Krstný otec

• Česko Kmotr (viac)

Dráma z prostredia mafie Krstný otec, nakrútená podľa rovnomenného románu Maria Puza, patrí medzi prelomové diela tzv. Nového Hollywoode. Príbeh newyorskej mafiánskej rodiny, na čele ktorej stojí don Vito Corleone (Marlon Brando), sa odohráva v rokoch 1945 - 55 a zaznamenáva prudký rozmach organizovaného zločinu po skončení 2. svetovej vojny. Film získal 3 Oscarov - za najlepší film, scenár podľa predlohy a mužský herecký výkon v hlavnej úlohe pre Marlona Branda. (STV)

Sharpooter

Nikdy bych neřekl, že mě takhle může bavit 50 let starý film. Příběh byl skvělý, herecké výkony taky, avšak trochu mi vadilo zbytečné prodlužování některých scén (kvůli čemuž měl film 3 hodiny), občas jsem měl opravdu chvíle, kdy jsem se vyloženě nudil. Avšak chápu, čeho chtěli dosáhnout. Chtěli navodit atmosféru a napětí, což se jim vcelku povedlo, ale film byl někdy až na sílu prodlužován. Velmi se mi líbila hudba k filmu, která byla skvělá. Dále se mi velice líbilo prostředí sedmdesátých let, které už nikdy nikdo takhle dobře nenatočí a místa která byla pro film vybraná. Dále se mi líbilo, že dokázaly takto starý film zaostřit na dnešní kvalitu. Jedná se o snad nejlepší mafiánský film, který jsem kdy viděl a který už dnes nevznikne. 8,5/10 ()

Hellknight12

Včera pozretá celá trilógia . Na úvod chcem povedať, že chápem prečo je táto trilógia uznávaná ako klasika, začiatok gangsteriek alebo ak chcete mafianiek a dovolím si tvrdiť, že je to trilógia, ktorá zmenila filmový priemysel. Celá trilógia je pekne spracovaná. Či už režisérsky hudobne alebo herecky. Skvelý výber hercov. Príbehovo to je už o niečom inom. Kľudne ma ukameňujte ale mňa proste príbeh nudil a hlavne nezaujal. Asi som do toho išiel až z príliš veľkým očakávaním. Príbehovo ma to viac bavilo v Scarface síce zvyšné časti Scarface boli o niečo slabšie. Ak mám dať kompletné hodnotenie za mňa za celú trilógia tak je to 80%. Samostatne je to takto Kmotr 1 90% ()

Nix

Tohle je masterpiece, tady prostě není nic špatně, hodný strejda ze sousedství, to prostě bych mohl vidět každý den, asi lepší film o mafii nenajdete. Ale to nemusím říkat, přece to už každý viděl. A knihu jsem taky četl a prostě tohle zpracování je úctyhodné, dokonce mne snad baví víc, to je poprvé a naposledy, co tohle řeknu. ()

Patrik200s

Film v ktorom sa schádzajú všetky aspekty v najvyššej možnej kvalite. Obsadenie, scenár, masky, réžia. Všetko skvelé. Tieto kritéria spolu dosahuje pramálo filmov. ()

samkko

7/10 a fanda mafiánských filmů ze mě asi nebude. Zaprvé nechápu zdejší i světové hodnocení tohohle filmu. Film je sice po herecké či kinematografické stránce precizní, ale to že je zde slabý a ne moc zajímavý příběh (aspoň teda pro mě), zbytečně dlouhá stopáž a vlastně celý film je jen o rivalitě mezi pár rodinami kdy se v závěru v podstatě nic nevyřeší a ani zde není nějaká hlubší myšlenka (nebo sem ji možná přehlédl, ale to pochybuju), tak tohle už nikoho nezajímá. Každopádně jinak je to velmi kvalitní film kterému toho moc nechybí a i mě se to celkem líbilo a dokázal jsem si to místy i pěkně užít. Ale bohužel to nestačí a já budu až do konce věků dumat nad tím hodnocením. ()

Davidos305

Mám opravdu hodně rád mafiánské filmy, viděl jsem jich spoustu a kmotr patří mezi ty nejlepší.  Skvělé krimidrama o drsném mafiánském životě s úžasnými hereckými výkony. Prostě klasika ()

Hashirama

Scéna na Sicílii je jednou z nejkrásnějších a nejopojnějších v historii kinematografie. Fenomenální Brando, začátky Pacina, bezchybná režie. Naprosto perfektní film. ()

aik

Dobrý film,ovšem taky má pár chybiček. Jako člověk, který četl nejprve knihu a až později viděl film, musím říct, že jsem čekal něco víc (některé scény my až tak úplně nesedli a taky bez knihy jsem měl pocit, že bych některé vazby vážně nepochopil, tak jak už napsal Rob Roy). ()

AdiegoA

Vše již bylo řečeno. Kdo neviděl, okrádá se o jeden z nejfantastičtějších filmových zážitků v historii kinematografie... ()

AlexDLarge

Naprostá klasika. Já souhlasím s názory, že se nedá hodnotit nejlepší film všech dob, protože každý z nich je jiný. Ale Kmotrovi bych tohle ocenění rozhodně dál. Vždyť tam není jediná věc, která by se dala vytknout. Je tam láska, nenávist, nenásilné ponaučení, intriky, geniální herecké výkony, režie i kamera. O scénáři podle předlohy nemluvě. Toto je skutečně film, který se může rovnat knize. A to je co říct. I za padesát let se na něj budu dívat. Geniální. ()

Dreadlord

Každá příslušnice ženského pohlaví se ptá co na tom filmu vidíme. Určitě je to nadprůměrný film ale že bych za něj snad dal ruku do ohně to ne ... takže jsem asi feminista nebo homosexuál a ptám se tedy i s našimi dražšími polovičkami co na tom vlastně vidíme. ()

Lokran

Vynikají pohled do života jedné mafiánské rodiny, co dodat. Snad jen pasáže o vztahu Michaela a jeho sicilské ženy byly poněkud rozvláčné, ale zase ukazovaly jak to na té Sicílii chodí Celkem 85%. ()

zona

Uřízlá koňská hlava v posteli? Oh, jak vzrušující, jak nervy drásající... A dál? Proč se tolik hodin dívat na zdlouhavě líčené řadění mafiánského klanu? Postpubertální diváci libující si v krutosti a násilí si přijdou na své. Ostatní si akorát tak odplivnou. Nestačím se divit těm výkřikům o filmařském mistrovství, které tady čtu, v čem to, mistrovství, prosím pěkně spočívá? ()

chandy10

Pro mě nejlepší mafiánský film, jaký jsem kdy videl. Užasný výkon Marlonda Branda, skvělá režie a hlavně ta atmosféra... Něco nezapomenutelného! ()

Giacomo

Bible všech milovníků tohoto žánru, ať už film nebo kniha. Puzzo a Coppola, to byla symbióza na kterou se čeká desetiletí. ()

nick_sekac

Nemůžu si pomoct, prostě jsem se u tohoto filmu nudil. Četl jsem předtím knížku, na kterou prostě tenhle film kvalitou ani z části nedosahuje. Na dvojku jsem raději ani nekoukal, při tý bych asi už usnul. ()

playboy_05

co se obsahu týče tak to bylo naprosto suprové, ale pořád se nemůžu zbavit pocitu že je to více než 30 let staré, navíc je film v několika pasážích zbytečně roztahaný...ale ten příběh hovoří za vše ()

Paramount chystá remake Trestné lavice

Paramount chystá remake Trestné lavice

08.11.2023

Hezkých předělávek není nikdy dost a fanoušci přímo lační po tom, aby své oblíbené kousky mohli vídat znovu a znovu, jen v úplně jiném provedení. Nebo si to alespoň myslí hlavouni studia Paramount,… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

31.12.2022

Zemřel herec James Caan

Zemřel herec James Caan

07.07.2022

Z amerického Los Angeles přichází smutné zprávy, ve věku dvaaosmdesáti let totiž ve středu večer opustil filmový svět americký herec James Caan, jehož si diváci mohou vybavit ze snímků jako Příliš… (viac)

Miles Teller míří mezi mafiány

Miles Teller míří mezi mafiány

30.05.2021

Herec Miles Teller oficiálně nahrazuje odchodivšího Armieho Hammera v chystané minisérii The Offer na streamovací službě Paramount+. Ztvární postavu producenta Ala Ruddyho, který pomáhal režisérovi… (viac)