Snímka Shrek 2 posiela Shreka, Oslíka a princeznú Fionu za novými dobrodružstvami, v sprievode zábavných rozprávkových bytostí. Shrek, po boji s dračicou, ktorej z tlamy šľahali plamene, a zlým lordom Farquaadom, nad ktorým v súboji vyhral ruku princeznej Fiony, teraz čelí najhoršiemu nepriateľovi zo všetkých – Fioniným príbuzným. Shrek a princezná Fiona sa vracajú zo svadobnej cesty domov a tam nachádzajú pozvanie na návštevu Fioniných rodičov – kráľa Harolda a kráľovnej Lillian, ktorí panujú v Kráľovstve za siedmimi horami. Mladomanželia sa rozhodnú ich navštíviť a odchádzajú spolu s verným Oslíkom. Všetci obyvatelia kráľovstva v napätí a s radosťou v srdci očakávajú návrat princeznej a jej rodičia sú zvedaví na svoju dcéru a jej princa, ktorého privedie. Lenže nikto ich neupozornil na to, aký vzhľad má ich nový zať, ani na to, ako sa, povedzme, zmenila ich dcéra... Priam k nepoznaniu! Shrek a Fiona netušia, že svojou svadbou zmarili veľkolepé rodičovské plány, ktoré sa týkali dcérinej budúcnosti. Teraz musí kráľ získať podporu mocnej rozprávkovej Víly Kmotričky, princa zvaného Krasoň a slávneho zabijaka zlobrov Kocúra v čižmách, aby sa mohla naplniť očakávaná fráza „a žili spolu šťastne až do smrti“. (TV JOJ)

Bambulka89

Ako som spomínala pri 1, je to rozprávka pre deti, ktoré sa bavia na príbehu samom o sebe a skvelých textoch. Ale dospelí diváci si pripomenú minimálne 20 filmov, ktoré táto rozprávka vtipne paroduje v tom najnevinnejšom zmysle :) môj najobľúbenejší Shrek je 2. ()

kratajirka

Nejde říct, jestli slabší či silnější. Já hodím jedničku s dvojkou do stejného pytle, takže komentování dvojky vychází z jedničky. Pro mě je to hrozně přeceňovaný film :) ()

Maza2222

Co říct? Dost dobré pokračování. Animace dobrá, hlášky geniální (nosím dámský spoďáry :DDDDDD) atmosféra dobrá. Postavy byli dobré, ale co Krasoň a dobrá víla ??? Ty mě sraly v každé scéně :D, protože jediný, co dělaly,bylo, že kecali a kecali a kecali a kecali... vlastně nic jiného :DD. Občas jsem i zapřemýšlel, jak tam tyhle dvě blbé postavy mohli dát :D. Potom mi také vrtalo hlavou, jak mi vtipnost osla (udělali z něj koně :)) chybí. Konec s velikým perníkem byl vynikající, ale tén hudební konec byl nic moc. Co dál? Kocour byl megahustej :D. Hodně jsem se s ním zasmál. Nejdřív chce Shreka zabít a pak začne na něj čumět jak kocourek :D. Dost dobré pokračování. 90% ()

Hidan

Super! Pro mě důležitejší film než jednička, protože animáků je hodně, těch lepších méně, (nicméně v tom žánru o to tolik nejde a jen blbec hodnotí kreslený film podle normálních kritérií), ale vyrobit důstojné pokračování, který ve finále není jenom žumpa na rýžování peněz, to je u mě rozhodně velký success. Takže ještě jednou pro větší jasnost - super! ()

Duffman 97

Brilantní.Shrek 2 je možná o trochu lepší než jednička.Všechny postavy mají grády a podávají takovou nalož vtipů že jsem bouchal celý film a ani chvíli se nenudil.Nové postavy mi vůbec nevadí,jak kladné tak záporné.100%.Ten vtip s Mc'Donaldem byl dokonalý. ()

Longview1994

Asi najlepšia časť zo všetkých, ktoré boli natočené. Dobrý príbeh o tom, že výzor neznamená to, že si zlý človek. Bolo mi ľúto Shreka, pretože každý si robil z neho srandu ako vyzeral, no keď vypil lektvar, každý ho mal už v láske. Nepáčila sa mi "dobrá" víla, ktorá naoko sa tvárila, že je naozaj dobrá, no nebola, lebo chcela aby jej namyslený syn Krasoň sa ožinil s Fionou, ale Shrek sa nevzdal a bojoval za jej lásku a spravodlivosť. Super rozprávka, ktorá patrí medzi moje najobľubenejšie. ***** ()

