Krstný otec III

• Česko Kmotr III (viac)

Starnúci Michael Corleone (Al Pacino) ďalej pevnou rukou ovláda svoje obchodné záujmy, usilovne sa však snaží odpútať od kriminálnej minulosti a svoje obchody zlegalizovať. Jeho záujem sa presunul k nehnuteľnostiam a bankám a stal sa z neho zbožný a voči cirkvi nesmierne štedrý človek, lebo priazeň Vatikánu, kde má niekoľko vysokopostavených priateľov, má v jeho premene na bezúhonného človeka zohrať rozhodujúcu úlohu. Minulosť však nie je možné vymazať...Film získal sedem nominácií na Oscara. (STV)

Kozlowski8

Michael Corleone vládne pevnou rukou dál, avšak píše se rok 1979, Michaelovi je šedesát a jeho zájmy se posunuly od hazardu k nemovitostem a finanční sféře. Svoje aktivity se snaží legalizovat a oprostit se od kriminální minulosti, která ho však neustále pronásleduje... Po delší pauze natočený třetí díl ságy, navazuje na skvělé filmy ze 70. let a absolutně v ničem za nimi nezaostává. Má grády, atmosféru, Al Pacino je vyzrálejší a charizmatičtější, Andy Garcia do rodiny Corleonů zapadl bravurně. A Sofia Coppola? Velká herečka není a nebude, ale ostatním to příliš nekazila. Opět mistrovské dílo. 90%. ()

kolly13

Nadprůměr a chtěnou gradaci kazí mírná unylost oproti předchozím dílům. Vidět - Ano. Diskutovat - Ano. Dát jen 4 hvězdy - smutné Ano. ()

HellsAngel

Krstný otec nieje len gangsterkou, ale je to aj rodinná sága nesúca generačnú výpoveď doby. Brilantné majstrovské dielo, ktoré v plnom rozsahu človek docení, až ako celok (trilógiu). Aj keď je Part III slabším nástupcom svojich dvoch predchodcov, stále ide o úžasný filmový zážitok a povinnosť pre fanúšika žánru. ()

superzurda

Řekl bych, že celá trilogie je životní tragédie Michaela Corleona. Sice zachránil rodinu, ale polovinu sourozenců a potomků ztratil. Budiž mu k duhu, že zemřel stařím v klidu. I když je otázka, jestli to pro něj je odměna. P.S. jestli se tito lidé modlí k Bohu, tak je to to největší pokrytectví. ()

Radek273

Třetí díl je v porovnání s předchozími velkým trápením. Al Pacino zestárl, to je v pořádku, ale zároveň svým jednáním hodně ztratil na autoritě a "kmotrovství". Mnohdy se zdá, že se před ostatními musí dost ponižovat, a to skrz jeho skutky sice dává smysl, ovšem ne skrz jeho povahu! (Vzpomeňme kupříkladu na svatbu a jednání Branda, a porovnejme s jednáním na zdejší slavnosti..!). Zároveň stejně jako v předchozích Kmotrech (v jedničce Brando, ve dvojce De Niro), i zde je Al Pacino překonán, tentokrát Andy Garciou. Ten se podobně jako kdysi Michael Corleone v průběhu filmu vyvíjí až dosáhne vlastně identických rysů ono velkého Kmotra, nástupce do další generace. ()

PanPyzamo

Na Kmotr III jsme čekali sakra dlouho. Zatímco první díl je z roku 1972 a druhý z roku 1974, třetí díl je až z roku 1990. Jsem rád, že Al Pacino zůstal. Jiný člověk než Al Pacino hrát Michaela prostě nemůže. Předešlé díly patří mezi MASTERPIECE a ty nejlepší filmy vůbec. Je tak tomu i u třetího dílu? Pro mě ne tak úplně. Ačkoliv je film skvělý, tak už není tak mistrovský, jako předešlé díly. Příběh je sice opět supr a soundtrack mistrovský, jak je tomu u Kmotra vždy, ale zkrátka už to nebylo tak zajímavé, protože se toho moc nedělo kromě konce. Předešlé díly mě více oslovily. Tohle už byl takový epilog, který už zkrátka pro mě neměl šanci se chytit na předešlé díly. Finále ale stojí za to a posledních 20 minut filmu je naprostá nádhera sledovat. Pěkné zakončení triloge. Uzavřít tak mistrovskou trilogii nebylo snadné, ale celkem se to povedlo. Na jednu stranu nebudu lhát, že bych byl radši, kdyby to skončilo dvojkou. Alespoň za mě. Ukončení pěkné, ale film mě neoslovil tolik, jako ty předešlé, kde jsem se bavil i přes jejich délku. Zde už to byla pro mě bohužel občas trochu nuda. Všechno mi to vykompenzovalo těch posledních 20 minut. 8,5/10 ()

