Vietnamský veterán John J. Rambo (Sylvester Stallone) sa rozhodol utiahnuť sa do budhistického kláštora, aby konečne našiel vytúžený vnútorný pokoj. No nečakané udalosti mu nedovolia vydýchnuť! Jeho bývalého veliteľa a akoby druhého otca, plukovníka Samuela Trautmana (Richard Crenna), totiž v Afganistane uniesli Rusi, pretože sa pokúšal zásobiť zbraňami bojovníkov z islamského odboja! A tak sa vojnový hrdina Rambo púšťa do ďalšej samovražednej misie, vyzbrojený len svojimi oceľovými svalmi na rozhalenej hrudi, neodmysliteľnou čelenkou a menším „príručným arzenálom“ – tentoraz proti zvrhlej komunistickej presile... (TV Markíza)

xaver

Amerika si zde léčí komplex z Vietnamu. Jediné, co se v tomto filmu podařilo prokázat je, že jak USA tak SSSR nemohou zvítězit v boji proti jakémukoliv národu bojujícímu za svobodu. Jediným způsobem, jak by velmoci mohly někoho porazit, je totální vyhlazení konkrétního národa. To ale naštěstí není dnes celkem možné. ()

BlackTom

Nie, nie, nie, toto už nefunguje. Pridlhé príchody, pridlhé čakanie na akciu. Rambovi pasuje poriadne besnenie a toho sa v plnej kráse dočkáme až posledných 15minút. Síce je to príjemne nahláškované, ale ja už od Ramba očakávam niečo iné. Sly skvelý ako vždy, po jeho boku starý pardál Trautman... Ale nie je to ono. Som zvedavý na Do pekla a späť. ()

Kuny27

Rozhodně nejslapší ze série Rambo!!!! Ovšem, pokud jste si Ramba oblíbili, bude s vám líbit. Obrovsky moc akce, všichni mrtví, Rambo žije! a co je nejlepší, být obklíčený armádou, stát po boku přítele a mít plán "obklíčíme je!" ()

HiddenDragon

"I am no tourist." :-D Sice je to nerealna strilecka, a podobnych filmu vychrlila studia spoustu, ale zkratka Rambo je jen jeden :) Ma svoje charisma a je to znacka, ktera je pro me lakava. Sice je to svym zpusobem porad to same, ale prave proto na to lidi rek bych koukaj. Prostredi je ovsem zcela nove, proti "americke" jednicce a zachranne akci "back to Vietnam" ve dvojce, tu mame na svou dobu aktualni sovetskou invazi do Afghanistanu (1979-89 http://cs.wikipedia.org/wiki/Sov%C4%9Btsk%C3%A1_v%C3%A1lka_v_Afgh%C3%A1nist%C3%A1nu ). Prvni pulka je trochu rozjezdova a nic moc se nedeje - navic si u toho vzdy vzpomenu na dokonalou parodii "Zhave vystrely 2" (1993), takze mam co delat abych se nesmal i u Ramba - ale druha pule uz je klasicka zabijacka a nesmrtelny Johnny kosi, co se da. Opet ma svuj skladaci luk, a kdyz dojdou sipy, da si to v tanku na ferovku s vrtulnikem :) A nejenom v dobe Studene valky, ale i dnes zacina byt podobny konflikt aktualni - jinymi slovy, neni nad to se divat, jak Rambo nakope Rusakum prdel (pardon Sovetum - i kdyz jak vidim Putina, odlisne to neni ani po ctvrt stoleti). ()

hlošík

"Co to je?" - "Modrý světlo" - "A co to dělá?" - "Modře svítí"... Při sledování tohoto dílu už je občas obtížné rozlišit mezi jeho určitými scénami a jejich skvělým parodováním ve Žhavých výstřelech (zvlášť kvůli poslední půl hodině a hereckému angažmá Richarda Crenny v obou filmech). Navíc je pak fascinující, jaký ideologický oblouk tahle (původně) trilogie v 80. letech opsala. Od prvního snímku, který byl možná naivní, ale stále celkem sympatickou reflexí vietnamského traumatu (proti níž z principu nelze příliš namítat), přes snímek druhý, jenž je bipolárním viděním světa doslova prosycen - až po toto veledílo, kde se ze stejného přístupu stává nechtěná parodie. Afghánští rebelové, kteří se Rambovi svěřují s tím, že sovětští vojáci mají ve zvyku rozpárat těhotným ženám břicha a děti naházet do ohně, toho jsou příkladem. V závěru původního VHS vydání prý stálo "Věnováno statečným mudžahedínským bojovníkům", později už byla tato věta z pochopitelných důvodů nahrazena jinou. ()

Zagros

Třetí Rambo mě vyloženě zklamal. Možná je to tím, že to chce jen větší odstup, možná mu sedí více džungle než Afghánistán, možná už je toho zkrátka moc, zkrátka se mi trojka nelíbila. Po vytracení příběhu se vytratilo i to napětí a zůstaly jen akční scény. Už tehdy jsem si říkal, že na případná další pokračování se dívat nebudu. ()

iXtr3m3

Ok, nadhodnocujem, ale to som celý ja. Jednoducho toto bol záver pôvodnej heroickej trilógie, ktorej oživenie po 20tich rokoch bolo úplne inak pojaté. V tejto časti sa Slye vytiahol oproti Arniemu (v tejto dobe na filmovom plátne spolu zápasili už nejaký ten rok) a vybral si mimoriadne atraktívne scéne a výpravu a doplnil to pár nezabudnuteľnými súbojmi ako napr. hlavný ikonický tank versus ťažkotonážna helikoptéra. Legenda akčného žánru. ()

wosho

Silná pozdně raganovská politická masáž z pera italského hřebce v režii rutinéra s bandou ruských prasat co neumějí bojovat (tak radějí házejí bomby na vesnice) a s hrdinným afghánským národem plného talibanců (třeba někde v davu zahlédneme tvář Bin Ladina.-)). Nic by z toho moc nevadilo, kdyby se film nenesl v tak smrtelně vážném duchu a celý Rambo3 (tak jako Rambo 2) si nehrál na velké válečné drama. Po technické stránce se však film povedl na 1. ()

B4TM4N

Tohle vidět zamlada, tak je ze mě teď tamvovlasý kulturista (minimálně teda imaginárně ^_^). Stallone zdá se mi býti s každým dalším filmem nejlepším akčním hrdinou stříbrného plátna (sorry, Bruci, ale stříbro je taky pěkný). Rambo je super, luk je super, Afghánci jsou odhodlaní a Rusové američtí (ne teda přízvukem, ale počínáním). John se navíc naučil mluvit sprostě a celá druhá polovina filmu je velká libůstka pro fanoušky/vlastníky testosteronu. ()

Ilhan

Pro mnohé nevydařený sníme, pro mne kupodivu první Rambo, kterého jsem viděl, a proto u mě převládá trocha nostalgie. V tomto díle jde o jednaznačný akčňák bez nějaké hlubší myšlenky, avšak já jednoznačně myšlenku nepotřebuju. Pro mne fantastické pokračování. "It’s a blue light." - "What does it do?" - "Turns blue." ; "Who do you think this man is? God?" - "God would have mercy, he won’t!" ()

dopita

Nejhorší díl série, to každopádně. Ovšem vyloženě průšvih to není. Blbý je, že to do ruky nedostal někdo, kdo má akci v krvi. Peter Macdonald vůbec neví, jak dynamicky odvyprávět akční scénu. Měl ale k dispozici na svou dobu velice slušnej rozpočet, kolem sebe schopný spolupracovníky (kameraman John Stanier, koordinátor akčních scén – legendární Vic Armstrong), takže všechny ty akční atrakce vypadaj celkem dobře, jen je prostě neumí dát do kupy tak, jak by se slušelo. ()

pipapaja

Ano nedá se srovnávat s brilantní jedničkou a dvojkou ale pořád jde o kopec akce, a i když co scéna to klišé pořád to bylo dobré. Bez tohohle filmu bychom neměly druhé žhavé výstřely. ()

Bohemák

Shlédl jsem ve stejný den jako Den nezávislosti, což mi Ramba III vyšponovalo hodně vysoko. Kromě špičkové akce jsem ocenil i pokusy o humor a hlavně delikátní připomínku toho, jak si Američané vybudovali, vyzbrojili a vycvičili Taliban (a Bůh je za to potrestal? - to asi až další z pokračování cyklu o Johnu Rambovi, tom usměvavém hošíkovi). ()

Paity

Rambo 3 v Afghánistánu u nás možná trochu ztrácí už jen tím, že víme, jako to teď v tom Afghánistánu je. Ale hlavně už se to úplně nevydařilo. Do dvojky nebo dokonce do jedničky to má prostě hodně daleko. ()

Stružák

Tak tohle je ubohá filmařina, trojka je úplně stejnej průšvih jako dvojka... V podstatě bych mohl komentář z předchozího dílu zkopírovat a vložit sem. Když o tom přemejšlím, tak je možná možná tenhle díl o něco málo lepší, ale víc jak jednu hvězdu ze mě nedostanete. To, co Stallone ve filmech předvádí, nemá s herectvím nic společnýho. ()