Detektiv Bob Hightower (Nikolaj Coster-Waldau) bere věci do vlastních rukou a snaží se proniknout do ďábelského kultu, aby zachránil svou unesenou dceru a pomstil vraždu své ženy. (mikki089)

POMO

Maika Monroe jako jediná drží jakž takž pohromadě toto ne příliš funkční drama o hledání unesené dcery / thriller o souboji smrtelníků s bandou pošahaných grázlů / nečekanou romanci dvou duševních ztroskotanců. Emocionálně i napětím nepříliš funkční film s komicky nesedící brutalitou a neúspěšnou snahou šokovat excentrickými záporáky. Z nich Karl Glusman jediný dobře hraje a vyznívá efektně. A Jamie Foxx ve vedlejší roli překvapivý. Jinak zde není moc o co stát, dialogy plují po povrchu, režie je rozháraná a hlavní postava Nikolaja Coster-Waldaua mdlá. ()

J*A*S*M

Takhle nějak si představuju, že si "něco strašlivě drsného a nekompromisního" představuje někdo, kdo jinak celý život točil uchcané romanťárny a plačtivá dramata. No jo vlastně ... Kdyby to netrvalo zrůdných 155 minut, doporučil bych jako nezáměrnou komedii. Chudák Maika, jak ta k tomuhle přišla :( ()

EvilPhoEniX

Hutný Revenge Flick s High Intensity of Gore and Violence!! God is a Bullet je kurevsky syrový, nepříjemný, brutální, depresivní Krimi/Thriller s nádechem 80´s thrillerů, který se zažere pod kůži a i přes "béčkovější" příběh opravdu zaujme. Režisér má k dispozici dva slušné herce. Nicolaj Coster Waldau, zde hraje policistu, kterému satanistický kult zabije manželku a unese dceru ( úvodní Home Invasion je fakt intenzivní), který s pomocí Maiky Monroe ( bývalá členka kultu) se budou snažit dceru zachránit, ale to nepůjde bez hromady mrtvol. Film má sice delší stopáž 150 minut, ale je prošpikovaný násilím skrz na skrz, že mě držel neustále v pozoru a to se mi líbilo. Hraje zde slušná hudba, záporáci jsou opravdu slizští, nepříjemní a creepy. Potetované individua, ze kterých jde opravdu strach a hrůza a jsou hodně nekompromisní i vůči vlastním lidem. Atmosféra je bezútěšná, špinavá a temná od samotného úvodu až po konec a překvapila mě i chemie mezi Monroe a Waldau, která v závěru dokáže vyvolat i emoce. Nejlepší je samozřejmě finále, kde si Waldau zahraje na Ramba a je to fakt šílený MASAKR, kde bodycount snad ani nespočítám. Gore je tu fakt hodně a potěší praktické efekty ( urvaná čelist, rozstřílení obličeje, ustřelené palice a končetiny brokovnicí- to byla vyloženě nádhera). Milovník násilí a temných špinavých Thrillerů, kde figuruje zvrácený satanistický Kult by si měl přijít na své. Podobné žánrovky mi fakt chybí. 8/10. ()

pornogrind

Od filmu mě odrazovala především jeho dlouhá stopáž. Protože většina filmů s delší stopáží prostě nedokáže svoji stopáž utáhnout a přichází slabší a hluché pasáže. Což však není případ tohoto filmu. Ikdyž mnozí budou nejspíš namítat, že po solidním a celkem svižným startu přichází útlum. Já jsem se však bavil po celou dobu a řekl bych, že film žádný slabší a nudící pasáže neměl. Ano, kdo by hledal film nabitý akcí ten asi zapláče. Tohle je prostě jiný. A právě proto mě to asi tak bavilo. Film, kterej nejede podle zajetejch kolejí a v tom je jeho síla. Místy je to sice možná trochu absurdní, možná trochu přestřelený. Ale srát na to. Satanistickej kult, kérky, krvavá jízda,... Nemůžu si pomoct já se prostě bavil. Hodně silný 4hvězdy. ()

Arsenal83

Švantner kedysi napísal Život bez konca, toto bolo utrpenie do konca a život tam bol, ale mrzký, nepohľadný. Jednak rozladená gitara trhala uši, jednak milión krát opakované fuckovanie, ktoré fakt až drelo uši. Najmä keď sa ženy snažia byť extra husté, lebo oni vedia nadávať. No a tiež scénky, kde chlapi tie ženy riadne nakladali, no nie páriacim sa spôsobom, ale päsťami do hlavy, to veru nevyzeralo vábne, hoci minimálne jedna frnda sa pritom ešte smiala. Možno, že je to založené na skutočnom príbehu, ale film je skoro taký dlhý než ten príbeh sám a je vyplnený samoúčelovým násilím, na ktoré sa niekedy naozaj človek nechce pozerať. ()

Marze

Kzlt unosu a dobry muz smerujici do pekla.Satanisticke, nihilisticke a nasilne. Obsazeni vypada na papire dobre, ale hrani nic moc krome Maika Monroe, ktera musi v tomhle prevarenem revenge thrilleru zapasit s napul uvarenymi dialogy. Nejak to ale funguje na vypraveni zachranarske zapletce a na prirozenem sarmu detektiva v podani Coster-Waldau a na Monroe. Ale jejich postavy se nijak nevyviji. ()

TheEvilTwin

Na zdejších 58% až překvapivě dobrý film. O to více impozantní je fakt, že Nick Cassavetes je režisér bez výraznějšího rukopisu, který natočil mnoho průměrných komedií, krimi, akčňáků a mišmaše všeho možného a nyní tasí nečekaně sebejistou, brutální a vizuálně podmanivou věc. Jako jediné mínus vidím až brutálně přemrštěnou stopáž 150 minut, u které jsem se už před zhlédnutím bál, že nedokáže zabavit a ačkoliv určitě nemůžu říct, že bych se zas tak nudil, tak mě bohužel film místy malinko ztrácel a úplně na 100% neudržel po celou dobu mou pozornost. Mimo to jsem ale spokojen, a to dost. Vizuálně se film nesere vůbec s ničím a servíruje nám tady dostatek násilí, šťavnatého a krvavého gore (to je místy fakt výživné!) a prostředí kultu/gangu je podáno věrohodně, dostatečně nechutně, špinavě a hnus z nich jde cítit na kilometry. Kde na dlouhé stopáží ztrácí body příběh (který tady prakticky není a je to čistý revenge), tam naopak získávají body postavy. Už od začátku mě tahle dvojka bavila – Maika Monroe je totálně úžasná, do role sedla neskutečně a její sex-appeal tady tryská z obrazovky a Nikolaj Coster-Waldau je jako vždy dobrý, nejlepší je však chemie mezi nimi, která už od setkání jede na plné obrátky, jejich vzájemný vztah a vývoj jejich charakterů je na celém filmu to nejlepší a sledovat přerod čestného poldy do chladnokrevného mstitele je poutavé. Čím víc se film blíží do finále, tím víc přitvrzuje a kdyby se drželo více při zemi a nezašlo až za hranice uvěřitelnosti (čti nesmrtelný superhrdina), byl bych vlastně úplně spokojen. Takhle je to i tak lepší nadprůměr, který mě bavil a má své výrazné kvality, ale až příliš dlouhá stopáž a slabší finální zúčtování mě trochu odrazují od čtvrté hvězdičky. TIP: možná bych si příště pustil CUT verzi, která je o 30 minut kratší ()

Necrotongue

Ntvl... Jako drsné, krvavé, akční béčko by to bylo na čtyři pěticípé, jelikož se všemožnými akčními scénami rozhodně nešetřilo, teklo i patřičné množství krve, děj byl odpovídajícím způsobem předvídatelný a jednoduchý, jenže... Scénárista se ani v nejmenším netajil tím, že mezi jeho nejoblíbenější filmy patří Taken (2008) a série se šíleným Maxem, a tak se rozhodl, že s těchto dvou předloh spáchá jakousi ne úplně funkční fúzi. No, i když jsem se snažil, nedokázal jsem brát tuto snahu vážně. Herní série Far Cry patří mezi mé nejoblíbenější FPSka, takže jsem se neubránil tomu, aby mi mi k ní občas odbočily myšlenky, ten ujetý kult byl jako z FC 5 a vášeň pro tetování byla jako z FC 3 :-) No jo, jenomže Cyrus neměl Vaasovo ani Josephovo charisma, jeho parta nohshledů byla jen tlupou nejapných figurek, ale tím nehorším zážitkem byl pro mě děda s pomlčkou. Už jsem ho holt zažil v lepší formě... Neseděl mi ani nařvaný soundtrack a přes všechnu tu řežbu jsem se místy trochu nudil, a to už bylo fakt divné. / Poučení: Takový americký rodinný film. ()

JASON_X

(uncut verze, 156minut) Nejdivnější béčková jízda za posledních hodně hodně měsíců, vzdáleně mi občas připomínající kousky jako třeba Blood and Concrete, Natural Born Killers, Perdita Durango nebo nový Mad Max. Je to brakové, fantasmagorické, afektované, dekadentní, praštěné, nelogické, nesmyslné, bizarní, brutální, krvavé... Je to přesně můj šálek bijáku. Že to vzala Majka chápu, na podobné role má vizáž, ale že Nikolaj... Prapodivná ústřední dvojka. ()

Morholt

Příběh je vlastně jednoduchý. Policajt se snaží vysvobodit dceru ze spárů satanistického kultu a pomáhá mu v tom odpadlá členka. Jenže ta cesta k cíli ze všeho nejvíc připomíná brutální psychotrip plný stříkající krve, hysterického jekotu a obskurních dialogů. A všichni jsou tu magoři. Všichni. Stopáž je sice poněkud přepálená a Cassavetes prostě občas neměl co říct, ale když už nic, bavilo mě dívat se na Maiku Monroe, kterou prostě žeru. Kromě krvavých výbuchů a ustřelených čelistí či končetin film nabízí několik psychotických scén, přičemž u mě jednoznačně vede pistolový taneček za doprovodu Dead Boys. A tím se dostávám k soundtracku, který je pestrý a parádní.  Moc jsem nečekal, ale nakonec jsem vííc než jen spokojen 85% ()

BoPo odpad!

Trailer sľuboval 96 hodin a 8 MM v jednom. Pecka. Nie, neskutočná pič*vina, ktorá mala tú drzosť, že trvala cez dve hodiny. Otec sa rozhodne hľadať svoju unesenú dcéru, ktorú má vo svojej moci satanistický gang vyžívajúci sa v zabíjaní a znásilňovaní. Povedali by ste si, že fotr bude pociťovať neustály časový pres, pretože doslova každá stratená hodina znamená mučenie dcérenky, alebo urezávanie jej hlavinky. Ne ne, otecko roka má času viac než dosť, žiadny stres. Do p*če, čo to tetovanie polovice trupu? To vážne? Ultra rýchlo potetovaný? A to by si akože každý nevšimol, že to má všetko čerstvé a nezahojené? Koho tým akože mal ochcat? A bolo mu to vôbec v rámci nasledujúceho deja k niečomu? Drsnačka Case, tak tá bola drsná asi ako českí raperi v bouráku z požičovne. Satanistický gang bola banda čurákov, ktorí si mysleli, že keď majú počmárané ksichty, tak si z nich každý cvrkne. Finále bolo povestnou čerešničkou. Toto bolo akčné céčko lízajúce déčkom. Tam logika pácha sebevraždu v každom druhom zásobníku. Aby toho všetkého nebolo málo, tak nám scenáristi nadelili dvojité rozuzlenie u ktorého matrixovská brokovnica definitívne potvrdila dojmy patriace do odpadových dier. Nechcená paródia drsnosti, v ktorej totálne nefungujú reakcie postáv. ()

Lacike

Začne sa to pôsobivo. Pripomenie to 8MM tým, že to je taká exkurzia do sveta o ktorom radšej nič vedieť nechcete. Ale nakoniec celá tá satanistická línia vyšumí do prázdna a ukáže sa, že za všetkým je stará dobrá chamtivosť a osobné záujmy pár parchantov. Spracovanie je tiež rozporuplné. Neustále sa striedajú chvíľky brutálnych scén, ktoré sú fakt nepríjemné s dlhými pasážami, v ktorých sa dokopy nič nedeje. A po nejakých desiatich hodinách tohto nekonečného filmu som z toho bol už riadne unavený. Finále je naviac ultrabrutálne do takej miery, že je to komické. Veľkým plusom sú herecké výkony. Okrem ústredného dua a hlavného záporáka vyzdvihnem hlavne Ethana Supleeho, ktorý si zahral riadne nepríjemnú nabúchanú gorilu. Asi najzaujímavejšie na filme je to, že neustále dokáže prekvapovať. Neraz sa postavy správajú natoľko nelogicky, že som nedokázal odhadnúť jak sa to skončí. Takže nuda to nebola, ale film ma skôr sklamal, pretože tam bol oveľa väčší potenciál. 6/10. ()

ledzepfan

Je to dobré především proto, že je to jiné a blbě uchopitelné. Chvíli je to triller, chvíli solidní psychologické drama, chvíli jako nějaká podivnost od Cohenovic bratrů a chvíli jako absurdní splatter. Tozn, že když divák očekává nějakou konkrétní žánrovku, bude zmaten nebo rovnou zklamán, ale když do toho nasedne bez požadavků a nechá se unášet tímhle hravým a (možná až příliš) rozkročeným příběhem co místy připomene drsné sedmdesátkové flicky typu Hardcore, místy má vibraci mrazivé perverze 8MM a pak klidně najednou skočí do Ramba4, tak si ty dvěapůl hodinky může královsky cinefilsky užít. Za mě se hodně povedl casting. Krásně to sedí, i vedlejší postavy jsou výrazné a správně "hnuté a jeté" Ústřední duo si v průběhu buduje solidní chemii až to ke konci má sílu chytit za srdíčko. Soundtrack má atmošku a je užíván chytře.... Důležité PS: Rozhodně syrovější a více smysluplná je ta uncut verze. ()

Pontius

Slibný nástup, poté slabota. Nevytěžený potenciál, absence jakéhokoliv rituálu. “Kingslayer” se na tyto umírněné role vůbec nehodí. ()

agentmiky

Nadšení některých zdejších recenzentů doopravdy nesdílím, byť se jedná o žánrově zajímavý film s parádním hereckým obsazením. Fakticky po této stránce patří snímek k absolutní špičce. Coster-Waldau hraje jako o život, to bezesporu. Ale hlavně mě překvapila Maika Monroe. To ona tvořila kostru filmu. Jinak po stránce příběhové se tady asi moc inovací nedočkáte, s tím nepočítejte. Je to prachobyčejné drama o zachránění dcery. Film ale sází na jeden neokoukaný aspekt, a to velice nepříjemně vykreslený satanistický kult, z jehož počínání vám nebude dobře od žaludku. Celkově ten pesimismus, který ze snímku číší na každém kroku, to vám fakt radost do života nepřinese. Už dlouho jsem neviděl takto negativně laděný kinematografický výtvor. Závěr zaujal. Jako, nesednete si z toho na zadek, to vám slibuji, ale na druhou stranu ani neurazí. Za mě dávám 6,5/10 ()

M.i.k.e

překvapivě pozvolna plynoucí drama/thriller o policajtovi, který se rozhodne na vlastní pěst infiltrovat gang/kult zodpovědný za únos jeho dcery a vraždu bývalé manželky. Nick Cassavetes se zjevil po devíti letech a přišel se slušným kouskem, který by ale potřeboval trochu poladit tempo. Obsazení je jinak velmi slušné, technická stránka také a v jádru béčkový příběh taky není úplně špatný. Na jedn podívání ok...60% ()

bourec

Průměrná, ale řádně krvavá báchorka. To, jaký lidi v tom vystupovali mi vadilo, a snižovalo moje hodnocení. Nějaké pasáže mě zase naopak bavily. 50%. ()

majo0007

Aha, Zem je plochá! Alebo také bláboly o nesmrteľnosti chrústa. Plus satanistické drýsty o ničom. Efektné gore na konci nezachráni nič, Cassavetes sa tu chcel nabaliť. Sorry, nekupujem. ()

Deyw

Vubec jsem netusil, ze tu hraje bozska Maika, ja to proste bral kvuli Nicolajovi a byl jsem prekvapenej jako svina, tolik brutality a hlavne "brutality na zenach" (Chudak Majkaa 😞) ten borec jak to tam rubal na kopici doprdele nemelo chybu 😂 je to delsi trosku tahlejsi a misty slabsi a weird sceny, ale jako temna krimi to funguje skvela, ta sekta byla fakt brutalni, maika a nicolaj skvele duo a jamie potesil 🙂 ()

Qitek

Ani nevím proč jsem na to čuměl. Možná kvůli mému guilty pleasure She's So Lovely, možná mě zajímali zvěsti o "nesmírně brutálním" snímku, které natočil člověk stojícím za dívčím kultem The Notebook, nebo slzy ždímajícímu My sister's Keeper. To co jsem uzřel ( přiznávám, že ze 155 minut jsem viděl asi 70 čistého času ) sice brutální je, ale mnohdy ( od druhé půli ) nechtěně komicky a hlavně neuvěřitelně samoúčelně oslavující brutalitu . Všechno je rádoby cool a rádoby se tvrdě tvářící natolik, že kdyby to byl výstup ze SNL a z rohu vylezl Will Ferrell, nebo Jimmy Falon, vůbec bych se nedivil. Trapárna. Navíc navýsost nudná. Nikolas Coster Waldau má sice charisma, ale stal se z něj ekvivalent pro špatný film. ()