Krstný otec II

• Česko Kmotr II (viac)

Al Pacino a Robert De Niro v hlavných úlohách druhej časti slávnej mafiánskej ságy. Mimoriadny úspech Krstného otca vo svetových kinách viedol k okamžitým úvahám o nakrútení pokračovania. Scenár, ktorý je spoločným dielom autora pôvodnej predlohy Maria Puza a režiséra, rozvíja dve dejové línie - ďalšie osudy nového krstného otca Michaela Corleoneho a začiatky mladého Vita Corleoneho v New Yorku dvadsiatych rokov. Film získal 6 Oscarov. (STV)

MadChick

Po naprosto perfektní jedničce je pro mě druhý díl malinkatým zklamáním, děj je rozdělen na 2. životní etapy rodiny Corleone a právě druhá z nich tedy mládí Dona Vita v podání zde naprosto famózního De Nira se mi líbila natolik, že bych jí ohodnotil 100 procenty. V časovém období s Al Pacinem jsem našel několik málo hlušých míst a také příběh z mého pohledu nebyl tak poutavý jako v Kmotrovi 1, když to ale sečtu, tak mi stále vychází 90% a tedy 5 hvězdiček. Rozhodně lze ale říci, že se jedná o velice důstojné pokračování. ()

ThomasL

Nemůžu hodnotit jinak. První díl byl brilantní a tento není ani o chlup horší. Všichni herci z prvního dílu zvládli své role opět na výbornou a k tomu ještě přibyl De Niro. Trošku jsem se bál délky filmu a dlouho jsem si hledal volné tři a půl hodiny a on ten čas utekl jako voda. Prostě paráda. ()

Prochy38

Atmosféru drží s prvním dílem. Ale už to první díl není a nic už nikdy nebude první Kmotr. Přijde mi to trochu roztahané a lehce nudnější. 80% ()

Ještěřák

Pesimistický úhel pohledu: GODFATHER II je dlouhý jako prase, ke všemu zoufale málo akční a pomálu emotivní. Sledovat Diane Keaton mě nebetyčně nebaví. Značnou část je živen klasickým motivem vzestupu & pádu a nabytí & pozbytí manželství - vídávám to roky už od CASINA a povětšinou v upadající kvalitě. Padesátky a šedesátky mafiánům moc nesluší. _____ Optimistický úhel pohledu: film si zachovává velikou kmotrovskou noblesu a jeho výprava je opravdu skvělá. V podstatě každý návrat do mládí Vita Corleona je pecka, a člověku dojde, o kolik koňských délek měl papá víc charakteru než jeho syn Michael (z mého pohledu v podstatě vypěstoval tři zkažený, otci neadekvátní týpky - možná nebylo dost času pořádně sedět na vejcích). Je to dáno mj. dvěma faktory: 1) Robert De Niro je nejlepší filmový mafián, který kdy žil. 2) Třicátá léta jsou nejlepší období, ve kterém kdy mafiáni žili. _____ Verdikt: 3* s odřenýma koulema. ()

Itar

I přes nepřítomnost Marlona Branda a dvacet minut delší stopáž se Coppolovi podařilo překročit vlastní stín. Zatímco Al Pacinova linka pokračuje tam, kde první Kmotr skončil, jsou to právě pohledy do dvacátých let, které dělají druhý díl krásnějším. Všichni hrají o sto šest, a přece nakonec většina herců zaniká v koncertu dua Al Pacino/Robert De Niro, kteří jsou tady na vrcholu (i když, nutno dodat že oba dva stáli na svém pomyslném vrcholu poměrně dlouho). ()

David661

Dávam pět, ale nudil jsem se, stejně jako u prvního dílu - pochopte žiju ve 21. století plný vzducholodí, rychlej aut, raketoplánů, formulí a... . ...jednoduše 30 let od doby vzniku se na dílu podepsaly ()

Hanes88

Velice povedené pokračování, sice už ne taková pecka jako jednička, ale i tak to pro mě byl velice kvalitní filmový zážitek. Těžko se zde rozepisovat o kvalitách filmu - bylo by to na dlouho. 85%. ()

Honzeek95

Člověk by si řekl, že 190 minut je moc a že snad ani neexistuje způsob, jak udržet po tuto dlouhou dobu pozornost diváka. Coppola to však dokázal. Film uteče jako voda, protože vás strhne do děje a donutí vás každou chvíli obdivovat herecké výkony a užívat si je. ()

Paldiny

Coppola vedel, že sa po príbehovej stránke originálu nevyrovná, preto to s pokračovaním vyriešil veľmi umne a do prítomnosti vložil hneď celú líniu s detstvom a vzostupom Vita Andoliniho. Skákaním v čase tak šikovne maskuje jednoduchší príbeh, ktorý Pacinova línia ponúka. Mladý Al sa stáva plnohodnotným nástupcom Marlona Branda, škoda len ťažšej orientácie vo víre nových postáv a nadmerného úbytku výraznejších tvárí akými prekypoval prvý diel. Najsilnejší prírastok tak zastáva Robert De Niro, čoby mladá verzia Andoliniho, vďaka ktorému dosahujú výlety do minulosti rovnako vysokej úrovne. Druhý Kmotr je kus poctivej filmáričiny a dosť možno najkvalitnejšie pokračovanie vôbec, akému nechýba pedantné spracovanie oboch generačných období, silné okamžiky a opäť bezchybný záver. ()

orkadimenza

Kdyby byl na plátně po celou dobu Robert De Niro, tak dávám určitě 5*, protože vzestup mladého Vita v rámci celé mafie mě neskutečně oslovil a zaujal. Bohužel dostal dokonce méně prostoru než Al Pacino a jeho kamenný výraz dominoval plátnu více než dvě hodiny. Možná i díky této rozpolcenosti mě druhý díl Kmotra neoslovil jako celek, samozřejmě dílo to je na svou dobu nadčasové a bravůrně zkomponované, jen prostě raději dám přednost výživnějším a méně náročným mafiánským filmům. Z pohledu diváka, ne filmového kritika. ()

Varan

Coppola si opravdu dal záležet na tom, aby ve filmu bylo řečeno hodně o rodině Corleonovců což také naznačuje délka filmu přes 3 hodiny napínavé akce. Dle vlastního uvážení musím říct že se mi toto druhé pokračování líbilo více než první. Rozhodně doporučuji - 10/10. ()

Blondsky

Jestliže byla první část trilogie umělecké dílo, tak je Kmotr II nadfilm. Precizní v každém detailu, s vynikající hudbou a briliatním Al Pacinem. Mistrovské dílo překonávající první dil. ()

Foxhound#1

Jednička byl úžasný dvouhodinový mafianský kus. Druhý díl ale příliš dlouhý, chvílemi utahaný a i když jsem se tomu snažil věnovat maximální pozornost, tak jsem se místy v ději, jménech a vztazích ztrácel. Tedy v té současné Pacinově půlce. Druhá střihová půlka věnovaná De Nirovi a počátcích kmotra Corleona byla bez kazu. Film je to i tak výborný, ale ve stínu jedničky nesdílím zdejší všeobecné nadšení a přehnaně nadsazené hodnocení. ()

mclenin

Sám o sebe ide o skvele napísaný, zrežírovaný a zahraný, dnes už kultový kúsok, klenot na poli žánru. Film však nestojí sám o sebe, stojí na pilieroch vybudovaných nesmrteľným prvým dielom, ktorý považujem za jeden z najlepších, ak nie aj najlepší film, ktorý kedy ľudský um vyprodukoval. No a v porovnaní s prvým dielom nemôžem hodnotiť plnou paľbou, nakoľko mi prišiel menej konzistentný čo do príbehu, charakterov a motivácie postáv. Nič to však neuberá na kvalitách tohto snímku, ktorý sa určite oplatí vidieť (videný v rámci doháňania mojich filmových restov). ()

Spectre

Netradične "dvojka" nepotratila na kvalite. Rovnako tam ale nie je nič nové, takže 4* - vysvetlenie: viď môj komentár k 1. dielu. ()

dehlie

tu sa vážne niet ani čo dodávať. ťažko hľadať aj nejaký komliment. tu sa píšu dejiny filmu. a al pacino predvádza jeden z najlepších mužských hereckých výkonov aké poznám. ()

Zemřel Roger Corman

Zemřel Roger Corman

12.05.2024

Svět filmu přišel o jednu z ikon americké kinematografie, v kalifornské Santa Monice totiž zemřel legendární americký režisér, producent a scenárista Roger Corman. Bylo mu úctyhodných osmadevadesát… (viac)

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

11.01.2022

Už pár měsíců víme, že remake akčního filmu desetiletí The Raid / Zátah: Vykoupení natočí režisér Patrick Hughes (Expendables: Postradatelní 3, Zabiják & bodyguard). Film si objednal Netflix a… (viac)

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

27.05.2012