Snímka Shrek 2 posiela Shreka, Oslíka a princeznú Fionu za novými dobrodružstvami, v sprievode zábavných rozprávkových bytostí. Shrek, po boji s dračicou, ktorej z tlamy šľahali plamene, a zlým lordom Farquaadom, nad ktorým v súboji vyhral ruku princeznej Fiony, teraz čelí najhoršiemu nepriateľovi zo všetkých – Fioniným príbuzným. Shrek a princezná Fiona sa vracajú zo svadobnej cesty domov a tam nachádzajú pozvanie na návštevu Fioniných rodičov – kráľa Harolda a kráľovnej Lillian, ktorí panujú v Kráľovstve za siedmimi horami. Mladomanželia sa rozhodnú ich navštíviť a odchádzajú spolu s verným Oslíkom. Všetci obyvatelia kráľovstva v napätí a s radosťou v srdci očakávajú návrat princeznej a jej rodičia sú zvedaví na svoju dcéru a jej princa, ktorého privedie. Lenže nikto ich neupozornil na to, aký vzhľad má ich nový zať, ani na to, ako sa, povedzme, zmenila ich dcéra... Priam k nepoznaniu! Shrek a Fiona netušia, že svojou svadbou zmarili veľkolepé rodičovské plány, ktoré sa týkali dcérinej budúcnosti. Teraz musí kráľ získať podporu mocnej rozprávkovej Víly Kmotričky, princa zvaného Krasoň a slávneho zabijaka zlobrov Kocúra v čižmách, aby sa mohla naplniť očakávaná fráza „a žili spolu šťastne až do smrti“. (TV JOJ)

Chise

Není to sice úplně ono, jako byl první díl, ale je to pořád dobré, víc než dobré :). Film naštěstí natahováním na druhý díl nedoznal úhony... ()

Mr.Nigga

Shrek 2 je nádherný příklad, jak by mělo vypadat pokračování skvělého prvního dílu... na druhé straně k odstrašení slouží Ice Age 2 ()

Arius

Originálny, vtipný kreslený film s úžasnými postavami a vtipnými hláškami. Zatiaľ čo v jednotke dominoval oslík, v dvojke zaujal kocúr, skvelé postavy. Tak som zvedavý na tretí diel shrekovskej série, aj keď nemá zrovna najpriaznivejšie ohlasy, pevne verím že po dvoch tak skvelých častiach ma tvorcovia nesklamú.(Len aby to nebol prehnaní optimizmus:)). Dvojka bola ináč super, možno až na ten miestami trochu zbytočný záver. ()

Maynard.

Ale jó, i po druhém skouknutí se mi tento příběh líbil. Na kvalitu jedničky rozhodně nedosahuje, ale stejně tak nedosahuje na "kvalitu" trojky. Nová postavička kocoura v botách je opravdu potěšující - Je čas splatit dluh! :o). Jó a největší zásek z celého filmu je z úst malého perníčka při vzříšení perníka velkého : Vono to žijéééé! :o). Jinak mě až zas tolik nebraly muzikálové prvky, půlku si jich mohli tvůrci celkem s přehledem odpustit, ale co už... Jen jsem moc zvědavej na poslední příběh této zelené famílie, kterého se dočkáme jak jinak než v 3D kabátě. Pevně doufám, že se alespoň příblíží této dobré dvojce, protože by si to rozhodně Shrek a jeho diváci zasloužili! ()

Cejny

Výborné pokračování, hodně zdařilé. Shrek je výborný animák, taková rodinná pohádka do nepohody. Výborné postavy, skvělé hlášky a v originálním znění úchvatné. ()

fruitbueno

Po téměř deseti letech jsem udělala revizi a zvyšuju o hvězdu nahoru :) Nejlepší díl celé zlobří série a toho Osla chci jednoznačně dom! ()

Sdoom

Oproti jedničce je zde sice navíc skvělý Kocour v botách, ale to je asi jediný upgrade. Ostatní je v podstatě to samé v bleděmodrém, čímž nemyslím nic špatného, výborné scénky jsou zde k vidění stále, soundtrack je taky fajn. Něco mezi 3 a 4 hvězdičkami, ale když jsem jedničce dal čtyři, musím tu jednu ubrat. (HD, orig.) ()

herr_carter

Nikdy jsem nebyl, nejsem a nebudu fanouškem tohoto zeleného výmyslu, plnohodnotně beru pouze toho osla, který je celkem k smíchu..................moje hodnocení = 3 z 10. ()

PALINO

Tvorcovia filmu odviedli opäť kus dobrej práce, oproti prvému Shrekovi je dvojka veľkolepejšia, ale aj tak si myslím, že potenciál Shrekovho sveta aj nateraz nevyužily na 100%. Trochu mi tu chýbalo viac akcie, už len kvôli tomu, ako s ňou dokážu tvorcovia efektne narábať (stačí zaspomínať na scénu s drakom z prvého Shreka). Ale záverečná akcia je tentokrát bravúrna, striedanie záberov na Shreka, dobíjajúceho sa do hradu so zábermi spievajúcej Víly Kmotričky vo vnútri hradu, je bombasticky efektné a je to presne ten typ záveru, aký mi tak veľmi chýbal na konci jednotky. Z nových postáv zaujmú Fioniny rodičia a hlavne Kocúr v botách, ktorého mimika, pohyby a občasné hlášky stoja zato. Ale v mojich očiach je aj tak víťazom, tesne pred Shrekom, opäť Oslík (resp. Kôň), ktorý rozosieva optimizmus a hlášky ako žiadna iná postava. Shrek 2 je proste milý, pekný, zelený a hlavne krásne zábavný film. Nafackať ale treba slovenského distributéra, naraziť na kópiu v originálnom znení je nadľudská úloha. ()

Kanibal

Shrek první dostal pět, dvojka dostane hvězdičky 4, protože je vtipná, nápaditá, skvěle provedená, ale už to tu všechno bylo a popravdě ... přišly chvilky, kdy jsem malinko zívnul. ()

Famfulín

Podle mě bezva, velmi povedené pokračování jedničky, navíc s novou postavou kocoura, která se moc povedla. Smál jsme se od začátku až do konce. Osobně jsem velmi spokojen ()

chef

Jednotka bola fajn a originálna, ale v tomto som sa proste stratil. Pousmieval som sa väčšinou na infantilných veciach, čo znamená, že celá inteligenčná pointa SHREKA síce zostala, ale nepriniesla nič nové. ()

Wally

Říká se, že dvakrát nevsoupíš do stejné řeky....tvůrcům Shreka 2 se však podařilo zopakovat úspěch jedničky a stejně zábavným a vkusným způsobem baví všechny sledující. Nehledě na to, že si moje malá oblíbila hlášku 'Kdy už tam budem, kdy už tam budem, kdy už tam budem...', což je zvláště při delších cestách autem fakt zábava :-) ()

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

27.02.2019

Režisér Bob Persichetti má za sebou dobrý týden. V neděli jeho snímek Spider-Man: Paralelní světy vyhrál Oscara za nejlepší animovaný film, a dnes se upsal režii další lukrativní značky – tentokrát… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz