Oddiel 10 z Navarone

• Česko Oddíl 10 z Navarone (viac)

Major Mallory a seržant Miller, jediní dvaja členovia jednotky, ktorí prežili misiu na ostrove Navarone, sú vyslaní do Juhoslávie, aby zlikvidovali nebezpečného nacistického agenta, ktorý pôsobí medzi partizánmi. V rámci cesty sú pridelení k jednotke plukovníka Barnsbyho, ktorá má za úlohu vyhodiť do vzduchu strategicky dôležitý most... (RTVS)

neoBlast

Zatímco Děla z Navarone jsou dnes válečnou klasikou s mnoha ikonickými scénami (bez ohledu co jsem na ně nakydal zde ve svém komentáři), pokračování Oddíl 10 z Navarone je už jenom vyvařováním jména úspěšné "série". Čtu si svůj zdejší komentář na Děla, kde jsem psal, jak dlouhý a roztahaný film je - o 30 minut kratší Oddíl se táhne jak špatně uleželý med na čerstvém chlebu. Na první pohled hvězdné obsazení s mnoha známými jmény nic nezachraňuje a tak režisér těch nejklasičtějších bondovek jenom neúspěšně šlape žánrovou vodu. A nikam na konci rozhodně nedošlape. 40 % ()

noriaki

Oddíl 10 z Navarone je velice volně inspirovaný skutečnými událostmi, ale děje dějem plně respektuje předchozí Děla z Navarone. Co se může pokazit, to se taky pokazí. V příběhu se hromadí zvraty, zrádci a zázračné úniky z bezvýchodných situací. Obsazení je diskutabilně méně hvězdné než v "prvním" díle, jenže na lehkou váhu se brát nedá. Pokračování ustálo handicap v podobě změny herců i režiséra, a svému proslavnému předchůdci se v klidu vyrovná. Tahle volná série mohla klidně pokračovat dál. ()

JohnSmith

Nahradit Pecka,Quinna a Nivena pány Fordem,Shawem a Nerem nebyl zrovna nejlepší tah.Ne že by to byli špatní herci,ale jaksi nemají co hrát a nevědí jak z toho ven.Většina filmu je jen šlapání vody bez napětí s minimem akce,za to se spoustou snahy o humor,který není moc vtipný. Chvílemi jsem opravdu nevěděl,jestli to Hamilton a spol myslí vážně nebo si dělají legraci. Vinou bude asi i kvalita Děl z Navarone,která je o minimálně jednu třídu výše. ()

Autogram

Vojnový film, ktorý má skôr charakter westernu zasadeného do druhej svetovej, a s realitou asi nemá veľa spoločného. Hlavne keď to porovnám s československou tvorbou o vojnovom období. Záver je s trikmi, ktoré dosť zastarali, a tak mi v pamäti viac zostane Bond-girl partizánka, ktorá sa neváha predviesť pri kúpeli. ()

solskjaer

Senzační atmosféra, velice místný humor a skvělý herci dělají z Oddílu 10 z Navarone další můj velmi oblíbený válečný film. Možná bychjen trochu skrátil stopáž a malounko oživil scénář, neboť přeci jen občas film trošinku nudil. I tak hodnotím vysoko protože atmosféru dané doby vykreslil Hamilton dokonale. ()

BMAJTZ

Tak tenhle film je opravdu bozsky. Neni to zadny verny film zobrazujici hrdinstvi hlavnich hrdinu apise takova fikce na kterou se kouka dobre od zacatku do konce a tim myslim opradu hodne dobre kouka. S puvodnim filmem Dela z Navarone to nema spolecneho vubec nic pokud teda pominu ustredni dvojici kterou stejne hraji uplne jini herci, tento film si jde svou cestou a nehraje si na zadne realisticke vykresleni 2. svetove valky cimz se od prvniho filmu naprosto diametralne lisi. Pokud se ovsem odprostite od jakekoli verohodnosti tak si film naprosto uzijete ja tento film videl uz mnohokrat ale nikdy nezaomenu na posledni vety ve filmu. Myslim, ze bych mel radeji zduraznit toto, za prve: Jsme na spatné strane reky. Za druhe: Jsme bez nadeje jakkoliv se pripojit k partyzanum. A za treti: Timto pruhem lesa se budou brzy plazit spatne naladeni Nemci. A za ctvrte: Nemyslim si, ze nas maly genius, tady serzant Miller si nechal ve svem kufriku aspon krabicku zapalek. ()

darwin

Skvěle koukatelný válečně dobrodružný film se skvělým obsazením. Je tam sice pár nejen historických nesmyslů, ale tady jde hlavně o dobrou zábavu. Guy Hamilton umí točit dobrodružné filmy a tady to jen potvrdil. ()

xaver

Ten snímek má tu správnou atmosféru, i když se skutečnými válečnými událostmi má málo společného. Jinak je to zajímavý příběh velmi slušné pokoukání. Skvělé herecké výkony, Fanco Nero jako padouch je nepřekonatelný a stejně tak je na druhé straně báječný Edward Fox, jako geniální pyrotechnik. ()

Han22

Oddíl 10 z Navarone jsem kdysi viděl na Nově, když jsem nakoukával všechny možné filmy mého oblíbeného Harrisona Forda. Po cca 20 letech jsem si nepamatoval ani jedinou scénu a znovu si to tak skvěle užil. Pokračování Děl z Navarone má jiné herce ve starých postavách a není tak napínavé a drsňácké. Nemá to ani žádné hluboké myšlenky, ďábelské zlo, nebo smrtelně důležitou misi. Je to "jen" naprosto klasicky natočený, dobrodružně a mírně odlehčeně pojatý válečný film z druhé světové. Improvizované komando se vydává do Jugoslávie odpálit jeden most a potrestat zrádce, občas se mi jim něco posere, občas někdo zařve (včetně asi jediné ženské), pohybují se mezi partyzány, kolaboranty i skopčáky a hlavně se neustále něco zajímavého děje. Tu přestřelka, tu zajímavý souboj 1 na 1, tu nálet nebo pyrotechnické orgie. Kromě Shawa, Forda a ledově klidného a sarkastického Foxe v hlavních rolích potěší hlavně ty vedlejší - pruďas Weather, "Čelisti" Kiel jako obrovitývůdce četniků a Franco Nero jako slizký zrádce. Na konci přijdou katastrofické orgie a sarkastický dovětek o špatné straně řeky :) a já jsem spokojen na silné 4*. ()

Davej

No, nechápu to vysoké hodnocení od ostatních. Jedná se totiž o jasné béčko (zřejmě to bylo točené pro televizi). Opravdu zábavná je pak pouze hláška jakéhosi Němce, který křičí na nepřítele, který mu postřílí kolegy: "Das ist nicht correct." Jinak i přes přítomnost skvělých herců, kteří ovšem nemůžou nahradit slabý scénář, nuda. A úroveň historické věrnosti je až příliš "americká". ()

Rssa

Jeden z mých nejoblíbenějších válečných filmů s mladým Fordem, odhodlaným Shawem nebo také s Francem Nerem. Spousta známých tváří v velice dobrém válečném filmu. 85 % ()

F.W.Colqhoun

SPOILERY. Ultra-zábavné, méně napínavé, skoro-turistické a méně propagandistické pokračování v subjektivně ještě lépe obsazeném pokračování klasiky z jedenašedesátého, prodchnuté bondovsky britským feelingem (a přízvukem) a vůbec řadou bondovských tváří, jež si Guy Hamilton ze slavné frančízy přetáhl – zvlášť kozičky Barbary Bach neskutečně potěšily. Úžasná panoramata, která nechala vzpomenout na „třikrát kolem padajících vod“, a nakonec opět pěkně starosvětsky zpracovaný teroristický čin. Kolik lidí po proudu asi zařvalo, co? ()

AdamesWWE

[8/10] Milé prekvapenie. Vojenská tematika šlape na plné obrátky, perfektná výprava filmu, zábery na prírodu ktoré zlepšuje dobrá vizuálna stránka, zaujímavý príbeh ktorý má mnohé zvraty(prehľadné) a k tomu výborné herecké obsadenie. Harrison Ford, Robert Shaw, Barbara Bach, Edward Fox alebo Carl Weather, všetky úlohe sú veľmi zaujímavé, každý si nájde svoj priestor. Oddiel 10 z Navarone je veľmi dobrou ukážkou toho, ako má vyzerať vojnový film. Má to hlavu aj pätu, vojenských prvkov tu je pomerne dosť, veľa nemeckých vojakov, ambasády, akčná línia sa v tomto filme drží na veľkej úrovni (veľkolepé výbuchy, prestrelky), k tomu aj veľmi dobrý výber hudby. Film bez výhrad. ()

Paity

Naprosto se Oddíl 10 z Navarone nedá srovnat s původním, respektive předcházejícím filmem. Je to škoda, protože obsazení je i v pokračování hvězdné. ()

Haymar

Další parádní válečná klasika (alespoň pro mě určitě), která je spíše víc akčním "nářezem" než válečným filmem (tomu samozřejmě odpovídají i mnohé "nereálné" scény). A nejspíš právě proto to mám tolik rád! Fenomenální obsazení v čele s Robem Shawem, Francem Nerem... a Harrisonem Fordem s Carl Weathersem (kterým tam ještě teklo mlíko po bradě)... Příběh se jen hemží zajímavými postavičkami a má parádní dynamiku, vrcholící působivým explozivním finále (doslova)... ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers