Snímka Shrek 2 posiela Shreka, Oslíka a princeznú Fionu za novými dobrodružstvami, v sprievode zábavných rozprávkových bytostí. Shrek, po boji s dračicou, ktorej z tlamy šľahali plamene, a zlým lordom Farquaadom, nad ktorým v súboji vyhral ruku princeznej Fiony, teraz čelí najhoršiemu nepriateľovi zo všetkých – Fioniným príbuzným. Shrek a princezná Fiona sa vracajú zo svadobnej cesty domov a tam nachádzajú pozvanie na návštevu Fioniných rodičov – kráľa Harolda a kráľovnej Lillian, ktorí panujú v Kráľovstve za siedmimi horami. Mladomanželia sa rozhodnú ich navštíviť a odchádzajú spolu s verným Oslíkom. Všetci obyvatelia kráľovstva v napätí a s radosťou v srdci očakávajú návrat princeznej a jej rodičia sú zvedaví na svoju dcéru a jej princa, ktorého privedie. Lenže nikto ich neupozornil na to, aký vzhľad má ich nový zať, ani na to, ako sa, povedzme, zmenila ich dcéra... Priam k nepoznaniu! Shrek a Fiona netušia, že svojou svadbou zmarili veľkolepé rodičovské plány, ktoré sa týkali dcérinej budúcnosti. Teraz musí kráľ získať podporu mocnej rozprávkovej Víly Kmotričky, princa zvaného Krasoň a slávneho zabijaka zlobrov Kocúra v čižmách, aby sa mohla naplniť očakávaná fráza „a žili spolu šťastne až do smrti“. (TV JOJ)

Standito

Ďalší nevtipný humus od Pixaru (ehm, Dreamworksu). Stále sa seba pýtam, čo na tom tí ľudia vidia. Tento škvár som nedopozeral a zásluhu mal na tom aj oslík, ktorý bol tak otravný, že keby som bol Shrekom, dám mu pár cez držku nech sa spamätá. ()

Wishkah

Vynikající pokračování zlobrovské pohádky/nepohádky. Skvělá grafika, která doznala velké změny, spousta skvěle vložených popkulturních odkazů a parádní stylizace království na Beverly Hills pozdního středověku. Doporučuju originál, protože ač je český dabing lepší naž u prvního dílu, pořád je zoufale za originálem. Všechny hlasy slavných hvězd sou perfektní, ale Antonio Banderas nad všema vyčnívá. Jeho kocour je geniální. Jen je mi líto závěrečné písničky. Livin La Vida Loca je dost slabá písnička od průměrné pophvězdy a pokud tvůrci chtěli něco slavného španělského tak tam raději mohli prsknout třeba La Bambu nebo nějaký hit. ()

ClimbVibe

Vím, že na Shreka 2 se už nikdy nepodívám. Má svoje kvality, ale myslím, že u něj došlo k něčemu co u filmů nesnáším - objevil se univerzální recept na 3d animáky pro celou rodinu. A Shrek 2 je prostě prototypem těchto filmů. O děj moc nejde, postavy se pitvoří, vtipy zhrubly, odkazy na kultovní filmy... Zamícháme, podáváme. O to víc musím blahořečit Pixaru, že se nedal na zcestí jako Dreamworks. ()

Darik

Nemohl jsem se pořádně rozmyslet, který z prvních dvou dílů je lepší, ale nakonec o kousek vyhrála dvojka. Příběh, ve kterém jde dobrodružství, vtip a skvělá hudba ruku v ruce, sem už opravdu dlouho neviděl. Celkový dojem to zanechává opravdu dobrý a rozhodně to není jen pro děti (řekl bych, že pro ty to snad ani moc není - viz scéna zatýkání). Dobrácký zlobr a jeho banda přátel (a manželka samozřejmě) opět připravili úžasné dobrodružství, které by měl vidět každý. Za mě jednoznačně 100%. ()

Xavi6

Bohužel, pokračování už u mě nezabodovalo. Už to nebyl ten Shrek, jak ho známe. Měl víc povinností a přibitím nových postav to taky nevylepšili (až na Kocoura v botách). ()

Hanes88

Už to prostě nebylo to překvapivé nadšení, které jsem pocítil po shlédnutí jedničky, ale i tak má dvojka hodně co do sebe. Parodie na různé filmy spolu s novou postavou Kocoura v botách v podání Antonia Banderase, to se opravdu povedlo. 85% ()

kill-tec

Z celé série asi nejlepší díl. Nevím jak u ostatních, ale u mě předčila i skvělou jedničku. Navíc závěrečná scéna, kdy Shrek zachraňuje manželství pod vlivem kouzla za přítomnosti hudebního doprovodu Jennifer Saunders patří do mé TOP nejlepších filmových scén. Miluju to/ho/jí! ()

J*A*M*A*L

Můj nejoblíbenější film z celé série. Začátek vypadá tak strašně, a během chvíle se to změní v perfektní extázi. Bez Shreka by animovaný svět stál za nic. ()

peetriss

Prvky, kterými Shrek udělal díru do filmového animovaného světa, dotáhl ve druhém díle k dokonalosti. Jedná se o nespoutanější a ještě rýpavější díl, který si udržuje vysokou svižnost od začátku až do konce. Výborná hudební čísla plné známých melodií jen přidávají filmu na kráse a ten pravý šmrnc dodává geniální nápad s Kocourem v botách. Výborná pohádková zábava plná skvělých hlášek a parodických prvků, které zaručeně rozesmějí. ()

Paldiny

Nie je vôbec prekvapením, že najväčší poklad DreamWorks dostal zelenú pre nové pokračovania. Partia sa rozrastá o kocúra so španielskym akcentom, čo je opäť zásah do čierneho. Stretáme sa s rodinou princeznej Fiony a novými strasťami pre čerstvých novomanželov. Dobrá víla so synom ako z katalógu už trochu stráca, ale kadencia fórov je opäť vysoká a nebojí sa pritlačiť, pri policajnom záťahu z dopravných správ nezostalo jedno dospelé oko suché. Dej ponúka celú radu osviežujúcich zvratov, v akých uvidíme hlavné postavy v doposiaľ nevidených polohách a všetkému dáva krásnu bodku adrenalínové finále. Veľmi silné pokračovanie, v ktorom mi nesadli iba záporné postavy. ()

Patrik256

Tržby v USA za první víkend: 108 037 878 $ (4163 kin) Náklady na výrobu: 70 mil. $ Náklady na reklamu: 50 mil. $ Ocenění: Oscar '04 - nominace: píseň (Accidentally In Love), animovaný film Zlaté glóby - nominace: píseň (Accidentally In Love) ()

Landauer

Lepší než jednička. Zatímco první film je prostě "jen" klasickou pohádkou s moderními popkulturními prvky, dvojka má daleko zábavnější příběh. Na druhou stranu jednička byla tím průkopníkem, takže jí právem náleží titul filmové klasiky. Ale tady se to rozjelo jaksi naplno a jsem moc rád, že se tu řeší něco, co se v pokračováních běžně neřeší - prostě takové to obyčejné, co bylo potom a hlavně (!) doplňuje se dějový background jedničky. Prostě místo retconů, kterými pokračování trpí, tady dochází k zaplnění plotholů a nedovysvětlených věcí v parádní příběhové náplni. Jednička díky dvojce zkrátka dává větší smysl. Mimořádná vzácnost. ()

MnamBuchta

Shrek 2 je esencí výborného pokračování a to musím říct, že jednička je pro mě jeden z nejlepších animovaných filmů. Tento film dělá vše co od pokračování chcete, rozšiřuje svět, nové postavy obzvlášť kocoura v botách, vztahy mezi postavami a obsahuje  jedno z nejvíce našlapaných konců a to vše dělá tak skvěle vtipným stylem u kterého se pobaví jak malí tak hlavně dospělí. Perfektní film který se mi nikdy neomrzí. Jo a nemůžu zapomenout na ikonické hlášky jako Už tam budem? nebo Tohle křoví vypadá jak Halina Pawlowská (nar. 1955, Československo). 10/10 ()

Rozjimatel

"I'm sorry, the position of annoying talking animal has already been taken."     O trochu dejovejšie a zároveň o trochu lepšie než jednotka. Má to síce slabší rozjazd s otravnými rodinnými pletkami (tá akože dráma veľmi nefunguje), ale potom sa už začína parádna jazda. Výborná sú hlavne tá časť s premenami troch hlavných postáv a strhujúci záver na slávnosti. Oživenie priniesla nová postava Kocúra v Čižmách ("Fear me, if you dare.") s pôsobivým vstupom na scénu a s výborným iskrením medzi ním a Oslíkom. Pocitovo sa o niečo zlepšil aj humor (až na ten obvyklý fekálny, ktorý si tvorcovia mohli odpustiť), niektoré gagy sú naozaj podarené (morská panna, spiaca krásavica "vystupujúca" z koča) a okrem toho hudobného štýlu, čo mi trhá uši, sa konečne nájdu aj hudobné kúsky, čo mi tu celkom sadli (Lipps, Inc.: "Funkytown", Tom Waits: "Little Drop Of Poison" ). No a animácia je tak ako predtým bez chybičky.     "Shrek?" "For you, baby... I could be." ()

listr

Pro mne osobně o moc lepší než první díl. Moc jsem byl překvapen je to fakt supr, ale smrt malé mořské vily mě zarmoutila. ()

Macik

Druhý díl Shreka je daleko vtipnější a svižnější. Naprosto bravurní bylo přidání kocoura jako postavy jehož odzbrojující pohled je prostě nenapodobitelný.Ale jinak je to prostě dvojka, už to není tak originální a hudba byla podle mě,daleko lepší v jedničce. Jsem zvědav co se bude dít v dalších dvou pokračováních... ()

GREGOIRE

Druhé díly to mívají těžké - zvlášť, když se první díl vyvede. Shrek2 se ovšem povedl na výtečnou a rozhodně svému předchůdci nedělá v ničem ostudu. Oproti prvnímu dílu ještě přibylo hlášek a odkazů pro odrostlejší obecenstvo - je pokryto celé věkové spektrum diváctva – každý si své najde. Nepochybně se zvedla úroveň českého dabingu, který u prvního Shreka těžce klopýtal za originálem. Diskutabilní může být snaha stůj co stůj počeštit některé hlášky. Velice rád se podívám na Shreka2 v originálním znění, abych mohl porovnat. Jedinou „vadou“ na kráse je tak, stejně jako u jedničky, délka. Uteklo to moc rychle. ()

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

27.02.2019

Režisér Bob Persichetti má za sebou dobrý týden. V neděli jeho snímek Spider-Man: Paralelní světy vyhrál Oscara za nejlepší animovaný film, a dnes se upsal režii další lukrativní značky – tentokrát… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz