Akční thriller přináší apokalyptickou vizi USA. V roce 1998 kriminalita v L.A. stoupá natolik, že musí být použité speciální jednotky. Prezident předpovídá obrovské zemětřasení, které zničí město. Jeho předpověď se vyplní, otřasy půdy o síle 9,6 Richterovy stupnice srovnají město se zemí a oddělí ho pásem oceánu od pevniny. Je rok 2013. USA už dávno není demokratickou krajinou, ale impériem prezidenta s neomezenou mocí. Na ostrov LA jsou deportovaní zločinci a nepohodlní lidé. Mezi nimi je i bývalý voják a hledaný zločinec Plisker, jehož despotická vláda pod hrozbou smrti pověří nebezpečným úkolem. Má najít vzbouřence a černou skříňku, která skrývá důležité tajemství. (oficiálny text distribútora)

InJo

Po technické stránce místy až zoufalé hrozné (snad všechny trikové scény jsou nebývale nevěrohodné a směšné) a i scénář je bohužel těžká slátanina, ale za úchvatně ikonického béčkového hrdinu (kožený oblek, dlouhé husté vlasy a samozřejmě páska přes oko), dobře obsazené vedlejší role (Buscemi, Grier a zejména Bruce Campbell) a hlavně za neobvyklý (z hlediska žánru) a neuvěřitelně cool konec, který vyvolá silný pocit satisfakce (tedy pokud máte alespoň trochu pochopení pro anarchii a rebelii) a u někoho možná i katarze (Tetsuova zmínka o KLUBU RVÁČŮ je hodně přesná), tomuhle Carpenterově zfetovanému úletu přeci jen ty 3* dám... 50 % ()

sud

Po shlédnutí braku "Městečko prokletých" jsem Johnu Carpenterovi, tvůrci nejlepších hororů osmdesátých let, přestal téměř důvěřovat. A právě na "Útěk z LA." jsem se původně nechtěl vůbec dívat. Ale pak náhodou jsem přepnul a právě končily titulky tohoto filmu. A tak jsem si řekl, chvíli se podívám. A film mě docela bavil. Dokonce jsem ho shlédl celý. Je to sice jen obyčejné béčko, ale mimořádně zábavné. Carpenterův oblíbenec Kurt Russel byl dobrý, stejně tak Steve Buscemi. A tak jsem zjistil že John Carpenter sice není to co býval v 80. letech, natáčí sice béčka, ale není to tak zlé. Chtěl bych viděl "Útěk z New Yorku". ()

ClintEastwood

Snake is back! Patnáct let po kultovním a špinavém sci-fi filmu Útěk z New Yorku, se John Carpenter a Kurt Russell vrátili, aby fanouškům původního snímku dali nášup. Někdo tímto snímkem opovrhuje, někdo ho vynáší do nebes, já volím zlatou střední cestu. Útěk z L.A. asi nedosahuje kvalit svého staršího brášky (hlavně tady není ona pověstná osmdesátková atmosféra a ani být nemůže), ale rozhodně to není jen špatné béčko, jak někteří uživatelé zmiňují. I tento kousek časem dozraje a až se bude na 90. léta nostalgicky vzpomínat, bude třeba i toto dílko klasikou svého žánru. John Carpenter to zvládl se ctí. Tři a půl zaokrouhleno nahoru. P.S. Od začátku do konce parádní hudba! ()

nash.

Možná méně hutné a sevřené než kultovní "New York", přesto je to pořád skvělá, svižná a po celou dobu zábavná bejkárna plná ujetých nápadů. A hlavně je tu Snake Plissken, jednou provždy největší drsňák mezi drsňáky, vyjadřující se vyhradně smrtícími hláškami, kosící davy statistů ze země i ze vzduchu, surfujcí na tsunami a posílající ve finále lidstvo do hajzlu způsobem, na který se dosud žádný další "klaďas" nezmohl. ()

Ellmariachi

Ach ouvej. Z toho se dalo vymačkat sakra víc. Tvůrci měli v rukou celkem slušně nadupanýho hrdinu, ke kterému byl čas velmi přívětiví. Velmi slušně udělaný svět a sem tam dobré obsazení. A přes to takovéto šlápnutí jinam. Podobný začátek, podobný průběh a alespoň ten konec je trochu jiný, než NY. Sakra to musel mít i zraněnou stejnou nohu? (teď doufám, že se nepletu) A co ten přiblblej basket? Trošku bych zde upravil jedno známe rčení. Když dvakrát děláte totéž, není to totéž. Kór ve filmové branži. 65 procent. ()

• Keď je Kurt Russell vedený cez chodbu, dôjde medzi ním a chlapcom v čiapke k očnému kontaktu. Toho chlapca hrá jeho skutočný syn. (Abiosis)
  • Kate Hudson odmítla nabídku na roli ve filmu. Důvodem byla přítomnost jejího otčíma Kurta Russella, kvůli kterému by mohla být vnímána jako protekční dítě. (Roman.Ticka)
  • V úvode filmu má Kurt Russell oblečený kostým z pôvodného filmu, ktorý mu aj po 15 rokoch dokonale sedí. (Abiosis)

Kdo uteče z New Yorku?

Kdo uteče z New Yorku?

30.08.2014

Hollywood se snaží Snakea Plisskena vzkřísit už nějaký ten pátek. Slavný tvrďák z Útěku z New Yorku a Útěku z L.A. by ale nadále neměl disponovat tváří Kurta Russella. Na scénu nastoupí mladá tvář,… (viac)

Návrat Johna Carpentera

Návrat Johna Carpentera

22.01.2008

Seriál Masters of Horror vytáhl z hrobů několik žánrových mistrů a ukázal jim, že fanoušci na ně nejenže nezapomněli, ale pořád stojí i o jejich novou tvorbu. Minulý týden jsme psali, že na vlně… (viac)