V hlubokém vesmíru je dopraven nový vězeň Saint Georges do výzkumného jednotky Dante 01. Vězňové jsou zde na planetě s vysoce toxickým prostředím využívání k různým experimentům. Saint Georges vnáší do komunity vzbouřeneckého ducha a jeho spoluvězňové jsou jím podněcováni ke vzpouře, která má proměnit tento děsivý svět vzhůru nohama... (oficiálny text distribútora)

kitano

Originánly, experimentálny sci-fi film ?. Ale prd. Skor mi to pripadá akoby si režisér povedal: "Natočme dementný film s nulovým rozpočtom, mizernými efektami a nejakou tou "pointou", hoďme to do distribúcie a tvárme sa že ide o nečo výnimočné". Je až komické ako sa (kvalitní)francúzki herci púštajú do každej kraviny, ktorú francúzi doma vymyslia. (1/10) ()

ArdathBay

Těžko uchopitelný film. Na jedné straně oblíbení herci dua Jeunet a Caro se zeleným feelingem a typickou kamerou. Na straně druhé až antidivácký děj ( kdo hovoří o odpadu, nechť se podívá na Eden Log ). Příjemná francouzština a zajímavý konec (příjemně) a přiznávám, že jsem z něho měl strach. Jinak bych šel s hodnocením dolů. Scénář by měl být košatější a ne jak na podzim... :) ()

Tommassi3

"Je smutné jen stoupat a sestupovat po cizích žebřících.. Nemyslíte ??" - "Jak to myslela ??" Docela výstižné.. Pokud tedy - No, říkejme mu třeba režisér.. - Marc Caro není naopak naprostý génius - Ačkoliv já si to nemyslím.. Spíš se jednoduše celou dobu veze na chvostu Jeunetovy výjimečnosti !! - a jen to celé prostě nepodělal střihač, který ztratil ty zásadní pasáže snímku nutné k tomu, aby tohle nesmírně atmosférické a znepokojivé dílko nakonec nebylo k smíchu..;) Pokud ano, nechť je v rámci jediné spravedlnosti, totiž spravedlnosti boží, vystřelen na planetu Dante, kde mu budiž za trest jeho výtvor pouštěn znovu a znovu až do konce světa !! Totiž pardon, až do okamžiku Velkého rozervání !! ;) ()

blackJag

"VYSVĚTLÍM TI ZÁKLADNÍ PRAVIDLA NAŠEHO MALÉHO SVĚTA," pronese na začátku jedna z postav a v rámci vězeňského prostoru to udělá. Škoda že si podobný princip nevzali k srdci scénárista i sám režisér, který se na scénáři podílel, protože to, co potom sledujete, je hotový maglajs flikující třetího VETŘELCE, ZELENOU MÍLI a SOLARIS do jedné laty na díře ve spodkách Kubrickovy VESMÍRNÉ ODYSEY. Tu je největší snaha trumfnout v epileptickém závěru, který by se dal dekódovat jako hodně zmatená náboženská symbolika o vykoupení. Přitom, po stránce výpravy a triků nejde o nic zavrženíhodného. Nehrát si za každou cenu na vizionáře a filozofa (už jen ty mytologicky-historické jména postav, jako vystřižená z příručky pro oborového nádeníka), mohlo jít o příjemné evropské překvapení. Hudba: Raphael Elig, Eric Wenger. 40% ()

kwoky

Ten konec! CHA CHA CHA! :D Kdyby to šlo, tak se teď směju na celé kolo. Něco tak debilního jsem jaktěživ neviděl :D Divák čeká, co bude a ono tohle :D Kromě toho se nedá sžít s postavami (není jasné proč dělají to, co dělají), film je plný logických nesmyslů (nouzová místnost za chlaďákem?, vězni jsou vždy hodinu v bezvědomí, ale na konci se všichni probudí za pár minut?) a ani po skončení jsem nebyl schopný odpovědět na jednoduchou otázku: Co to k***a mělo znamenat?! Řekl bych, že minimálně scénárista jel na drogách a na závěr si schoval minimálně trojitou dávku. Jinak film je technicky na vysoké úrovni a atmosféra se tu taky najde (a velmi dobrá). Škoda, že uvnitř tohoto obalu je jen kýbl zvratků (mimochodem hojně využívaný při "psycho" scénách, kterých je tu opravdu požehnaně). ()

• Režisér Marc Caro si představoval jiné zakončení filmu, ale kvůli zkrácení rozpočtu z 8 milionů Euro na 4 miliony jej nemohl realizovat. (Cheeker)