Rangifer

Shrekův smysl pro humor tu zůstal, stejně tak i hudební doprovod a oslík. K tomu nám přibyla i nová postava co by Kočičáka v křuskách s kordem a bez kalhot. Ze začátku jsem si ho na první pohled neoblíbil, ale když na mě udělá ty svý roztomiloučký očička, tak bych ho uňufínkoval k smrti. ()

teekanee

Určitě to není horší než skvělá jednička, jen prostě jiný. Je tu větší důraz na parodii všeho možnýho, spousta popkulturních odkazů a ještě více hlášek než v jedničce. K tomu nové skvělé postavy jako dobrá víla, Princ Charming a kocour v botách. Škoda, že po tomhle díle to bylo už jen výrazně horší. 93% ()

SNCIS

Hlášky: Oslík: "I osli mají svá práva. Měli byste mi říct, že mám právo mlčet." Shrek: "Oslíku, ty máš právo mlčet. Jenže toho nejsi schopen." / Oslík: "Ty jsi dostala štěně? V mém pokoji byl jen šampon." / Shrek: "Smiř se s tím. Zabloudili jsme!" Oslík: "To je hloupost! Dodržovali jsme přesně královy pokyny! Co to žbleptal? Běžte do nejhlubší části lesa. Za hrozivými stromy a děsivými větvemi!" / Oslík: "To je ale síla. Shreku, nedal sis lektvar pro pšoukání až do smrti?" / Oslík: "Tohle křoví vypadá jako Halina Pawlovská." / Oslík: "Místo otravného užvaněného tvora už je obsazeno." / Kocour v botách: "Jdeme do Číča klubu!" Oslík: "Promiň, já nemám náladu!" Kocour v botách: "Neboj, seženeme ti tam nějakou mulu." / Kocour v botách: "Ať se stane cokoliv, nesmím se rozbrečet. Nesmím se rozbrečet." / (Kocour v botách je poražen.) Shrek: "Co s ním uděláme?" Oslík: "Navrhuji, abychom ho vykastrovali! Nejsme Srstka s Kubišovou." / Oslík: "Už tam budem?" Shrek: "Ne!" Oslík: "Už tam budem?" Fiona: "Ještě ne." Oslík: "Už tam budem?" Fiona: "Ne!" Oslík: "Už tam budem?" Shrek: "Jo!" Oslík: "Vážně?" Shrek: "Ne!" Oslík: "Už tam budem?" / Fiona: "Nikdo se mě nezeptal, co chci vlastně já!" Shrek: "Jasně, chceš, abych ti zabalil?" / Oslík: "Asi si odskočím." Kuchař: "Podává se večeře!" Oslík: "No nic, vydržím to." / Víla: "U bratří Grimmů, co se to tady děje?!?" - 70%. ()

majorzeman13

Sice jde o o něco horší pokračování a slabší díl než jednička,ale stále jde skvělou zábavu ! Za to další díly už nejsou to pravé ořechové......(animovaný parádní kousek) !! ()

agamazx

Takze druhy film sa nese vo vlnach kvality 1. dielu, pribeh mi prisiel este zaujimavejsi, soundtrack stale briliantny ako v 1, a vizual na rok 2004 je fakt mindblowing, hlavne tiene a dazd. Po 20 rokoch budeme mat konecne taku grafiku na PS5. A to finale ani netreba komentovat. Masterpiece v 3D CGI filmoch. ()

topol999

O nic horší druhý díl.... Jen je škoda, že došlo ke změně v dabingu... Přesto však ani tento není přímo špatný, vedlejší role jsou skvěle obsazeny (hlavně královský pár, víla a Krasoň s Kocourem v botách). "Kolem tohohle křoví, co vypadá jako Halina Pawlovská, jsme už jednou šli" :) Málokdy se stává, aby byla dvojka na stejné kvalitativní úrovni jako jednička, ale zde tomu tak je. Super zábava. ()

Schkeble

nejlepší sequel z doby holocénu, slovníky neznají dostatek superlativ k popsání tohoto díla. pokud by byly objektofilní sňatky legální, tak toto je můj objekt zájmu ()

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

27.02.2019

Režisér Bob Persichetti má za sebou dobrý týden. V neděli jeho snímek Spider-Man: Paralelní světy vyhrál Oscara za nejlepší animovaný film, a dnes se upsal režii další lukrativní značky – tentokrát… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz