Oddiel 10 z Navarone

• Česko Oddíl 10 z Navarone (viac)

Major Mallory a seržant Miller, jediní dvaja členovia jednotky, ktorí prežili misiu na ostrove Navarone, sú vyslaní do Juhoslávie, aby zlikvidovali nebezpečného nacistického agenta, ktorý pôsobí medzi partizánmi. V rámci cesty sú pridelení k jednotke plukovníka Barnsbyho, ktorá má za úlohu vyhodiť do vzduchu strategicky dôležitý most... (RTVS)

cheyene

Výborný napínavý (akční) válečný film. Skvělé herecké obsazení, humor, klid Skota Millera (na samém konci), výborná hudba, zápletka, děj a scény, zkrátka vše. Jen škoda, že místo R. Shawa nehrál opět G. Peck a dále pak A. Quinn. I přesto se však jedná o skvělou podívanou. Trochu se mi nelíbilo, jak si na začátku H. Ford dobírá majora Malloryho, vždyť jde o hrdinu z filmu Děla z Navarrone (a tam byl v podání Pecka hrdina na 1ku). Celkově jeden z nejlepších válečných filmů! = 5* ()

Shakers

Slabšie ako prvý diel, hlavne na začiatku. Chvilku mi trvalo kým som si zvykol na xsichty Millera a Malloryho, ale Harrison bol aj tak najlepší na celom filme. Tak isto aj Carl Weathers alias Apollo Creed bol dobrý. Druhý diel je trochu viac odľahčený humorom a ani akcie nie sú tak premakané, ale stále sa tu pracuje taktický. Výprava je pekná, zvraty tiež nechýbajú, ale príbeh už nedokázal tak strhnúť. 80% - 4* ()

misterz

Celkom príjemné vojnové dobrodružstvo. Dejová linka je plná akcie, špiónov a zaujímavých postavičiek - hlavne Drazak ako záporák bol výborný. Ale celkovo som vzhľadom na obsadenie čakal podstatne viac. 60/100 ()

HAL

Velmi zábavná druhoválečná akce, správně Dirty Dozen style, kde chemie mezi hlavními postavami funguje na výbornou, a o commandos infiltrace, demolice a odpravování tuctů nácků není nouze. Přesně jeden z těch filmů na jejichž základech vznikla série Call of Duty. 8/10 ()

Slarque

Příběhy Alastaira MacLeana se vždy vyznačují množstvím zvratů a jsou tím vlastně pro film ideální. Když se to povede dobře adaptovat, nuda nehrozí. ()

sharky

Tenhle film už jsme viděl asi 4x a vždycky mě znova dostane. Je plný nadhledu a povedeného humoru s naprosto skvělým obsazením (o dabingu Petra Kostky a jiřího štěpničky nemluvě). Bondovský režisér Hamilton (Goldfinger, Diamanty jsou věčné...) nedělá tímhle snímkem británii rozhodně žádnou ostudu. ()

rikitiki

I když se snímek točil v exteriérech, celou dobu jsem se nemohla zbavit pocitu, že se dívám na studiovou záležitost. Působil totiž nereálně, vypulírovaně a uměle – jak se točily mnohé válečné filmy v tehdejší době. Zapamatováníhodný je jen díky suchému špičkování dvou anglických výsadkářů a účasti mladého Forda. Jo, a Barbara Bach (zde dokonce i v odvážné koupelové scéně) byla kočka. ()

špaček421

Na Kam orli nelétají (taky podle Allistaira MacLeana) to zdaleka nemá, ale jde o dobrý válečný film se skvělými Shawem, Foxem, Nerem a ještě mladým Fordem. ()

Paxxx.cz

Docela povedený byť takový možná trošku zapomenutý film ze druhé světové války. Fajn příběh, dobré obsazení a hlavně povedený závěr...7/10 ()

mysiak

Slabšie pokračovanie, predsa ubehlo pár rokov od prvého dielu...herecká zostava je iná, na čele je ešte mladý Harrison Ford, akcia je celkom slušná..je to jeden z tých lepších priemerných vojnových filmov ()

Davson

Ne moc věrohodně vypadající béčkový pokus o válečný film, který neoplývá ani nějakou zázračnou zábavností nehledě na fakt zničení mostu. Most je nezničitelný, ale může ho strhnout velký tlak vody z protrhlé přehrady. To by se ještě dalo uvěřit, ale ve filmu to vypadá tak nevěrohodně, že tomu prostě nevěřím. ()

UncleG

Předpokládám, že nejde o válečné sci-fi, které se nebohého diváka snaží přesvědčit, že za Hitlera jezdily elektrický vlaky a Frickové měli ruský tanky i s těma fešnejma sovětskejma přilbama (vzor Pavel Čech). Předpokládám, že má jít o seriózní dobové drama, kterýmu jenom tak trochu nesedlo studium reálií. Oddíl 10 sice naverboval původní postavy a "tejdmark" Děl z Navarone, ale to je asi tak všechno, co z "prvního dílu" zbylo. Kdeže ti lonští Nivenové jsou.... ()

Orlau32

Jedná se o volné pokračování filmu "Děla z Navarone". Kvalita a opět kvalita. Samozřejmě, že majora Malloryho už nemohl hrát Gregory PECK, protože v té době už mu bylo 63 let. Nahradili jej Robertem SHAWEM (Bitva v Ardenách -Martin Hessler), který se mu aspoň trochu podobal (nikoli výškou). Ale o to v tom filmu nejde. Jsou tady brilantní herci jako mladý Harrison FORD, který už tehdy ukázal, že je to talent. A pak nezapomenutelný "Šakal" -Edward FOX, který má pro vojenské filmy obrovské charisma. Vzpomeňte na filmy (Návrat od řeky Kwai) a jiné. Též Franco NERO byl báječný. Ale co bych dlouze psala a komentovala. Podívejte se sami ! Nezapomenutelné dialogy a nezapomenutelná scéna s přehradou. Jo, to byly filmy !! ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers