Pýcha a predsudok

• Česko Pýcha a předsudek (viac)

Pani Bennetová (Brenda Blethyn) vedie svojich päť dcér k názoru, že žena môže byť šťastná len vtedy, keď sa dobre vydá. Elizabeth (Keira Knightley) však názory svojej matky nezdieľa. Keď sa v blízkom zámočku ubytuje slobodný a bohatý pán Bingley (Simon Woods), všetci Bennetovci zacítia šancu na výhodný sobáš. Najstaršia dcéra Jane (Rosamund Pike) pánovi Bingleymu okamžite podľahne, Elizabeth sa však viac páči jeho priateľ, pán Darcy (Matthew MacFadyen). (STV)

codeas

Jako romantický film mě moc neoslnil. Film jsem si vychutnal v podvečerním čase, v malém ale za to plném kině lidí - většinou žen. Nejvíce se mi líbil dlouhé záběry, střih přes velký celek a hlavně to jak zvuk s hudbou skvěle dotvářejí příběh. Knižní klasika, filmová adaptace už ne .... ()

aniiicka

Tak krásný film se jen tak nevidí. Má romantická duše byla naprosto okouzlená..překrásné obrazy anglického venkova, snová klavírní hudba (génia) Daria a známý příběh anglické literatury o Lizzie Bennetové a panu Darcym. Knihu mám moc ráda a viděla jsem i jiná zpracování, zejména vynikající verzi s Colinem Firthem. Tato verze má však u mě speciální místo. Nesmím samozřejmě zapomenout zmínit skvělé herecké obsazení, Keira byla výborná a Matthew si mě se svým Darcym získal. :) V paměti mi zůstalo mnoho scén, v podstatě mě při sledování snímku každou chvíli nějaká dostala...například hned úvodní kdy Lizzie s knihou kráčí ránem, když se z pozice jejího pohledu z houpačky díváme na venkovské stavení, ples a tanec, mou oblíbenou je také když Lizzie obdivuje sochy a samozřejmé závěr. Poetický filmový zážitek s velkým množstvím výborných dialogů. Pan Joe Wright u mě silně zabodoval. :) ''You've bewitched me, body and soul.'' http://www.youtube.com/watch?v=G3j3oTViVww ()

maseer2

romantický příběh, ve kterém se divák pořádné romantiky paradoxně dočká vlastně jen v závěru.. a upřímnou soustrast panu Bennetovi - já mít tolik otravných ženských v baráku, tak si asi hodím provaz.. ()

Silence

Pro mne nad očekávání velmi hezký film. Nevzbudil ve mě sice tak velké romantické emoce, ale celou dobu mě přijemně a inteligentně bavil. Ze tří a půl hvězdiček zaokrouhluji nahoru díky sympatické a výborně si padnoucí dvojici Keira Knightley - Matthew Macfadyen. ()

BigDeal

Nádhera, každý druhý obraz by som si zavesil na stenu. Keď sa povie historicko- romantický film, automaticky idem od neho ďalej, ale to, ako točí tieto filmy Joe Wright je proste...nádhera. Úžasná výprava, hudba, kamera, kostýmy, ale aj sympatické a skutočné postavy (vyniká najmä krásna Keira Knightley),...no proste pán režisér vie diváka dostať do deja a hlavne do doby. Pri scéne na bále som sa naozaj cítil ako Angličan v 18. storočí a nebyť nudnejšej časti asi v 3/4 filmu, dal by som aj ja bez váhania plné hodnotenie. Takto aj tak pekných 90% . P.S. Neviem sa dočkať remaku My fair lady (jeden z mojich najobľúbenejších muzikálov). ()

Agatha

Nevím čím to je, ale tento snímek mě skutečně nenadchnul. Možná na jeho sledování nebyla ta správná nálada, ale nemůžu si pomoct. Děj mi připadal nudný, zdlouhavý a o ničem. I herecké výkony mě nezaujaly. Ke K. Knightley pociťuju už dlouho dobu averzi a její filmový partner ve mně taky nevzbudil mnoho sympatií. Jen Judi Dench se zde vyjímala. I když přece jen něco se mi líbilo - a to hudba a kostýmy. Přesto se mi moje hodnocení zdá být přehnané a jak vidím jsem v menšině. Když to ale srovnám např. s Cranfordem, tak nemůžu jinak. ()

murakamigirl

Bystrý pohľad na Anglicko 18. storočia vystupuje zo stránok na plátno. Joe Wright si ma touto adaptáciou omotal okolo prsta... Očarí vás ľahkosťou, s akou Pýcha dotancuje do konca, delikátnymi obrazovými chuťovkami či dokonalými hudobnými motívmi. Čarovná Keira vyčarila parádnu Elizabeth, úsmevnou trefou bola i Brenda Blethyn ako pani Bennetová, pochváliť treba tiež MacFadyena čoby komplikovaného dobráka Darcyho ako aj celé zvyšné obsadenie na jedničku vystihujúce austenovské charaktery. Tanec Elizabeth s Darcym, kamera pohojdávajúca sa s Keirou na hojdačke v zamyslení, daždivá a iskrivá výmena emócií v altánku - to sú momenty najsilnejšej radosti z do očí bijúceho talentu pána Wrighta. Momenty najvyššej krásy... 4*, hoci som presvedčená, že lepšie to sfilmovať nejde a hoci ma to stále ťahá k 5... Rozum a cit už v mojej mysli vybledol, Pýchu ale rovnaký osud nečaká. ()

Johny_fork

Joe Wrignt natočil sen z 18. století, překrásné exteriéry i interiéry natočené kamerou tak citlivou, že vás pálí oči z ranního slunce, cítite rosu v trávě. Dokonalý výběr herců, zejména Keira mně učarovala, působí velmi přirozeně a ty její zadržované emoce mě dostávali, úplně cítíte ten vnitřní boj. Nikdy bych nevěřil, že film podobného žánru mě dokáže takovým způsobem nadchnout, doporučuji každému. ()

Terva

CITÁT - "Pýcha a předsudek poskytla základní zápletku tolika romantickým komediím, že je s podivem, že se ji nikdo tak dlouho neodhodlal natočit," říká producent Paul Webster. Ocenění: Oscar '05 - nominace: výprava, kostýmy, hudba, hlavní herečka (K. Knightley) Zlaté glóby - nominace: film (muzikál/komedie), herečka v muzikálu/komedii (K. Knightley) BAFTA - cena Carla Foremana pro neslibnějšího nováčka (J. Wright za režii); nominace: cena Alexandera Korda pro britský film, kostýmy, masky, vedlejší herečka (B. Blethyn), adaptovaný scénář Boston Society of Film Critics Awards - nový filmař (J. Wright) Empire Awards - britský film, nejlepší nováček (K. Reilly) Evropské filmové ceny - film London Critics Circle Film Awards - režisér roku, vedlejší herec roku (T. Hollander) Satellite Awards - kostýmy. Scénář: Deborah Moggach (podle románu Jane Austen) Kamera : Roman Osin Hudba : Dario Marianelli ()

Terez.S

Mám slabost pro anglickou literaturu, jsem velkou fanynkou Keiry Knightley a lehce ironický výraz Matthewa MacFadyena mě dostal. Pýcha a předsudek je klasika s krásným, poutavým příběhem, což samo o sobě je dobrý předpoklad pro to, aby se z něj natočil výborný film. Někdy to nevyjde, i když je předloha sebelepší, ale tohle není ten případ. Film, který pohladí po duši a při jehož konci se nejspíš přistihnete s přihlouplým úsměvem je určitě dobré mít ve své filmotéce a čas od času se na něj znovu podívat. ()

m.krudenc

Moc hezké, výborně obsazené a tedy skvěle zahrané. Kiera i Rosamund jsou opravdu nádherné herečky. Přesvědčivě vykreslena doba 18. století a propracované charaktery. Jako romantický film to ale nemělo tu potřebnou sílu. ()

Lyli

Dovedu si představit, že pro průměrného středoevropana (= muže, co má rád bum bum a pivo) je tohle 127 minut totální nudy. A to je ta věc, kterou se zásadně lišíme. Miluju totiž všechny ty pohledy do krajiny, letmé doteky, nejasná vyznání, dlouhé pohledy a tanec, kdy jste v plném sále jen vy dva. Zbožňuju ty trochu pyšné týpky a slečny, které se červenají, když jim zpod sukně vyleze kotníček. Život v téhle době vypadá jako něco hodně sexy, i když mě asi moc nepochopíte. Dneska, místo romantického dopisu, dostanete MMS s fotkou ptáka....a orel to fakt není, voe. Jednoznečně nejmilejší romantika pro jednu Lyli, která se vždycky rozněžní, že by sežrala jednorožce....a syrovýho! ()

jahol

Jedna hvězdička dolů za to z Jane Austenové, co bylo pro diváka nadšeného o den dříve Klubem rváčů přece jen stěží stravitelné. Ale to ostatní bylo úchvatné, skvělá kamera (já ty dlouhé přejezdy vyzobávající "náhodné" detaily miluju), fantastická atmosféra většiny filmu (venkovská zábava!) a kouzelná, kouzelná, kouzelná Keira. Naprosto nesouhlasím s pohrdavými výkřiky, že byla na Oscara nominována jen do počtu - směsici stále se měnících protikladných pocitů, ale i velkou sílu a stabilitu (jakkoli to zní zvláštně) hraje prostě nádherně. A jak ten film skvěle vypichuje ty drobné, malinké detaily rodící se vášně (první pohled, první dotyk), v tomhle já vidím romantiku! Jenže to chce se soustředit a dívat. Velký zážitek! ()

mau

NÁDHERA! Nejen úžasný příběh, ale vizuální krása filmu a stylová propracovanost.. Především mě uchvátil střih (za všechny scény jmenuji první tanec Elisabeth s Darcym) a hudba.. nějak mi chybí slova.. Sice zbožňuji Colina Firtha (hrál Darcyho v toliko opěvované seriálové verzi), ale byl to Matthew MacFadyen, kdo mi zlomil srdce.. ()

Skrk

Nádherný romantický příběh podle nádherného románu Jane Austen odehrávající se v době, kterou miluji. Keira Knightley byla v roli Lízinky (jak je v knize) vážně kouzelná, pan Darcy byl také velice sympatický, ale ze všeho nejvíc se mi líbila ta krásná hudba od Daria Marianelliho a režie Joea Wrighta. ()

Marek1991

Po mojom vzhliadnutí filmu Pokánie, ktorý sa mi veľmi páčil, som očakával viac. Tento film má síce krásne kostýmy, najmä uniformy sú skutočne dobré, má nádhernú hudbu, točí sa v úžasnom prostredí, má perfektnú kameru, všetko okolo je veľmi dôveryhodné, je v detailoch vymakaný, ale dej a scenár sú veci, ktoré idú úplne pomimo mňa. Práve toto je ten anglo-saský štýl, ktorý nemám rád a som v ňom stratený, skrátka mu nerozumiem a necítim sa pri ňom príjemne. Potom som sa samozrejme nudil, nedokázal som sa do deja vžiť, romantika mi nesedela. Keira Knightley sa mi v tvári, v oblečení a s účesmi páčila viac, než to bolo v mnohých filmoch, napríklad v Pokání, ale tá jej chudosť bola dosť desná, "rici a cici" jej zjavne chýba, čo je škoda. Po takýchto filmoch sa u mňa z nej stáva herečka hrajúca vo filmoch z knižných a divadelných predlôh. Chápem, že štýl tohto filmu je svojsky intelektuálny, má svojskú hĺbku, hodnoty a zábavu, no pre mňa okrem pozorovania vedľajších záležitostí nebol niečím, čo by som si chcel niekedy opäť pustiť. ()

zablaga

Nie natoľko verné spracovanie knižnej predlohy, ktoré ma dozaista viac chýb. No napriek tomu ide o jeden z najlepších a najkrajších filmov, aké som kedy videla. Hlavná myšlienka je obsiahnutá, réžia, hudba a výber hercov je excelentný. Poézia ()

Kdo se stane novým Hitmanem?

Kdo se stane novým Hitmanem?

11.01.2014

7 let stará adaptace videoherního Hitmana vydělala téměř 100 milionů dolarů (tj. čtyřnásobek svého rozpočtu). Timothy Olyphant se ale do jejího pokračování nikdy nehrnul a tvůrci dlouho zvažovali,… (viac)

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

13.05.2013

A dohady pokračují. Tentokrát ale zdrojem není bulvár, nýbrž uznávaný The Hollywood Reporter. Několik různých zdrojů pro magazín potvrdilo, že hlavním kandidátem je Joe Wright. Dává to smysl hned ze… (viac)

Keira jede do Ruska

Keira jede do Ruska

21.11.2010

Po včerejším Lincolnovi tady máme další sázku na oscarovou jistotu. Po Pýše a předsudku a Pokání bude režisér Joe Wright (brzy uvidíme jeho akční thriller Hanna) opět spolupracovat s Keirou Knightley… (viac)

My Complicated Lady

My Complicated Lady

04.12.2009

Nová verze muzikálu My Fair Lady studia Sony/Columbia je dalším z projektů, které střídají jména na tvůrčích a hereckých postech jako ponožky. Dejme si stručný souhrn: Původně se o režii zajímal… (viac)