Blízká budoucnost. Bývalý kapitán Černých baretů John Brennick (Christopher Lambert) se pokouší se svou těhotnou ženou Karen překročit hranice. V totalitní společnosti je totiž povolen jen jeden porod a Karen je těhotná podruhé. Přechod přes hranice se nezdaří a manželé se dostávají do obrovského podzemního vězení - Pevnosti, kterou střeží počítače a roboti a z které se nedá uprchnout. John se o to ale musí pokusit za každou cenu. (oficiálny text distribútora)

666Carnage

Dostat 31 let za to, že chce bejt zase tátou? :D Film natolik divnej, že sem jsem se rozhodl vzdát se i 2! Žena mu vleze ve snu do hlavy udělá z něj zase inteligenta. Potom je tu slepej hacker, kterej oddělá systém jen tim, že mu to někdo čte :D A pana ředitele vystihuje akorát slovo "úchyl"!!! Poprví a naposled :) ()

lamps

Devadesátkové lambertovské béčko jak vyšité, s až úžasně topornými hereckými výkony (hlavně Lambert je sice hercem, který má na pohled charisma, ale jakmile ho režisér cílevědomě nediriguje, začíná být po chvilce docela srandovní), laciným vizuálem a lehce zachraňujícím (byť nijak poklesle ozvláštňujícím) námětem - první třetina je v pohodě koukatelná a slibuje více než snesitelné béčkové dovádění, pak se to ale celé tou hodnotící abecedou postupně propadá a akční finále už by lépe natočili i v Hošticích. A co ty 'oblečené' a nudné sexuální scény? 40% ()

Djkoma

Ano, toto je ten film, který jsem viděl asi v 8 letech a líbil se mi. Příběh o snaze mít více než jedno dítě (Čína? šikmoocí nejsou...) a následné Lambertovo odsouzení do věznice, kde se hlídají vězni zevnitř, ve své době potěšil mé nadšené dětské očekávání. Tehdy velmi zajímavý film, který by mi dnes již přišel pravděpodobně jako naprosté béčko. Stále však věřím v hezké 3*, protože budoucnost je mé oblíbené téma a tohle určitě patří mezi lepší a zajímavější Lambertovy filmy 90 let. ()

whack

Ľudia s elektródami namiesto mozgu, ovládaní z riadiaceho centra, z toho ide hrôza. Ten pocit, že človek nemôže ovládať svoje telo, že chce niečo iné, no niekto má jeho mozog plne pod kontrolou. Tento film možno nemá od budúcnosti až tak ďaleko, čo sa týka ovládania mysle, kyborgov, umelej inteligencie a, samozrejme, politiky jedného dieťaťa. Jedna z najlepších hlášok: "Množia sa jak potkany." ()

kosta73

Gordonův originální ( a pro mě velmi lahodný ) rukopis činí z jeho filmů robustní, béčkově poctivá dílka. Ne jinak je tomu i u FORTRESS. Děj je prostinký, má ale hlavu a patu, jednotlivé postavy se chovají vcelku logicky a děj obsahuje několik vymazlených, typicky gordonovských momentů. A tak je pro mě hlavní vadou na kráse paradoxně v té době zřejmě největší deviza filmu - Lambert. Má sice "rošťácký úsměv a zasněné oči" ale na akčního hrdinu se dle mého názoru vůbec nehodí. Zato Jeffrey Combs v roli poloslepého hláškujícího vědátora je geniální a je spolehlivě největší ozdobou filmu. Tři a půl *. ()