Oddiel 10 z Navarone

• Česko Oddíl 10 z Navarone (viac)

Major Mallory a seržant Miller, jediní dvaja členovia jednotky, ktorí prežili misiu na ostrove Navarone, sú vyslaní do Juhoslávie, aby zlikvidovali nebezpečného nacistického agenta, ktorý pôsobí medzi partizánmi. V rámci cesty sú pridelení k jednotke plukovníka Barnsbyho, ktorá má za úlohu vyhodiť do vzduchu strategicky dôležitý most... (RTVS)

Belmondicek

Volné pokračování slavného válečného filmu Děla z Navarone s novým obsazením (původně Gregory Peck a David Niven) v režii bondovského Guy Hamiltona. Snímek má určitě rychlejší spád, zajímavější scénář a početnější válečné scény, natáčelo se v tehdejší Jugoslávii. Vycházející hvězda Harrison Ford tu měl první hlavní roli po Star Wars a neztratili se ani výtečný Robert Shaw a Edward Fox a jeho suchý humor. Moje oblíbená Barbara Bach předvede na malou chvíli své půvaby a charismatický Franco Nero se tentokráte  projeví jako zrádná krysa. Dabing Novy s Petrem Kostkou nemá chybu! "Miller, ten vygumovanej blb!!...Nic to neto...To vidím, že to neto!" ()

Marek06

Pro druhý díl platí to samé, co pro první, takže opět dobrodružná válečná klasika se skvělými herci, svižný děj, hlášky a výbušný závěr, tentokrát odpálení přehrady a následná vlna, která smete všechny Němce v cestě. ()

Robbi

Úspěch Oddílu 10 z Navarone lze přičíst tomu, že jen připomíná, ale na nic nenavazuje. Pomiňme nyní některé vysoce nepravděpodobné akce, které se snaží vzbudit dojem, že Balkán a specielně území Jugoslávie bylo soukromým bojištěm každého proti každému a všech proti všem. Filmu jednoznačně dominuje čtyřka Shaw, Ford, Fox a Nero, Barbara Bach, tehdy ještě ne manželka Ringo Starra, zde předvádí jeden z nejlepších, ne-li vůbec nejlepší výkon ve své kariéře. Na své si přijdou i fanoušci efektních scén, takže ony čtyři hvězdičky jsou opravdu zasloužené. ()

MRPitivier

17 let po velkolepém válečném dramatu Děla z Navarone natáčí Guy Hamilton podobné válečné drama opět s velkolepým příběhem a hvězdným obsazením! Hvězdy typu Robert Shaw, Harrison Ford září na scéně, ale i třeba Barbara Bach, Richard Kiel a nebo sympaticky hrající Edward Fox určitě stojí za zmínění! Příběh je opět dokonale vymyšlen, popsán a zahrán! Tentokrát neobdivujeme krásy řeckého ostrova, ale jugoslávského vnitrozemí, které režisér chytře využil! K tomu Robert Shaw a Edward Fox po celý děj projevují svým anglickým vtipem a černým humorem! Jak to i v normální životě bývá, tak i ve válce není nic lehkého, spíše naopak ještě více komplikované! Když už ani seržant Miller nevěřím svým schopnostem vyhodit most do vzduchu a tím zachránit partyzánské přátelé a přitom splnit svůj úkol, zabít nacistického agenta Nikolaje Leskovara! Naneštěstí náhoda tomu chtěla, že o pár kilometrů proti proudu stojí nacisty hlídaná přehrada, ale to není problém pro náš oddíl 10! Dokonalá zamotanost nás dovede do famózního otevřeného konce, kdy oddíl 10 splní všechny úkoly až na jediný a to je záchrana sama sebe! Jelikož zůstali po zničení mostu a přehrady na špatné straně "barikády" musejí dále čelit nebezpečí... V roce 1961 vznikl jiný film než ten náš, měl splňovat jiné poslání divákovi než Oddíl 10 z Navarone! Druhé volné pokračování mělo pobavit a přilákat diváky na strhující drama z období II. WW a to se bezpečně Guy Hamiltonovi povedlo! Malá nesrovnalost: Major Mallory v prvním díle umí perfektně německy, ale ve druhém díle se dozvíme, že je německy nemluvící! ()

Tormentor665

Nelze upříti, že obsazení je vynikající, zvláště Shaw s Foxem. A tento tým ze sebe občas vyloudí docela úsměvnou hlášku. Jinak ovšem není nic, co by se dalo filmu přičíst k dobru. ()

Duke90

Harrison Ford na vzestupu své kariéry a Robert Shaw na jejím (nedobrovolném) konci. Od takových dvou velikánů člověk nemůže očekávat zklamání a obzvlášť když jsou spolu pohromadě v jednom filmu. Oddíl 10 z Navarone je velmi vydařený válečný snímek, který nepostrádá včetně několika "Jonesovských akčních scén" také slušnou dávku humoru. Ve vedlejších rolích si skvěle počínali Carl "Apollo" Weathers a můj oblíbenec z Bílého tesáka - Franco Nero. Opravdu solidní čtyřhvězdičková podívaná. ()

Knor

Bohužel jsem se u dobré poloviny filmu docela nudil. Přitom super obsazení, ale tahle akce mě prostě moc nenadchla. Není to úplně špatný, ale na jedno kouknutí a víckrát se k tomu už asi nevrátím. ()

Amonasr

S filmem Děla z Navarone to nemá nic společného, tak jaképak volné pokračování - zřejmě jen marketingový trik. Sice docela poutavě, nicméně značně  nevěrohodně natočený snímek plný absurdit a poněkud težkopádného humoru, který se do něj dostal jakoby nedopatřením. ()

Ernie_13

Pr´jemná vojnová oddychovka, ktorá síce nič nemá spoločne s realitou, ale za to určite pobaví diváka čo oblubuje príbehy s vojnovou tematikou. ()

huzgi

Velmi milé a starosvětské dílo. Takhle se už dnes netočí, každý současný film bude daleko realističtější. Ale sedmdesátky jsou takové laskavé. ()

ostravak30

Bez původních herců, s jiným tvůrčím týmem, za to se stejným nasazením se pustili filmaři do pokračování filmu Děla z Navarone. Těžko se mi to posuzuje, neboť i s jiným hereckým obsazením je to zdejší pořád kvalitní. Sledujeme napínavou a spíše dobrodružnou podívanou, ve které Guy Hamilton jistě čerpal ze svých předchozích špionských filmů. Snímek opět čerpá z britského humoru a s velkou nadsázkou je také natočen. Byť je nutné dodat, že s historickými aspekty si filmaři zrovna hlavu nelámali, což je mou zásadní výtkou. ()

bobin

Dějově moc náhod najednou . Historické nesrovnalosti , neschopní Němci a supermanský spojenecký výsadek . Celkově tedy zklamání - je to sice akční , ale naivnější podívaná . ()

Mustaffa

Bezesporu výborný starší válečný film, s výbornými herci. Dvě hodiny mi utekly jako voda a ani jednou jsem se snad nenudil, což jsem opravdu nečekal, protože zrovna fanoušek podobných starších filmů opravdu nejsem. Sem tam to sice na mě působilo naivitou, kterou naštěstí zachraňuje lehký britský černý humor. ()

Toumyk

Klasika. Jeden z mých nejoblíbenějších válečných filmů. Na konec 70 let slušné efekty a dobrá akce, občas nějaký ten "joke". Super Harrison Ford. Ale nejlepší jednoznačně Edward Fox...mrňavej anglán s kufříčkem plným výbušnin..:D ()

martins

Spíše než film zaujme herecké obsazení Shaw, Fox, začínající Ford, pohledná Barbara Bach, tehdy už známý Carl Weathers a Čelisti Richar Kiel. K tomu italská hvězda Franco Nero jako agent Leskovar, jo to už je let, co jsem to viděl prvně na PRO 7. ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers