Kto je späť? Predsa hlavička Mahoney (Steve Guttenberg), mohutný Hightower (Bubba Smith), strelec Tackleberry (David Graf), bláznivý Zed (Bobcat Goldthwait), imitátor Jones (Michael Winslow), dračica Callahanová (Leslie Easterbrooková), nesmelá Hooksová (Marion Ramseyová) a ďalší ich kolegovia, hrdinovia úspešnej série amerických policajných komédií. Tentoraz sa musia postaviť ďalšej výzve, pred ktorú ich postaví ich veliteľ Lassard (George Gaynes). Tou výzvou je program nazvaný C.O.P., ktorý sa má stať zlatým klincom Lassardovej kariéry, skôr ako policajt telom i dušou odíde do dôchodku. Myšlienka celej akcie je prostá: Jediná cesta, ako sa vysporiadať s pouličnou zločinnosťou, je angažovať prostého občana. Lassard teda privedie vybraných dobrovoľníkov na policajnú akadémiu, kde sa budú trénovať v technikách sebaobrany a boji proti zločinu po boku uniformovaných policajtov. Skupina určená na výcvik je samozrejme viac ako len rôznorodá. Nachádzajú sa v nej ľudia  rôzneho veku, odlišnej etnickej skupiny a sú schopní všetkého. Aj tentoraz má však Lassard proti sebe  silného nepriateľa. Je ním starý známy poručík Harris. Zatiaľ, kým Lassard odíde, aby sa zúčastnil výročného zjazdu policajných náčelníkov, na akadémii prevezme  velenie Harris a celkom zámerne  začne Lassardovi projekt sabotovať. Podľa Harrisových inštrukcií a príkazov sú nadšení obrancovia spravodlivosti cvičení smerom, ktorý vedie ku katastrofálnym  a  zároveň  komickým výsledkom. Harris spokojne dúfa, že Lassardov program  skončí krachom. (TV Markíza)

Zeek

Tady už nejde hovořit moc o komedii nebo zábavě v porovnání s předchozími díly. S přibývajícím počtem dílů klesá jejich kvalita. Myslím, že počet Policejních akademií, kterých je momentálně myslím 7, už dostatečně stačí, prosím dost. Moje hodnocení: 40% ()

Bozvav

Slabší díl, kde už se dost opakuje, co bylo v předchozích dílech. To ovšem neznamená, že jsem se nezasmála. Pár opravdu dobrých vtípků bylo, letecká scéna vydařená, hudba slušná v rámci žánru a Prokter na stadionu byl fakt dobrý. Takže za mne 60%. ()

zdeny99

Kvalita Policejní akademie prudce klesá, tím že není z čeho brát a čtyřka je toho jasným důkazem. Sice ještě to sranda je, dodívat se na ni dá, ale nepřináší nic nového. Tedy pokud nemyslíme to, že civilní patrola přinesla do řad policistů ujetou důchodkyni, spoustu dalších lidí vyhlížející už penzi či 150 kilového černocha. Tím opravdu klesla hodně hluboko, téměř až na své dno a jasně to vyřkl poručík Harris: "COP = Cvičíš osly, pane!" Diváky tak možná potěší jedna z prvních rolí Sharon Stone, která je tu ovšem ještě příliš mlaďoučká a na hlavě má šílený osmdesátkový afro. [17511. hodnocení, 193. komentář, 50%] ()

gombarix

Palec dolů za tu strašnou babku, jinak by to možná mohly být i 3* (nepřišlo mi to o moc horší než trojka) ... a na konci příznačně ulétá Mahoney se Sharon do nebes, ještě zavčasu. ()

MikeeTheory

Řekl bych, že čtyřka není takový propadák. Zvlášť v první polovině filmu jsem se celkem dobře bavil. Jde sice o stejné nebo podobné vtípky jako v předchozích dílech, ale zde mi vychází, že opakovaný vtip může být i nadále vtipem. V druhé půlce jako kdyby nápady docházely, ale i přesto ... dobrý. ()

BeranSon

Výrazně slabší. Policejní Akademie už upadá, co by se vlastně chtělo, když se už jedná o čtvrtý díl? Doporučoval bych aby se lidi nabažili a rychle se s tím seklo. -3/10- ()

Sosak

Propad k imbecilitě a laciným natahovaným fórům je znatelnější a znatelnější díl od dílu. Postupně se série Policejních akademií propracovala k degeneraci původně originálních postav, trapnému moralizování za pomoci klišovitých happy-endů a rádoby strhujícímu finále na neobvyklých dopravních prostředcích. Čtyřku už víckrát vidět nemusím, stejně jako díly po ní. ()

Grogan

Série Policejní akademie začíná pomalu ztrácet dech. Máme tu opět něco na způsob výcviku nováčků a dohled nad nimi mají staří známí, někteří z nich už ale působí znuděně, nebo nadbytečně. Poručík Harris se vrátil, ale jeho výkon je oproti prvnímu dílu celkem matný a nevýrazný. ()

Patrik200s

Ozaj strašná blbosť od začiatku až do konca asi jedine z úcty k prvému podarenému dielu sem tú jednu hviezdičku dávam. Chabé frky a snahy jednotlivých postáv niečím zaujať je skrátka málo. ()

donkocicak

Na to jsem čekal... Kapitán Harris se vrací ! Bohužel v poněkud slabém díle. S Proctorem tvoří úžasnou dvojku. Ani Mahoney film pro mě nezachránil. A to ještě následuje slabší pátý díl. Šestka mě nadchla, ale u ní měla série skončit. Sedmička výsledný dojem série zase poněkud kazí. ()