Snímka Shrek 2 posiela Shreka, Oslíka a princeznú Fionu za novými dobrodružstvami, v sprievode zábavných rozprávkových bytostí. Shrek, po boji s dračicou, ktorej z tlamy šľahali plamene, a zlým lordom Farquaadom, nad ktorým v súboji vyhral ruku princeznej Fiony, teraz čelí najhoršiemu nepriateľovi zo všetkých – Fioniným príbuzným. Shrek a princezná Fiona sa vracajú zo svadobnej cesty domov a tam nachádzajú pozvanie na návštevu Fioniných rodičov – kráľa Harolda a kráľovnej Lillian, ktorí panujú v Kráľovstve za siedmimi horami. Mladomanželia sa rozhodnú ich navštíviť a odchádzajú spolu s verným Oslíkom. Všetci obyvatelia kráľovstva v napätí a s radosťou v srdci očakávajú návrat princeznej a jej rodičia sú zvedaví na svoju dcéru a jej princa, ktorého privedie. Lenže nikto ich neupozornil na to, aký vzhľad má ich nový zať, ani na to, ako sa, povedzme, zmenila ich dcéra... Priam k nepoznaniu! Shrek a Fiona netušia, že svojou svadbou zmarili veľkolepé rodičovské plány, ktoré sa týkali dcérinej budúcnosti. Teraz musí kráľ získať podporu mocnej rozprávkovej Víly Kmotričky, princa zvaného Krasoň a slávneho zabijaka zlobrov Kocúra v čižmách, aby sa mohla naplniť očakávaná fráza „a žili spolu šťastne až do smrti“. (TV JOJ)

LadyPig

Mně osobně se ze všech čtyř Shreků líbí asi nejvíce :) Je tam princ Krasoň a Kocour v botách, ti v jedničce určitě scházeli. Každopádně Shrek baví vždycky a asi nikdy neomrzí. ()

Jacccob

Lehce slabší, než jednička, ale kdo to taky čekal? Já čekal důstojné pokračování jednoho z nejlepších animáků všech dob a přesně to jsem dostal. Navíc oslík " překouzlený" do koně nemá chybu. Jednička ovšem nepřekonána :) ()

sima275

Druhý díl by se klidně mohl rovnat jedničce. Má bezva kocoura v botách a Prince Krasoně. Dále má také super fórky a dobrý příběh. Důstojné pokračování Shreka, které mě přesvědčilo, že i pokračování může být lepší než první díl. 90% ()

Freshoun

Řekl bych že tento film z části překonal první díl což se stává opravdu málo ja za sebe musím říct že sem ho viděl nejmíň 50x a vždycky sem se pobavil.TO JE LEPŠÍ NEŽ DESET DOKTORŮ ŽE FIONO? ()

Mkartaylas56

O něco slabší, přesto vynikající pokračování, které si bere z jedničky jen to nejlepší a přidává k tomu spoustu nového. Zkrátka ideální druhý díl, jen je škoda, že jeho nástupci už s takovou slávou domů nepřišli. 85% ()

papadoce

Scenáristická lahôdka. To boli také dialógy, plky, dvojzmysly a paródie, že do dnešného dňa z tej dokonalosti odpadávam. Suverénne najlepší diel série a možno najlepší animák medzi celovečernými animo filmami vôbec. Nemalú zásluhu na tom má ten najdokonalejší český dabing aký sme kedy mali možnosť počuť a vidieť. Všetky nové postavy a nebolo ich málo, zapadli do príbehu ako dokonalý puzzlík. Kocúr, Krasoň, Fioniný rodičia, či Dobrá víla. Humorom sa predbiehali a robili každú scénu dokonalou. Prekonalo to aj originálnu jednotku, a všetky ďalšie diely boli už bohužiaľ výstrelom do tmy. Toto si viem pozrieť kedykoľvek znova a znova a bavím sa. Superpäťka. Veď povedzte sami, kto z vás zabudol na legendárne kocúrove smutné oči? ()

schunjo

Bal som sa, ako to dopadne oproti jednotke a dopadlo to skvele. Sice uz clovek vie co ma cakat ale aj tak... Kocur v cizmach je skvely, hlavne tie oci ;-). ()

pekas

Těžký úděl dvojek.... Ale jo, už jsem to viděl několikrát a rozhodně je to taky dobrej kousek, přesto, že není první. Na pět to má vrchovatě. ()

Prankster

Že bych byl až tak osilněn? Dvojka mi vůbec nepřišla tak kvalitní jako jednička. Například písně, které byly v jedničce zpříjemněním jsou ve dvojce spíš až otravné. Je to pro mě snaha vydělat na zeleném mužíčkovi ještě nějaký ten dolar... ()

Cortesz

Skvělé pokračování tohoto zeleného (zlo)bra, který je animací stejný, ale humorem už je trochu jinde a spíše se u toho více pobaví dospělí než děti, a právě proto jsem se náramně bavil, navíc k Eddie "oslíkovi" Murphy, kterej je nejlepší postavou celého filmu přibyl Antonio Banderas jako kocour, kterej je pro osla silná konkurence a tvoří spolu geniální dvojici, která ve filmu baví nejvíc. Opět musím vychválit skvělej O.S.T., kterej je přesně vybrán. Škoda, že vznikla zbytečná trojka. ()

nula87

Naprostá spokojenost. Dvojce sice chybí ten moment překvapení z jedničky, takže už mě to nedostalo tak silně jako jednička, ale obsahuje to pořád mnoho skvělých vtipů, odkazů na hollywoodské trháky, a vtipné kritiky Hollywoodu a hlavně chování některých jeho hvězd. Bohužel jsem viděl dabovanou verzi s dětmi, věřím že titulkovaný originál by mohl mít na 5* ()

Pai-Mei

Za jednotkou v ničom nezaostala, udržala si dávku sarkastického humoru a v neposlednom rade pekne a zaslúžene zarobila. Kocúrovi v čižmách ide osobitne 5 hviezd. ()

HarlanWade

Málokdy se podaří, aby byla dvojka stejně zábavná, jako jednička. Tady se to ale povedlo. Opět skvělý příběh, opět spousta hlášek a humoru, který rozhodně není pro děti a opět bezvadné postavy, kterých je zde tentokrát dvakrát tolik (Kocour v botách, Princ Krasoň, Dobrá víla, atd.). Jak píše KevSpa - moment překvapení už se vytratil, zábava je tu ale na stejné úrovni. ()

Mykhaluu

Kde chybí síla prvotního úderu, přichází vlna více, či méně rozmělněných nápadů... a že jich tu bylo! :) Bavilo.. :) Princ Krasoň by vskutku zasluhoval na svůj film! :) :) ()

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

27.02.2019

Režisér Bob Persichetti má za sebou dobrý týden. V neděli jeho snímek Spider-Man: Paralelní světy vyhrál Oscara za nejlepší animovaný film, a dnes se upsal režii další lukrativní značky – tentokrát… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz