Snímka Shrek 2 posiela Shreka, Oslíka a princeznú Fionu za novými dobrodružstvami, v sprievode zábavných rozprávkových bytostí. Shrek, po boji s dračicou, ktorej z tlamy šľahali plamene, a zlým lordom Farquaadom, nad ktorým v súboji vyhral ruku princeznej Fiony, teraz čelí najhoršiemu nepriateľovi zo všetkých – Fioniným príbuzným. Shrek a princezná Fiona sa vracajú zo svadobnej cesty domov a tam nachádzajú pozvanie na návštevu Fioniných rodičov – kráľa Harolda a kráľovnej Lillian, ktorí panujú v Kráľovstve za siedmimi horami. Mladomanželia sa rozhodnú ich navštíviť a odchádzajú spolu s verným Oslíkom. Všetci obyvatelia kráľovstva v napätí a s radosťou v srdci očakávajú návrat princeznej a jej rodičia sú zvedaví na svoju dcéru a jej princa, ktorého privedie. Lenže nikto ich neupozornil na to, aký vzhľad má ich nový zať, ani na to, ako sa, povedzme, zmenila ich dcéra... Priam k nepoznaniu! Shrek a Fiona netušia, že svojou svadbou zmarili veľkolepé rodičovské plány, ktoré sa týkali dcérinej budúcnosti. Teraz musí kráľ získať podporu mocnej rozprávkovej Víly Kmotričky, princa zvaného Krasoň a slávneho zabijaka zlobrov Kocúra v čižmách, aby sa mohla naplniť očakávaná fráza „a žili spolu šťastne až do smrti“. (TV JOJ)

Bat55

Tak Shrek 2 je oproti tretiemu dielu ešte výborné.Animácia je opäť bezchybná a Shrek a Fiona prichádzajú na návštevu za fioninou matkou a otcom,kráľom a kráľovnou.Tento diel je od trojky lepší v tom,že prináša do deja originalitu,páč animácia už nie je tak zaujimavá.Aj hlášky sú dobré a celkom dobré soundtracky,len to neustále spievanie Víli mi išlo niekedy na nervy,rozprávky muzikálového typu naozaj nemusím.No ale najlepšia je aj tak záverečná súťaž,superstar,rovnako zábavná a vtipná,ako karaoke párty na konci prvého dielu./75%/ ()

esopesokeso

je to pútavé,kvalitné ale vo svete fantasmagory ťaží z nápadu zeleného smrada ... nie je to nutné pokračovanie ako v trilogii pana prstenov ... nie je to ani zaujímavé ako v trilogii krstný otec...radšej nech sa dajú doláče do niečoho nového... ()

kaylin

Druhý díl je můj nejoblíbenější v sérii a přiznám se, že je to hlavně díky skvělému soundtracku. I když jsem se zároveň přistihl, že si cituji některé hlášky ještě předtím, než se ozvou. Tenhle animák mě pořád nesmírně baví a jsem rád, že jsem "Shrekovi", který byl tentokrát v tak velké oblibě, dal šanci a nevyhnul se mu, i když jsem to měl v úmyslu. ()

suicide

Málokdy dvojka není oproti jedničkové předloze absolutní propadák v kvalitě. Shrek 2 stále pořád drží úroveň. V dokonalém úvodu, kdy se Shrek S Fionou vydají na cestu, exceluje oslík, ovšem i pak je film vtipný, zvláště když ho z hlubin hluchých míst žene nahoru Kocour v botách. ()

Damiel

Výjimka potvrzující smutné pravidlo o klesající kvalitě sequelů. Pro Shreka 2 vůbec neplatí, je stejně dobrý, v některých aspektech (kocour) dokonce i lepší než jednička. Jasných 5* ( a klidně bych dal i 5,5*:) ()

YURAyura

7/10 - Takovy ten klasicky sequel. Uz to neni jednicka, ale v tomto pripade je to setsakramentsky nadprumer ve srovani s jinymi dvojkami. Hodne se tam zpiva, coz je obycejne na skodu a Bandaska je taky dobry ;]] ()

stration

Už to není taková bomba jako první díl. Párkrát jsem se zasmál, to jo, ale nic víc, nic míň. Třetí hvězdičku dávám za mého oblíbence Perníčka. ()

MATADOR

Osobně jsem si nikdy v zeleném zlobrovi nijak zvlášť neliboval, ale jednička byla fajn a měla takové hezké pohádkovské kouzlo. Dvojka jakožto pokračování není špatná, jen prostě už toho namíchala strašně moc a já prostě nevěděl, z čeho si mám vybrat. Příběh je hezký, soundtrack k tomu dodává na půvabu a parodie na všechno známé je také fajn, jen jsem asi nepochopil smysl užití v animované pohádce. ()

katuska138

Hrozně moc jsem se na něj těšila a ještě mnohem víc jsem se bála, že jedničce se nemůže nikdy vyrovnat. Ale vyrovnal a dokonce ji předčil. Z mého pohledu je to nejpovedenější díl celé série. Skvělé hlášky, skvělý soundtrack. ()

Aiax

Druhý díl Shreka má jediný problém - nevychází z mistrovské sbírky pohádek Dr. Seusse, autoři splichtili scénář sami a je to vidět. Zatímco gagy jsou stejně dobré, celková kostra příběhu už není tak kompaktní, působí mírně rozhrkaně a nesoustředěně. Mně osobně taky hodně vadila příšerná hudba, pořád tam vyhrávaly jakési trapné odrhovačky jak z Top Gunu - kam se poděl Leonard Cohen z minulého dílu? Ale je to znovu dobrá zábava, animace je zas o kus dál, člověk se párkrát zasměje - co víc chtít. ()

Gann

Kromě pár povedených vtípků (asi tři) ve všech směrech horší než první díl. Jediné pozitivum tohoto filmu je Antonio Banderas v roli kocoura. Možná jsem byl při sledování v nějakém špatném rozpoložení (vzhledem ke zdejším komentářům), ale v podstatě jsem jen čekal až bude konec filmu. Ještě nepostradatelná písnička nakonec a alou ven z DVD přehrávače. ()

CageDepp

Tak jako u prvního dílu musim změnit hodnocení ze 4 na 5 hvězd. Výborná komedie, která dokáže hodně pobavit. Podívat se po pár letech na animovaný film a bavit se u něho víc než, když je člověk mladší se jen tak nepovede. ()

Brennos

Je to nářez, je to sranda, je to superzelené... ale prostě je to dvojka a prvotní kouzlo je pryč. Naplnil očekávání, pobavil, ale k plnému hodnocení by musel chytnout za srdce, což se nestalo. ()

Skip

Nebyl to už takový nářez jako jednička, ale pořád výborná zábava. Jen škoda toho zbytečně natahovaného konce. ()

kajas

Páni! Nečekala jsem, že druhý díl bude stejně výborný (ne-li lepší) jako díl první. Kocour v botách mě naprosto uchvátil a vydobyl si první místo mých oblíbených animovaných postaviček. A na český dabing taky nedám dopustit (A to křoví vypadá jako Halina Pawlowská...). ()

Aleee89

Jednička Shrek je prostě bomba a s napětím jsem očekávala dvojku, protože většinou jsou dvojky horší než jedničky... No však to znáte. Ale tady to bylo jinak. Film mile překvapil a v kvalitě jedničku dohnal, ne-li předehnal. Líbily se mi ty tradiční odkazy na jiné filmy, skutečné osobnosti... Gagy taky nemají chybu. Animace je zdařilá jako u jedničky, postavičky skvělé a roztomilé, hudba je taky moc krásná. ()

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

27.02.2019

Režisér Bob Persichetti má za sebou dobrý týden. V neděli jeho snímek Spider-Man: Paralelní světy vyhrál Oscara za nejlepší animovaný film, a dnes se upsal režii další lukrativní značky – tentokrát… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz