Akční thriller přináší apokalyptickou vizi USA. V roce 1998 kriminalita v L.A. stoupá natolik, že musí být použité speciální jednotky. Prezident předpovídá obrovské zemětřasení, které zničí město. Jeho předpověď se vyplní, otřasy půdy o síle 9,6 Richterovy stupnice srovnají město se zemí a oddělí ho pásem oceánu od pevniny. Je rok 2013. USA už dávno není demokratickou krajinou, ale impériem prezidenta s neomezenou mocí. Na ostrov LA jsou deportovaní zločinci a nepohodlní lidé. Mezi nimi je i bývalý voják a hledaný zločinec Plisker, jehož despotická vláda pod hrozbou smrti pověří nebezpečným úkolem. Má najít vzbouřence a černou skříňku, která skrývá důležité tajemství. (oficiálny text distribútora)

Paldini

Film se nebere vůbec vážně. Snake je ultratvrďas a macho, se kterým skoro celý film každý druhý vyjebává. Dobrá byla hláška jedné postavy, se kterou se Snake na své pouti L.A. setkal: "Snakeu, tebe prý nikdy nechytili." Cha chá, Snake se totiž nechá ve filmu chytit do každé připravené pasti. Nicméně na konci přechytračí celý svět a konečně si může zapálit cigáro a snad si užije i nějaký nemanželský sex. Jo a čtvrtou hvězdičku přidávám za vymazlené postavy plastického chirurga Bruce Cambella, transsexuála Pam Grier a surfaře Petera Fondy. ()

Ruut

Odvolávám co jsem odvolal ... :-) Carpenter je prostě svůj. Můžeš se milionkrát rozčilovat že to nemá tempo a ani herce, ale stejně ... A LA je ještě o dost brakovější a víc fajn než NY. ()

Goldbeater

Těžko říct, z jakého důvodu se John Carpenter pustil do pokračování (pro někoho možná vyloženě vykrádačky) kultovního Útěku z New Yorku. Ale nakonec proč ne. Je z toho sice děsnej guláš, ale zábava prvotřídní! ()

kingik

Kurt Russell se po letech vrátil k postavě drsného Pliskera, bývalého vojáka a zločince s páskou přes oko, kterého už ztvárnil v osmdesátých letech ve filmu Útěk z New Yorku. Je zajímavé, jak si tvůrci v roce 1996 představovali rok 2013 a ještě zajímavější je, co tento letopočet představoval pro USA. Podle režiséra a scenáristy Johna Carpentera nevěstil nic dobrého, a tak se rozhodl do něj implantovat apokalyptickou vizi, ve které se vše bude odvíjet na akční vlně a bude se pracovat, pokud možno, s originalitou sobě vlastní. Carpenter svého oblíbence Russella pověřil, aby se tvářil maximálně drsně a dovolil mu ze staré známosti si v průběhu filmu v akčních pasážích zasurfovat anebo si zalétat. Veterán Carpenter je král "béček" a nikdy neusiloval o proniknutí do vyšších pater, protože se ve svojí "mateřské" kategorii cítí dobře a má ji skvěle zvládnutou. Pokárat by ovšem zasloužily triky, anebo častá zadní projekce v některých akčních scénách, ale jinak film od počátku nasadí dobré tempo, které mu vydrží až do konce. A konec je ze všeho nejlepší a hlavně, jak u Carpentera bývá dobrým zvykem, není odhadnutelný. A rozhodně to není žádný povinný "happy end". 80% ()

InJo

Po technické stránce místy až zoufalé hrozné (snad všechny trikové scény jsou nebývale nevěrohodné a směšné) a i scénář je bohužel těžká slátanina, ale za úchvatně ikonického béčkového hrdinu (kožený oblek, dlouhé husté vlasy a samozřejmě páska přes oko), dobře obsazené vedlejší role (Buscemi, Grier a zejména Bruce Campbell) a hlavně za neobvyklý (z hlediska žánru) a neuvěřitelně cool konec, který vyvolá silný pocit satisfakce (tedy pokud máte alespoň trochu pochopení pro anarchii a rebelii) a u někoho možná i katarze (Tetsuova zmínka o KLUBU RVÁČŮ je hodně přesná), tomuhle Carpenterově zfetovanému úletu přeci jen ty 3* dám... 50 % ()

Anderton

Útek z L.A. vyzerá, akoby rok po Úteku z New Yorku nakrútili Taliani svoju vlastnú trashovú verziu. Je to celé zlé, ale niekedy až tak extrémnym spôsobom, že ide o regulérne guilty pleasure a žiaden nudný dvojhviezdičkový film. Počkajte si na surfovanie na prívalovej vlne a let rogalom, ide o jedny z najhorších a zároveň nechcene najvtipnejších scén akčného sci-fi vôbec. Ale ak by tu neboli, tak by bol Útek z L.A. práve tým nudným dvojhviezdičkovým filmom. Výsledné hodnotenie je tak priemer z odpadu a maxima, lebo nič iné si tento film nezaslúži a vážne sa neviem rozhodnúť, čo z toho udeliť. ()

nash.

Možná méně hutné a sevřené než kultovní "New York", přesto je to pořád skvělá, svižná a po celou dobu zábavná bejkárna plná ujetých nápadů. A hlavně je tu Snake Plissken, jednou provždy největší drsňák mezi drsňáky, vyjadřující se vyhradně smrtícími hláškami, kosící davy statistů ze země i ze vzduchu, surfujcí na tsunami a posílající ve finále lidstvo do hajzlu způsobem, na který se dosud žádný další "klaďas" nezmohl. ()

Slarque

Na začátku 80. let byl Carpenter celkem ve formě, o 15 let později je už úplně mimo. Kurt Russell tvrdě pracuje na zničení své herecké kariéry (tady i v roli producenta), ale tohle byla teprve příprava na jeho vrcholný kousek Žoldák: Legie zkázy. Prostě zcela zbytečné pokračování. ()

Bachy

Jako Russell je furt výbornej, ale chápu, že když vás někdo kousne do rozkroku hned po tom, co naházíte čtyři dvojky baskeťákem, tak se to strašně těžko utáhne. Spíš pytlovina jak tele a stejně si to chce stylově vodplivnout. Beru. ()

klerik

Tak toto mi sadlo viac ako New York. Takmer všetko slabé - scenár, triky, výprava... Ale Carpenter sa zjavne baví a Russel je tvrďas, že by zbúchal aj Riddicka. Áno!... ()

Chrustyn

Velice slabá sci-fárna s příšernými triky. Jen ten Russell to občas zachrání. Kde jsou ty časy co Carpenter točil filmy jako "Věc"?! ()

Visáč

Pokračovanie osudov Snakea Plisskena drví všetko, s čím za posledných dvadsať rokov Carpenter vyrukoval. Útek z New Yorku bol temný a depresívny, zato v L.A. sa hláškuje na každom rohu, hádže na kôš ako o život (bez úvodzoviek), lieta na rogale a umiera rukou školákov vyzbrojených automatmi. Kurt je nehorázny macher a keď spolu s Fondom rošťácky surfujú na vlne tsunami, dostáva výraz "cool" úplne novú dimenziu. ()

iamek

Escape from L.A. je solidní béčko s lacinými efekty a hláškujícím Russellem. Příběh je sice jednoduchý a čitelný, ale to nic nemění na tom, že to je solidní zábava na jedno použití. ()

SeBig

Miluju ten film a těžko se mi určuje jestli je lepší LA nebo New York..to mám stejný asi jako u Mortal Kombat 1 a 2 taky oba díly žeru a neumím říct který mám radši..teď k LA.. je to béčkovější, zábavný, hodně vedlejších postav (některé mají i se Snakem minulost), vizuál zedkovej, ale strašně žeru tu atmosféru, ty dialogy, hudbu.. za mě vše dle mého gusta. Tenhle film bych mohl vidět nespočetkrát a nikdy mě neomrzí. Snake Plisken - ta jeho povaha a chováni..to je můj člověk prostě.. sarkastickej, nikomu nevěří, většina jeho přátel ho podrazila, zahořklej, všichni si mysleli že je mrtvej, ale není.. a že prej vyšel ze cviku, ale nevyšel.. a má to všechno totálně v píči.. prostě jeden z mých nejoblíbenějších postav hned za Tony Montanou. Nevím co víc dodat.. vytknout nemám co.. prostě ten film si získal moje srdce. ()

Othello

Až doposud by se u Carpenterových devadesátkových fláků nedal vliv devítkového desetiletí prakticky nijak zjistit. V Escape from L.A. nicméně konečně udeřily s obří pompou. Nejde jen o ty obscénní digitální triky, díky nimž některé scény budou podle mě v budoucnu stavebním kamenem dosud neexistujícího uměleckého směru, nýbrž i o ty šedé prázdné chodby militárních komplexů, pytlovité overaly, explotace městských subkultur i hédonistická žánrová sebeuvědomělost. Je to přesně takové, jako když koupíte děcku hromady lega z různých řad a ono si to pospojuje dohromady dle vlastního uvážení bez jakýchkoli limitů reality. Debilní? Jo. Hnusně vypadající? Jasně. Zábava? Jo, ale upřímně na papíře to muselo vypadat líp. Karpoš velký rozpočty neumí. ()

eraserhead666

Myslím, že se tvůrci natolik snažili trumfnout předchozí film, že přehnali, co mohli a nasekali do tohohle filmu jednu větší kravinu za druhou. Snake dokonce projeví citové pohnutí, no fuj. Zástup známých jmen, v čele s výbornou Valérií Golino a ještě skvělejší Pam Grier sice potěší, ale jinak je to jen horko těžko pohromadě držící slepenec tu více tu méně šílených scén. Možná to všechno nakonec má nějaký smysl, podtext, skrytý význam, mě to však uniká. ()

SOLOM.

Tohle pokračování beru jako nepříliš povedený žert samotného Johna Carpentera. Ne jen že je to v mnoha ohledech horší než předchozí díl, ale většina triků tu byla opravdu na otřesné úrovni a ani samotný děj (který v mnohém až okatě připomínal jedničku) mě moc nebavil. Co si budeme nalhávat, kromě několika povedených scén, to byla dost nuda. Líbila se honička a následná bitka s motorkáři, nebo slizký doktor Bruce Campbell, kterého bych snad ani nepoznal, kdybych dopředu nevěděl o jeho účasti. Valeria Golino tu byla naprosto zbytečná (a to jsem se na ní těšil – mám pro ní jistou slabost) a Steve Buscemi taky podal jeden ze svých slabších výkonů (to bylo zřejmě dáno i jeho postavou, která mně moc nezaujala). Bohužel, ale tomuhle prostě nemůžu dát ani průměr… ()

Kdo uteče z New Yorku?

Kdo uteče z New Yorku?

30.08.2014

Hollywood se snaží Snakea Plisskena vzkřísit už nějaký ten pátek. Slavný tvrďák z Útěku z New Yorku a Útěku z L.A. by ale nadále neměl disponovat tváří Kurta Russella. Na scénu nastoupí mladá tvář,… (viac)

Návrat Johna Carpentera

Návrat Johna Carpentera

22.01.2008

Seriál Masters of Horror vytáhl z hrobů několik žánrových mistrů a ukázal jim, že fanoušci na ně nejenže nezapomněli, ale pořád stojí i o jejich novou tvorbu. Minulý týden jsme psali, že na vlně… (viac)