Rambo II

• Československo Rambo II (viac)

Tri roky po nešťastných udalostiach v americkom provinčnom mestečku Hope sedí traumatizovaný vojnový veterán John J. Rambo (Sylvester Stallone) vo federálnom väzení bez akýchkoľvek vyhliadok na „krajšie zajtrajšky“... Našťastie má však jeho bývalý veliteľ, plukovník Samuel Trautman (Richard Crenna), mäkké srdce – a dôležitú úlohu: Rambo má v jeho mene a na jeho zodpovednosť odletieť do Vietnamu a pokúsiť sa nájsť nezvestných amerických vojakov! Ibaže... Ono sa to ľahko povie, ale ťažko vykoná! Zakrátko po príchode do Vietnamu totiž Rambo síce nájde trestanecký tábor, v ktorom sú hrdinskí dôstojníci väzení... No problémy na seba nenechajú dlho čakať: keďže sa totiž vojna oficiálne skončila, americkí politici odmietajú o jeho misii čokoľvek vedieť, nieto sa v nej nebodaj ešte aj angažovať, a tak Ramba nechajú v štichu! Preto asi veľmi neprekvapí, že cestu späť domov si drsný veterán bude musieť prestrieľať úplne sám! (TV Markíza)

keoma26

"a jak ted budes zit, johne?-ze dne na den",tenhle taoistickej konec ramba 2 uz predznamenava myslenkovej styl 3.dilu,kde nejvic zari hlaska:"co to je?-modre svetlo-a co to dela?-sviti modre... " pamatuju si,jak jsem si ve zkouskovym daval celou trilogii ramba jako relax pri uceni a vubec se to necetlo zle ... ()

Hopper

Klasika 80-tych rokov, ktorá sa stala takmer mýtom. S prvým dielom má takmer nula spoločného, ale už len z nostalgického hľadiska nemôžem dať menej. ()

Revolver

Ve všech aspektech slabší než prnví díl. Průměrná režie, příšerný a extrémně naivní scénář a prkený výkon Stalloneho zbytečně srážejí hodnocení. Co ovšem zůstalo je skvělá hudba Jerryho Goldsmithe. ()

wosho

Oproti jedničce, jenž byla akčním dramatem je dvojka pravý opak. Akce, akce a tuny mrtvých zbabělých komančů. To vše zabaleno do popcornové jízdy s příchutí propagandy. SS tady už ani nemusí moc hrát, v jedničce v něm ta bolest a zmar byla cítit, ale tady........Na svou dobu je to stále kvalitní podívaná( stačí se podívat co splodil SS a Cosmatos a pokmenovali to Cobra), bohužel jí sráží na kolena absence nadhledu ( proto je KOMANDO pro mě *****) a smrtelná vážnost- RambaII bral SS jako realistický válečný film hahahahaha. ()

B4TM4N

Více akce, více krve, více mezinárodního komunismu, více emocí. A každý správný rákosník ví, že čím více vystřílených nábojnic, tím více Rambo. B-kult. ()

Ilhan

Tak tohle je jízda. Jednička je možná uvěřitelnější a lépe filmařsky zpracovaná, ale pro mně jako milovníka akčních filmů Rambo II stojí ještě nad jedničkou. Skvěle natočené, nijak přihlouplý scénář, podmanivá hudba a opět skvělý Stallone. Směrem ke všem akčním filmům říkám: A takhle se to dělá. "Murdock, Murdock, I‘m coming to get you!"; "What bring you good luck?" - "I guess this" ()

Mičl

Slyjův rush do husté džungle plné nemilosrdných vjetnamčíků (nevím co proti nim ti američtí filmaři vlastně mají:) se celkem vyvedl, po skvělém prvním dílu přichází solidní pokračování. Stallone předvedl, že mu asociální drsňáci jdou nejen v osobním životě, ale i na akčním plátně. Stačí spousta perfektních akčních scén doplněné skvělou hudbou na které se jen tak nezapomíná, pár let zrání a z Rambo série se stává kult, který si při dlouhých nedělních večerech budeme rádi připomínat. ()

pipapaja

To co mi chybělo v jedničce, mi bohatě, vynahradila dvojka. Tady už je rambo pořádný hrdina kterému byste asi do cesty přijít nechtěly. Stará klasika která určitě nezestárne. ()

Bohemák

Aha, tak na tohle se tvořily ty desítky parodií. Asi oprávněně. Naivita vykukuje zcela zřetelně, ale pořád to hezky odsejpá a pořád jako obhajoba toho snímu funguje fakt, že byl v mnohém mezi prvními. ()

Paity

Pokračován í útrap veterána vietnamské války, který se dostává zpět do džungle, aby tam bojoval proti svým někdejším nepřátelům. V cestě mu však už stojí ruská mašina, takže nepůjde o vyjednávání v rukavičkách. Ale tohle Sly umí. ()

RichardLev

Nádherný starý akčňák. Rambo střílí šípy, střílí z kulometu, střílí rakety z vrtulníku, všechno vybuchuje, Vietnamci padají mrtví k zemi. Krajina je v plamenech, kulky lítají na všechny strany a on jen s drsným výrazem ve tváři stojí uprostřed toho všeho jako bůh války. Tohle je prostě Rambo. ()

Stružák

No to byla zas jednou ptákovina. Spousta klišé, nesmrtelnej Rambo a totálně nehrající Stallone. Ze všech filmů, co jsem s ním zatím viděl, by tohle jeho herecky nejhorší výkon... Ale kdybych měl film hodnotit jako parodii, tak klidně ty tři čtyři hvězdy dám. :-) Jenže já se obávám, že to tady rejža a scenáristi mysleli fakt vážně... ()

farfalla

John Rambo se dostane z vězení, aby posloužil vládnímu projektu. Murdock nechce nikoho zachraňovat z džungle Vietnamu. Rambo mu zkříží plány, a tak se musí zbavit i jeho. Zase jeden mocný zbabělec, který Rambovi komplikuje život. V tomto pokračování filmu ´First Blood´ z roku 1982 se Rambo rozpovídal a to mu neprospělo. Všechno, co řekne, jako by se mělo tesat do kamene. Bohužel, na malé myšlenky používá příliš mnoho slov. Stále však dobrý akční film. ()

Standito

Prechod z vážnej témy na béčkovú zábavu síce Rambovi uškodil, ale predsa len ide zábavu a tak to budem aj hodnotiť, aj napriek mnohým logickým zádrhelom a Rambovým blábolom v závere. ()