Batman začína

• Česko Batman začíná (viac)
USA / Veľká Británia, 2005, 140 min

Film opisuje začiatok legendy o tajomnom Batmanovi a zjavení Temného rytiera ako sily dobra v Gotham City. Sklamaný dedič tovární Bruce Wayne (Christian Bale) cestuje po úmrtí svojich rodičov po svete a hľadá spôsob, akým by bojoval s nespravodlivosťou a ako by obrátil strach proti tým, ktorí okrádajú bojazlivých. Po čase sa vracia späť do Gotham City a vzápätí vypúšťa do sveta svoje druhé ja, maskovaného bojovníka Batmana, ktorý používa svoju silu, inteligenciu a množstvo  technických vymožeností k boju proti zlovestným silám, ktoré ohrozujú mesto ... (TV Markíza)

MilkyA

ajajaaaj byt ninjom tak sa urazim :D na zabitie nudy fajne ( kym nie ste niekto az taky "extremista", ze si to potom budete vycitat, ze ste mohli zabijat aj lepsim sposobom ) ()

divak84

nolan je prostě můj člověk. opak Manna. Umí krasně a dlouze vyprávět a nenudit. akční sceny supr, možná že je to i o něco lepší než dark knight. ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé... Taky vám přijde ta Kačenka Houmlesová tak asexuální? Jinak dílko celkem zdařilé...jenže já měl raději ten Burtonův pohled... ()

Chegi

Tento film Vás uchvátí první půlkou, která ani trochu nenaznačuje komiksovou předlohu. Dobrý tah ve formě Ch. Balea se vyplácí a divák si může užít jeho hereckého talentu. Druhá půlka se již hlásí ke svým kořenům, nikoliv však tak, jak bychom čekali, ale to z toho příjemného úhlu pohledu. Je dobře, že Nolan nevytáhl hned všechna esa v podobě Jokera, nebo Catwoman v prvním filmu a rovnoměrně si je rozložil do celé série. Na druhou stranu tu chybí ústřední padouch, místo něho tu jsou dva, kteří nejsou na plátně tak dlouho, abychom je mohli „opravdu nenávidět“. Jinak se tomuto filmovému počinu nedá nic vytknout. A za mě zasloužené **** a půl. ()

Mistickzz

Skeptickým prístupom som si sadal pred plátno a ponoril sa do batmana. Musím spomenúť, že to bol môj prvý film čo som videl od Nolana a že som vtedy ešte nevedel čo ma čaká. Ale ostal som ohromený. Nový Batman začína bolo úplne niečo iné. Christian Bale je jednoznačne najlepší predstaviteľ tohto komixového hrdinu a podal famozny výkon. Ale ani ostatný herci za ním v ničom nezaostávali. Do toho skvelá hudba a Gotham a zrazu sa stáva Batman mojou srdcovkou (to som vtedy ešte nevedel aké úžasné pokračovanie ma čaká o tri roky). A som rád, že nolan od jednotky po Temného rytiera po pracoval na snímaní bitiek, lebo v Batman begins pôsobili trocha chaoticky. Ale inak skvelé dielo. 87% ()

Ragdoll

Abyste si film pořádně užili, musíte se na něj podívat rozhodně předtím, než zkouknete Temného Rytíře, protože vám pak bude připadat, že pokračování ho nemůže překonat a budete tím pádem velmi příjemně překvapeni. Ale jestli jste tak neučinili, zábava nebude zdaleka tak vysoká s vědomím, o kolik úžasnější snímek může být, i když by se vám předtím zdá neposkvrněný. Musím mu však vroucně poděkovat, jelikož dal podnět ke vzniku svému nástupci, mému vůbec nejoblíbenějšímu filmu, který jsem viděl vícekrát než cokoli jiného (v kině to byla ještě dvakrát tak skvělá jízda!). Christian Bale hraje perfektně jako vždy a spolu s Michaelem Cainem a Cillianem Murphym podal na plátně bezpochyby nejlepší výkon. Naopak mi nesedla Katie Holmes a jako Rachel mám radši její představitelku z Temného Rytíře. Podle mne se jedná o druhou nejvíce povedenou batmanovku, vypadá to však, že se brzy posune na třetí místo. ()

TheNine

/V oblíbených za celou trilogii./ Nolan dává superhrdinskému filmu nádech pořádné kriminálky a připravuje nás na něco většího... něco, čemuž dal název Temný rytíř. Dialog pamatováček:"Nechává vizitku." "Podívám se na to." Hodnocení: 89% ()

Chipsonator

Už to je pár let, co jsem tento film viděl. Tehdá to na mně takový dojem neudělalo. Ale dnes tento skvost dokáži ocenit. Během tohoto měsíce se ze mně stal ultra fan Batmana. Ale teď k filmu. Nolan nám zde ukazuje zrod legendy-komiksové legendy. A to takový jaký si zaslouží. Nolan má vše pod palcem, od akce po hudbu až po scénář. Bale je charismatický Bruce Wayne, je to neohrožený hrdina jako Batman. Michael Caine je zase výborný Alfred (lepšího si neumím představit. Liam Neeson je zase parádní záporák i když je pravda že mohl dostat o něco víc prostoru. A Morgan Freeman? Ten ma charisma na rozdávání, a i kdy byho všem rozdal tak by mu zbyl nadbytek. Katie Holmes mě sice neuchvátila ale ani my nevadila. zasloužených *****. /90% ()

Torimmer

První díl Nolanova "realistického" Batmana začal opravdu dobře. Kdo by si pomyslel, že z této látky jde vyjmout tolik logiky (na poměry Batmana). Celkem typické - pro Netopýřího muže - vychytávky, kdy měl vždycky celkem pestrý výběr ze všech možných blbůstek, Batmobil měl jak z cirkusu a jeho protivníci měli většinou nadpřirozené schopnosti, se zde vůbec nekoná. Se scénářem si zkrátka někdo pěkně vyhrál. A rovněž i vzhledem jsou věci Temného rytíře cool. Například Batmobil vypadá supr extra luxusně. Herci jako Ch. Bale, M. Caine, L. Neeson, G. Oldman nebo C. Murphy jsou zárukou kvality. A pak je tu brilantní hudba. Co se týče příběhu, tak nějak batmanovský ho tady nečekejte. Je to skvěle napsaný a zrežírovaný drama/thriller. Film jede ve skvěle rychlém tempu a i emoce zvládá s přehledem. I když má pokračování tak nějak všeho více (tempo, emoce) a k tomu ještě lepšího záporáka, tady se jedná taky o naprostý nadstandard. ()

jirijost

Druhý díl Temný rytíř je sice lepší ale stejně to stačí s poklidem na plných pět hvězd. Opět jako u Bourneovo trilogie jsem udělal tu chybu že jsem se na to podíval přesně naopak. Druhý díl jsem viděl první ale po tom jak moc mě zaujal jsem musel vidět i tenhle a vůbec nelituji, další skvělý kousek z režie Christophera Nolana. ()

Nassau

Nedávno jsem někde četl, že Batman Begins zraje jako víno. Musím s tím souhlasit. Původně jsem z oživení netopýřího muže nebyl úplně nadšený, ale postupem času se z tohoto filmu stala perla, která je dle mého názoru zbytečně podceňovaná. Například emocí má mnohem více než The Dark Knight. Nad hereckým obsazením se nemá cenu pozastavovat, co jméno to pojem. Stejně tak hudba je výborná. Ve výsledku jasných 5* (90%) ()

Indy

Joel Schumacher svojimi "dielami" Batmana takmer zabil a tak netopierý muž ležal osem rokov v kóme :) Batman pod taktovkou Ch. Nolana sa však nielenže prebral k životu, ale dostal sa do formy, v akej bol naposledy pod vedením Tima Burtona :) Obsadenie filmu je úchvatné, Christian Bale je dokonalý ako Batman aj Bruce Wayne, celé rozprávanie sa točí okolo neho a v dobrom spomenúť si zaslúžia aj Liam Neeson, Michael Caine a Gary Oldman. Prvá polovica filmu je úžasná, má tú správnu (na comics) psycho hĺbku a nadšenie sa nevytratí ani s oblečením batkostýmu. Výrazný zloduch síce väčšinu filmu absentuje, až ku koncu sa jedna nemenovaná postava dostane ku slovu a akčné scény majú k dokonalosti ďaleko, ale hudba, ktorá spojila dve esá (J. N. Howarda a H. Zimmera) sa podarila. Celkový dojem však predstavuje špičku žánru. 9/10 ()

Pyth

Skvělý úvod do ještě lepší trilogie. Batman začíná je taková předehra pro vynikajícího temného rytíře. Jako prolog suprové, jako samostatný film o trošku slabší ale 4* jsou zasloužené. ()

Teree_

Nolanova batmanovská sága je pro mě absolutně TOP. Výborně zvolení herci, i když u postavy Rachel bych měla možná trochu výhrady, velmi specifická atmosféra naprosto odlišná od předchozích dílů, skvělý vizuál, božská Zimmerova hudba a navrch ještě můj milovaný Christian Bale. Tomuto dílu ubírá na kráse snad jen jeho celková nevyváženost. První část je poměrně pomalá, vyplněná četnými vzpomínkovými vsuvkami. Brucovu dětství, výcviku a následnému zrodu samotné postavy Batmana je tak věnován mnohem větší prostor než klíčové záchraně Gothamu. Závěr je tím pádem příliš hutný, příliš rychlý, divák si ani nestihne napětí pořádně užít. Ačkoliv padouch z tohoto dílu je v porovnání s Jokerem či Banem celkově nejslabší, zápletka s halucinogenním plynem je naopak výborná. Bohužel ale nedotažená. ()

Madluska

Přes veškerou počáteční nedůvěru (vždyť je to podle komixu!) mi Nolan nakonec vyrazil dech. Tedy nejen on, vlastně skoro všichni zúčastnění (Díky i vám, Jamesi Newtone Howarde a Hansi Zimmere! :-)) - příběh byl poutavý, vizuál jakbysmet, všechno do sebe hezky zapadalo a mně nezbývá než dorovnat na plných 5*. ()

666Carnage

Začátek Batmana je velice uspokojující. Líbí se mi že Nolan to vzal trochu jinak než ostatní Batmany. Jde o to že všechny ostatní co jsem viděl byli prostě jen komixovky o neohroženym hrdinovy co má spousty peněz. Ale Nolan to vzal od zadu, Taky podle komixu ale jinak. Vzal si z něho všechno to temné a špatné jak to opravdu ve spoustě číslech komixu je. V jinejch filmech se nedozvíte že začal jako pěšák ligy stínů atd. To u mě vyvolalo veliké nadšení a proto ted na všechny tři díly koukám jako na nejlepší trilogii Batmana vůbec. Doufam že opravdu neudělaj dalšího Batmana a nezprzní to co Nolan s Balem dokázali. ()

HiddenDragon

"It's not who I am underneath, but what I do that defines me." Jsem velky milovnik Batmana obecne. Od komiksu, pres animaky, po filmy. V tech to bylo kvalitou nahoru a dolu. Kdyz pominu opravdu stare kousky, spravnou tvar a triky vratil teto postave az T. Burton a M. Keaton. Oba dily jsou super. Pak se do toho vlozil ale J. Schumacher a stvoril preplacane barevne "komiksy" spis pro deti. Dlouho se cekalo, kdo vyzvedne netopyra z popela. A do te doby pro me neznamy Nolan vytvoril comeback s otackou o 180 stupnu. Zadna komiksova prostredi, ale rovnou megamesto ze soucasnosti. Takovy je novy Gotham. Chvili nekteri divaci remcali, ze to nema tu burtonovskou gotickou atmosku, ze je to moc moderni. Ale byl to dobry tah. Z Batmana udelal regulerni akcni thriller srovnatelny s jinymi produkcemi. Dostal k tomu od dua Zimmer-Howard stylove motivy a herecky se naprosto trefil. Bale je jeste o chlup lepsi nez Keaton. Caine jako Alfred je dokonaly a Oldman jako komisar taky. A nesmim zapomenout na Freemana, v roli Luciuse Foxe (neco jako "Q" z Bonda), ktery je vpodstate trademarkem Nolanovych Batman filmu, protoze se tusim v jine hrane verzi neobjevil. Dejove sice snimek nekopiruje zadny konkretni sesit nebo knihu, je tu ale hodne motivu z Millerova "Batman: Year One" (natoceno i jako animak v r. 2011). Ra's al Ghul nebo Scarecrow coby zaporaci u nas do te doby nebyli tak znami, takze i timhle udelal originalni krok vpred. A i kdyz ve srovnani s nasledujicimi dily trilogie je "Batman Begins" asi nejslabsi, porad je to jedna z nejlepsich komiksovych adaptaci. A ikonicka scena v jeskyni s krouzicimi netopyry je proste nadherna :) ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

19.07.2023

Christopher Nolan odhalil svůj příští film

Christopher Nolan odhalil svůj příští film

09.09.2021

Režisér Christopher Nolan byl jedním z prvních filmařů, kteří se loni rozhodli vyzkoušet sílu kin během pandemie, když de facto vlastnoručně protlačil svůj snímek Tenet k letní premiéře. Místo… (viac)

Watchmen ve stylu Jokera?

Watchmen ve stylu Jokera?

05.01.2021

Dávno před tím, než komiksové Watchmen oživil svým seriálovým pokračováním scenárista Damon Lindelof (Ztraceni, Pozůstalí), nebo se o filmovou adaptaci původního komiksu pokusil Zack Snyder (Muž z… (viac)