Krstný otec II

• Česko Kmotr II (viac)

Al Pacino a Robert De Niro v hlavných úlohách druhej časti slávnej mafiánskej ságy. Mimoriadny úspech Krstného otca vo svetových kinách viedol k okamžitým úvahám o nakrútení pokračovania. Scenár, ktorý je spoločným dielom autora pôvodnej predlohy Maria Puza a režiséra, rozvíja dve dejové línie - ďalšie osudy nového krstného otca Michaela Corleoneho a začiatky mladého Vita Corleoneho v New Yorku dvadsiatych rokov. Film získal 6 Oscarov. (STV)

insky

Krásne doplnenie prvej časti. Al Pacino dokončil čo začal, resp. dozrel ako víno a úloha mu sadla. Niet čo dodať, krásne filmové predstavenie v podaní všetkých zúčastnených. Asi takto nejak by mala vyzerať/fungovať skutočná mafia, teda min. vo filme ;) ... 5* aj za knihu od Maria Puza. ()

Indio

Nabýzí se srovnání Otce a Syna v roli Kmotra. Zatím co Vito byl autoritativní chlap z kteryho šel respekt Michael je autoritativní chlap z kteryho jde strach. V retrospektivach byl Vito vždy s rodinou i když se jel mstít na Sicílii, Michael rodinu odděloval a postupně se odcizil až tak, že udělal to co udělal na konci snímku. Rád bych vyzdvihl Výkon Pana De Nira kterej byl více než dustojnej nástupce Pana Branda a člověk bez rospaků uvěří, že ti dva jsou jeden akorát věkově rozdílný. John Cazale i když ne taková superstar jako víše zmíněný mě dokázal,jako starší bratr, rozsekávat pokaždé když se oběvil. JA JSEM STARČÍ BRATR A TY O MNĚ MAŠ STAROST? Druhý díl a stejně skvělej (pro někoho lepši) jako první.Každopádně radost ten klenot sledovat. ()

JesseJames37

Dvojka,, co si člověk řekne ? Že druhé díly jsou vždy horší než ty první a že užnení o čen vyprávět. Ve starém Holywoodu se sice také filmy dělaly díky velký ziskům,, myslým dvojky slavných filmů,, ale tehdy to nedělaly jen kvůly samotnému výdělku. Dnešní dvojku filmů mnohdy nemají co divákovy říct jsou jen lákadlem do kin. F.F.Coppola ovšem patří do staré gardy, kde čest měla své místo. Dvojka Kmotra vás překvapí,, Jednačka byla dokonalá a přesto vám dvojka vyrazí dech,, jak je to možné? Tehdy totiš věděly co je to scénář a bez nich se filmy neobešly,, Pokračování nejslepšího filmu na světě,, není ani lepší, ale ani o chlup horší, oba díly brázdí ve stejné brázdě úspěchu a nad tyto dva díly mafiánské ságy není. 95% Opět bohužel neiděno v kině,,, ()

mirec2211

Výborný film. Fantastické spracovanie. Neuveriteľný Al Pacino. Výborné pokračovanie Kmotra I. Nemám k tomu čo iné napísať. Hodnotenie dávam maximálne. ()

Martazoe

Mrazivé a důstojné pokračování prvního dílu. Chytl mě děj i vztahové zápletky. Opět působivá kamera a atmosféra. Stojí to prostě za to. ()

mr_radek

Po naprosto úžasném prvním dílu jsem byl trošku v rozpacích, zda má dvojka ještě co nabídnout (zvlášť bez Branda). Ukázalo se, že se šeredně mýlím. Zařazení De Nira v roli mladého Vita v době dávno před prvním dílem bylo prováděno citlivě, nenarušovalo to hlavní dějovou linii a navíc to nabídlo kvalitní pohled na to, jak to vlastně všechno začalo. Al Pacino dokonale dozrál pro roli Dona (což už ukázal závěrem prvního dílu) a rozjel velkolepou show, kdy se opravdu nebál vůbec ničeho, o čemž svědčí i osud jeho bratra Freda. Rodinný byznys Michaela naprosto pohltil a zpřetrhal téměř všechny společenské vazby. Za velmi silnou scénu považuji hádku s manželkou, která raději potratila, než aby na svět přivedla dalšího syna, který by mohl pokračovat v rodinné tradici. Poslední scéna filmu - pohled na prošedivělého, osamělého a svědomím zatíženého Michaela - vyvolává spoustu emocí. Přes to vše byl první díl pro mě o kousíček lepší. ()

zimi

Mě tento tip filmu moc nebaví, ale to neznamená, že někoho neosloví, bohužel mne ne!!!! Nudil mne a již jej nikdy nechci vidět, herci dobří, ale to je vše, jen kvůli nim 3 hvězdičky nejradši bych dal 2! ()

Rozhodopadne

Síce to už nie je prvý diel, ktorý bol absolútne dokonalý, ale aj tento diel si zaslúži 5 hviezdičiek za výborné prelínanie príbehu, za doplnenie mladosti Dona Vita, ktoré síce v knihe bolo, ale v prvom dieli už nie a takisto aj za herecké výkony a kameru. Takmer dokonalý film aj napriek svojej dĺžke :) ()

Elanornegra

Malokedy pokracovania predcia svoje prve diely. Opat MUST to see! film. Dej sa zameriava vyraznejsie na Michaela, ale svoj cas tu ma aj ranne obdobie Vita Corleoneho. Musim sa priznat, ked som videl tento film prvykrat Roberta de Nira som fakt nespoznal, ale predviedol nadcasovy vykon. Al Pacino tu ukazuje zivotny vykon, dej genialny, ale zaroven temnejsi a smutnejsi ako v prvej casti. Hlavny dovod preco sa mi paci o trosicku viac, je pre mna velmi doveryhodna ukazka prevziatia moci na Kube komunistami, fakt top nehovoriac o tom ako to Michael cele predpovedal. Videne 2x a samozrejme druhe vzhliadnutie umocnilo moje presvedcenie ze tento film patri do mojej TOP5... 101% Po dalsom zhliadnuti opat neni co vytknut videne aj s prelozenymi italskymi konverzaciami uff stale som z togo paf 21.1.2015 ()

Kosir

Možná jsem štědřejší než bych musel, ale určitě nejsem sám. Vedle všeho ostatního oceňuji především to, že dvojka důstojně pokračuje a není béčkovou nalepeninou. ()

Named

Famózní Al Pacino, skvělý Robert De Niro. Tato série patří mezi filmy na které se vždy podívám, když mám se musím léčit z nemoci, protože jakmile začnu prvním dílem, tak jej musím zakončit i posledním. ()

Monco

Vynikající pokračování takového hitu jako byl Kmotr s Brandem. Je to sice hodně dlouhý, ale hodně propracovaný a tak se není čemu divit. Coppola, Pacino, Duvall a De Niro ve vrcholné formě. ()

killberrybil

Myslím, že tento film je velice přeceňovaný. Rozhodně nedosahuje kvalit prvního dílu, stopáž je brutální, příběh místy nudný, zdlouhavé záběry beze smyslu, jediný smysl je tu vraždění kohokoliv, takž se dá děj i předvídat. Herecké výkony pořád kvalitní, ale do jedničky mnoho, mnoho chybí... ()

matakana

Tohle měly být jednoznačně filmy 2. Ten s De Nirem by byl dokonalým filmovým dílem... Dva příběhy v jednom filmu jsou v tomto případě nejenom zdlouhavé, ale i trochu matoucí. Při délce filmu asi ani nešlo ohlídat některé do očí bující nedostatky, jako je třeba krásně naaranžovaná krvavá mrtvola, která má však 1 podstatnou chybu, a sice že dýchá. ()

phoenix9

Slabšie ako jednotka. Film by som rozdelil na časti v ktorých hra Pacino , a čast v ktorej hrá De Niro , tá ukazuje detstvo a mladosť Don Vita , tá ma zaujala viac , a je dejovo lepšia. Ale na obranu Pacinovej časti poviem , že Al tu podáva perfektný výkon , len ten dej je s porovnaním filmu z roku 1972 trochu slabší ale stále nad-nad priemer. 90 % ()

vampvegetar

žánrovo bezchybné dielo na svoju dobu, kúsoček pridlhé (ubrať na výprave-úvodná senátorova promenáda či tanečné talianske kreácie pre vykreslenie atmosféry, cca 10-15 min), no ak nemusíte ráno vstávať, vynikajúce. Herci grandiózne excelujúci ( kto prekonal Pacina na Oscaroch ? , musím pozrieť ), nádherné kubánske exteriérové zábery v kontraste s amerikou v období jej krízovo-prohibične-magnátskej éry začiatku minulého storočia, čo prialo rozmachu mafie. Menej krvavý ako jednička, no pompéznejší v kontexte s prepojením na politicko-mafiánske mašinérie. Emociálne očakávaný, no chytro a pútavo režisérom natočený koniec resp. dopad mafiánskeho života na svoj klan. Už je tu vidieť zhubný dopad na Michaelovho syna. Ale pozor Michael, zabít sa dá každý, no môžeš sa zabiť aj sám. Ľudsky. ()

Zemřel Roger Corman

Zemřel Roger Corman

12.05.2024

Svět filmu přišel o jednu z ikon americké kinematografie, v kalifornské Santa Monice totiž zemřel legendární americký režisér, producent a scenárista Roger Corman. Bylo mu úctyhodných osmadevadesát… (viac)

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

11.01.2022

Už pár měsíců víme, že remake akčního filmu desetiletí The Raid / Zátah: Vykoupení natočí režisér Patrick Hughes (Expendables: Postradatelní 3, Zabiják & bodyguard). Film si objednal Netflix a… (viac)

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

27.05.2012