Osm unesených žen. Všechny jsou krásné, mají talent a hrozí jim smrtelné nebezpečí. Tři už byly brutálně zavražděny, ostatní může ještě zachránit detektiv Alex Cross, s pomocí lékařky Kate McTiernanové. Jí jediné se totiž podařilo maskovanému psychopatovi, který si říká Casanova, uniknout. Mezi unesenými dívkami je také Alexova neteř Naomi a čas utíká. V sázce je úplně vše, protože "sběratel" je mimořádně nebezpečný protivník. (oficiálny text distribútora)

Torako.chan

Přestože to bylo lepší než Jako pavouk, pořád to nebylo dostatečně "napínavý jako trenky". Samozřejmě tomu přispěl dabing, což ovšem do svého hodnocení nezahrnuji, jelikož jsem o tom věděla. I tak mě to ale až tak neuchvátilo abych tomu dala víc * než výše jmenovanému snímku. ()

wosho

Kvalitní thriller, s dobrým příběhem, skvěle natočený a ještě lépe zahrany. Skoro dvě hodiny jsem se nenudil a film je i vícekrát vzhlédutelný. Co víc si přát? ()

cab

Detektiv (Morgan Freeman) patra po seriovem vrahovi, jez unesl osm zen a mezi nimi i jeho neter Naomi, neuspesne az do doby, kdy se podari lekarce Kate uniknout ze sparu maskovaneho nasilnika. Nic zvlastniho ve svem zanru, ale za herce a hladky prubeh bez zaskobrtnuti se priklanim k 60%. ()

MareT.

Ve své době byl filmy tohoto ražení IN a populární, což mi celkem chybí v téhle době. Ale dneska už je to rutina obohacená pěknými hereckými výkony. Ale nesmíte se dívat na dabovanou verzi neboť vraha objevíte po 5 minutách, jak se to povedlo mě. Někdy čeští distributoři prostě neuvažujou. ()

Nerhinn

I klišé se dá natočit zajímavě. V tomto případě se to nicméně nestalo. Děj je tak stupidní, že to ani originální znění nezachrání. Už dávno nehodnotím filmy podle toho, zda jsem či nejsem (jsem) schopná uhádnout hlavního padoucha nebo zda jsou stoprocentně uvěřitelné. Tohle je ale prostě slabota. ()

bloodline

Vzhľadom k tomu, že 90-te roky nám priniesli mnohé excelentné klenoty tohto žánru, musím skorigovať hodnotenie smerom nadol. Dielo obohnané nadpriemerom hlavných hereckých výkonov udusilo márnotratné marginalizovanie identity vraha či absencia perfekcionistického profesionalizmu, ktorý tak učaroval v psycho-krimi beštiách ako 7even, 8MM a The Silence of the Lambs. Tento vražedný poker flirtujúci s ruskou ruletou žiaľ neuspel a nerozkvitol do dychvyrážajúcej a akademicky desivej tiesni. 3 a 1/2* ()

Hanes88

Opravdu povedený thriller v čele se skvělým Morganem Freemanem. Mi se to opravdu moc líbilo a závěr byl taktéž výborný. No...a vraha jsem tipoval jiného :). 75%. ()

prezdivaka

Film su utápí v předvídatelnosti. Kate uteče a je tedy jasné, že úkryt vraha musí být u řeky, kde jí našli. Přesto FBI nenajde nic s týmem policistů. Naopak Cross to najde hned. Poruší všechny logické postupy a místo aby sdělil, co našel a kde, pustí se do domu na vlastní pěst. Kdyby nepřežil, dívky nikdo nenajde. Takových nelogičností je scénář protkán. Fascinuje mě pročítat vesměs kritické komentáře. Film je průměrný, nevybočuje, nepřekvapí, je plný klišé atd. a pak dá hodnotitel tři nebo čtyři hvezdičky. Tři hvězdy je 60% nadprůměrný film, čtyři hvězdy 80% velmi dobrý film na který se rádi podíváte znovu, pět hvězd 100% a výjimečné filmové dílo. ()

Movie Gourmet

Sběratel polibků, Sběratel kostí, vše o něco slabší variace na téma filmu Mlčení jehňátek, kterým se jistě nechaly inspirovat. Ale úplně špatné to zas není, takže lze hodnotit relativně vysoko. Verdikt: 3 1/2* a 70 - 75 %. ()

kritiklon

Slušná atmosférická krimi které ale chybí těžkopádnější zvraty a konec je velice předvídatelný ( kdo je "sběratel" je jasné už po prvních 20ti minutách). Freeman se snaží to zachránit ale přesto je celkový výsledek jen mírný nadprůměr. 3,5* za 74%. ()

ArthasKarfa

Za Freemana pět hvězd, celkově to patří tahle záležitost mezi ty méně známé filmy s podobnou tématikou, nicméně se těm známým ve spoustě věcech vyrovná. ()

Yoss

Chémia medzi Freemanom a Judd funguje veľmi dobre, uveriteľne a divák im praje, nech to všetko dobre dopadne. A aj dopadne. ()

Brejlil

Každý větší úspěch nějakého filmu nutně vyvolá v Hollywoodu pokusy na něj navázat a vytěžit, co se dá. Tohle bohužel Mlčení jehňátek není, ať se Freeman snaží jak chce. ()

CamperCz

Celkem prijemny thriller, tazeny nahoru hlavne vykony M.Freemana a Ashley Judd, ktera si v Sberateli polibku strihla jednu ze svych nejlepsich roli. ()

El-Barto

Casanova miluje chytré, talentované a krásné ženy a způsob jakým jim svoji lásku vyznává je poněkud zvláštní. V celém filmu se najde hned několik scén, ze kterých se dalo po stránce emocí a napětí vytáhnout maximum (tak jako v Sedm), bohužel režisér je zdatně zazdil. Tvůrci inspirovaní Mlčením jehňátek nebo Sedm natočili film, který se jim nemůže rovnat, ale stydět se za to nemusí. ()

HouseMK

Ovšemže Sběratel polibků těží z popularity žánru daném Mlčením jehňátek, v mých očí se mu však téměř vyrovnává. Chybí zde sice démonický kanibal, o to je však příběh civilnější a "uvěřitelnější". Film se nevyvarovává často opakujícím se schématům sériového... a pozor, změna - únosce ... a hlavního hrdiny, který je mu na stopě. Morgan Freeman má ale takové charisma, že mu to odpustím. Kde jinde ho uvidíte v kožené bundě a černém posche? Navíc film nabízí několik dalších originálních zápletek (nebudu prozrazovat) a celkově buduje napínavou atmosféru, které jsem se například v pozdějším Zodiacovi až na pár okamžiků nedočkal. Jen mi není jasný, proč nikdo nehledal Casanovu v Duchcově. Slušná práce! ()

zahadum

Knižná predloha ma minula, film sa chcel samozrejme zviesť na vlne ktorú spôsobil kult menom se7em. Nedarí sa mu to v žiadnom smere..od hereckých výkonov ( Judd ) až po scénar ktorý sa stráca sám v sebe a chýbajúca pointa. Poťeší prítomnosť Freemana ktorému svedčia sólo role mužov zákona....a keď má ešte dosť osobný ( rodinný ) dôvod vystopovať sériového vraha mladých žien. ()

Statham a Franco ve Slyově akčním thrilleru

Statham a Franco ve Slyově akčním thrilleru

03.08.2012

Jason Statham versus James Franco? To je podivuhodná kombinace, přesto s ní počítejte. Už v září začne v New Orleansu natáčení drsné akční střílečky Homefront. Film vzniká podle románu vietnamského… (viac)

Tyler Perry na stopě zločinu

Tyler Perry na stopě zločinu

21.03.2011

Na návrat policejního psychologa a vyšetřovatele Alexe Crossa, kterého ve filmech Sběratel polibků a Jako pavouk ztvárnil Morgan Freeman, jsme se těšili. V nové verzi si ho měl totiž zahrát Idris… (viac)

Alex Cross se vrátí

Alex Cross se vrátí

23.08.2010

Že si postavu s tímto jménem nedokážete hned zařadit? Nápověda: Morgan Freeman. Ano, Cross je agent FBI a prvotřídní psycholog, kterého si pamatujeme z thrillerů Sběratel polibků a Jako pavouk.… (viac)