Oddiel 10 z Navarone

• Česko Oddíl 10 z Navarone (viac)

Major Mallory a seržant Miller, jediní dvaja členovia jednotky, ktorí prežili misiu na ostrove Navarone, sú vyslaní do Juhoslávie, aby zlikvidovali nebezpečného nacistického agenta, ktorý pôsobí medzi partizánmi. V rámci cesty sú pridelení k jednotke plukovníka Barnsbyho, ktorá má za úlohu vyhodiť do vzduchu strategicky dôležitý most... (RTVS)

Max Q.

Já nevím, ale mě tyhle bojové selanky z druhé světové moc neberou. Uvěřitelné to moc není, jako komedie to taky nefunguje... Asi se v té době takové filmy točily, ale nic pro mě. ()

_Irbe_

Parádní válečný film, který je velmi odlehčený a realismus války zde nehrozí. I díky tomu je to ale především inteligentní dílko s notnou dávkou vtipu. Skvostné herecké obsazení (U nás i velice povedený dabing), vyzdvihl bych Bondovského Richarda Kiela, který byl v té době dosti populární. Dalšími plusy jsou určitě skvělý střih a tempo, které nezbrzdí až do konce. ()

Warden75

Výborný,spíš dobrodružný než válečný film.Skvělé herecké obsazení,černohumorné hlášky a gagy a 2 hodiny výborné zábavy. ()

rhiannon

Děj je silně překombinovaný, ztrácela jsem se v něm možná i při třetím sledování. Ale jinak je to příjemná podívaná, ráda si to vždy pustím, na herce je radost se dívat, občas se objeví sympatický humor. Hvězda navíc za dobrou hudbu. ()

zigy

Pokud budete film sledovat jako kluk či jinoch, dejte pět hvězd bez mrknutí oka. Jenže dospělý tam vidí tu naivitu a nelogičnost.....jinak je to ovšem akční zábava se spoustou dobrých hlášek a partou sympatických herců. Zejména Shaw (Kostka!) a Fox si to navzájem dávají pěkně....nejvíc se mi ovšem líbí spousta překvapivých zvratů, vždyť téměř každá postava mimo těch hlavních se nakonec ukáže ve zcela jiném světle, než to vypadalo na první pohled. ()

PTuranyi

Dobrodružný vojenský príbeh oddielu vojakov v tyle nepriateľa. Američania v Juhoslávii síce vyzerajú ako päsť na oku rovnako ako veliteľ četníkov. To však nevadí lebo dej nezadrháva a o zábavu je postarané. 70% ()

Mer-Em

Supr pohodový a vtipný válečný film , který už sem viděl několikrát a furt mě baví, mám rád filmy s mladým Fordem a válečné taky takže co dodat ()

zekon

Nechápu hodnocení této frašky 4 ba dokonce 5ti hvězdičkami. Trapné od začátku až dokonce, naivní a neskutečně nereálná zápletka i vyvrcholení. Pokud by to bylo myšleno jako válečná komedie, ano, v pohodě, jenže to měl být válečný film. Stupidita začala gradovat když v horách Jugoslávie projel vlak s elektrickou lokomotivou, pak nasedli Němci do svých T34 a voda smete most který nelze vyhodit detonací. Je vidět, že vkus a náročnost českého diváka je velmi často pofiderní. 2 1/2 za zábavu. ()

tommicek

Na tenhle film trpím od doby, kdy jsem jej viděl poprvé na videokazetě z půjčovny. Harrison Ford v nezvyklé roli, skvělá hudba a úžasný Edward Fox :-) Nejlepší scéna filmu je pro mne vyhození přehrady do povětří. ()

Nobunaga

Velice sympatická válečná stealth akce odehrávající se v týlu wehrmachtu, v okolí přehrady v Jugoslávii. Viděno nedávno, ale viděl jsem to už i dřív- mám dojem, jestli to nešlo v tv za totáče a některé scény jsem si pamatoval dodnes. Tak na mne už tenkrát ten film zapůsobil. Navíc moc pěkné obsazení- H.Ford, R.Shaw, E.Fox, F.Nero, C.Weathers, B. Bach a další... ()

Sa.sa

Super válečný díl, ve kterém jsou sice chyby, ale ty nevadí.. Jinak ten konec byl fajn... No prostě starý válečný film bez šílených efektů... ()

Niggo

Jeden z nejzábavnějších filmů o druhé světové válce. Narozdíl od jiných si myslím, že co se týče řemesla a zábavnosti, je to lepší film než Děla z Navarone. Děla z Navarone trpěla, z dnešního hlediska, některými opravdu nepochopitelnými střihy. Dělka některýhch scén byla opravdu zbytečně přehnaná. Tímto vším Oddíl 10 netrpí. Je to skvěle setřiháný, svižný a vtipný film a podle mně má lepší zvláštní efekty než bondovka Zlaté oko. I příběh odehrávající se ve válečné Jugosalávii je velmi originální. Nevím o tom, že by se Jugosávií v 2. světové válce zabývala ještě nějaká jiná anglosaská produkce. Tento film také má něco, čím se mnoho nových zahraničních filmů v Česku pochlubit nemůže. Totiž geniální dabing. Petr Kostka, Jiří Štěpnička a Vladislav Beneš odvedli skvělou práci. Vynikající dabing mají i vedlejší postavy. ()

padlar

Válečná klasika. Jen dvě drobnosti, které se mi příliš nelíbíli: použití ruských T34 za německé tanky a dle mého nepříliš realistické záběry protržení přehrady (např. ve srovnání s následným zničením mostu) ()

MaroCR

Za normálních okolností bych dal tři hvězdičky, musím však udělit pouze jednu. Ve filmu je naprosto skandálně dehonestován četnický odboj a je líčen jako kolaborantské hnutí. Tvůrci de facto převzali tu nejtvrdší komunistickou propagandu, kterou už sami Jugoslávci (resp. Srbové, Černohorci a Slovinci) začali jen pár let po natočení filmu opouštět. V reálu sice existovali tzv. legální četnici nebo velitelé místních četnických band, kteří programově či příležitostně kolaborovali s okupanty, ale největší část četnického hnutí (ravnogorští četnici - oficiálně Jugoslávské vojsko ve vlasti) byla odbojovým hnutím, které s Němci bojovalo (a do listopadu 1941 dokonce ve spolupráci s Titovými partyzány). Velitel četniků, generál Dragoljub "Draža" Mihailović (nemá ho postava kapitána Dražaka skrytě pošpinit ?) byl po válce dokonce vyznamenán amertickým prezidentem Trumanem. Hamilton je zřejmě komunista, jinak si takové překrucování dějin nedovedu vysvětlit. Podobně lživě zobrazovala tuzemská komunistická propaganda padesátých a sedmdesátých let některé postavy z řad "západního" odboje. ()

Mr.Matteaso

Jeden z mých nejoblíbenějších válečných filmů, hlavně díky skvělému obsazení. Mladičký Harrison Ford, excelující Robert Shaw, hláškující Edward Fox a charizmatický záporák Franco Nero. K tomu samozřejmě okouzlující Barbara Bach. Parádní hudba, maličko slabší příběh, ale co...nevadilo mi to, bavil jsem se. Samozřejmě trošičku slabší než jednička, ale díky nezapomenutélné scéně, kdy Shaw ukáže Fordovi jak správně uhodit ženu, přidávám i pátou hvězdičku. ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers