Snímka Shrek 2 posiela Shreka, Oslíka a princeznú Fionu za novými dobrodružstvami, v sprievode zábavných rozprávkových bytostí. Shrek, po boji s dračicou, ktorej z tlamy šľahali plamene, a zlým lordom Farquaadom, nad ktorým v súboji vyhral ruku princeznej Fiony, teraz čelí najhoršiemu nepriateľovi zo všetkých – Fioniným príbuzným. Shrek a princezná Fiona sa vracajú zo svadobnej cesty domov a tam nachádzajú pozvanie na návštevu Fioniných rodičov – kráľa Harolda a kráľovnej Lillian, ktorí panujú v Kráľovstve za siedmimi horami. Mladomanželia sa rozhodnú ich navštíviť a odchádzajú spolu s verným Oslíkom. Všetci obyvatelia kráľovstva v napätí a s radosťou v srdci očakávajú návrat princeznej a jej rodičia sú zvedaví na svoju dcéru a jej princa, ktorého privedie. Lenže nikto ich neupozornil na to, aký vzhľad má ich nový zať, ani na to, ako sa, povedzme, zmenila ich dcéra... Priam k nepoznaniu! Shrek a Fiona netušia, že svojou svadbou zmarili veľkolepé rodičovské plány, ktoré sa týkali dcérinej budúcnosti. Teraz musí kráľ získať podporu mocnej rozprávkovej Víly Kmotričky, princa zvaného Krasoň a slávneho zabijaka zlobrov Kocúra v čižmách, aby sa mohla naplniť očakávaná fráza „a žili spolu šťastne až do smrti“. (TV JOJ)

GOREGASM

Větší a vtipnější než první Shrek, přičemž využívá všechny jeho chutné ingredience. Užijete si samozřejmě nezastavitelnou klapačku Eddieho "Osla" Murphyho, nebo celou řadu vtipných parodií (dostane se i na Spidermanův polibek vzhůru nohama). Trefou do černého je pak postava Kocoura v botách, která svých španělským šarmem (horkokrevný výkon Banderase) krade jakoukoliv scénu výhradně pro sebe. Pod palbou tvůrčích nápadů a zaslouženého zlobřího happy endu si možná ani neuvědomíte jakou vizuální lahůdkou Shrek 2 je. 100% ()

MickeyStuma

Po historicky prvním Oskarovým ocenění za nejlepší 3D animovaný film by bylo bláhové, kdyby nevzniklo pokračování s dalšími dobrodružstvími Shreka a jeho přátel. Byla to ale opravdová výzva, protože snímek nemohl být zahanben prvním snímkem. Tvůrci si s tím tedy dali ohromnou práci a výsledek skutečně vyráží dech. Výprava je ještě větší, scénář propracovanější, animace dokonalejší, což je vidět hlavně v davových scénách. I toho humoru přibylo, i když vtipnost každé postavy byla již známa a tudíž očekávána. Příběh je dobrodružnější a nepostrádá napětí. Dokonce přibylo i několik málo postav. Druhý Shrek tudíž předznamenává další směr 3D animáků a pokud budou vyráběny s takovou péčí jako tento, máme se na co těšit. ()

Folky

Možná i lepší než jednička. Jiný styl, parodie jede až nadoraz, ale mnohdy lepší scény, další nával originality a perfektní Kocour v botách. Lepší už to nebude. ()

hEROic

Stále velká paráda o tom žádná. Vtípky na každém kroku, zpracování na jedničku, ale ten wau efekt už je zkrátka pryč a ani příběh mi zdaleka nesedl tolik jako v případě prvního dílu. 80% ()

TostTom

Tak dvojka pro mě ještě lepší a šílenější než jednička. Přibil kocour, který to fajně ozvláštňuje a hudba je zase skvělá a perfektně se hodí. ()

levente

Stejné jako jednička. Celou dobu se bavím, ale vyjdu z kina a nemám takový ten blažený pocit, co obvykle z komedií mívám. Směji se, řvu smíchy, ale stejně cítím, že to není ono. Je to našlapané gagy, ale přesto se najdou místa, která nudí. I přes tu jemnou kritiku dám za 4, ačkoliv správně bych tipoval něco kolem 7/10. Škoda. ()

Pořez

Velmi veselá taškařice. Perfektní animace, spousta nápadů, srandiček (gagů - pozn. recenzenta) a vůbec. Ať mi nikdo netvrdí, že pokračování je v něčem horší než "jednička". Za 5* .... No možná jedna stížnost: Český dabing je dost pohodovej, ale proč nám berou možnost, si v kině vychutnat i ten původní? Ale za to Shrek nemůže :o( Ps: Kdo z vás tušil, že Pinokio nosí růžová tanga? ()

Asriel

Ake mohlo byt pokracovanie mojho najoblubenjsieho animaku? Bolo super! Celkovo je dvojka o dost iny film nez jednotka. Je menej rozpravkova, ale o to dospelejsia, a minimalne rovnako vtipna. Scena reklamy na TV relaciu o rytieroch bojujucich proti zlocinu ako ekvivalent na podobne relacie z TV reality, sa mi navzdy vryla do pamati. Jedine co mi tento skvely zazitok pokazilo bo dabing. Uz sa neviem dockat pokracovania. ()

skleboun

úžasnej film...rozhodně víc než důstojné pokračování jedničky :)) nemůžu ani říct, který díl mám radši, protože každý řeší trochu jiné problémy...ale vtipu neubylo a rozhodně doporučuju neodcházet brzy z kina! (rozhodně ne hned po poslední písničce) p.s.i soundtrack rozhodně stojí za to :) ()

salamandrr

Mezi animovanými filmy by jste pravděpodobně marně hledali tak výborný film.Existuje skupina lidí,která tvrdí,že Shrek 2 je horší než první díl,ale já jej považuji pouze za pokračování ,tudíž nesrovnávám pouze se bavím.Po stránce grafické se animátoři od pixaru doopravdy vyřádili vše se snaží dotáhnout a mimika postav je samozřejmostí.Oslík podání E.Murphyho má správně prořízlou pusu,ale aby nebyl "jediné ukecané zvíře ve filmu" přidává se k němu a Shrekovi ještě kocour v botách(A.Banderas),který nejen vzhledem,ale i chováním a přístupem jako by Zorovy z oka vypadl ohání se kordem a ostrovtipem a jako správný španěl neváhá splatit své dluhy vůči přátelům(samozřejmě s kočičí grácií).Jestliže "Falešná hra s králíkem rogerem" mě jako malého nadchla pak nevím jakou kladnou emocí mám popsat tento snímek.Poznámka:je velký rozdíl mezi českou a anglickou verzí.obě stojí za zhlédnutí ()

Jeand´Boa

Jednička byla výborná...přinesla napínavý, nepředvídatelný a humorný příběh... a dvojka?... plnohodnotný nástupce, plnohodnotný člen rodiny Shreků, plnohodnotný animovaný film! ... Prostě je to počin kvalitou odpovídající svému přímému předchůdci (a to se nestává nejčastěji) - navíc s ještě vypilovanější animací... ()

Grimlok

Panebože. Setkání Shreka s tchýní a tchánem. Kocour v botách (Antonio Banderas) je vynikající. Buchta (velký perníček) je opravdu nepovedený Frankenstein. Skvělé pokračování skvělého filmu. ()

Kalimero13

První díl Shreka mě nenadchnul tak jako ostatní. Předtím jsem totiž viděl úžasného Nema a Shrek mi připadal trošku slabší. Na můj vkus to bylo moc muzikální. Druhý díl mě ale nádherně překvapil. Je to taková pohádka pro dospělé, aby si uvědomili základní věci. Povedený soundtrack, který z doprovodných scén udělá naprosté citové ždímačky. Ať je to úvodní píseň o zamilovanosti, kdy si s radosti podupáváte do rytmu a děláte tak ze sebe člověka o 2 generace mladšího a nebo závěrečná adrenalinová sleď scén s dobýváním hradu ala HERO! V době kdy asi animáky začali myslet, že jejich kreslenost je udělá slavnými přichází znovu Shrek, aby ukázal, že je potřeba něco více. Chtěl jsem dát silné 4, ale není důvod. ()

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

27.02.2019

Režisér Bob Persichetti má za sebou dobrý týden. V neděli jeho snímek Spider-Man: Paralelní světy vyhrál Oscara za nejlepší animovaný film, a dnes se upsal režii další lukrativní značky – tentokrát… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz