvězda za celkem překvapivou střílečku na konci. Ale jinak jasný aspirant na Odpad..televizní film jak vyšitej. Hrůza po všech stránkách..jen u postav mě bylo jedno jak dopadnou a to je asi špatně že:(. ()

Junys

Dvě kamarádky se vydají večer na párty která se koná v nedalekém lese. Když dojdou na párty tak to ještě není rozjetý a chtějí si něčím zkrátit čas. Jdou za mladým mužem, který stojí kousek od nich a zeptají se ho jestli nemá nějaký drogy. Ten jim řekne že jo ale že musí jít s ním k nedaleké chatce. Po delším rozmýšlením na to kývnou. Když dojdou do chatky tak zjistí že v životě neměli nikam chodit. - Po dvaceti minutách už to jede. Agrese a pak naháněčka při které budou dvě úplně výborný gore scénky. Divák si v duchu musí jen říkat že to by zažít nechtěl. Jo líbily se mi a to hodně. Konec už byl taková klasika ale taky se tam objevilo ze pár gore scének ale na ty dvě předešlý to nemělo. ()

korok

Finální přestřelka filmu a její výsledek byla totální krávovina, zcela příčící se zdravému rozumu, hlavně co se uvažování mužů v policejních uniformách týče. Ale jak vidím dle zdejších komentářů, tak v tomto názoru rozhodně nejsem sám. Původní The Last House on the Left z roku 1972 jsem neviděl, takže nemůžu porovnat do jaké míry je tento CHAOS remakem v porovnání s novejší stejnojmennou verzí z roku 2009. Co však vím určitě je, že vedle toho nového The Last House on the Left je tohleto jen slabý odvar a to jak zpracováním, tak především dějem a vyvrcholením. ()

Hapretor

Amatérské, myslím laciné, ale tím spíš hrubé, syrové, špinavé, nechutné, drsné - jak má být gore. Konec úplně debilní. Ale mučení se "povedlo". To bylo nechutné až až. V rámci žánru dostačující. ()

Rathalos

Dalsia brutalna vec podobna I spit on your grave,nasilie,znasilnovanie,krutosti robene na zenach s naslednou odplatou,pomsta je sladka...:-) ()

foundation

Akurat vcera som pisal pri The Collector ze by uz konecne mali natocit nejaky poriadne brutalny horror. A oni uz ho natocili kluci len som o tom nevedel. Hanba mi akozto hororovemu fandovi. House in the Middle of Nowhere ma konecne posadil hlbsie do sedacky. Oproti ostatnym exploiterom je priam excelentne natoceny a to zaciatocne striedanie brutalnych scen a rodinneho pokoja v dome rodicov bolo vybornym napadom. Herecke vykony absolutne dokonale co je takisto obrovska vynimka u tychto filmov. Kazdy zaber a kazda mimika tvare postav velmi realisticka a uveritelna. Samotnych krvavych scen tu nie je vela ale ked uz prisli boli velmi slusne. Ovela viac ako na krvi stavia tento film na psychologickom terore ked sceny ktore vyvrcholia do krvaveho kupela su vo filme vlastne len 2 ak nepocitam ten samotny zaver ktory sa uz ale nesie v trochu inom duchu. A trochu na celkovom dojme samozrejme pomohla aj ta zaciatocna instruktaz ktora zdoraznuje ze tieto veci sa naozaj dneska deju a nie su az take ojedinele. Myslim ze ak to mam hodnotit len v ramci zanru bolo by to zasluzenych 90, ak to mam hodnotit jednoducho ako dalsi pozerany film hodnotenie by slo o nieco nizsie. House in hhe Middle of Nowhere, Last House on The Left a jeho remake z 2009.vsetko viac menej nadstandard ale toto je v ramci brutality jednoznacne na prvom mieste. Rozhodopadne silny zazitok. 4/5 k plnemu hodnoteniu chyba viacej krvi a vnutornosti resp sceny ktore by dokazali sokovat na maximum.Myslim ze si pockam na taku a plne hodnotenie pride tam. Takisto tu mam male vycitky k tomu zaveru ktory sa vzhladom na ten realisticky charakter predoslych 70 minut mohol ubrat inym smerom. Moc prekombinovane ale na druhu stranu v afekte je clovek schopny vsetkeho. Naopak v soku su jeho reakcie spomalene. ()

RobLord

Stačí otevřít nějakou z faktických knih, pojednávajících o sériových vrazích, aby člověku došlo, že tohle se prostě stalo, stává a ještě stávat bude. Nejpřesvědčivější vizualizace Cravenova původního nápadu. ()

BLabaKAn

Na začátku filmu prolítne po obrazovce pár vět o tom, že se každy rok ztrácí lidi, především dívky, které skončí v rukách sexualních maniaků . . . Tak jsem byl zvědavej na zpracování filmu, to už bylo horší. . . Ať už se snímek snažil tvářit sebe více realisticky, . . nechutnými keci nebo starostlivými rodiči, tak na mě to bohůžel skoro vůbec nezapůsobilo . . .slabší zpracování nechutné reality, která bohůžel byla, je a dít se bude. ()

Petulka88

Co z toho, že scény znásilnění a násilí páchaného na dvojici mladých holek jsou natočeny opravdu naturalisticky a dokážou diváka znechutit, když filmu podráží nohy naivní scénář a hlavně neskutečně příšerní herci. Rodiče hlavní hrdinky jsou tupější než tulipán, což je ale nic oproti tomu jak šíleně přehrávají všichni záporáci. Vrcholem je pak Daisy, kterou bych si po pár minutách nejraději sám podal. Nechápu z jakého ústavu její představitelku vyhrabali. Nakonec ani nevím, jestli jsem byl víc znechucen násilnými scénami nebo neuvěřitelnou neschopností všech herců předvést alespoň špatný výkon. Tohle je totiž naprosté dno... ()

Pauliee

Krutá brutálna EXPLOITATION paľba. Niečo také podobné sme tu už dlho nemali. Pre mňa úplne neznámy režisér David DeFalco si nedáva servítky pred ústa. Remakeuje jeden zo základných kameňov žánru exploitation (The last house on the left) a darí sa mu to viac ako dobre. Banda brutálnych bezcitných povaľačov, v zložení 3 mužov, z ktorých jeden len nosí dievčatá zvyšným dvom hajzlíkom a dlho sa na obrazovke nezdrží a jednej ženy, ktorá vyzerá ako by práve vyšla z kriminálu. Títo ľudia chcú len trošku "fun" a tak sa vybláznia na dvoch mladých dievčatách. Jedna je celkom pohľadná černoška, co je veľký plus, pretože černošku v exploitation som ešte nevidel. Tá druhá žena je už menej pekná, ale ajtak je celkom schopná a určite vám aj jej príde ľúto. Teda len ak nemáte sadistické sklony. Tieto ženy týrajú, mučia a ponižujú tak najviac ako sa len dá. Pri odrezaní bradavky som si spomenul ihneď na Naked Blood, kde bola skoro rovnaká scéna a aj tam žena zjedla svoju bradavku. Efekty sú urobené viac než dobre, niekedy som si až myslel, že sa pozerám na snuff. Herecky je to tiež dobre zvládnuté a záverečna prestrelka fakt nemá chybu. Proste masaker. A musím povedať, že sa mi to páčilo dokonca viac ako Cravenov The last house on the left, pretože tu boli presvedčivejší herci a lepšie efekty. ()

intro

Poslení dům na levo je oproti tomuto snímku jen slabá pohádka. Chaos je drsný, nechutný film. Určitě ne pro každého. ()

Solverino odpad!

To už s filmem nemá nic společného :( Hnusné a bezúčelné brutální násilí na dvou blbkách. Obzvlášť ta druhá... to nechápu.Opravdovej bezúčelnej hnus fialovej. Tohle fakt nemusim. ()

Olafson

Podobný film by mohli klidně natočit i našinci, v roli Swana by byl perfektní Martin Zounar, hlavní ženská tyranka by slušela třeba Pavle Tomicové (nutno ale trochu přistřihnout vlasy), v roli Chaose pak jedině Jirka Mádl a režii bych svěřil samozřejmě Tomáši Magnuskovi, film by navíc mohl sponzorovat třeba Mountfield nebo Husquarna a výsledek by pak zhruba odpovídal tomuto majstrštyku. ()

Pitryx

Tak z filmů téma rape&revenge jednoznačně nejkrutější a nejbrutálnější. Tedy alespoň pro mne, neviděl jsem nic lepšího (horšího), přeberte si to jak chcete. I gore dosti a práce pro trikaře také. Cage tu byl naprosto skvělý, ale i ostatní to zahráli na výbornou. Když připočtu velmi překvapivý a tak trochu vulgárně srandovní konec, vyjde mi hodnocení ve vyšší třídě. ()