Snímka Shrek 2 posiela Shreka, Oslíka a princeznú Fionu za novými dobrodružstvami, v sprievode zábavných rozprávkových bytostí. Shrek, po boji s dračicou, ktorej z tlamy šľahali plamene, a zlým lordom Farquaadom, nad ktorým v súboji vyhral ruku princeznej Fiony, teraz čelí najhoršiemu nepriateľovi zo všetkých – Fioniným príbuzným. Shrek a princezná Fiona sa vracajú zo svadobnej cesty domov a tam nachádzajú pozvanie na návštevu Fioniných rodičov – kráľa Harolda a kráľovnej Lillian, ktorí panujú v Kráľovstve za siedmimi horami. Mladomanželia sa rozhodnú ich navštíviť a odchádzajú spolu s verným Oslíkom. Všetci obyvatelia kráľovstva v napätí a s radosťou v srdci očakávajú návrat princeznej a jej rodičia sú zvedaví na svoju dcéru a jej princa, ktorého privedie. Lenže nikto ich neupozornil na to, aký vzhľad má ich nový zať, ani na to, ako sa, povedzme, zmenila ich dcéra... Priam k nepoznaniu! Shrek a Fiona netušia, že svojou svadbou zmarili veľkolepé rodičovské plány, ktoré sa týkali dcérinej budúcnosti. Teraz musí kráľ získať podporu mocnej rozprávkovej Víly Kmotričky, princa zvaného Krasoň a slávneho zabijaka zlobrov Kocúra v čižmách, aby sa mohla naplniť očakávaná fráza „a žili spolu šťastne až do smrti“. (TV JOJ)

Nassau

Ještě stále moc fajn pohádka okořeněná přítomností dravého kocoura a řadou vtipných postaviček. Je to sice stále to samé, ale ani podruhé to neztrácí na kvalitě. Každý už sice dnes ví, jak to pokračovalo, ale první dva díly jsou prostě klasika, na kterou se nezapomíná. (80%) ()

HiddenDragon

"Uz tam budem?" :-D Pribeh o tom, jak Shrek ke kouzelnemu lektvaru a lidske podobe prisel, z Oslika se stal bujny or a do cesty se jim pripletl chlupaty zorro v kozackach. Dvojka se snazi byt typickym druhym dilem, takze je tu vseho vic. Vic objektu na rendering, vetsi detaily a laskominy jako jsou odlesky a barevne efekty. To samo o sobe dobry film nedela, ale u animaku je to dulezite a i po 20 letech je to snimek stale pekny na pohled. K tomu je tu ovsem dalsi nasup spravnych gagu a odkazu na zname filmy (Spider-Man, Lord of the Rings, Alien, Mission Impossible, Ghostbusters aj.), pojeti kralovstvi Za Sedmero horami jako parodie Hollywoodu a spousta dalsich detailu. Druha pulka je pak vylozene nabusena akci a pisnickami. Osobne jen za soundtrack bych dal s prehledem pet hvezd - takove mnozstvi rytmickych skladeb maji snad opravdu jen filmy o Shrekovi. Jen v titulcich jich zazni spousta. Kdyz k tomu prictu dnes uz legendarniho Kocoura v botach s jeho odzbrojujicim pohledem a Banderasovou spanelstinou nebo dojemny konec, nemam "druhemu Shrekovi" co vytknout. Dreamworks umi. ()

Loki_Six

"Where do I begin? First there was the time the farmer traded me for some magic beans. I ain't never gotten over that. Then this fool went off and had a party, and they all starting trying to pin a tail on me. Then they all got drunk, and started hitting me with sticks, yelling "Piñata! Piñata!" What is a piñata, anyway?" ()

Zagros

Shrek 2 je klasický druhý díl úspěšného animáku se všemi plusy i mínusy. Co je úspěšné, je třeba pořádně podojit. Tak co se líbí, uděláme akčnější, větší, zábavnější. Nebude to málo? Ne! Myslíš? Tak přidáme postavy. Co příběh? Klasika, zvraty jen v rámci žánru, žádná divočina a přemýšlení. Co humor, hlášky, vtipy? Tolik toho nevymyslíme. Mrkněte na oblíbené pohádky, něco, co zná každý a občas tam hoďte odkaz, ať se s tím lidé ztotožní a zasmějí se. Bude to stačit? Bude, první díl měl úspěch, lidi přijdou… no a přišli. Jo, bylo to docela fajn, má srdcovka z toho nikdy nebude, ale na jeden večer pobavit Shrek dokázal i na podruhé. ()

borec999

Jedno z mála pokračovaní, ktoré sa kvalitou rovná originálu a nie je vôbec zbytočné. Príbehovo dvojka plynule naväzuje na jednotku, zapája do deja postupne viaceré nové postavy a prináša aj mierne odlišnú zápletku. Pričom všetko stále šlape a funguje na jednotku. Od nového prostredia za sedmero horami, cez záporákov Dobrú vílu a princa Krasoňa, Kocúra v čižmách či záverečný showdown pri ktorom sa zapoja aj Perníček, Veľký Perníček, Pinocchio a ďalšie postavičky. Animácia je stále na špičkovej úrovni, podobne ako gagy a vtipné momenty. Český dabing znova perfektný. A s tým soundtrackom tiež neviem ako to robia, pretože je znovu dokonalý (záverečná pasáž s I need a hero od Bonnie Tyler vedie). Podobne ako jednotku, aj dvojku som videl veľmi veľa krát a som si istý, že pár krát ju ešte uvidím, keďže sa k nej veľmi rád vraciam. Znova nemám čo vytknúť... 100%. PS: Už tam budem? ()

cold

U jedničky jsem brečel smíchy. U dvojky jsem prosil o konec, abych nedostal kýlu ze smíchu. Skvěle zvládnuté pokračování. Když nemůže přpravit moment překvapení, který zavedla jednička, tak co bylo dobré v jedničce povyšuje na druhou. PARÁDA :-) ()

BlueZero

Pokračovanie rozprávky, u ktorej už prvá časť nestála za moc. Vôbec ma nedokázala rozosmiať. Už vôbec tomu nepomohlo spojenie rozprávky so súčasným svetom a inými filmami. Už aj u Walta Disney-ho pochopili, že spev do rozprávok už nepatrí, ale V Dreamworks ešte stále nie. Jedinými pozitívami ostávajú skvelá animácia a dobrý výber hudby, ktorý trocha viac rozšírený mohl nahradiť už spomínaný spev. ()

Hopper

Dôkaz o tom, že sequel sa hravo vyrovná originálu, len treba chcieť a dať si záležať. Celé to má šmrnc, nové postavičky skórujú a humor je tu až neskutočný. Shrek rulezz !! ()

cab

Jeden z nejlepsich animaku vubec. Uz se tesim na trojku, protoze jsem si zlobra a jeho verneho oslika zamiloval. 100% ()

MossIT

Pro mě největší filmové zklamání z pokračování posledních let! Shreka 1 už nikdy nic nepřekoná a snaha tvůrců vytřískat z lidí co nejvíc prachů pohřbí tohoto zlobra nadobro! ()

wosho

Jako se mě líbila stejně jako jednička. Má sice né tak dobrý příběh, naštěstí humor si udržela na stejné kvalitě. ()

dopita

Je to hodně dobrý, přesto musím říct že kvality prvního dílu nesahuje. Škoda že osla nedabuje Vízner jako v prvním díle. ()

duddek

Tohle hodnocení je možná trochu přísné, ale pořád jsem se nemohl rozhodnout mezi 3 a 4. Dvojka se i mně líbila víc než jednička, zvlášť hudební složka je povedená. Připadá mi vždycky trochu alibistické, když je film postaven jenom na známých hitech (podobně jako třeba Pulp Fiction) – to pak může udělat kdokoliv a vlastní vklad autorů je nulový –, ale ve Shrekovi 2 se nakumulovaly vlastně jen v obvyklé závěrečné karaoke show. Předchozí zabudování Hawaii Five-O na trubku nebo Ever Fallen In Love... bylo perfektní. A i nápadů měli tvůrci dost, od oné malé mořské víly přes kočárové limusiny a ještě dál... tak si říkám, proč jsem tomu vlastně nedal čtyři? Možná se nemůžu přenést přes to, že polovina Shreka stojí na tělesných zvucích a paších :), které mají působit vtipně; přitom však autoři na mnoha místech dokazují, že mají na mnohem víc... nevím. Prostě hodně dobré ***. (P. S. Ten vlk v převleku za babičku je evidentně z Karkulky, tak proč potom fouká, jako by patřil ke třem prasátkům?) ()

Paity

Opravdu povedení pokračování animované komedie se zeleným zobrem v titulní roli. Opět extra třída je tu Oslík. Co ten provádí, to je neuvěřitelné. Skoro by šlo udělat film jen o něm. Bude se to líbit vám i vašim dětem! ()

AdamesWWE

[10/10] Ešte lepšie, svižnejšie, zábavnejšie a dobrodružnejšie ako jednotka, podmanivé špičkovou animáciou a skvelým výberom hudby.. Určite najlepší diel série len škoda, že dalšie dve časti nedokázali udržať latku ktorá sa tu nastavila. ()

Hanys_

Už trošku slabší než geniální jednička, ale pořád parádní zábava. Těch narážek na různé filmy je tu tolik, že si říkám, chudák děti v kině, které ani neví o co vlastně jde. 8/10 ()

pjotr76

Taky nemám rád krátké bezobsažné komentáře, ale tento si neodpustím. Ještě dobré, ale už byly náznaky opakovaných vtipů a ty jak známo nejsou vtipem. Vynikne to občas je li tento animovaný film postaven pouze na vtipu a nadsázce. Podtrženo a sečteno, Shrek 3 by mohl dopadnout katastroficky a tak zcela zhatit dobrý dojem z obou předchozích dílů. Takže v nejlepším navrhuji Dreamworksům přestat, řekl bych, že si už napakovali kapsu dost. ()

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

27.02.2019

Režisér Bob Persichetti má za sebou dobrý týden. V neděli jeho snímek Spider-Man: Paralelní světy vyhrál Oscara za nejlepší animovaný film, a dnes se upsal režii další lukrativní značky – tentokrát… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz