AARONN

Kvalitní pokračování série. Režírováno po Cameronsku, tvrdě, akčně a s citem. Pro mě to bylo zajímavě prožitých pár minut, avšak nemohu se zastavit nad faktem, jak zde byla vizuální a ideologická stránka podobná jeho dalšímu dílu..Avatarovi. Je prostě vidět, že je to od jednoho a toho samého pána. Ať již jde o "vrtulník" (velmi podobný design vznášedel), hangár (jde hlavně o ty scény, než o celkový design, ale i zde je mnoho společného), hydraulického robota a závěrečný souboj (ano, i pohyby mi připadali podobné). Je jasně vidět, že když v člověku dřímá tak velkolepá idea, že se musí ještě někde projevit =)..každopádně má to kvalitních 80% Doporučuji, pokud si Avatara nepamatujete nebo tento díl Vetřelce, pustit si to po sobě. =) ()

lobo87

Tam, kde Ridley začal a nastavil hutnú a temnú atmosféru, tam Cameron pridal akciu a výsledok je rovnako kvalitný ako jednotka. Sigourney sa už narodila ako Ripleyová... 85% ()

Sticks

Vetřelci sú o dosť tried vyššie ako jednotka. Pridalo sa na atmosfére, hlavne však do akcie - vidieť odkiaľ majú nové akčňáky inšpiráciu. Len prečo sa tam Sigourney vracala(na planétu), to sa mi zdá naivné. 7,7/10 ()

Domin1359

Cameron prostě dokáže natočit opravdu úžasný snímek a Vetřelci k tomu patří. Biehn v úžasné formě, Paxton dodává filmu nezapomenutelný humor Weaverová opět prokázala úžasné herecké schopnosti. Možná jsem jediný, ale Vetřelci se mi líbili víc než první díl. ()

mArtinko5MB

Na tú dobu veľmi podarené pokračovanie kultového filmu Alien. Bol som prekvapený grafickými efektami, Cameron sa proste nezaprie. Viac krát je možné spozorovať črty jeho tvorby. Dosť ma iritovalo pár dejových chýb a nepochopiteľné správanie postáv, ale dá sa to preglgnúť. Vzhľadom na to, že to je starší kúsok, nemohol ma nadchnúť až na toľko, aby som hodnotil lepšie. Je však fakt, že film je po napínavej stránke spracovaný výborne. Minimálne 3 x som sa strhol, lebo ma prekvapila situácia. Nakoniec by som chcel vyjadriť nespokojnosť s koncom filmu. 80% ()

blondboss

Rozmýšľam, čo by som k tomuto filmu dodal. O niečo menej dobré ako jednotka, ktorá sa už svojou podstatou stala kultom. Avšak iné akčnejšie poňatie slávneho hororu dodalo tomuto dielu zvláštny punc. Cameron v životnej forme, herecky vyzretá Sigourney Weaver v jej zrejme životnej roli a ďalšie postavičky - zakričaná a odvážna malá Newt, zakňučaný Hudson, megakčná drsňáčka Vasquezová či umelý Bishop, tisícky votrelcov a záverečná scéna s matkou....to všetko je skutočnou zárukou kvality. 95 % ()

Hruskovice

Skupina nejlépe vycvičených vojáků hned při prvním konfliktu nezvládá rozkazy, povely, dokonce poruší přímí rozkaz o zákazu střílení průbojnými náboji. Střílí do všeho co se hýbe bez myšlenky. Další věc, která mě totálně bila do očí i uší, byla role důstojníka, který velel celé akci. Zkušenosti na nule, hned se sesypal... proč ho tam posílali ? :D Další totálně blbě obsazená role zmrdečka, který zastupoval společnost (Paul Reiser). Vůbec nepůsobil zmrdečkovsky, člověk který je znám spíše z komedií a komediálního seriálu sem vůbec NESEDĚL (Jsem do tebe blázen) Nechápu. No nakonec bych ještě vytkl část,kdy Sigourney Weaver v líhništi rozstřílí nebo zapálí vše jako RAMBO. Jsou tam dost podobné scény např., když ubíhají na displeji náboje, nebo je detailní záběr na zpocený, zkřivený šílený obličej :D Prostě nechce se mi tomu dávat víc jak 3/5 . Jenže Ripleyová je opět neuvěřitelně hustá, sexy, rozběsněná, pomstychtivá kočička, která tomu dává šmrnc a celé to ještě tak nějak zachraňuje role malé vyděšené holčičky (Carrie Henn), která prostě, to musíte uznat, šíleně hustě řve a samozřejmě na svou dobu epésní vizuální efekty :) 4/5 ale jedničku to spíš urazilo .) ()

darkphoenix

Po každej stránke dokonalý filmový počin, ktorý ako jeden z prvých potvrdil, že pokračovanie môže žánrovo čachrovať s originálom a napriek tomu ho priviesť k dokonalosti. Zatiaľ čo v prvom filme bola postava Ripleyovej jednou zo skupiny (o ktorej si nikto nemyslel, že prežije), tu sa z nej neodvratne stáva hláškujúca nadľudská a kultová postava epických rozmerov. Ak bol prvý Alien klaustrofobickou hororovou jazdou, Aliens sú do posledného záberu a hlášky dokonale vycibreným umeleckým dielom (v rámci svojho žánru i mimo neho) a Sigourney Weaver tu podáva jeden zo svojich najlepších hereckých výkonov vôbec (oprávnená oscarová nominácia). Jeden z filmov, pri ktorých som vyrastal, a ktorý ani po všetkých tých rokoch nestráca kúzlo a jeho výprava a triky, ktoré sú poctivo kulisoidné a reálne (kam sa hrabe CGI) nestarnú ani po takmer tridsiatich rokoch. PS. Scéna s Queenkou a následná naháňačka má gule a zimomriavky ako snáď nič čo som kedy videl a Special Edition rozšírená o 15 minút nikdy nevidených scén, dáva hĺbku ako Ripleyovej záujmu o malé dievčatko tak i zmysel spomínaným kolonistom. Pre mňa, nikdy neprekonaný Cameronov tvorivý vrchol. ()

Kostlivec01

Masivní akce,spousta vetřelců,marináci byli suprový.Když jsem to viděl po prví tak jsem skoro ani nedýchal. Cameron si to přebral po svým jako vždy kamery na přilbách proč ne?Ale byl jsem překvapenej že je to lepší než první díl, což se stává málo kdy.100% ()

PaTeXx

Oproti prvnímu dílu mi na filmu něco chybělo. Zřejmě to byla atmosféra, která nebyla tak výjimečná, ale přesto si zachovala svých kvalit. Sigourney Weaver, Michael Biehn a nevinná Carrie Henn tvoří trojci, díky které si podle kritiků film povedl ještě více než první díl. Čím se zmenšují šance na přežití, tím větší atmosféra dodává ten správný impuls. Také finální souboj přinesl cenné procenta a body od kritiků a fanoušků. Ale hlavní příčinou ztráty jedné hvězdy byla již zmiňovaná atmosféra a zbytečné scénky, které se ve filmu ukazovat nemusely. Celkový výsledek značí chvályhodnost, ale ne dokonalost. ()

Kennedy_R

Akčnější a trochu jiné než jednička, kde šlo spíše o hrůzné napětí. Zde jde o hromadnou vyvražďovačku za pomoci hord nestvůr. Ale stejně kvalitní jako úvodní film. ()

daniel.98

O stupeň horší než jednička, jelikož se to posunulo spíše k nějakému vojenskému filmu, kde se jenom střílí a všude musí být spousta mrtvol a krve. O to ale vůbec nejde, hlavní je celková atmosféra a zážitek, který je zde poněkud slabší. ()

AndrewNewman

Cameron vo svojej najlepšej forme. Votrelec podľa Scotta nebol zlý, ale keďže ho takmer vôbec nevidno, tak ma to postupne prestávalo baviť. Napriek tejto chybe však mal hustú, veľmi hustú atmosféru, ktorú by ste nepokrájali ani nožom od tefal! Votrelci však majú ešte niečo viac. K hustohustej atmosfére Cameron pridal nabušené akčné scény, ktoré ma prikovali do sedačky! Práve vďaka tomuto jeho talentu patrí medzi svetovú extratriedu. ()

Eywa11

Stále super, viac akcie. Ale pre mňa osobne bola zaujímavejšia prvá časť. Hoci nebola taká akčná, atmosféra bola oveľa lepšia :) ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Avataří sága bude mít 5 dílů

Avataří sága bude mít 5 dílů

14.04.2016

O čem měl být pátý Vetřelec?

O čem měl být pátý Vetřelec?

30.11.2015