Oddiel 10 z Navarone

• Česko Oddíl 10 z Navarone (viac)

Major Mallory a seržant Miller, jediní dvaja členovia jednotky, ktorí prežili misiu na ostrove Navarone, sú vyslaní do Juhoslávie, aby zlikvidovali nebezpečného nacistického agenta, ktorý pôsobí medzi partizánmi. V rámci cesty sú pridelení k jednotke plukovníka Barnsbyho, ktorá má za úlohu vyhodiť do vzduchu strategicky dôležitý most... (RTVS)

YURAyura

Ac jsem to videl v horeckach chladny rozum me jeste ycela neopustil - hrdinove sympaticti - Kiel, kulisy slusne - elektrifikovany vlak do Sarajeva, ruske tanky s hakovymi krizi, ale ten pribeh OMG - opravdu kretensky - ale to bych chtel asi trochu moc - musim se zase podiva na nejaky jiny poradny most - at uz too far, remagen nebo kwai... ;]] ()

MATADOR

Po sedmnácti letech přišlo pokračování, i když s bratříčkem z jednašedesátého má pramálo společného. Hlavní postavy se změnily, ale opět tu je jednu z nebezpečných misí, kterou musí splnit. Začátek je poutavý a o zvraty také není nouze, z toho vyplývá jediné - pokračování s některými nedodělky se povedlo. ()

kinderman

Absurdní pokračování báječných Děl z Navarone vyniká bizarním obsazením (B.Bachová a R.Kiel si sem odskočili z bondovky Agent, který mne miloval), naprosto nepravděpodobnými dějovými zvraty a moderní lokomotivou v pastelových barvách, která se na jugoslávské železnici roku 1943 zjevila asi z nějakého návratu do budoucnosti. ()

Cafú

Velmi dobrodružný a napínavý válečný film, který mě dosti bavil. Stará škola obohacená tehdy novým trendem politické korektnosti, čekejme tedy postavu emancipované ženy a černocha. Ovšem dnes by se tam do příběhu nějak vměstnal i homosexuální desátník a asiat detonátor. ()

Martin741

Reziser Guy Hamilton /The Devil´s Disciple, Goldfinger/ natocil posobivy vojnovy film. Film sa tematicky venuje cinnosti partizanov v Juhoslavii, a predstavi sa v nom kopa znamych hercov, ako napriklad Harrison Ford alebo skvela Barbara Bach /Spy who loved me s Moore-om/. Nie je nudza o trochu pomaly az spionaznej atmosfery, vybuchy a kvalitne exteriery. 89 % ()

Skleena

Kde tě naučí tohle s nožem? Na harvardu, kámo! Mám rád staré válečné filmy. I když se mnohdy nemohu ubránit pocitu, že hudba, která je podkresluje, patří spíš do reálií Tří mušketýrů, stejně jako tomu bylo i zde. Ale to je můj problém, který snad ani nestojí za zmínku. Co za ni rozhodně stojí je krásná krajina, do jejíž prostředí je vržena nepočetná skupinka vojáků se svými tajnými misemi. A aby to nebylo vše, okolo se promenáduje partyzánka s nádhernýma očima, připravena hned jakmile skončí válka skočit na mola módních přehlídek. Když už jsme u těch herců - je zajímavé a snad i nepříliš obvyklé pozorovat Harrisona Forda hrajícího tak říkajíc druhé housle. A že to nebyla žádná jeho prvotina, film je z roku 78, tedy po úspěšné "čtyřce" hvězdných válek. Vždyť si to shrňme - za celý film tak možná efektivně odpráskne dva chlapíky, o kterých později zjistí, že byli jako na potvoru jeho spojenci. A zbytek tak nějak už jen kecá a přicmrndává. Ale proč ne, jen by se v podtitulku filmu klidně mohlo uvádět "pohádka o tom černém vzadu, co vystrkuje bradu" - Carl Weathers byl vidět určitě víc. Kdo se každopádně skvěle vyloupnul byl bezkonkurenční Edward Fox, jehož role flegmatického britského odborníka na výbušniny snímku přidala ten správný šmrnc a vtip. Sečteno podtrženo je to fajn napínavá podívaná s trochu utahaným začátkem, ale skvělou gradací od nějaké druhé třetiny filmu. 80%dobré alternativy:Kam orli nelétají nebo Velký útěk . ()

bourec

Tahle , ale i dřívější doba byla plná podobnejch válečnejch filmů.Žánr, kterej v lásce příliš nemám.I tohle je průměrná taškařice trvající dvě hodiny, která vyvrcholí stržením mostu, a je konec.Cha, tři hvězdy , spíš za casting.50%. ()

C0r0ner

Samozřejmě z toho čiší ta naivní atmosféra válečných filmů minulého století, ale místy to byla celkem sranda, scénář se s postavami moc nemazal a i přes dvouhodinovou stopáž to nebyla nuda. K tomu se přidal excelentní Edward Fox, takže ve výsledku nic úžasného, ale dobrý film pořád ještě ano. 75% ()

pakobylka

Něco jako western ... maličko naivní western - ovšem z druhé světové, takže tady kromě kavalérie klasické figuruje i ta plechová. Leč karty jsou rozdány ... nebo spíš doširoka - a snad i trochu marnotratně rozhozeny ... a přiměřeně napínavá dobrodružná jízda je zakončena nadprůměrně efektním finále, takže za 4* - byť s trochu odřenýma ušima. ()

mortak

Už předloha MacLeana je nastavovaná kaše k velice dobrému prvnímu dílu, protože nelogicky navazuje nikoliv na knihu ale na film!!! Film sice nekopíruje některé nesmysly, jen unaveně vrší jeden zvrat za druhým. Jinak: český název je naprosto nesmyslný, protože Force 10 značí v knize nejvyšší důležitost odvozenou ze síly větru. Vůbec Alistair MacLean měl najít dobu, kdy skončit, neboť jeho tvorba je velice nevyrovnaná. ()

majo25

Nepriame pokračovanie je akčnejšie, je tam viac zvratov a dokonca aj ten občasný humor sa vydaril. Samozrejme modernejšie efekty a vieryhodnejšie výbuchy...pretrhnutie priehrady či pád mostu sú na svoju dobu technicky výborne zvládnuté. Ford je ešte mladý, preto toho veľa ešte neukázal, preto prím preberá Shaw a taktiež v zápornej roli čiastočne aj Nero. Lenže posledná polhodina sa vlečie, všetko sa to točí iba okolo jednej operácie - výbuchu priehrady a film stráca tempo. Nejapný záver tomu tiež nepridáva. Hodnotenie: 70% ()

otík

Těžko říct, zda to byl záměr, ale vznikla válečná komedie, která v zábavnosti neztrácí nic ve srovnání s komediemi. Výkony herců jsou standartní a natočeno to je ve stylu válečných filmů ze šedesátých let. I hudba a celá nálada filmu vypovídá spíše o tom, že zde nejde o vážnou studii války, ale o zábavu. ()

Apophis

Pěkný válečný film, kterému se podařilo plně dosáhnout kvality Děl z Navarone (na které volně navazuje). Oproti Dělům se ovšem přidalo trochu na humoru. Proti čemu ale nemám VŮBEC výhrad jsou herecké výkony. Celý film byl zahrán výborně. Barbara Bach si pochvalu určitě zaslouží, mladý Harrison Ford hraje svou roli na výbornou, Edward Fox (mě se, v této roli, líbil snad více, než David Niven) je se svým kufříkem rovněž super, no a nesmím přeci zapomenout na Roberta Shawa, který hrál roli Malloryho s takovou lehkostí, že se MINIMÁLNĚ vyrovnal Gregory Peckovi, což je tedy co říct! Oddíl 10 z Navarone (v jiném překladu též "Komando 10 z Navarone") rozhodně stojí za vidění, pobaví spoudtou vtipů a rozhodně nezarmoutí. Naprosto čisté 5*! ()

Mol

I DID YOUR JOB. NOW HELP ME DO MINE!! Herecké obsazení bylo výborné, ale přišlo mi, že film hodně sráží nevýrazné prostředí pusté Jugoslávie. Tam kámen, tam strom.. prostě a jednoduše není film pastvou pro oči. Angličtina britských důstojníků, slovanský jazyk partyzánů a němčina Wermachtu to už je něco jiného. Na válečných filmech mám opravdu rád autentičnost jazyka. Tady se jí celkem drželi i když Django mluvil na německého seržanta anglicky a tu a tam i ostatní, ale nic co by se nedalo překousnout. ()

Decker

Jeden z tech lepsich valecnych filmu s mladickym Fordem a uhrancivym Francem Nerem. Kombinaci techto a jinych hercu vznika smes, ktera nepostrada napeti, spad a pribehove zvraty. ()

Mrkvič

Dal jsem si pár dní po sobě "druhý" díl Navarone a nestačím se divit. Na začátku přehlídka mých oblíbených herců a potom už jen zklamání. Nevěřím, že knižní předloha se tak moc rozchází s předlohou pro děla z Navarone. Stejně tak určitě nebude tak trapně jednoduchá a hloupá. Sestřelení, procházky a odhalování špiona. To jsou do očí bijící slabá místa. O 17 let starší film s Gregory Peckem se navíc netvářil jak odlehčená taškařice a řešil vážná dilemata, takže tohle bylo zbytečným krokem zpět. ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers