Píše se rok 2022 a do odlehlé trestanecké kolonie, řízené špičkovou elektronikou a psychopatickým ředitelem, právě přivezli nebezpečného vězně. Bývalý kapitán Robbins dává od počátku najevo, že s tímhle systémem nehodlá spolupracovat ! Se zvlášť vzpurnými chovanci hraje sadistický ředitel speciální hru, kterou jen málokdo přežije. A tak je provokující Robbins vyhozen z vrtulníku do elektronicky monitorované džungle, v níž již číhají smrtelně nebezpeční Outsideři, vedení chladnokrevným zabijákem Markem. Ale Robbins se dokáže probít až do pobřežní osady mírumilovných Insiderů, kteří vedou s barbarských Markovým kmenem krvavou válku o přežití. Na ostrově Absolom se schyluje k poslednímu střetnutí a ředitel dělá osudnou chybu, když nastupuje do helikoptéry, aby osobně zkontroloval situaci. Kapitán Robbins byl totiž kdysi velitelem vrtulníku a toto je příležitost, na kterou dlouho čekal... (oficiálny text distribútora)

Gemini

Film je pro mě především o zážitku. Což je pro Útěk Z Absolomu smůla, protože mě nezaujal takřka ničím kromě Lance Henriksena v bílé říze a Raye Liotty o poznání hubenějšího než v Hanniballovi. Z toho si asi odvodíte, že toho příliš zajímavého k vidění nebylo, a máte pravdu. Takřka veškerá akce je vtěsnána do jedné velké scény, takže v této kategorii hodnocení nahoru nepůjde...a nestane se tak ani v oblasti scénáře, prostě a jednoduše - pokud Útěk Z Absolomu neuvidíte, o moc nepřijdete. ()

Stejšn

Podprůměrný akčňák, který zaujme snad jen výpravou. Mockrát viděné téma, které má klasický schematický děj a mírně nelogický konec. Vidět se to dá, ale rychle se vykouří z hlavy a důvod koukat na to podruhé bych nenašel. Z dnešního pohledu to ale má jedno obrovské plus - nejsou tu sračkové počítačové efekty. ()

cachina

Jako by z budoucnosti, ale vlastně jako by z minulosti. Snímek je založený na jednom velkém kontrastu. Ačkoliv je časově zařazen do budoucnosti, drtivá většina děje se odehrává v podmínkách, které připomínají historický film o středověku či postapokalyptické drama. Útěk z Absolomu je takovým mixem různých motivů z různých filmů. Akční sci-fi z budoucnosti, odehrává se ve vězení, na ostrově, ze kterého není úniku, dva zenepřátelené kmeny, na vše dohlíží moderní technika, plánuje se útěk, mezitím se musí bránit proti zloduchům a řediteli věznice, jedna skupina vězňů nosí oblečení jak ze Šíleného Maxe atd. Dále zde najdeme prvky dobrodružného filmu, postavy se musí také vypořádat s přírodou a pastmi. Jako by prostě tvůrci nevěděli, jak film pořádně uchopit. Vlastně je to takový paskvil všeho možného. Jen se divim, že ještě nepřidali nějakou ženskou postavu v mužském vězení, aby se mohla rozvinout i milostná dějová linie. Film nežene do předu ani akce ani herci. Bohužel Raye Liottu moc nemusím. A ani tento film mě nějak zvlášť neoslovil. ()

kingik

Rok 2022. Trestanecká kolonie Absolom je ostrovem, jehož břehy jsou přísně střeženy, ale uvnitř jsou vězni ponecháni osudu. Sem je z vrtulníku shozen nový trestanec, bývalý voják John Robbins. V džungli Johna zajme banda zabijáků Outsiders. John jim však uteče a dostane se až do pevnosti mírumilovných zemědělců Insiders. Schyluje se k finální bitce mezi oběha vězenskými komunitami. Sadistický ředitel věznice, dosud vše sledující na obrazovkách, si chce vychutnat masakr na živo, z vrtulníku. Schwarzenegger asi nebyl k dispozici když roli přesně pro takového bijce přebral poněkud subtilní Ray Liotta. Nedá se přímo prohlásit, že by se zde ztratil, právě naopak, protože se dost snažil, ale zkrátka nemohl jsem se celou dobu zbavit dojmu, že tahle role byla psána pro výrazného akčního herce. S ním tenhle akční kousek získal velmi originální ráz a i přesto, že ve filmu jsou desítky nápadů a ne všechny jsou plně využity, tenhle film plný akce a napínavého boje o život stojí za vidění. Mé hodnocení: 60% ()

MoRTy

Původně sem se bál že to bude jen další ze série dokumentů o Monice Absolomový, ale nakonec sem byl příjemně překvapenej .) Ze snímku bylo cejtit spousta jinejch filmů z týhle doby a i tak musim říct že mě to docela bavilo - i když teda českej dabing je tady celkem mizernej, takže doporučuju spíš v originále. A i když to bylo béčko tak se mu překvapivě podařilo vyvarovat otřelejch klišé a film byl ve výsledku celkem krutej (viz souboj "s kamarádem" ve vodní aréně) - za to je ta jedna hvězda navíc ! ()

• Natáčení filmu probíhalo od května do srpna 1993. Točilo se v Austrálii (Queensland, Sydney, Gold Coast) a USA (Havaj). (GASTON73)
  • Ve filmu se neobjeví ani jedna žena. (pornogrind)