Prominentný právnik Martin Vail je sebavedomý muž, ktorý v súdnej sieni bez výčitiek manipuluje faktami aj ľuďmi. Na dobročinnom večierku u biskupa sa stretne so svojim bývalým nadriadeným a jeho asistentkou, svojou bývalou milenkou. Krátko na to je biskup vo svojej rezidencii brutálne ubodaný a polícia zatkne zakrvaveného mladíka. Je to miništrant, u ktorého naviac nájdu biskupov prsteň. Vail sa domnieva, že podobný prípad by mohol prispieť k jeho prestíži a preto sa rozhodne, že bude podozrivého bezplatne obhajovať. (RTVS)

klerik

Absolutne skvelý Norton v štandardnom, ale premyslenejšom "súdnickom" filme. Chladný film ako mŕtvola ľadového medveďa... ()

Chrustyn

Na rutinéra Hoblita, překvapivě inteligentní a napínavý thriller, kde právník Gere řeší svůj nejpodivnější případ, když obhajuje Edwarda Nortona, který je buď psychopatický vrah nebo trpí rozdvojenou osobností. Závěrečný zvrat trochu slabší ale přesto po celou dobu vynikající thrillerová zábava. ()

classic

„Režisér, David Fincher - zrejme videl, takmer filmový debut, Edwarda Nortona - Primal Fear, a tak mi je jasné, prečo sa Norton, tak parádne zhostil známeho KULTU - FIGHT CLUB...” Jeden z najšialenejších - deprimujúcich KONCOV v dejinách filmu !!! ()

marhoul

Čím dál častěji mívám chuť na starší film, který je ryze kvatitní. Dobrý ve všech ohledech, skvěle napsaný, nasnímaný, zahraný. A tím nemyslím jen Eda Nortona, protože tady byli výborní všichni. Jasně že jsme to už za ty roky někde viděli, to ale vůbec nevadí. Film natočený na film, s dobrou hudbou, světlem, atmosférou, s vůní whisky a cigaret, se špínou církve, politiky a tanečky justice... Poctivé čtyři, ale ode mě plný počet, protože jak říkám, takové filmy se dávno netočí, takže od radosti. ()

Ivoshek

Tohle mi utikalo víc než dost 20 let a pak jsem na to narazil a... byl jsem nadšenej. Všechno to funguje, jednoduchý případ, který má čtyři až pět různých rovin a všechny fungují... obhájce a prokurátorka, co spolu spali, divný obviněný, divní developeři i divná oběť... Super. ()

HellFire

Primal Fear funguje díky skvělému scénáři a hereckému umu Richarda Gerea a Edwarda Nortona. Není to žádný klenot kinematografie, ale poctivý, gradující thriller. A to se taky cení, takových moc není. Začátek je jednoduchý a přímočarý. Někdo zabil arcibiskupa a z místa činu utíká Norton, přistižen policií. Obhájce v podání Richarda Gerea se případu hned chytí a nabízí svou službu Nortonovi zdarma protože věří, že je nevinný. Jediným faktem zatím zůstává, že Norton je chycen, jak utíká od sídla arcibiskupa v zakrvácených šatech. Žádný přímý důkaz ani motiv, pouze fakt, že Norton zpíval ve sboru a s arcibiskupem se znal blízce. Příběh postupně odkrývá další fakta, jako Nortonova kamaráda Alexe, který je přistižen v Nortonově bytě a následně fakt, že tito dva spolu s další kamarádkou pro arcibiskupa točili lechtivé filmy. K tomu připočítejte napojení arcibiskupa na vlivné lidi a jejich skupování pozemků a na zvraty máme zaděláno :). Zásadním se ale stává až moment, kdy Gere v cele zatlačí na Nortona a ukáže se, že ten trpí poruchou osobnosti a že opravdu arcibiskupa zabil, ale sám o tom neví. Gere tedy ztrácí svou obhajobu, ale stále pracuje na tom, jak očistit svého klienta. Konec ale nechá všechny na pochybách. ()

Sofia

Edward Norton si opět utvrdil pozici v mé topce – už při jedné z jeho prvních rolí dokázal podat naprosto fenomenální výkon. Výborné soudní drama ze staré školy, jaké se dnes už (bohužel) netočí. Příběh se dal sice poněkud předvídat (což ale způsobily především podobné katolické skandály z posledních 5 let), přesto dokázal celé dvě hodiny udržet v napětí. ()

Ištván87

Teda, na konci jsem koukal jak pero z gauče.... Paráda, fakt. Mouchy se tady najdou, například tím, jak přeskakujou od jednoho ke druhýmu a úplně zbytečně, ale jinak Edward Norton už tehdy dokázal, jak skvělej je to herec... ()

ARI50

Zajímavý film ale mě právníci prostě tolik neberou, jedna slušná vražda kdy mladý Edward je odsouzen a tak se toho ujme Richard Gere, film je určitě zajímavý pro lidi co tenhle film mají rádi ale mě vůbec nezaujal. Akce Filmová Výzva Tomx2 ()

veru_needy

Před shlédnutím tohoto filmu jsem vůbec neměla tušení o co půjde. Myslela jsem, že nejspíše o běžnou výhru excelentního právníka nad systémem, ať již bude obviněný vinen a nebo ne. Více zmýlit jsem se ale nemohla. Příběh začíná poněkud pomalým tempem a není kdovíjak zběsilý. Celou pointu právě pochopíte až v posledních okamžicích. Až tehdy si uvědomíte, že celý příběh je vyprávěn na základě charakteru právníka, který snad poprvé z celé své podstaty uvěřil, že jeho klient je neviný - a zmýlil se. Richard Gere není podle mě kdovíjaký herec a hodí se spíše do romantických filmů, ale zde se mi líbil a role mu sedla. Edward Norton dostal na můj vkus hodně málo prostoru, ale když už se objevil na scéně tak to stálo za to. Vadu řeči předvedl tak dokonale, že jsem mu to místama i věřila. Jde o skvělý film, který i když má dvě hodiny, ani nachvilku se nenudíte. - "There never was an Aaron, counselor." ()

Necrotongue

Přestože nemám rád právníky, uznávám (ač nerad), že to bez nich nejde. Právní spory sice jednomu na náladě nepřidají, ale rozhodně jsou lepší variantou než zfanatizovaný dav s vidlemi a pochodněmi. Nebo s hromadou kamení v případě všech těch Novoevropanů. V tomto snímku mi však nevadil advokát Martin Vail; neseděl mi ale Richard Gere jako jeho představitel. To je totiž jeden z herců , které vnímám jako krajně přeceňované; pro mě to byl vždycky takový úlisný slizoun. Film měl pro mě zajímavé téma, a i když bych mohl mít k jeho provedení nějaké ty výhrady, nechám je stranou jako méně podstatné, a radši vyzvednu skvělý výkon Edwarda Nortona, na němž celá tato záležitost stála. Když se to tak vezme, dostal Aaron/Roy ve filmu jen nemnoho prostoru, ale přesto jsou to právě jeho scény, pro něž jsem snímku přihodil i čtvrtou hvězdičku. Z ostatních herců jsem měl v tomto případě dojem, že tu fungovali jen jako podpora pro skutečnou hlavní postavu. / Poučení: Každý má právo na obhajobu, přestože mě to v některých případech přímo sere. ()

becki_tu

Bohužel jsem trochu zklamán. Nikdy jsem moc nemusel Richarda Gerea a asi se to nezmění ani po téhle slušné kriminálce kombinovanou se soudním dramatem, která ale bohužel nepřichází s ničím převratným a působí tak místy dost tuctově. Kvůli výbornému Nortonovi však níž s hodnocením jít nemůžu, protože je to právě on, který drží Primal fear v nadprůměru. ()

Lucasion

Výborně napsaný devadesátkový thriller. Richard Gere jako nafoukaný a známý právník se chopí případu vystrašeného mladíka, který je podezřelý z vraždy. Nikdo kromě něj nevěří v jeho nevinu. Ovšem to proč je film tak skvěle výpravný je herec samotný. Edward Norton předvádí naprosto fantastický herecký výkon. A o to víc je to bravurní, protože se jednalo o jeho herecký debut. Kdybych film viděl před lety, tak jednoduše řeknu, že z toho kluka něco bude. No - a je. Norton je jeden z nejtalentovanějších herců a tady ve své první roli dokazuje, jak moc je dobrý. Temná soudní kriminálka možná trvá přes dvě hodiny, ale bavila mě od začátku do konce. A samotné finále je filmový majstrštyk. (80 %) ()

Lacike

Kvalitny stvorhviezdickovy sudny thriller, ktory o level vyzdvihuje famozny vykon debutujuceho Nortona. Vdaka tomuto filmu ma Norton uchvatil a hlavne vdaka nemu som si uzival tento film, kedze ma Gereho linia dvakrat nebavila. Ale dnes uz mi v pohode pripadal aj Gere. Holt odvtedy, co zomrel v Hacikovi mi uz konecne pripada sympaticky. :) Trochu naviac mi pripada len ta linia s pozemkami, ktora zbytocne spomaluje tempo uz tak dost dlheho filmu. Namiesto nej mohol este väcsi priestor dostat Norton. Ale to uz by si potom z filmu nikto nic okrem neho nepamätal, lebo by vsetkych nadobro zatienil. Po rokoch ma prekvapilo kolko dalsich znamych hercov sa tu objavi vo vedlajsich ulohach. Pochvalu si zasluzi aj hudba s peknym hlavnym motivom. Vysledkom je poctivy devätdesiakovy thriller s pointou, ktora nepôsobi ako vycucana z prstu, ale je pekne postupne budovana, takze na dalsie pozretie je film este lepsi. 9/10. ()

malylada

Jeden z nejlepších filmů s mým neoblíbeným hercem Gerem. Thriller není ničím zvlášť originální a tempo není po celou dobu vyloženě dech beroucí, nicméně to spěje k povedenému závěru. Ve filmu obzvlášť vyniká Norton, který psychopata hraje božsky......7/10 ()

BoPo

Kvalita príbehu je na úrovni epizódy priemerného kriminálneho seriálu. Film má utiahnuť postava v podaní, v tom čase začínajúceho, Edwarda Nortona. Nehovorím, že by som nechápal jeho nomináciu na Oscara, ale rozhodne na malom priestore neprináša výnimočný pamäťový zárez ako napríklad Anthony Hopkins (Dr. Hannibal Lecter). Väčšinu času ste nútený sledovať Richarda G, ktorý sa snaží byť lázeňským švihákom a zároveň drsným právnickým esom. Silne % prepálený film. Čo je zrejme spôsobené tým, že na záver dostanete zápletkovú facku, ktorá zrejme viacerých užívateľov zaskočila či nebodaj ohromila. Ale naozaj to nie je nič shyamalanovského. Ak máte chuť na film so zaujímavo vypointovaným záverom, tak si dajte radšej Miluj bližního svého (1999). ()

brutale

Edward Norton ma veľmi príjemne prekvapil a svojim výkonom poslal Gera do bažín. Páčila sa mi aj Frances McDormand v roli psychologičky.Záver zdivhol film vysoko nad priemer. ()