F2003F

Keby sa to nevolalo Godfather, nasilu nesnažilo z toho ťažiť a tváriť pokračovaním bol by to priemerný film. Spoločné s predošlými sú len mená a rodinné väzby postáv inak je to úplne odlišný film. Nielen povrchne zasadením do inej doby, ale celkovo. Aj Duvall by tu bol pravdepodobne kvôli tomu rušivý element, ten pôsobil nezameniteľným dobovým dojmom oných časov. Garcia dobrá voľba, Sofia ako-tak ok. Že sa chystal 4. diel ani neznie zaujímavo, pretože len z prvého a niektorými momentmi druhého je extrémne cítiť lásku k filmárčine s obrovským citom. ()

PTuranyi

Záver života krstného otca Michaela Corleoneho je opäť výborná dráma možno až antických rozmerov, kladúca na váhy osudu jeho činy a úmysly. Možno aj preto príbeh už nemá taký spád a napätie, no nie oveľa. Postava Al Pacina tiež už nemá takú charizmu, pretože hrá starého muža s podlomeným zdravím. Zostali však ambície a zákulisné sprisahania. Nechýba samozrejme výborná produkcia a herecké výkony. Novú dravú krv prináša postava Vincenta Manciniho, výborne stvárnená Andym Garciom a skvele tu hrá aj Eli Wallach postavu Dona Altobella. ()

BORKLASER

Mám 3 díl rád ale možná by bylo lepší kdyby nikdy nevznikl....pokud by nebyl spojován s Kmotrem I a II možná by obstál daleko líp.Mimo to je to skvělý film ovšem chybí mi tu prostě Tom Hagen a nějaká ta atmosféra která byla u I a II dílu...nějaké herecké výkony jsou otřesné ...Al Pacino hraje jako vždy skvěle ()

jiziczek

Grandiózní finále této ságy. Al Pacino jakoby se trochu vyšťavil už ve dvojce, ale nové tváře to krásně oživili. Opravdu krásné završení v opeře....a poslední scéna, taková jakoby tečka, že pokračování už nebude. Nádherných devět hodin celé trilogie. ()

vlaczech

Jak se říká, už to sice není co bývalo....ale stejně Al Pacino a Andy Garcia rozehrávají v téměř tříhodinovém snímku ůžasný koncert pod ovšem poněkud těžší rukou páně režisérovou. Zejména vrchol filmu-opera mi však příjde opravdu excelentní...nechutně houstnoucí atmosféra..ještě doprovázená hudbou opery je prostě úžasná...90% ()

hanzi_111

Zvěrečný díl se mi ohromně líbil. Teď ani nevím který z dílů mam nejraději,... Ve trojce se mi líbily nové postavy - hlavně Andy Garcia, Al Pacino, klasicky bez chyby skvěle zahrál... Jediný, kdo mi tady chybí je postava Toma Hagena... Ale jinač skvělý příběh už z "moderní" doby, krásná atmosféra filmu a výborné hereck výkony - 90% ()

Dočkáme se čtvrtého Kmotra?

Dočkáme se čtvrtého Kmotra?

05.12.2020

Přestože to zní neuvěřitelně, studio Paramount Pictures se podle všeho nebrání pokračování legendární mafiánské trilogie Kmotr. Ano, čtete správně. Zpráva přichází jen pár dní před premiérou nové… (viac)

Třetí Kmotr se dočká nové verze

Třetí Kmotr se dočká nové verze

04.09.2020

Studio Paramount se rozhodlo vydat nejen obnovenou, ale také kompletně přestříhanou verzi třetího Kmotra režiséra Francise Forda Coppoly. Cílem je umožnit tvůrcům dosáhnout své původní vize pro závěr… (viac)