Krstný otec II

• Česko Kmotr II (viac)

Al Pacino a Robert De Niro v hlavných úlohách druhej časti slávnej mafiánskej ságy. Mimoriadny úspech Krstného otca vo svetových kinách viedol k okamžitým úvahám o nakrútení pokračovania. Scenár, ktorý je spoločným dielom autora pôvodnej predlohy Maria Puza a režiséra, rozvíja dve dejové línie - ďalšie osudy nového krstného otca Michaela Corleoneho a začiatky mladého Vita Corleoneho v New Yorku dvadsiatych rokov. Film získal 6 Oscarov. (STV)

kubas369

Mnohem lepší než jednička. Oceňuji prolínání dvou dějových linií. Robert De Niro jako mladý Vito Corleone je výborný. I Al Pacino je jako Don dost dobrý ale proti Brandovi je už jen pouhým stínem ale jinak celkově je film ve všech ohledech lepší a hlavně záživnější než jednička. ()

Olafsson

Nevím co k těm 5 hvězdám dodat.. Snad jen že dvojka je po všch stránkách naprosto rovnocenným partnerem jedničky... A že vedle famózního Al Pacina se mi líbil De Niro v roli mladého Vita... ()

rob_troy

Ještě skvělejší pokračování naprosto dokonalého filmu. Al Pacino v nejlepší podobě. Film nabral atmosféru, která se držela celých 190 minut a já měl o večer postaráno. ()

helrohir

Dokonalosť! Po zhliadnutí jednotky som si vravel, že dvojka to bude mať veľmi ťažké, aby sa jej aspoň vyrovnala, ale v konečnom dôsledku som bol nadšený. Veľkým plusom je to, že aj dvojka si udržala tú úžasnú atmosféru, ktorá zdobila prvý film. Aj keď sa niekomu môže zdať dĺžka filmu ubíjajúca, podľa môjho názoru je to tak akurát, pretože aspoň dostali obe dejové línie dostatok priestoru, aby mohli ukázať všetko čo chceli. Herecké výkony dvojice hlavných protagonistov sú dokonalé, ale je večná škoda, že Al Pacino nezískal Oscara ani za jeden z týchto filmov, pretože hlavne v závere filmu je jeho výkon geniálny. ()

J*A*M*B*O

Pravdupovediac, dvojka už nie je to isté ako Godfather I. Čakal som poriadny nárez a kopu podpásoviek, ale celkovo bol Kmotr II taký prepojovák. Nedialo sa tam veľa akčných alebo zaujímavých scien, bolo to proste nezáživné, a je mi celkovo jedno čo si myslia ostatný. Bolo to celkové sklamanie na jeden za najlepších filmov sveta. Stará klasika tu skôr pôsobí ako nudná a čas pri nej plynie tak pomaly ako to len ide. I tak hudba bola stále dobrá, malo to ten mafiánsky podtón a nebudem kritizovať ani niektoré pekné scénky. Francis Ford Coppola má i tak naviac. Dávam 7/10 bodov. ()

kubilov

Pokračování geniálního mixu všech činitelů v podání F. F. Coppoly, Maria Puza, Nina Roty, Al Pacina, Johna Cazale a nově i Roberta De Nira. Ačkoliv Kmotr II nedokáže přebít tak dokonalý film, jakým je Kmotr I, stal se, alespoň v mých očích, tím nejlepším pokračováním, jaké se kdy podařilo natočit, ve výsledku tak za prvním dílem zaostává jen o opravdu nepatrný kousek. Obě dějové linie jsou srovnatelně kvalitní, a tak je film krásně vyrovnaný a nemá žádná slabá místa, přestože je jeho délka na první pohled vražedná. Al Pacino jako Michael Corleone zde vystupuje více charismaticky, suverénně a naprosto nesmlouvavě, důstojně tak převzal rodinou štafetu po Donu Vitovi. Zajímavé je, že Robert De Niro získal za svou roli Oscara, aniž by dal dohromady dvě souvislé věty v angličtině, ovšem jeho herecký přednes na zlatou sošku bohatě stačil. Co se týče velikosti, je Kmotr II jako odysea neohroženého muže moci filmovým opusem v pravém slova smyslu. Konspirační nálady a motivy zrady výsledný dojem ještě umocňují. ()

darthvader77

Oceňuji, že byl příběh tentokrát rozdělen do dvou dějových linií. První ve které pokračuje příběh hlavní postavy a zároveň zde vypráví o začátku mafiánské kariéry mladého Vita Corleoneho. Brilantní režie, skvělý scénář, famózní hudba a vynikající Al Pacino a Robert de Niro v hlavních rolích. ()

konysua

Al Pacino si to ošéfoval ve velkém stylu. De Niro mu šlape na paty, ale na jeho jedovatý pohled nemá. Stopáž je úctyhodná a já přesto žadonil o víc. Dokonalost 10/10 ()

gicous

Kde nic není, ani (laik)kritik nebere. Přiznávám svoji prohru, neboť jsem nenašel ani jediný malý kaz. Dokonalé pokračování a důkaz toho, že i filmový Mount Everest může být zdolán. Nikdo další zřejmě už nikdy nic podobného nenatočí, a tak jsem rád, že mám tohoto "velikána" ve sbírce. Když bude totiž nejhůře a filmový svět se někdy v budoucnu bude řítit do komerční zkázy, sáhnu po dárkové kolekci a zavzpomínám na staré dobré časy rodiny Corleonů. Ty mi určitě zlepší náladu a já se te zkáze s chutí vrhnu do chřtánu.10/10 ()

bohhous22

Rozhodně nechci srovnávat,Kmotr I a Kmotr II,jestli je lepší ten nebo ten!Oba díly beru jako jednotný film...Trojka k nim pochopitelně nepatří a ti,kdo Kmotra dobře znají,vědí z jakých důvodů.Zkrátka oproti pamětihodnému originálu je dvojka mnohem temnější,tvrdší a zákeřnější!Láska,hodnoty a vztahy v rodině Corleonů zkameněly a v průběhu pokračování se rozdrolily na nepatrné části čehosi.Vskutku půvabná proměna chrakterů v půvabném pokračování této gangsterské ságy!!! ()

Brano

Celá trilógia Kmotr je kultová záležitosť, ale pokračovania mi už prišli slabšie. Dĺžka tentokrát už bola až príliš unavujúca a dej už nemal taký spád ako prvá časť. Dej je rozdelení na dve časti, kedy jedná časť sleduje príbeh mladého Vita Corleona, ktorý utečie zo Sicílie do Ameriky, kde sa z neho neskôr stane veľký mafiánsky boss. Toho dokonale stvárnil Robert De Niro, ktorý v mnohých momentoch zatienil aj výborného Al Pacina. Druhá časť nám nadväzuje na jednotku a približuje nám život a mafiánske aktivity rodiny Corleonových v súčasnosti. Z tohto pokračovania som nebol sklamaný, pretože jednotka nasadila látku tak vysoko, že by ju len málokto dokázal prekonať. ()

borohub

V první řadě musím říct - nedokoukal jsem celé. CCA po 2 hodinách jsem vypínal, protože i přes moje přemlouvání abych se dokoukal jsem si řekl, že je to fakt nudný a nemá to žádnou podstatu. Částečně se tam ukazují fragmenty z knihy (např. Corleonovo mládí), ale stejně.. Je to takové divné, přeskakuje to tam a sem, herci jsou sice skvělí, ale bohužel i tohle nezachránili. Kdyby ten film nebyl 3 hodinovej, ale třeba hodku a půl tak je to asi super, bohužel takhle ne.. V žádném případě jsem nevěřil že něco takového napíšu, ale pokud chcete dobrého kmotra tak si asi fakt přečtěte spíše tu knihu. Za mě slabých 20% ()

mrclTV

Druhý diel trpý typickým javom pokračovaní - dej tu nezačína a ani nekončí. Autor sa v neuveriteľnej stopáži snaží zachytiť čo najviac oblastí života Corleoneho. Máme tu začiatky v Nevade, Kubu, súdny proces, boj o rodinu a "rodinu". Nedá sa nespomenúť aj výrazná retrospektivna linka k samotným začiatkom (tá bola naj). Možno je toho až veľa a zdá sa mi, že film stráca na údernosti a spáde prvého dielu. Ale i tak si drží vysokú latku. ()

Michal687

Možná že budu v menšině, ale pro mě rozhodně nejlepší díl kmotra, který svým emocionálním dopadem tedy alespoň na mne dalece překonává první díl. A to především proto, že už jsem z prvního dílu tak nějak s klanem Corleonových sžil a dokážu tak všechny kroky obou stran chápat. O to víc pak pociťuji dopad všech rozhodnutí a dokáži ho více prožít. Technicky se není o čem bavit samozřejmě. Za nejoblíbenější scénu pak platí ta kdy malý Vito poprvé spatřuje z lodi New York za dokonalé Rotovy hudby. ()

Zemřel Roger Corman

Zemřel Roger Corman

12.05.2024

Svět filmu přišel o jednu z ikon americké kinematografie, v kalifornské Santa Monice totiž zemřel legendární americký režisér, producent a scenárista Roger Corman. Bylo mu úctyhodných osmadevadesát… (viac)

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

11.01.2022

Už pár měsíců víme, že remake akčního filmu desetiletí The Raid / Zátah: Vykoupení natočí režisér Patrick Hughes (Expendables: Postradatelní 3, Zabiják & bodyguard). Film si objednal Netflix a… (viac)

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

27.05.2012