Noc s nabrúsenou britvou

• Česko Noc s nabroušenou břitvou (viac)

Horor Noc s nabroušenou břitvou je děsivý příběh dvou dívek, které bojují o přežití s šíleným psychopatem. Spolužačky Marie a Alexia jsou nejlepší kamarádky. Aby se mohly v klidu připravovat na univerzitní zkoušky, rozhod-nou se strávit víkend na odlehlé usedlosti Alexiiných rodičů. Uprostřed noci zastaví u domu dodávka a na dveře zaklepe neznámý muž. Otec Alexie otevře a s prvním zasvištěním břitvy se pro obě dívky idylický víkend změní v nekonečnou noc plnou teroru. Alexia je neznámým šílencem spoutána a unesena. Podaří se Marii zachránit kamarádce život? Nebo se také dostane do rukou brutálního vraha?

Horor Noc s nabroušenou břitvou je natočený ve stylu diváckých hitů jako byl Texaský masakr motorovou pilou nebo 3:15 zemřeš. Producentem filmu je slavný francouzský režisér a scenárista Luc Besson (Brutální Nikita/Nikita, Leon, Pátý element/The Fifth Element, Johanka z Arku/The Messenger: The Story of Joan of Arc, Utržený ze řetězu/Unleashed). V jeho produkci vznikly úspěšné filmy jako jsou série Taxi, Kurýr/The Transporter. Nocí s nabroušenou břitvou se vrací k hrůze a napětí, kterou disponovaly klasické horory 70. let. Režisér Alexandre Aja rafinovaně stupňuje tísnivou a děsivou atmosféru až k šokujícímu vrcholu. V hlavních rolích excelují Cécile de France (Cesta kolem světa za 80 dní/Around the World in 80 Days), Maïwenn (Pátý element/The Fifth Element, Leon) a Philippe Nahon (Purpurové řeky/Les Riviéres pourpres, Bratrstvo vlků Hon na bestii/Le Pacte des loups). Noc s nabroušenou břitvou získala ocenění ve čtyřech kategoriích na Katalánském MFF ve Španělsku a získala si velkou pozornost na Festivalu fantasy filmů v Amsterodamu. (oficiálny text distribútora)

Kassandra

Dost nedomyšlený, nesmyslný a zbytečný. Navíc mě dost pobavila část v závěrečné scéně, kdy si obět zabodla takovej kartel skla do achilovky... Jako kdyby tvůrci filmu nevěděli, že když se rozbije sklo v autě, tak se rozdrolí :D A to je jen jedna z mála chyb tohoto filmu. ()

Azareth

Štyri hviezdy za celkovú kvalitu tohoto filmu - veľmi napínavá hororová naháňačka, drsná ako nová nabrúsená britva, za ktorú sa nemusia hanbiť ani tí najväčší režiséri originálneho hororu. Tá piata je za záverečné vyvrcholenie, kedy moje srdce prežilo jedno z tých najveľkolepejších pretekov vôbec, alebo schizofrénia je, sakra, skvelá vec. ()

hony23

Velmi působivá francouzská řezničina, kterou s přibývajícími minutami sráží naprostou nelogické chování všech postav. Vše pak totálně scénárista dojebal pokusem o překvapivou pointu, kdy celý předešlý děj ztratí veškerý smysl. Proč? Kde je břitva, sekera a kotoučová pila, tam nepotřebuji být šokován nesmyslnými dějovými zvraty. ()

Dombzila

Noc s nabroušenou břitvou disponuje neskutečnou atmosférou a všudypřítomným napětím, ale na druhou stranu je to zcela průměrný, již hodněkrát viděný horor, který odlišuje pouze velká dávka brutality s občasnou a nadbytečnou spoustou krve. To na konci změní zajímavá pointa, který by ovšem potřebovala trochu lepší podání. Tomu by pomohli více sympatické postavy, o kterých neříkám, že jsou špatné a nedá se jim fandit, ale věnovat jim na začátku o 15 až 20 minut více by pouze prospělo. Nakonec se tak jedná o lehce nadprůměrný horor, který za jedno shlédnutí stojí. 60 % ()

F2003F

Vopred som tu videl ohlasy aká ľahko badateľná pointa a preto som v konečnom dôsledku urobil správne, že som ďalej nečítal ani tagy. Takže fakt bacha. Režisér vie naozaj fantasticky narábať s atmosférou. Film sa nesie pomerne v dosť napätom režime napriek naivne hlúpemu scenáru a nelogickému, až na facku, správaniu postáv. Ja som to pozeral cez deň za silného slnka a pritom aj tak vhodne zabodoval pôsobením až som miestami nedýchal. Naopak dej je hororovo príliš obyčajný a preplnený klišé, zato nie celkom predvídateľný (ANI pointa). Efekty sú výrazne realistické pri po väčšine pre vplyv samoúčelnom násilí, ale žeby prišlo na niečo hrozivo odpudivejšie a odpornejšie než prinieslo napríklad Martyrs, À l'intérieur atď nehrozí. Lenže tam aj bolo hlavne inak podané narozdiel od tu predzvádzanej klasiky iba tváriacej sa navonok výživne. ()

Sinclair

Musím uznat že tento Texaský masakr motorovou pilou ve francouzském provedení se opravdu povedl. Je jasné, že zde nazasahovala slavná americká cenzura jako u TMMP a některé až opravdu naturalisticky do detailu provedené scény zamávají i otrlou povahou. Slabším povahám bych tento film opravdu nedoporučil, zvláště ne po dobré večeři nebo při chutném popcornu :-) Je tedy ovšem potřeba dodat, že při scéně s motorovou pilou jsem se opravdu musel smát, protože mi přišla jako geniální parodie a nadsázka proti TMMP, dále mi "obyčejná francouzská farma" velmi nápadně připomínala farmu americkou. V tomto filmu se opět potvrdilo, že se francouzská nezávislá kinematografie ničeho nebojí. ()

zaack

Velké překvapení. Pro mě neznámý Francouz Aja natočil s pár herci a nejspíše nicotným rozpočtem horor, který hravě strčí do kapsy všechny americké remaky poslední doby (3.15 zemřeš atd.) ()

Petkon

Přesvědčivě natočený brutální hororový příběh, který nešetří krví ani divákův žaludek, neboť již od počátku je zřejmé, že tentokrát nepůjde o obyčejnou hru na schovávanou, ale o skutečné řeznické hody. Děj je postaven na jednoduchém příběhu , který ovšem nenechá diváka ani na minutu vydechnout. Problematický závěr a výsledná pointa příběhu sice působí na první pohled do značné míry překvapivě a nesmyslně, ale z pohledu opakovaného shlédnutí a zamyšlení se nad celou dějovou linkou i jednotlivostmi je závěr přijatelným a odůvodněným vyústěním, jež vyvolává řadu dalších otázek a dodatečných zkoumání, o což zřejmě tvůrcům šlo. Civilně působící a nijak oslnivě krásné dívky navíc přidávají celému příběhu na hodnověrnosti, to vše s působivou kamerou a temnou hudební složkou dalo vznik jednomu z nejlepších hororů posledních let. ()

ichtiandr

Kriste pane to bolo co? hnus! ja som to ani nedopozeral... Neviem ci sa mi niekedy stalo, ze mi bolo z filmu zle. Asi to bol zamer autorov a evidentne sa podaril.. ale ja taketo filmy moc nemusim. Slabsie povahy - ruky prec! ()

jcall2bad

Jakožto vstup Ajy do světa krvavých horrorů to je odpustitelné. Nicméně, ať se na mě nezlobí, prostě se mu to nepovedlo. Tento snímek je celý naprosto nesmyslný a nelogický, přeplněn vyumělkovanými gore scénami a uzavřen neuvěřitelně trapným koncem. Je to relativně nudná a podprůměrná podívaná, na kterou snadno a rád zapomenu. ()

Phoenixcq

Nenudil jsem se, to vážně ne. Atmosféra je vynikající a některé scény jsou opravdu napjaté, až skoro praskají. Ale ten konec??? Alex chtěl asi diváky šokovat, ale k tomu nestačí jen takhle... BOHUŽEL. Prostě... nedává to smysl. Ale tak když nad tím člověk nebude přemýšlet, dá se to překousnout. Ale za tu atmosféru si to u mě **** zaslouží. Kdyby to končilo jako jiné vyvražďovačky bez "pointy", dal bych hvězd plný počet, škoda... ()

Neel

Můžu říct, že se mi to líbilo. Ale ten konec, nezlobte se, to byla hlína. Protože k tomu konci mi prostě nesedí celý příběh, i když překvapivost a fantazii tomu nelze upřít. Pupkatý pantáta jako brutálný vrah s břitvou je fascinující, čekala jsem takovýho toho mladýho psychopata, jak je jich všude plno. ()

Naranyan

No. Vcelku zajímavý závěr, kvůli kterému je ale bohužel, zpětně promítnuto, ve filmu nejedna logická díra. Ačkoli ale atmosféra celkem ušla a gore záběry nepostrádaly francouzkou kvalitu, 3 hvězdičky si noc strávená s tímto hororem zaslouží :). Nebýt toho konce, asi by ještě jedna přibyla. ()

Lukkyn

Původně jsem očekával další vyvražďovačku obyčejnou ničím zvláštní!!Ale naopak dostalo se mi filmu , který nabízí něco navíc a tím vybočuje s průměru!!Aja umí mistrovsky navodit napínavou atmosféru a o život hlavní hrdinky jsem se dokonce bál což se mi normálně nestává!!!(normálně těm debilním postavám spíš přeju smrt :-) a tím zajímavým koncem to jen nabralo na zajímavosti!!!Navíc hudba byla bravurně vybrána do každé scény skvěle zapadá!!!Tohle ajovo soukolí prostě funguje i přesto , že tvůrci museli rozlít hektolitry kečupu a celé natáčení nosit pláštěnku :-) ()

LemurKata

Ve svém žánru totální pecka...když pomineme několik maličkých logických chyb...ale to u takovéhleho filmu asi nejde úplně vychytat. Scéna na záchodcích na benzínce je prostě úžasná...člověk je až do konce napnutej jako struna. ()

montel

Dvě kamarádky cestují na venkov k rodině jedné z nich, kde se hodlají učit na zkoušky. V noci u domu zastaví stará dodávka z nichž vystoupí muž, který celou rodinu brutálně vyvraždí a jednu z dívek unese. Ta druhá se vydává po jejích stopách a musí se připravit na rozhodující a velmi krvavé setkání s vrahem...Tak tohle je opravdu film ostrý jako břitva. Alexandre Aja představu svůj vůbec první horor a po tomto velmi úspěšném vražedném debutu už musel u hororového žánru zůstat. 70% ()

Drky

Klasická vyvražďovačka s trochou autoerotiky v podání krásné Cécile De France, ukrutně nabroušená břitva, která nedala nikomu klidného spánku. Říkal jsem si, no zase to je to co už jsem tolikrát viděl a tady mě už nic nemůže překvapit, ale to jsem se hodně mýlil, protože závěr byl opravdu hodně nečekaný a šokující! Jo líbilo se mi to! Hodnocení 3,5* a 65% ()

Kinopremiéry v květnu

Kinopremiéry v květnu

01.05.2006

Konečně je tu květen, filmovými fanoušky velice očekávaný měsíc. Do kin dorazí filmy, které bychom si rozhodně neměli nechat ujít. V první řadě se jedná o trojici velice silných blockubsterů. První z… (viac)

Krev, duchové, strach… Aja

Krev, duchové, strach… Aja

26.11.2005

Mladý francouzský režisér Alexandre Aja se rozhodl vybudovat svoji kariéru na slasher hororu. Zatímco v našich kinech běží Noc s nabroušenou břitvou, v níž neznámý příchozí terorizuje jednu rodinu,… (viac)

Remake Cravenovej klasiky

Remake Cravenovej klasiky

18.06.2005

27. júna sa začne produkcia pred niekoľkými mesiacmi ohláseného remaku kultového hororu Wesa Cravena, a tým nemám na mysli Nočnú moru v Elm Street, ale u nás o niečo menej známy THE HILLS HAVE EYES o… (viac)