Mortal Kombat je jedna z nejpopulárnějších herních sérií historie. V roce 1995 se dočkala také osobité filmové verze. Její tvůrci se snaží maximálně zachovat styl počítačové hry, a tak je vlastně celý příběh pouze řadou atraktivních soubojů různých protivníků. Na počátku démonický zloduch a polykač duší Shang Tsung různými úskoky přiláká na palubu starobylé plachetnice skupinu bojovníků - mnicha Liu Kanga, který chce pomstít smrt svého mladšího bratra, herce Johnnyho Cage, kterého už nebaví hrát v hloupých filmech, policistku Sonju Bladeovou, která pronásleduje nebezpečného zločince. Loď trojici odveze do jiné dimenze, kde se má na tropickém ostrově celý turnaj konat. Jejich rádcem a duchovním vůdcem se stane mystický Lord Rayden, bůh hromu a blesku. Ten hrdinům odhalí, že jejich vítězství či prohra rozhodne o příští budoucnosti světa, protože nejde o obyčejný turnaj, ale o mystické střetnutí dobra a zla. (oficiálny text distribútora)

choze

"I don't think so." Johnny Cage pošle Sonye jednoho z maskovaných poskoků, ta ho sejme napřaženou rukou, následuje dramatický nájezd na ni v bojovém postoji a... MORTAL KOMBAT! Poprvé jsem na to u kamaráda čuměl s otevřenou hubou a dodnes je společný předturnajový souboj Liu, Sonyi a Johnnyho s přesilou Shang Tsungových maskovaných pohůnků za ústředního songu jednou z mých nejoblíbenějších akčních scén. Pro filmové adaptace počítačových her natočené v 90. letech mám slabost a Mortal Kombat - ač jsem nikdy nemusel arénní mlátičky z přelomu 80. a 90. let a MK jsem nehrál - mám i s jeho dementním pokračováním nejradši, díky famózní hudbě poráží i mé velké guilty pleasure, Streetfightera. Barevný trikový bojový fantasy celovečerní klip se čtveráckým Lambertem, sexy Wilson a kupou hlášek a stylových soubojů, na který o jedenáct let později perfektně navázalo DOA. "I don't think so." ()

Dudek

Mortal Kombat - Boj na život a na smrt je splněním snu všech fanoušků a hračů původní herní série, zároveň se však jedná o béčko a to s ultralevnými efekty, od kterého nelze čekat nic jiného než nabušenou bojovku, přesně takovou, jakou je samotná hra. Paul W.S. Anderson se tady ukázal jako zkušený filmař, obdařil snímek vším co by měl mít, možná dokonce i něco přidal. Rozhodl se Mortala natočit v duchu klasických hongkongských akčňáků té doby, zejména se mu podařilo přenést zprávnou atmosféru bojových sekvencí, které obohatil výjimečným hudebním doprovodem. Takže fanoušci chrochtají blahem a nemůžou si snímek vynachválit, většina ostatních jej nejepíš nedokáže pochopit, a je to jejich smůla, o hodně totiž přicházejí. V samotném snímku pak překvapila věta (kterou včerejší televizní verze pohřbila) "Není čas na falešnou hrdost." na kterou by si při hodnocení měl každý vzpomenout a ne jenom u Mortala. [TOP 19/14 59%] ()

Hakha

Souboje a muzika byla na dobré úrovni, ale ostatní šlo trochu stranou. Průměrný film, který mě nenadchnul ani nezkazil:-) ()

ScreamJay

Jeden z prvních větších pokusů převést virtuální realitu do příběhu na plátna kin, či spíše na televizní obrazovky. Mortal Kombat je příkladem toho, že nestačí vzít jen známou hru, ale taky známo hru z dějem a nějakou zápletkou. Anderson však celkem pohotově jakýs takýs děj poskládal a dal mu hlavu a patu. Ovšem ta pata byla patrně Achylova. Co se výpravy týče, pak v úvodu filmu jest velice dobrá, chrámy mnichů, stará loď. Ovšem speciální efekty se i na dobu svého vzniku tváří poměrně lacině a uměle. Reálné záběry si s těmi počítačovými pramálo rozumí, asi stejně jako zarytý komunista s přesvědčeným demokratem. Dokonce i u akčního filmu leckdy vypilovaná choreografie bojových scén je tady asi stejně silná jako kulturista po obrně. A ta ve hře natolik půvabná Sonja je docela zcela prkenná. Taknějak mi přijde že postava Gora je asi hlavní devizou všech trikařů a možná i celého filmu. Však komu by se nehodili 4 ruce, akorát bych mu tedy doporučil suspenzor a nebo aspoň opancéřovanou vložku s křidélkama, která by ho zachránila před pádem do prázdnoty. Ale zas abych pouze nekritizoval, hudební doprovod bojových scén je zcela bez výhrad, navíc má šmrnc a moderní šťávu. No a souboje ve „Vnějším světě“ mají už navíc i pořádné grády. Tohle není špička v adaptaci počítačových her, tohle je jen slušný základ. Stejně jako základka pro život. I když i tam se leckdy člověk učí různý šílenosti :o) ()

Le_Chuck

Nostalgické 4, za to že to vôbec vzniklo a že to nebolo na rozdiel od väčšiny hernych adaptacii sračka. V 95-tom som mal jedinú výhradu (malo súbojov Sub-Zera a Scorpiona). 80% ()

berg.12

Platí to samé co třeba u "Resident Evil". Jako film snad někde kolem dvou hvězdiček, jako převedení počítačové hry na plátno naprosto skvělé, navzdory PG 13. I když nepatřím mezi kdovíjaké pařany, tenhle fakt mi prostě posouvá má estetická měřítka úplně do jiných kategorií. ()

Kaka

Nazvat tento cool snímek blbostí by byla chyba. Má to styl, šmrnc a především je to zabalené do atraktivního vizuálního hávu, tudíž divákovi ani nepřijde, že se tam po celou dobu prakticky absolutně nic neděje a že je to víceméně o ničem. Tolik skvělých postav, hvězdných herců, akční hudby a perfektních soubojů - tomu se jednoduše nedá odolat. Kdyby Anderson točil jen a pouze filmy jako je tento, jsem ochoten mu všechny jeho nedostatky jakožto režiséra mile rád odpustit. Tady totiž k maximální spokojenosti chybí jen velmi velmi málo a v rámci žánru jde o absolutní špičku. Troufám si tvrdit, že vypotit se zde více už prakticky nedalo. ()

sud

Mám docela rád béčkové akční filmy, ale toto šlo nějak mimo mě. Filmy, kde na počátku není příběh (třeba klišovitý, ale příběh), ale je založen jenom na rvačkách a soubojích, nemám rád. Ale přesto film nijak neodsuzuji. Efekty jsou poměrně dobré, choreografie akčních scén uspokojivá. Blbost, ale vydržel jsem se dívat do konce. ()

Eddard

Phehe... Christopher Lambert jako Raiden je nezapomenutelný :) Nostalgie, pro moji generaci, kterou tahle gamesa odkojila milá a úsměvná záležitost. Jinak samozřejmě sub zero v naprosté většině ohledů. 50% ()

viperblade

Jen tak ze zvědavosti jsem se mrknul na ext.recenze a čekal jsem, že tam budou převážně negativní komentáře. Jaké překvapení mne čekalo, když tam je pouze jedna recenze k tomu tak dobře a krátce sepsaná, že se pod ní můžu podepsat. ()

castor

Byly časy, kdy jsme ujížděli na lecčems. Na bojových hrách nevyjímaje. Síly temna se blíží, pomůže hrstka vyvolených. Prostinký děj, rychlý střih, dunivá hudba, sympaticky zvládnutá výprava a choreograficky solidní souboje. Velkým plusem je, že Paul W. S. Anderson, který stojí za sérií Resident Evil, neustoupil a netočil žádnou rodinnou podívanou á la Street Fighter nebo Power Rangers. Samozřejmě mohl a měl být ostřejší a brutálnější. Komerční ohlas velmi solidní. ()

MM_Ramone

Keď sa táto bojová hra objavila na Play Station, tak som pri nej strávil neuverniteľne dlhé hodiny. Dokonale som ovládal špeciálne pohyby takmer všetkých bojovníkov. Podarilo sa mi na sto percent prejsť hrou a odomknúť všetky skryté bonusy. Mal som ju hodne rád. Neskôr, keď som objavil Tekkena, tak som na ňu pozabudol, ale to už je iná história. "Mortal Kombat" bol pre mňa, ako náruživého hráča, vždy príjemnou oddychovkou, pri ktorej som sa vedel dobre pobaviť. Preto ma jeho filmové spracovanie celkom potešilo. Rád som si pozrel naživo starých známych hrdinov -Sonyu Blade, Johnnyho Cage, Liua, princeznu Kitanu. Ale i záporáci - Scorpion, Zub-Zero, Kano, Reptile, Shang Tsung, či obrovský Goro so štyrmi mocnými rukami, boli fajn. Dokonca aj Christopher Lambert ako lord Rayden sa mi páčil. Fight! Fatality! Brutality! Flawless Victory! Finish Him!!! *** ()

Wacoslav1

Souboj Liu Kang vs Reptile je jednim slovem bozi!!! skoda ze se to neda prohlasit o zbytku filmu ale ok abych do toho jenom nejebal tak na poli zfilmovanych videoher to nema konkukenci ale potencial byl vetsi ()

petero

Asi prvá slušná adaptácia hry. Na to že to je hra bojovka, z toho vytrieskali solídny scenár. OST tak isto patrí k mojim obľúbeným. ()

pepo

To, že ide o geniálnu adaptáciu ešte neznamená, že ide aj o dobrý film. A mám pocit, že keby som to videl v čase premiéry, myslel by som si o tom to isté. Aspoň ten Lambert ma bavil 5/10 ()

FlyBoy

Žiadna kvalitná adaptácia preslávenej a kedysi aj kontroverznej videohry sa nekoná. Stále sa však jedná o neviazanú zábavu, ktorá samozrejme časom stráca svoje čaro, ale tie gamerské trademarki sú proste nesmrteľné... ()

Xmilden

Mortal Kombat mě moc nebavilo sledovat ani ve své době. Láska mého mládí to tedy rozhodně nebyla. Hru nevím jestli jsem hrál. Samotný film samozřejmě dosti zestárl, hlavně trikově, ale minimálně ústřední melodie se jen velmi těžko dá vytěsnit. 45% ()

Tom_Lachtan

Dodneška perfektně funkční zábavnost, které je mnohdy tak béčkové klišovité, že po pětadvaceti letech funguje snad ještě lépe, než dřív, protože to co bylo nevalné úrovně a poněkud uondané se stalo stylově zábavným a celé to podtrhuje charisma Christophera Lamberta a dokonalý song, který udělá i z nudnější choreografie záležitost nabytou energií (a když bych si ho pustil k mytí nádobí, nejspíš rozflákám všechny talíře). Je to blbé, ale hrozně zábavné. ()

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Hvězda Raidu v novém Mortal Kombat

Hvězda Raidu v novém Mortal Kombat

11.07.2019

Herec Joe Taslim (The Raid, Rychle a zběsile 6) byl obsazen do role Sub-Zera v připravovaném rebootu akčního Mortal Kombat. Taslim, který v minulosti reprezentoval Indonésii v judu, se naposledy… (viac)

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

31.08.2012

Videohry jsou obrovský byznys, který se zisky vyrovná filmovému. Hollywood se proto úporně snaží něco z toho vytřískat. Už dlouhá léta. Bohužel, nedaří se. Kvalitní herní adaptace sečtete na prstech… (viac)

MK3 sa začne nakrúcať

MK3 sa začne nakrúcať

09.08.2005

Séria Mortal Kombat, ktorú solídne započal Paul W.S. Anderson a rozdrvil John R. Leonetti, sa čoskoro stane trilógiou. "Trojku" s podtitulom Devastation nakrúti istý mink - režisér, ktorý už má na… (viac)