Obyvatelé Haddonfieldu to zatím netuší, ale smrt přichází do jejich ospalého městečka. Před patnácti roky vyvraždil Michael Meyers polovinu svojí rodiny, bylo mu tehdy jen 11 let. Od té doby byl pod zámkem v psychiatrické léčebně. Nyní v podvečer Halloweenu, svátku zesnulých, přichází zpět, aby našel svou malou sestru. Dr. Loomis (Malcolm McDowell) jako jediný opravdu ví, čeho je maniak schopen a vydává se varovat městečko. Úspěšné znovuzrození jednoho z nejslavnějších hororů nově odhaluje pozadí patologicky narušené mysli a oslovuje jak nové diváky tak i fanoušky původní série. Režisér Rob Zombie obrací čas a pátrá po původu čistého zla jménem Michael Meyers. (oficiálny text distribútora)

LentilleLily

Lidi mi furt vyprávěli něco o Mikovi Myersovi a o filmu Halloween... no tak jsem to zhlédla a musim říct... ještě teď mi z toho běhá mráz po zádech, klepou se mi ruce a buší mi srdce jako o závod =D Jenže zas takovej polo-otevřenej konec, to nesnášim. Ale takhle se prostě rodí psychopat, vychlastanej otčím, matka děvka a sestra která chudince malému bratříčkovi nevěnuje pozornost. Bohužel musím říct, že Rob Zombie to zabil tim "O patnáct let později" =( Těšila jsem se celou ani né půlku filmu na vraždící děcko ale ono né, ono to musí bejt ták obyčejný že chlapeček vyroste a ještě jakoby naschvál ho 31. na Halloweena převážej do jiný věznice či co a on uteče.. a všechno jak naschvál v den Halloweenského masakru ve stejný den ve stejnou hodinu o patnáct let dříve. Vim asi je to remake (nebo neni, podle zajímavostí =D) ale já jsem prostě originál neviděla a po zhlédnutí Halloweenu ani nechci =D Protože jinak dost povedej film. =) ()

John Marshall

je to zajimavé jedná se o remake klasiky ale neco to do sebe mělo. Jak psal už uźivatel Cival první pulka filmu boźi ma to akci napěti ale ta druha pulka uz prostě byla plus minus jasna. Jednoduše to ztratilo postupem šťávu. Libi se mi ale Zombieho obsazeni do role Mike Myerse(Tyler Mane). ()

Ospalek

Haloween byl takový jaký měl být strašidelný, vražedný, emocionálně nabytý a napínavý. Správný horor. Dostala mě vynikající Batesova hudba a také to, že vrah vydržel s 4 kulkami v těle a probodnutím ramenem stále jít za svým a ani nehlesnout. Už od začátku to byl sympatický horor. Jen mi vadilo jedno a stále se opakující klišé... 95% ()

Soar

Prvá polovica veľmi dobrá, hororová atmosféra na diváka priam srší. Obsadenie Daega Faercha do roly psychopata bola jasná výhra, no s druhou polovicou to šlo od desiatich k piatim. Akonáhle sa dej posúva o 15 rokov dopredu a Michael dospeje, atmosféra sa stráca a dej sa mení na prachsprostú vyvražďovačku bez kúska nápadu, takže 2* sú myslím tak akurát. ()

oliamiri

Nebylo to zlé. Film má výbornou první "psychologickou" polovinu a až pak se to definitivně zvrhne v klasickou vyvražďovačku. Ale jinak musím říct že měto bavilo a byla u toho výborná hudba. ()

heroin88

Uplne iné ako originál, ale je to pecka, určite originálu nerobí hanbu. Je to taký pohľad na Myersa trochu z iného uhla. Totálny masaker. ()

M1ckey

Remake slavného Carpenterova filmu pojatý bláznivým režisérem Robem Zombiem. Na tento film jsem se velmi těšil, protože Michael Myers je můj nejoblíbenější zabiják a že mu to v tomhle filmu seklo. Zombie si film rozdělil na dvě části a to na Michaelovo dětství a na dospělost kdy uprchne z ústavu. Na rozdíl od svých předchůdců se v tomhle filmu nešetřilo na krvi. Hranice násilí se značně posunula, ať už se jedná o umlácení pouhým klackem nebo detail podříznutí. Hudby se chopil Tyler Bates a vylepšil původní soundtrack, který je nyní dynamičtější a více nahánějící hrůzu. Herecké obsazení mi moc nesedlo, zejména role Laurie Straudové nebo doktora Loomise, ale při hororu to nehraje nejdůležitější roli. Vraždy jsou vcelku promyšlené a konečných 10 minut filmu jsou úžasnou třešničkou na dortu. Velmi očekávaný film, který nezklamal, což se ovšem nedá říct o H2 z 2009. ()

Mrliš odpad!

Špatný kousek mezi horory. Atmosféra=0, Sympatičnost herců=0, Nesmyslnosti ve scénách=10. Z malého kluka, který je léta zavřený v psychiatrické léčebně, vyroste nadpozemsky silný tvor, který malíčkem štípe prkna podlahy, ustojí desítky kulek a bodanců, aniž by se vysílil, nebo z něj trochu prýštila krev. Tupost tu čiší z každé scény. Rob Zombie řemeslo hororů opravdu silně nezvládá a měl by filmování pověsit na hřebíček a raději se věnovat něčemu neškodnému. Něčemu co slušné lidi nebude obírat o jejich drahocenný čas, který stráví koukáním na takovou jeho Hovadinu. ()

beaverkiller

Rob Zombie opět nezklamal. Další totální chujovina kde dokázal, že by se měl držet hudby a necpat se do věcí, o kterých nic neví. Na začátku to je blbý a jak plyne film, tak se to stává nesnesitelnou hovadinou. ()

dboshj

Vím, že Mike Myers je legenda, ale tohle bylo na mě trochu moc. Moc síly, moc mrtvých (i těch dobrých, u kterých sem to nečekal), téměř nezranitelnost. Nelogičnost příběhu, pořád nevím, co vlastně měl hlavní "hrdina" za úmysl, protože vraždil, koho potkal a ne všichni mu překáželi v cestě za sestrou. A jak ji vlastně objevil, nevypadal na chytrolína. Pocity jsou prostě smíšený. ()

Dexies

Mírné zklamaní, ale na druhou stránku se mi líbil prostor pro malého Majka, "původní" hudba, film je v podstatě lepší průměr, ovšem když ho budu brát jen jako samostatný horor ... když přihlédnu, že by to měl být do určité míry remake Carpenterovské klasiky, tak hodně špatné ... původní Halloween nasadil laťku hodně vysoko a dal základ tomuto žánru společně s Jamie ... filmu chybí atmosféra a herci mi také moc nesedli ... ()

eba

Co má tohle do prd... znamenat??? Podle mě je Zombie pako a Michael co vypadá jak přerostlej Ozzy Osbourne je totálně jinde než jak ho známe. Ať si Zombie stvoří vlastního padoucha a starýho dobrýho Michaela nechá v klidu pod maskou.Jedna hvězda za původní hudbu, za kterou vděčíme mistru Carpenterovi. ()

djrhedy odpad!

Posledních 20 minut se hodí možná tak do Scary movie.... Docela slušná parodie. Bohužel ale nechtěná. Tohle snad nemůže myslet nikdo vážně. ()

baronGrga

Přispěvatelé do halloweenské série by se dali obecně rozdělit na dvě skupiny podle toho, jakou cestu zvolili ve snaze vytvořit zase tak dobrý příběh, se kterým přišel v roce 1978 Carpenter. Někteří se rozhodli držet se ukázněně konceptu minimalisticky pojatého monstra v kombinéze a měnit jen příběhy, kterými prochází. Jiní vytvořili příběh, kde už nejde jen o to, co Michael dělá, ale i proč to dělá. A pak přišel Rob Zombie, který naopak takřka nakopíroval pasáže z původního Halloweenu (včetně kamarádky posedlé slovem "totally", stejných záběrů i původního "as a matter of fact,...it was"), laškovně je změnil tam, kde si byl jist, že znalce originálu překvapí (namátkou malý Michael v masce velkého Michaela či právě scéna, kde se Laurie ptá na boogeymana) a doplnil je o příběh zaměřený na Michaelovo dětství, vysvětlující, zase jinak než autor H6, Michaelovu motivaci. Někomu tenhle remake může sednout, ať už právě snahou o zlogičtění Michaelova počínání, nebo typickým Zombieho rukopisem, který se vyžívá ve svérázně buranských postavách, sexuálních aktech i explicitní řezničině. Kdo měl ale raději toho prázdného Michaela, v němž podle Loomise není nic lidského, může tuhle Zombieho verzi, věnovanou bezmála z poloviny právě Michaelovu nitru a emocím, vnímat s nelibostí. Stejně tak milovníkovi původní verze srdce zalká, když namísto charismatické a duchapřítomné Curtisové dostane nesympatickou a hysterickou Scout Taylor-Compton. Nic proti pokusům o inovaci, mně tenhle Halloween nesedl. 55% ()

evelouch

Tohle byla bomba...všechno,co tu Zombie ukazuje, je naprosto dokonalé. Nutno podotknout, že celkový příběh i herci celkově byli úžasný.....přiznám se,že jsem se bála. ()

Rathe

Konečně jsem se dočkal skvělého nářezu v podání malého Michaela Meyerse. Ale odkrytí tváře naprosto zničilo strach z temného vraha. A také se stává mnohem agresivnějším blbcem, ale to prostě doba vyžaduje a tak nějak jsem si na to u všech filmů zvykl. Mínus je zde za nepříjemného Dr. Loomise.. před tímto remakem je to úplně jiný člověk. ()

Sadova302b50

Film mne spíše zklamal, především jeho druhá polovina, která se doslova utopila v klišé a hororových stereotypech, bez závanu původní atmosféry. Z nadějně vyhlížejícího filmu se vyklubalo podprůměrné béčko. ()

Duffman 97

Bál jsem se že zase zprzní kvalitní sérii.Ale bál jsem se zbytečně.Líbilo se mi to.Film není tak úplně remake.Spíše jde o reboot.Také se mi líbí vysvětlení Michaelovy mysli. ()

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

30.06.2009

Samozřejmě v remaku. Hollywoodská studia už vyzobala snad všechny slavné hororové série, teď půjdou i po těch méně slavných. Americký vlkodlak v Londýně je sice žánrovou klasikou, ale zůstal spíš v… (viac)

Probuďte mrtvé!

Probuďte mrtvé!

04.06.2008

Včera nám tu dělal bu-bu-bu Tim Burton (ve smyslu vyhrožování dalším filmem ve stejném stylu), dnes probudíme pár dalších strašidel. Především je tady adaptace komiksu Stevea Nilese, autora předlohy… (viac)

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

...chce se člověku zařvat, když na něj webové filmové zpravodajství prakticky denně chrlí zvěsti o dalších a dalších předělávkách klasických kusů. Člověk by čekal, že ten otravný trend bude slábnout,… (viac)

I nemrtví točí filmy

I nemrtví točí filmy

10.01.2007

Rob Zombie, frontman metalové kapely White Zombie, má za sebou již mnoho úspěchů jako zpěvák a skladatel a tak se před pár lety střemhlav vrhl na kariéru režiséra a scénáristy v jedné osobě. Po dvou… (viac)