juta

Důstojné pokračování Vetřelce. Doba trochu pokročila a tady je to příjemně znát. Akce tu začíná až v druhé polovině filmu, ale to mi vůbec nevadilo, protože se vyplatí počkat na velmi napínavý konec. SPOILER! Kdyby bylo po mém, tak bych neriskoval život kvůli té holce, radši bych se snažil zachránit vlastní kejhák. ()

Fiftis

Nikto nečaká, že stretnutia budú až tak blízke a v takom počte - čo bolo minule striedmou ukážkou druhových schopností proti vydesenej partii ľudí, rozrástlo sa mnohonásobne v masívnom stretnutí dvoch armád. A je jasné, kto zase raz dostane poriadne na pr*el. Sériu o votrelcoch mám rád už od detských čias. Druhé pokračovanie je podľa mňa najlepšie zo všetkých. Na svoju dobu vynikajúce vizuálne efekty, dobrý dej a od tej doby patrí Sigurney Weaver k mojim vskutku obľúbený herečkám. Keď ho dávajú v televízií, vždy sa na to rád pozriem. ()

Shakers

Sedmnáct dní?! Nechci malovat čerta na zeď, ale tady nevydržíme ani sedmnáct hodin. Skvelo nadväzujúci sequel! Jednička vyvolávala pocit strachu z niečoho neznámeho, čo vás môže dostať, dvojka vyvoláva pocit beznádeje, pocit že nech sa snažíte akokoľvek, nech viete čokoľvek (plná kolónia civilistov, po zuby ozbrojení vojaci - všetci zomierajú rovnako rýchlo), proste vás to dostane! Ridley Scott a jeho jednotka je fakt neskutočne sci-fi a ešte lepší horor. Cameron to ale zobral po svojom. Jim natočil sequel, ktorý ctí prvý diel a zároveň sa posúva ďalej. V jednotke sa mi votrelec ako monštrum páčilo (a páči sa mi naďalej), ale o trošku viac sa mi tu páčia (postavy) mariňáci. Hlavne Hicks a vynikajúci hlaškujúci Hudson (Game Over Man, Game Over!). Ty dvaja sú najlepšie postavy s celého filmu. Dokonca miestami lepšie ako samotná hrdinka Ripley. Ale ani ostatný sa nestratia, drsný vojaci Vasqeuzová a Drake alebo cigarový seržant Apone a tiež nemôžem zabudnúť na Lance Bishopa Henriksena (Možná jsem umělý, ale nejsem blbec), ktorý ma skvelú postavu (dokonalý opak prvého filmu) a neskutočne mu sedí. Zatiaľ čo Scott do Nostroma pumpoval hororovú atmosféru, Cameron na LV - 426 (Hadley's Hope), nám dáva akčné adrenalínové napínavé pokračovanie (boj s votrelcami aj s časom), ktorý sa vyrovnáva Scottovej atmosfére. Celkovo je to fakt výborne, pretože je to v podstate rovnaké ako jednotka, len je to rozšírené do hĺbky a do šírky. A to sa mi na tom páči. Že to nič nestratilo (napätie), len dostalo (kráľovná, akcie). Inými slovami - Cameron drží diváka v napätí iným spôsobom, stále však precízne fungujúcim. Možno, že niekomu ten začiatok ako prídu do základe Hadley's Hope príde dlhý, ale na rozdiel od niektorých, mne sa naopak veľmi páči. V istom smere sú Aliens kópiou jednotky - rovnaká planéta, uzavretý komplex s ktorého je ťažko utiecť, ventilácie ako chodby pre votrelcov, či záverečné vypustenie kráľovnej do vesmíru. Dokonca aj Hornerov soundtrack je v hororových častiach podobný Goldsmithovi. A to isté platí aj o zvuku, či strihu. Páči sa mi na tom aj to, že Cameron moc nekopíroval Scotta a spolu s trikovým mágom Stanom Winstonom sa pustili do niečoho svojho - nové druhy alienov a hlavne perfektná Alien Queen, ktorú si dokonca Jim Cameron navrhol sám! Ron Cobb (dizajnér prvého filmu a navrhovateľ Nostroma) a Cameron dali dokopy zas perfektnú základňu Hadley's Hope, power loader (robotický nakladač), vesmírnu loď sulaco, či vojenskú techniku - útočnú zbraň Pulse Rifle, lietadlo UD-4L Cheyenne Dropship a obrnený transportér M577 APC s ktorým natočili výbornú akciu a aj skvelý výsadok na planétu. Čo sa akcii týka tak okrem toho, že jej je dosť a nechýba jej napätie, Cameron natočil skutočne brilantné scény, napr. Hicksová brokovnica v papuli (Eat This!), či prepichnutie Bishopa kráľovnou! Pre mňa je to jednoznačne vrchol a najlepší diel s celej série. Svoju lásku k vojnový filmom nezapriem a toto je to skvelá kombinácia: obľúbené monštrum proti obľúbeným mariňákom. A to je dôvod prečo Aliens staviam na prvé miesto. Aj keď sa mi viac páčia Aliens ako Alien, tak Ridely Scott skoro vôbec nezaostáva a povedal by som, že bez neho by dvojka tak skvelo nefungovala a vlastne ani nebola. Ale moc by som to neporovnával, každý film je lepší v niečom inom a faktom zostáva, že bez prvého Aliena (hororová predohra) si Aliens (adrenalínové akčné finále) nikdy nepozriem. Special Edition je fakt nárez, fanúšikom jednoznačne odporúčam a pokiaľ si to nezoženú tak prídu oveľa. Nejaké vystrihnuté scény vám ponúknem aj tu: 1. Ripley a jej dcéra 2. Hadley's Hope pred nákazou 3. Ultimate Badass 4. Falošný poplach 5. Včelí ul / kráľovná 6. Tu sú vystrihnuté všetky scény, kde sa vyskytli automatické zbrane Sentry Guns: scéna 1 , scéna 2 , scéna 3 . Tu je celý zoznam vystrihnutých scén . Existuje ešte pár scén, ktoré neboli natočené, alebo ktoré sa nevošli ani do predĺženej verzie ako napr. scéna kde sa Bishop plazí potrubím, ktoré je ale na určitom mieste roztavené od kyseliny a práve tu striehne votrelec. Keďže je ale Bishop robot, nakoniec ho nechá na pokoji. Ďalšou nevidenou scénou je pasáž, v ktorej Ripleyová v hniezde objaví zakukleného Burkea, prosí ju o pomoc, ona mu však dá granát, aby sa odpálil. Myslím, že som sa tu dosť rozpísal a asi máte už s toho guláš, takže na záver už iba v skratke - Skvelá kombinácia akcie, hororu a si-fi, James Cameron tomu dal tu správnu šťavu, amerických mariňákov proti krvilačným beštiám k tomu akčná, hororová, adrenalínová hudba Jamesa Hornera, skvelý výkon hercov a úžasný interiér, ktorý dodáva tu správnu hororovú atmosféru. Scott možno stvoril legendu, ale Cameron ju dotiahol k dokonalosti. Artmax 2015 Director's cut: Kino zážitok fakt skvelý. Nikdy by som nepovedal, že ma 100x videný film tak uzemní. Veľké plátno a zvukové efekty namixovali niekoľko krát zimomriavky v prvotriednej kvalite. Tituly ako kult, klasika, či legenda sú namieste. Obľúbené soundtracky : Ripley's Rescue, Futile Escape, Going After Newt, Bishop's Countdown, Main Title. Najlepší Cameronou film! Možná, že jsi nesledoval poslední události, ale dostali jsme na prdel, kámo. This time it’s war. Kino verzia 100% - 5* / Director's cut 101% - 5* () (menej) (viac)

lamps

Přestože je to mimo mísu, srovnání se nevyhnu - Vetřelci jsou v mých očích ještě o stupeň kreativnější a zábavnější než jednička. Cameron je neskutečnej borec, co povýšil už tak dokonalý vesmírný survival na ultimátně vybroušenou a neskutečně vyváženou akční pecku. Je to po vzoru originálu až infarktově napínavé (u sekvence před prvním kontaktem se slizouny skoro nedýcháte), ale zároveň adrenalinové a suprově nahláškované terno pro filmové i počítačové geeky (takže ve své době i dost nadčasové), které je dodnes názorným příkladem, jak využít filmový prostor s co největší efektivitou a jak pracovat s charaktery v akčním příběhu, kde jich musí většina postupně skapat. Vymýšlením různorodých nástrah v souladu s udržením tempa a oddalováním vyvrcholení ve prospěch momentu překvapení až nehorázně sexy a cool. Famózní Weaver, boží Henriksen. Společně s Temným rytířem a T2 nejlepší "dvojka" všech dob. ()

DaliX

"This time its war!" Ak bol prvý Alien od Ridleyho Scotta výborný, tak pokračovanie je dokonalosť sama. Úspech filmu Alien nenechal na seba dlho čakať a hoci pôvodne sa o pokračovaní neuvažovalo, je super, že k tomu došlo lebo Aliens je jedným z najlepších sequelov, aké boli kedy natočené. A je super, že sa tohoto filmu ujal ten správny režisér a tým je bezpochyby James Cameron. A keďže všetko záležalo od úspechu prvého Terminátora, ktorý bol prekvapením roka a zožal nesmierny úspech, dočkali sme sa tohoto geniálneho a veľkolepého zástancu v žánri sci-fi. Príbeh vlastne presne naväzuje tam, kde skončil prvý diel. Riplevoú nachádzajú v záchrannom module v hibernácií po 57 rokoch. Komisia spoločnosti ju obviňuje, za zničenie celej lodi, prichádza o svoju funkciu a samozrejme má nočné mory z hororu, ktorý zažila a ktorý jej nikto neuverí z dôvodu, že na tej istej planéte žijú kolonisti už niekoľko rokov. Zmena nastáva vo chvíli, keď sa základňa odmlčí, a zastupiteľ spoločnosti Burke ju prosí aby im pomohla pri objasnení daného problému s tým, že získa svoj stratený post. Ripleyová súhlasí ale pod podmienkou zničenia xenomorfa. Takže je vybraná špeciálna jednotka tvorená poručíkom Gormanom, seržantom Aponem, desiatnikom Hicksom, (ktorý ako sa neskôr aj ukáže preberie velenie), desiatnikom Dietrichom, pilotkou Ferronovou, vojakmi Croweom, Drakeom, Frostom, Hudsonom (radista), Spunkmayerom (2.pilot), drsnou Vasquezovou, Wierbowskim, androidom Bishopom, zástupcom spoločnosti Burkem a Ellen Ripleyovou v úlohe konzultantky. Počas prieskumu LV-426 nachádzajú malé dievčatko Newt, jediná, ktorá prežila inváziu Votrelcov a jednotka zisťuje, že Ripleyová mala pravdu. Celú situáciu však zmení skutočnosť, ktorá bola vlastne devízou celého predošlého filmu, a vlastne aj podstata, aký bol skutočný dôvod príletu na LV-426. Tam kde bol Scottov Alien temný, tiesnivý a hororový sú Aliens vyšperkovanejším a vubrúsenejším kúskom. James Cameron to vzal radikálne po svojom, namiesto neškodnej posádky tu máme pozuby vyzbrojených mariňákov s automatickými zbraňami a vymakanou vojenskou technikou a namiesto jedného xenomorfa, ktorý mohol byť problémom ich tu pobehujú stovky. To však ale nie je všetko. Nielenže James Cameron z pôvodne sci-fi hororu povýšil film z hľadiska žánru na akčný sci-fi horor, ale veľmi šikovne objasňuje samotný vývin xenomorfa, takže záverečná scéna Ripley vs. Queen je len pomyslenou čerešničkou na torte. A tu sa dostávame k výprave, ktorá je úplne úžasná, zanietený Cameron okrem réžie aj vymyslel designy mnohých vynálezov či už sa jedná o cool obrnený transportér, nakladač, alebo samotná Queen, ktorá je vôbec najlepšou atrakciou z celého filmu a na ktorej designe sa podieľalo štúdiou Stana Winstona. Takisto výborný soundtrack od Jamesa Hornera, strih, kamera to všetko je dokonalé. Je mi jasné, že v dobre premiéry to musel byť iný zážitok ale aj po všetkých tých rokoch sú Aliens z hľadiska žánru neprekonateľným a pre mňa nielen najlepším filmom z celej série, ale zároveň aj najlepším filmom od Jamesa Camerona. P.S.Tak ako to bolo u prvého filmu je aj tu Directors Cut verzia dostupná na DVD/Blue-ray diskoch a že je oproti tej prvej výdatnejšia. Takmer polhodinová DC verzia obsahuje okrem pridaných scén aj pohľad na LV-426 pred útokom Votrelcov, dcéra Ellen Ripleyovej alebo aj výzbroj mariňákov, ktorú sme vo filme nevideli. () (menej) (viac)

JohnnyD

Chápem. Aliens je prototyp moderného akčného blockbustru so všetkým, čo k tomu patrí vrátane viac či menej vtipných hlášok, preplácaných efektov a akcie na hranici zbytočnosti, či decka v jednej z hlavných úloh. No oveľa radšej mám až mystickú tajomnosť Ridleyho Scotta ako military fetišizmus Jamesa Camerona. Navyše Cameron to riadne prešvihol s minutážou. Film mohol mať k všetkej spokojnosti 100 minút. ()

Boogeyman

Nejlepší akční sci-fi horor všech dob. Jednoznačný vrchol žánru. Cameronovi Vetřelci se minimálně vyrovnají prnímu dílu. Škoda toho neuvěřitelného konce. ()

Madsbender

Tak za prvé - videl som predĺženú verziu. A že trvalo viac než hodinu, než sa vôbec objavil prvý xenomorf, mi vôbec nevadilo. Cameron to zobral do rúk správne a vytvoril ďalší zástup ikon - legendárne zbrane, kultový detektor pohybu a notoricky známe postavy Bishop, Burke, Hicks a Vasquezová, ktoré stanuli po bok Ellen Ripleyovej (Frostyho neuvádzam, ikonickou postavou sa stal až vďaka hre Aliens vs. Predators 2). Tak prečo o hviezdičku menej? Z prostých dôvodov - prvú som čítal knihu, v ktorej mi jednoducho niektoré veci prišli lepšie, a Votrelci majú v scenári aj niekoľko malých chybičiek. No a druhým dôvodom je obyčajný fakt, že jednotka je proste jednotka, a Scottov masterpiece neprekoná nič. 85% P.S.: Zapamätajte si - keď sa ocitnete v sci-fi horore, ako prvé siahajte po plameňomete. Jedine žeby ste mali po ruke mech. ()

sheen

Můj nejoblíbenější díl z celé slizounské série. Atmosferické, napínavé, akční. Cameron rozjel rychlík takovou rychlostí, že ho některý režisér co přijde po něm jen stěží dohoní, nebo se jen přiblíží. Namachrovaní mariňáci vyškolení jak malé holky:)) paráda. Jako bombonek je pár přidaných scén v DC, které už z velkolepého díla dělají nesmrtelnou sci-fi kultovku a na bluray je to něco jako malý orgasmus:) Jedna z totálně nejlepších scifáren, bez diskuze. 3.9.2015 díky kinu Premiere Cinemas jsem měl možnost vidět tento filmový klenot a klasiku (režisérský sestřih v kině). Takové filmy se již netočí, vidět to na velkém plátně bylo něco opravdu úžasného, vrchol sci-fi tvorby. ()

Kusko.t2

Pre mňa je druhá časť ALIENa o stupeň horšia ako prvá (čo sa týka tejto série tak moja postupnosť kvality je taká, ako sa to postupne točilo – čiže najlepšia 1 a potom 2, 3, 4). Rozhodne táto dvojka je horšia, a nie preto, že by to bolo o tom prvom zoznámení s ALIENom, ktoré som mal s prvej časti a v druhej časti som už zhruba vedel do čoho idem. Každopádne táto druhá časť je kvalitná, ale do kvality prvej niečo chýbalo. Napríklad ten začiatok bol taký všelijaký (ale ťažko sa dal urobiť lepší, ak išlo o nadviazanie na prvú časť), sem-tam chovanie postáv mi až tak nesedelo (ale vážne len obzvlášť) a miestami trochu nuda. To sú tie negatíva, pozitíva nebudem spomínať pretože je ich niekoľko násobne viac ako negatív. Ale na 100% to nestačilo, ale stačilo to na pekné 4*. ()

petaspur

S nadstandartně vyzbrojeným komandem v zádech nastupuje Ripleyová do boje s uslintanými válečníky, kteří tentokrát výrazně změnili taktiku. Jelikož mají fyzickou i početní převahu, tak se nemusí strategicky schovávat v zapadlých koutech, nýbrž nadšeně vyhledávají adrenalinové střety s pozemšťany, neboť jsou si vědomi křehkosti jejich tělesných schránek. Cameron prozíravě rezignoval na budování atmosféry, čímž se v podstě vyhnul srovnávání se Scottovým Vetřelcem a místo toho na plátně rozpoutal zuřivé válečné orgie. ()

Disk

DOPORUČENA REŽISÉRSKÁ VERZE. Vyčítat Jamesi Cameronovi, že natočil úplně jiný film než Ridley Scott, může jen naprostý blázen. Každý režisér si do vetřelčí ságy přinesl to svoje, Cameron nabídl mariňáckou akční jízdu. Funguje výborně. ()

salahadin

Vetřelci aneb Tak už víme, jak vypadá, teď to jdeme zabít. SPOILERY! Tenhle styl mi nevadí. Ani mi nevadí undestroyable Ripleyová, která představuje vážnou konkurenci pro Arnieho a všechny ty omusculované anabolicsteroidové testosterohrdiny. Už mi ale trochu vadí, že ta naše milá zviřátka jsou úplně stupidní formy života a fungují tu jenom jako vděčné terče. A na druhou stranu tu máme Královnu, která pochopí, jak funguje výtah. Žádná úvaha nad tím, že i oni mají právo na život. Ale to nemohu od akčního filmu jen pro pobavení čekat. Ačkoli - možná by z toho vzešel předchůdce unylého Avataru plný frází. Tak možná dobře, že tohle naši mariňáci neřešili a prostě se do toho obuli. Souhlas s flankerem - Michael Biehn je esence "správňáctví" v tom nejlepším slova smyslu, byť škoda, že na konci skončil jako ležák zachráněný silnou stojačkou. Jinak parta mariňáků je super a už vím, kde se Edge of Tomorrow inspiroval, hmhmhmh... Velké negativum: Ripleyová nosí fakt hrozný účes... ()

Aky

Bylo to strašidelné, budilo to hrůzu, bylo jasné, že to musí dobře dopadnout, protože je to americké. Bylo ale dopředu zřejmé, že to bude chvíli trvat a bude to svízel, protože je to akční, sci-fi, thriller a horor. To všechno to splnilo. A pak už nic. ()

Cappuccino

Dobová atmosféra, bravúrne efekty (na rok 1986), napätie striedajúce napätie a boj Sigourney proti "veľkej matke". Akčná klasika, ktorá ani po rokoch nestráca na svojej kvalite. ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Avataří sága bude mít 5 dílů

Avataří sága bude mít 5 dílů

14.04.2016

O čem měl být pátý Vetřelec?

O čem měl být pátý Vetřelec?

30.11.2015