Oddiel 10 z Navarone

• Česko Oddíl 10 z Navarone (viac)

Major Mallory a seržant Miller, jediní dvaja členovia jednotky, ktorí prežili misiu na ostrove Navarone, sú vyslaní do Juhoslávie, aby zlikvidovali nebezpečného nacistického agenta, ktorý pôsobí medzi partizánmi. V rámci cesty sú pridelení k jednotke plukovníka Barnsbyho, ktorá má za úlohu vyhodiť do vzduchu strategicky dôležitý most... (RTVS)

Gemini

Jeden z mých oblíbených válečných filmů (i když s realitou války je to tady hodně na vážkách...nebo spíš krapet přes váhu;)). Zajímavý příběh a hvězdné herecké obsazení, kterému vévodí pro mě už navždy božský Edward Fox, první a jediný skutečný Šakal. ()

Tom Hardy

Dějově mi to chvílemi nesedí a občas je tam znát naivita tehdejších válečných filmů (podobně jako třeba ve Velké červené jedničce), ale obojí filmu neubírá na atmosféře, která je přesně taková, jakou si žánr žádá. Co je na filmu nejlepší je ovšem onen vložený typicky britský černohumorný nádech, díky čemuž má Oddíl 10 z Navarone hned několik nezapomenutelných momentů... a Edward Fox je v roli klidného pyromana prostě perfektní! ()

Malarkey

Nejde zas tolik o příběh, jelikož ten se příliš reality nedrží a spíš to bere volnější formou. Tento film je ještě navíc opklopen jugoslávskými partizány, zajímavým okolím a dobrými hereckými výkony. Jde o to, že právě Oddíl 10 z Navarone je volné pokračování jiného, podobného válečného filmu, ale s jiným příběhem a přesto skvělé. Jediné co mi tam opravdu chybělo, tak více akčních scén i když ta poslední za to rozhodně stojí. Ač v tomto období vznikala řada válečných filmů věřím, že tento se mezi ostatními neztratí, nejen díky hvězdnému obsazení, ale také díky zajímavému postavení příběhu. Kolik válečných filmů se odehrává v Jugoslávii? Když pominu Země Nikoho, která ještě k tomu není za 2. světové války? Moc ne --- Máte pět minut na to vykopat ten Váš poklad - A co když to nenajdeme - Kopat budete stejně, ale svůj hrob. ()

Djkoma

Tak jsem si po delší době zavzpomínal na Commandos:). Oddíl 10 z Navarone je rozhodně dobře odvedená práce, která dokonce i v efektním finále (které kromě asi dvou záběrů splňuje mé požadavky) potěší nejednoho fanouška válečným filmů. Je to trochu netradiční cesta, spíše tiché našlapávání než přímá akce, ale o to větší potěšení pro mě bylo navštívení například přehrady, což je velmi atraktivní prostředí. Obsazení také není vůbec špatné a film dokáže šlapat a pobavit v každém okamžik. PS: dát do názvu Oddíl 10 (Force 10) a pak ve filmu místo Oddíl 10 používat původní Force 10 mi přijde jako dabingová bezcitnost... ()

Anthony

Dějových zvratů je tu požehnaně, myslím (doufám), že se film ani o nějakou historickou přesnost nesnaží - jde prostě o dobrodružství s velkou dávkou humoru. Potěší výborné obsazení. ()

DaViD´82

Volné pokračování Děl z Navarone. Není to nijak originální ani věrný válečný snímek, ale charismatické postavy, zajímavý děj a skvostná hudba z něj dělají rozhodně nadprůměrný film. ()

Rob Roy

Být to trochu realističtější, bylo by to možná za čtyři. Pěkná krajina a dobré postavy E. Foxe, R. Shawa a H. Forda a jejich ležérních vtípků, z kterých máte pocit, jako by byli někde na dovolené. Solidní zábava. ()

movie

Ze scénáře nemám příliš dobrý pocit, ale jinak je to opravdu zábavné a má to i svoji atmosféru.Bez problému koukatelné! ()

dobytek

Je to naivní až hrůza, ale nemůžu napsat, že by mě to nebavilo. Teď koukám, že to natočil režisér, kterej se nejvíc proslavil bondovkama. Bondovkám se to svou naivitou opravdu hodně blíží. Kromě toho má film i bondovský herecký obsazení - Richard Kiel jako záporák a jedna z mnoha Bond girls Barbara Bach jako soudružka ve zbrani. K tomu je ve filmu celou dobu přítomnej takovej ten anglickej suchej humor, takže jsem chvílema opravdu nevěděl, jestli je to válečná komedie, nebo vážně míněnej film. Nad německym konvojem složenym z ruskejch tanků, americkejch half-tracků a jugoslávskejch náklaďáků vyrobenejch někdy 20 let po válce už jsem jenom mávnul rukou. Uživatelé, co tady píšou, jak je to geni(t)ální válečnej film, se na to nejspíš koukali zhulený. ()

flanker.27 odpad!

Zatímco první díl byl ještě jakš takš snesitelnou dobrodružnou podívanou, druhý díl už je prostě krávovina, naivní, jak si válku představuje desetiletý kluk. Amícové se zřejmě shlédli ve vlně tehdy populárních jugoslávských partyzánských filmů a chtěli také přispět se svou trošku do mlýna. Snad jen o těch T34 s hákovými kříži: Němci skutečně v Jugoslávii ukořistěné sovětské tanky používali, takže to je jedna z mála věcí, které bych filmu nevyčítal. ()

Gilmour93

Han Solo, Šakal, bondgirl soudružka ve zbrani, Apollo Creed a kapitán Quint z Jaws vs. Jaws z bondovek a herr oberst Django. Scházel už jen rudý gentleman na Ilčim a že se k tomu scenérie nabízely.. Nabitá herecká sestava uprostřed válečného dobrodružství, které lze podobně jako jedničku zařadit do alternativního Hurvajzova vesmíru. Čert vem elektrickou lokomotivu, mě zaujala ohleduplnost akce Edwarda Foxe a jeho kufříku se zábavní pyrotechnikou. Zničit pěkně suše po anglicku důležitý most protržením přehrady je děsně cool a jugoslávský lid dole po proudu ať si nasadí gumáky. Když se kácí nacistický les, létají třísky, no ne..? ()

Lynn

Válečné filmy mám hodně ráda. A "Force 10" si mě jaksi připoutala k srdci už za dětských let. Hlavně proto, že tu proti sobě stojí dva charismatičtí a neodolatelní hrdinové - klaďas Harrison Ford a záporák Franco Nero. Víme, že bychom měli fandit tomu hodnému, ale když on ten zlý je k pomilování...K tomu slušné akční scény, pár opravdu vtipných hlášek s trochou anglického humoru (který obstarává seržant Miller v podání Edwarda Foxe) a o zábavu není nouze. A tento film si na nic jiného ani nesnaží hrát, pročež u mě získává plusové bodíky. ()

sud

Dobrodružnější, zábavnější a sympatičtější, než Děla z Navarone. Narozdíl od nich je film prošpikován nadsázkou a suchým humorem, mezi Robertem Shawem (na roli majora Malloryho IMHO seděl líp než Gregory Peck), Harrisonem Fordem a Edwardem Foxem to jiskří, Barbara Bach je potěcha pro oko a Franco Nero je záporák tak slizký, až by se z něj člověk poblil. A dabing Novy v čele s Petrem Kostkou je vynikající. 85%. ()

D.Moore

Štědrou dávkou humoru odlehčená dobrodružná válečná podívaná s výbornými herci (Harrison Ford po prvních Star Wars, před prvním Indianou Jonesem a už v tak typické roli), zručně natočenými akčními scénami a nerušivými triky (zničení přehrady či mostu na použití miniatur vůbec nevypadá). Děla z Navarone jsou opravdu trochu vyšší liga, ale Oddíl 10 je přesto více než příjemná záležitost.___P.S. Ta moderní červená lokomotiva je ovšem vážně zlo. ()

Ej Hlemýžď

Tento typ filmů mám rád, zcela splnil má očekávání, těžko co k tomu dodat. Snad jen, nikdo se tu o tom nezmiňuje, že postavu Sgt. Bismarka hrál herec se zajímavým příjmením, a to Paul Humpoletz. To by mne zajímalo, kde k němu přišel, protože určité konsekvence jsou nasnadě, není-liž pravda :-). ()

Xmilden

Doyle Lonegan společně s Hanem Solo slouží ve druhé světové válce. Cíle jednotky, či spíše jejího torza se mění každým okamžikem. Falešní partizáni, odboj, zrádce, zničení přehrady a mostu. Film má zajímavé herecké obsazení. Pyrotechnik luxusní. 65% ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers