Terry Noonan (Sean Penn) se po deseti letech vrací domů do New Yorku, do irské čtvrti Hell´s Kitchen. Brzy se dává dohromady s kamarádem z dětství Jackiem Flannerym (Gary Oldman), který je členem irského mafiánského gangu, vedeného jeho bratrem Frankiem Flannerym (Ed Harris). Bratři Terryho najmou jako vymahače dluhů. Nikdo z nich ale netuší, že Terry je policistou. (Magic Box)

kluk z Na

Supr gangsterka o tvrdých irčácích. Před panem Oldmanem bych smekl, Sean Penn byl také výborný, stejně jako ostatní hvězdy s vyjímkou Eda Harrise, který prostě podle mého do role nezapadl. Vysoké hodnocení zcela oprávněné. ()

Saur.us

Sice málo známá ale za to poctivá gangsterka s hvězdným obsazením. Největší hvězdou filmu se pro mě stal Gary Oldman, který nejen že dostal výbornou postavu ale dokázal jí i výborně zahrát. Zklamáním pro mě byl závěr a hudba Ennio Morricona, které zrovna nebyla mistrova nejpovedenější. ()

ink flo

All-stars (Sean Penn, Gary Oldman, Ed Harris, John C. Reilly, John Turturro) gangsterka, je tam všechno, co u tohoto žánru potřebujete - hodný a zlý brácha, milenka doufající v nápravu své lásky, tlustí Italové srkající pressa v zahulených kavárnách, ožralí agresivní irové chlastající za barem a u kulečníku a hlavně genius loci špinavého New Yorku roku 1990 ()

skipercak

Vynikajúca žánrovka! Smelo sa môže zaradiť medzi skvosty ako Mafiáni alebo Donnie Brasco. Penn a Harris podavajú dobré výkony ale to čo robí z tohto filmu jedinečnú záležitosť je Gary Oldman! ()

agassi68

V dobe vzniku to bola špičková gangsterka s hviezdnym obsadením, ktorej čaro časom trošku vyprchalo hlavne kvôli ďalším dielam typu LA Confidental atď. ()

helloween93

K úplné dokonalosti tam něco málo chybí, ale i tak výborná gangsterka se skvělým Pennem, Oldmanem i Harrisem. Navíc skvělý hudební doprovod - Ennio Morricone + atmosféra špinavé Hell's Kitchen, která vás do filmu vtáhne. 4* ()

GOREGASM

Po irsku uchlastaná gangsterka, kterou natočil před i po State of Grace neznámý Phil Joanou a se silnou hereckou sestavou a s nepředvídatelným géniem v zádech (Maestro Morricone) stvořil snímek, který minimálně kvůli irskou náturou napumpovanému Oldmanovi a jedinečnému soundtracku nikdy z hlavy nevymažu. Příběh sice nenabízí žádné nóvum, ale rozhodně má hlavu a patu, a kdyby se závěrečná přestřelka více držela přívlastku realistická, nežli epická, nasázel bych pět kulí bez váhání. 85% ()

Ygnor

Gary Oldman tahá film i za S. Penna, kontroverzní a drsný mafián, kterému to prostě musíte věřit !! Jen kvůli něho poctivých 80 % . ()

maciii

Ačkoliv zápletka není buhvíjak originální, velmi příjemně se topí v trpké atmosféře irskou mafií ovládané newyorské čtvrti, s perfektně napsanými charaktery postav, u kterých nevíte jestli jim máte fandit nebo je nenávidět (Jackie Garyho Oldmana je pro mě jedním z nejsympatičtějších záporáků ve filmové historii). A hlavně je to celé o hlubokém přátelství, které odsouvá stranou logické uvažování a vlastní přesvedčení o správnosti svého počínání, aniž by příběh v závěru zabředl do zbytečného patosu. ()

darkreider

Oldman sa pre tieto pokrútené existencie fakt narodil. Sean Penn má iba jeden problém a to, že s jeho kukučom nevyzerá ako bucháč na rozdiel od Eda "britvy" Herrisa. Na môj vkus dosť dlhé, predsa len ma to nevtiahlo do deja dostatočne, aby som tie dve hodiny nepocítil. Punc solídnej gangsterky tomu ale upierať nebudem. Silné tri, stále váham, či nepridať štvrtú. ()

mdouglas

Pro mě osobně se jedná o jednu z nejlepších gangsterek, kterou jsem kdy viděl. Film ještě vyzdvihuje výborné herecké obsazení a výtečná kamera, kterou si divák obzvlášť užije v závěrečné "slow-motion" části. Kdo má rád filmy podobného ražení, měl by Stav milosti určitě vidět. 90% ()

vince

Vynikajúca gangsterka, ktorá ma musím priznať hooodne prekvapila. Myslím si že práve herecké ikony majú veľký podiel na mojom veľmi dobrom dojme z filmu, a zvlášť ako bolo už mnohými povedané ten "psychopat" Gary Oldman fakt valil, to čo tu predvádza to sa len tak nevidí. Záverečná prestrelka doprevádzaná pekným hudobným motívom na deň sv. Patrika, fakt dosť povedená. ()

Brooks

Slušne natočená šablóna. Veľkú pointu okolo Pennovej postavy prehliadnete do štvrťhodiny. Nudiť sa nebudete ani sekundu, ale o nejaký strhujúci zážitok sa tiež nejedná. Dobrí herci a záverečná prestrelka. ()