Detektiv Bob Hightower (Nikolaj Coster-Waldau) bere věci do vlastních rukou a snaží se proniknout do ďábelského kultu, aby zachránil svou unesenou dceru a pomstil vraždu své ženy. (mikki089)

hroubek

Líbil se mi trailer. Ten trailer je opravdu dobře udělaný a dokáže zaujmout a upoutat pozornost. Se samotným filmem je to bohužel o dost složitější. Nevím jak to režiséra Nicka Cassavetese napadlo, ale stopáž 155 minut je prostě moc. Ten příběh není na tolik zajímavý a vyvážený, aby utáhl tuhle stopáž, a hlavně Cassavetes ten příběh neumí pořádně prodat a vygradovat. Film sám osobě má několik parádních momentů a scén, ale většinu času je prostě divný, hloupý, a já měl pocit, že se neodehrává v reálném světě, protože míra nelogičnosti je obrovská. Ale je to film, takže pokud by mě to dostatečně bavilo, tak jsem ochotný akceptovat, že to nedává moc smysl. Bohužel on moc zábavný není. Má slušnou atmosféru, brutální scény plné násilí, skvělého Nikolaje Costera-Waldau a netypicky obsazeného Jamieho Foxxe. Tím to, ale končí. Záporák je směšný, dialogy divné, Maika Monroe se opravdu hodně moc snaží, přesto je vidět, že na tuhle roli nemá. Kdyby tuhle látku dostal do rukou někdo soudný, tak je z toho svižné a zábavné béčko, takhle je to z toho artově pojaté béčko, které je zbytečně dlouhé. God is a Bullet je film, co stojí a padá na hereckém výkonu Nikolaje Costera-Waldau, sami si řekněte zda to za váš čas stojí nebo ne. ()

borec999

Súhlas s Jasonom X, je to béčko s už viac krát videným príbehom: drsné, brakové, afektované, dekadentné, praštené, nelogické, bizarné, brutálne, veľmi krvavé a je len doplním: plné tetovaní a čudesných,  odporných indivíduí. Úvod pripomína 8 MM, neskôr som zahliadol 96 hodín, stred evokuje artovú filozofickú drámu so zamýšľaním sa o Bohu a podstate bytia, prehnane krvavá akcia akčňáky ala Machete alebo Rambo. Všetko je to zamiešané spolu, niečo z toho funguje, niečo nie, niečo baví viac, niečo menej. Mňa film ako celok bavil, a to nielen kvôli tomu že všetky spomínané filmy a prívlastky z úvodu vo filmoch obľubujem, ale aj kvôli kvalitným hercom. Costar Waldau bol okej, Maika Monroe si potvrdila povesť zaujímavej herečky ktorú budem aj ďalej sledovať a Jamie Foxx netradičné a nesúrodé duo príjemne doplnil. Jediná vec, čo by som vytkol je prehnaná dĺžka 155 minút, medzi výborným úvodom a záverom boli v strede viaceré hluché miesta. Na druhú stranu oceňujem ako sa Cassavates vyhral s akciou a krvavosťou (obzvlášť chválim záverečný masaker pri výmene dcéry), ale i samotným záverom: film mohol pokojne skončiť niekedy pred dĺžkou 2 hodín a nechať viacero línií neuzavretých, ale on si dal prácu, poctivo ich uzavrel a dotiahol všetko do konca. Na prvý pohľad tuctový, no vo výsledku veľmi netuctovo spracovaný (žánrový koktejl) príbeh o záchrane dcéry si odo mňa i napriek pár negatívam nadpriemerné 4* zaslúžene odnesie. 75% ()

Corpsegrinder

Je to podivnej slepenec scén co si s realitou moc neláme hlavu, ale ta seriozní ujetost mě na tom právě asi bavila. Má to takovou zvláštní atmosféru co drží pozornost i když se nic neděje a takový filmy mám rád. Kromě sympaticky nesympatických postav film táhne i super soundtrack (Maggot Brain!) a občasný překvapivě krvavý přestřelky kde se ustřeluje vše od nohou po hlavy. A Májka je super. ()

Warhorr

Tvl to tady hodnotí samej pacifista ne ? Nikolaj Coster-Waldaur jako otec, který bere spravedlnost do svých rukou a při své zběsilé jízdě se snaží dopadnout satanistický kult, jenž má na svědomí únos jeho dcery a fantasticky mu v tom asistuje bývalá členka klanu, Maika Monroe. V životě bych neřekl, že Cassavetes, který má na svědomí spíše romanťárny, natočí takový peklo. Řežba je to tentokrát fakt pořádná. Super je, že kolikrát fakt netušíte, kdo zrovna schytá kulku. A že těch proděravěných hlav ( celý zásobník do ksichtu borky je masakr ! ), rozstřílenejch ksichtů a dalších spousta rozsračkovanejch částí těla tu teda je. Postavy to tu rozjíždí fakt s velkou grácií. Záporák ( zatím nejlepší co jsem letos viděl ) je fakt kus pořádnýho a odpornýho zmrda, který si nebere servítky s nikým a ničím a i ostatní členové kultu jsou fakt oplzlý a hnusný svině. K Foxxovi, asi jeho nejnetradičnější a nejzvláštnější role, s kterou jsem se dosavad setkal, ale padlo mu to sakra dobře. Přál bych si ho tu ještě více. Finále v poušti je pecka, ale musí se brát trochu s rezervou. Kombinace Ramba a Johna Wicka. Chtělo to znázornit trochu víc realističtěji, ale jinak jsem s tím v pohodě a dobře jsem si přestřelku užil. Po skončení jsem zjistil, že jsem si pustil prodlouženější verzi ( cca 30 minut ) takže občas se nějaká hluchá místa objevila a chtělo to méně filozofie a uvažování. Celkově je to však nervy drásající, nekompromisní a ukrutná psycho jízda, kde se to řeže hlava nehlava. Jestli se tohle všechno vážně stalo, nebo i jen z poloviny, tak to mě teda poser. ()

dannyyy

Trailer klame tělem. Čekáte nadupaný akčňák, ale dostanete pozvolna se vyvíjející příběh podle skutečné události záchrany unesené dcery policisty gangem, který by lehce zapadnul do světa Šíleného Maxe. I když to nebyl nadupaný akčňák, tak mně to sedlo. Trochu jsem si připomněl filmy z osmdesátek s Charlesem Bronsonem a konec v Rambo stylu rozhodně neurazil. Maika Monroe zahrála svou roli velmi dobře a Jamie Foxx příjemně film doplnil, i když měl jen malou roli. Teď jsem zvědav, jak dopadne očekávaný Sound of Freedom, který se také zabývá únosy dětí. 70% ()

warrenur

Od momentu, ked si "pritiahnuta" devocka sadla v aute k "detektivovi" sa dovtedy uvodne brutalne natienenie nejakej premisy zmenilo na zmatocny neuveritelny bullshit v spravani postav. Ked naviac zacal filozofovat tater Jamie Foxx, utvrdi vas v tom, ze tento snimok mozno vnimat iba ako snahu o bizar. Ked nabozne zalozenemu detektivovi slecinka vysvetluje o naboji ako vsemocnom vyrovnavaci sanci, nedalo sa neuskrnat..heh nuz a ohnostroj v kamenolome a preexponovane zbytocne nasilne sceny ma nebrali. meh. 35% Nedporucam. Nikolaj je stale sympos a tesim sa na dalsi, snad vyrazne lepsi snimok ako tento paskvil. ()

sadlokan

Ale no jak tak to vodsejpalo,objevil se lišák s vizuálem telátka,pak ten zavilej šéfďáblík.No.Nabyl jsem dojmu že Nicolas C.neměl čas,tak nastoupil Nikolaj C-W.A teda ty satanáší prodejný mě móóc zklamali!Scenarista má alespoň ánung že šveskou do nosánku vyrobíte náramný brýlový monokl,což je,vlastně,oxymoron. ()

Hapretor

... podle skutečné události ? ... ok ... tak tomu veřím jen to, že bohužel jsou na Zemi lidé, tak vypatlaná individua, že jsou schopni takových nepochopitelných a neuvěřitelně hnusných věcí ... na zabití času ok ... brutal na začátku až šokující ... znechucující ... brutal na konci už tak absurdní, že jsem se už musel smát ... to bylo jak Tarantino + texaský masakr brokovnicí + Rambo + ... a to ještě na druhou ... úplný závěr byl tak sladký na pozadí dvou hodin brutality, že je to až odpadová romantická komedie ... herci/čky však zaslouží respekt ... Nikolaj je dobrej ve všem ... ()

Daiker

Největší mínus tohoto filmu je jeho délka. To se nedalo vydržet, mělo to mít o hodinu méně. Tolik potetovaných zjevů jsem už dlouho ve filmu neviděl. Milku Foxxe a Ethana Suplee jsem nepoznal. Gore scény byly dost realistické. A to odporné tetování si vlastně ani nemusel nechávat dělat, stejně mu to bylo k ničemu... ()

Shanen29

Od Nicka jsem čekal trochu akčnější filmík, ale předloha již byla dána dle skutečné události, tím to zřejmě vše vysvětluje. ()

Mamlas

Kdyby si tvůrci lépe uvědomili, kam tenhle film patří, a film měl přiměřenou hodinu dvacet, tak by byl docela fajn. Takhle bylo dost otravné přeskakovat ten chaotický bordel a ty zbytečné desítky a desítky a desítky minut, během kterých byly k dívání jen projevy demence nějakých vysmahlých hnusáků. (24%) ()

Cermicek

Tohle bylo dobře temný. A já temný rád!! První půlka filmu vypadala i celkem nadějně, druhá však trend neudržela a zhroutila se do propasti dějin..a to je škoda, páč potenciál byl..🤷‍♂️. Bavila mě ta surovost prostředí (závěrečnej man-hunt jako vystřizenej z Mad Maxe❤️), dialogy mi přišly taky nadstandartní a dokonce ani ten Jamie Lannister nezahrál úplně špatně..! Tím ale pozitiva končí. Pak to všechno zabije imbecilní scénář, jako už několikrát v minulosti..🤷‍♂️. Hlavní bad-ass je v podstatě nevystopovatejnej, přesto si na něj na konci cácorka počká v kurníku, … propustíme dcérečku za pytel peněz ale za hoďku si pro tebe přijdeme…a tak by se dalo pokračovat…Jo a scéna s chřestýšem taky dobrá…jako bych to už někde viděl… 🤔🤔 Wait a sec - Robbie Margot v Babylonu?? - vypadá to, ze se tvůrci nechali hodně inspirovat vedle v neighbourhoodu..A to to údajně bylo natočený “Based on a True events”…i když v USA je dneska všechno možný!.🤔 ()

DJ Kritik

Snímok sa zaoberá únosom detí. Je tu až nepríjemne ukázaný prerod dievčaťa na závisláčku a odpad. Ale otec, ktorý hľadá svoju dcéru jej uverí a neprestáva veriť. Pravda je však omnoho krutejšia. ()

xxmurphyxx

Tak ja neviem...logiku tu moc nejdem riešiť, bolo by to na dlho. Príbeh sa zdá byť najskôr jednoduchý, neskôr na oko viac zamotaný, ale v konečnom dôsledku je iba jednoducho jebnutý, kde sa občas skáče z miesta na miesto, pasáže do pasáže bez logického vysvetlenia takou rýchlosťou, že aj Fast X môže závidieť. Akurát pri tom Fast X, to už človek berie v kľude, lebo od začiatku vie, do akej kokotiny sa pustil, tu to ale tak zo začiatku vôbec nevyzerá. Prvá hodina ešte ako tak ušla, buduje sa nejaké tempo, film má svoj tón, štýl a potom...potom sa niečo stane a pomaly, ale isto to ide do prdele. Ja neviem, či sa šiel režisér vysrať na opačný koniec zemegule a nechal zatiaľ točiť dolievača kávy, ale druhá polka mala toľko wtf momentov a tak výrazne zmenený feeling, že to nabúralo celý film. Dusnú, pomalú atmosféru vystriedali scénky bez logiky a logickej nadväznosti na seba s priehrštím násilných scén, ktoré ale vyzerali maximálne groteskne, ako z nejakého talianského exploitation horou z 90tych rokov. Chovanie postáv, ich motivácia často krát prestali dávať zmysel a celé sa to začalo meniť na riadny guláš, kde tvorca nevedel, či točí lacný exploitation, road movie, revenge, alebo festivalový art. Celé to chvála Bohu zachraňuje roztomilé zlatíčko Maika Monroe a Nikolaj Coster-Waldau. Chémia medzi nimi celkom funguje, hlavne ku koncu tie ich pohľady medzi sebou stoja naozaj za to. Čakal som teda, ale o dosť viac. Ale zas žeby som sa vyslovene nudil to nie. A to som videl dva a pol hodinovú Uncut verziu. Takže niekde medzi dva až tri. ()

Kushina

Takovej průměrnej thriller, kde se vše točí kolem šílené sekty. Docela to dobře vtáhlo do děje, ale příběh byl až moc zmatenčný 60% ()

Easykill

"Přecházíš!" Satanistů a jejich úchylnejch kultů není nikdy dost, co si budem. God is a (fuck!n) bullet, je skvělý krimi thriller, který má, za prvé atmosféru, za druhé parádní obsazení a v neposlední řadě koule! Tak parádní (I když béčkovou) jízdu bych nečekal a dočkáme se i pořádný řežby (gore)! I přes delší stopáž to v žádném případě nenudí. Najde se samozřejmě i pár nesmyslů, ale ty taky nějak extra nevadí. Bob, policista "od stolu" se na vlastní pěst vydává pro svou dceru, kterou mu unesl satanistický kult. Sebou si ovšem bere jednu z nich aby mu pomohla je najít. That's all! A Tak málo stačí na to, aby z toho vyšel super kousek. ()

Accuphose

Tohle bude hodně o poznámkách. Za málo peněz, hodně muziky. Koupíte si permanentku do luna parku, a dvě a půl hodiny jezdíte na labutích... možná, pokud na nich budou jezdit pokérované holky, které vás zvláštním způsobem znepokojují :-D Zapomeňte na nějakou časovou osu nebo dějovou linku. Moudrý slova se misí s hloupejma, stejně jako se přesun z bodu A do bodu B misí s psychoakcema a rozjímáním o tom, co se vlastně stalo. Fakt mě udivuje, kolikrát holka dokáže mít zlomenej nos, a přitom bejt v pohodě. Oceňuju, že se mě to nesnažilo dojmout. Defilé na konci filmu se spíš podobá komedii, nicméně ta vážná hudba se k tomu hodí, uznávám. Jak já bych si přál, aby tohle natočil Aronofsky... přijde mi, že Nick Cassavetes si chtěl splnit dětskej sen. A splnil si ho, já si zas přál, aby to překonalo Mandy, bohužel se tak nestalo. ()

Baru.Class

Mno, kde bych tak asi začala...asi že jestli to měla bejt komedie, tak vtipný to nebylo, jestli drama, tak mě to nudilo a jestli romantika, tak to bylo absolutně bezemoční. Jestli sem to pochopila správně (s tím mám poslední dobou u filmů celkem problém), tak to měl bejt ponurej thriller o děsivym kultu, a místo toho vzniklo ultra-trapno-divno cosi s děsně drsnejma potetovanejma maníkama. Nepovedlo se to a zachraňuje to jenom pár dobrejch bitek s ustřelenejma nohama. V tomdle nejde hledat ani žádný hlubší poselství, todle je prostě jenom ztráta času. ()

vinducha

1 z těch vyjímek , kde mě ta stopáž až tolik netrápila . Je to takové prolínání mezi docela drsným rivendž zářezem a existencionálním roudmúví .  Prostě 1 z těch "lehčích" filmíků , na který musí mít člověk momentálně náladu. Výběr herců se zde povedl víc než dobře. ()

redsparrow

Tenhle film je jedno velké JAKO. JAKO thriller, JAKO drsně satanistickej, JAKO podivnej a ujetej, plnej JAKO filosofickejch až metafyzickejch poselství. Kamera, pár efektů, celkově slušivý kabát a hlavně evidentně nebéčkoví herci mě spíš zamrzely, protože to celé spáchal bohužel zfetovaný JAKO rejža, který si k tomu napsal sám JAKO scénář — ten bych vyzdvihl nade vše. A nebo jsem to celé jen nepochopil, to by mě mrzelo úplně nejvíc. ()