(fjw)

Nevím, ale mě to nějak nezasáhlo. Cameron je jeden z nejlepších režisérů, ale u tohoto filmu jsem se poněkuď nudil. Snad hudba Jamese Hornera je velmi dobrá. ()

zimzum

Osobne považujem votreleckú sériu za jednu z najvyrovnanejších zo všetkých filmových sérii, nezatracujem ako veľa ľudí posledný štvrtý diel. No práve Cameronovi Votrelci sú mi najbližší. Hlášky, akcia, postavy, je to takmer dokonalý akčný film. ()

Cyberboy

Po zmáčknutí tlačítka Play dojde k převtělení, Riplayová tam není nikdy sama. Sleduju detektor pohybu, odpočítávám střelivo a hledám cestu ven. Burka chci vykuchat zaživa. Geniálně natočený akční horor nemající konkurenci. ()

Jungler

Asi můj nejoblíbenější díl vetřelecké ságy. Cameron tu ukazuje to co umí nejlíp. Militantně oslazenej nářez, atmosférická akce a drsný mariňáci (Vasquezová je prostě hustá :)). Slizáckých vetřelců oproti prvnímu dílu značně přibylo a Ripleyová má alespoň do koho vyprázdňovat zásobník své pulsní pušky. :) ()

M.Šalda

Výsadek na planetu smrti, boj s mraveništěm dokonalých zabijáků opancéřovaných plástvemi černočerného brnění, exudus na planetě, která patřila kolonizátorům, a ještě dlouho předtím někomu docela jinému... Organismům, kteří znovuvytváří svoji ztracenou říši, organismům, o jejichž původu vedeme ve svých diváckých duších pouhé spekulace. S nevídaně peprným plasmatem akce sledujeme exetrminaci „tvrdých mariňáků“ tvory vylézajícími z temnoty pročesávané sprškou plamenů a beze stopy mizícími i se svou kořistí. Jako motýli ve sbírce mistra smrti jsou na temným sekretem modelovaných stěnách „připíchnuti“ lidští hostitelé, z nichž v besnění okolního nečekaného světa vyprchalo všechno lidství a zůstala jen prosba o milosrdnou smrt před strašlivou exekucí hrudním porodem tvora, jenž byl stvořen k tomu, aby jako včela dělnice hlídal na život a na smrt svou královnu, tu, o které android Bishop říká, že je: „...něco, co jsme ještě neviděli.“ ()

matoon97

James Cameron znova skóroval po drsnom Terminátorovi adrenalínovým Sci fi Votrelcom. Tentokrát ide o slabší kúsok ako v Scottovej jednotke, ktorá sa mi páčila viac. No to neznamená, že je zlá, práve naopak. Skvele vyobrazený Votrelec sa mi veľmi páčil, aj výkony hercov (hlavne Michael Biehn). Kvalita 3*, pretože som v efektnejších a ,,rýchlejších" scénach videl len rozmazane. 80% ()

djbarrel

Ačkoliv Vetřelci neměli až takovou atmosféru jako jednička, film si to bohatě vynahrazoval akcí, které je ve filmu víc než dost. Jedna z mála vyjímek, dokazující, že ne každá "dvojka" musí být jen stín svého předchůdce. Do určité míry se mi Vetřelci líbili snad i víc než první díl. 100 % ()

sirrgulo

Jako celek je film opravdu super, přesto si však nemůžu odpustit pár výtek, které mi už během snímku vadily. První a asi vůbec největší je ta trapná náhoda. Ripleyová je nalezena po téměř šedesáti letech, nikdo nevěří, že důvod, proč vyhodila loď, na které se odehrával první díl, je pravda. A tak na ted už obydlené planetě úplně náhodou najdou ve stejnou dobu původ, odkud se vetřelci vzali. Jaká náhoda. Zrovna v době kdy se na scénu vrátí i Ripleyová, přitom tam žijí už desítky let. Jasně někdo by mi mohl říct, že je to přeci velká planeta, tak jí dosud neprozkoumali, ale to mi přijde jen jako trapná výmluva. Tvůrci si prostě museli najít cestu, aby se mohla vrátit nejen hlavní hrdinka, ale i Vetřelci. (sem zvědav co to bude u trojky, kterou shlédnu co nejdřív). Řekl bych, že akce ve filmu zas až tolik není a ani mi to nevadilo. Zprvu drsní mariňáci, brzo změknou, no většina spíš umře. Což je sice masakr, ale líbilo se mi, že se v něm nikdo nevyžíval, takže tu není ani moc krve, ani moc nechutných záběrů (jako třeba ve vzkříšení). Následné chování přeživší trošky je taky celkem logické. Někomu povolý nervy, další myslí na zisk, ale všichni mají jedno společné, snaží se přežit. Takže mi už ani nezbývá pomalu nic co bych mohl kritizovat. V závěru sem byl navíc spokojen, že to vše přežilo víc postav (u Ripleyové to bylo samozřejmé, když sou další díly). Rozhodně stylový byl i souboj nákladního robot vs. královna. (trošku mi ten robot připomněl Cameronova Avatara, z čehož jen vyplývá, kdy jsem snímek teprve viděl). Nakonec i když jsem se moc nebál, tak jsem byl s tímto sci-fi vážně moc spokojen a už se nedivím jeho vysokému hodnocení. ()

moviepill

Bavilo ma to ešte viac než Votrelec. Atmosféra brilantná, z mne neznámeho dôvodu som si zamiloval postavu Vasquezovej. Ten jej postoj keď drží óbrzbraň... no, a Sigourney spolu s tou malou sú vrcholom. Výborné herectvo, výborná atmosféra. Som zvedavý na trojku... ()

p.i.t.b.u.l

Naprostá paráda. Tento film je podle mně nejlepší ze všech dílů. Jednička měla sice svoje kouzlo, ale tohle je jízda. Efekty, děj, nezapomenutelné dialogy a hlášky to vše dělá tento film jedinečným. James Cameron se opět vytáhl přidal na akci a výsledek stojí za to. Předem ale doporučuji prodlouženou verzi filmu. Nejenom, že se zde dozvíte o trochu více, ale některé vystřižené scény opravdu stojí za to. Pro mně jeden z nejlepších filmů všech dob. ()

Milda.

Akčnější, svižnější, lepší než první díl, ještě více "survival", zkrátka Cameron dokázal využít potenciálu Vetřelce, kterého oblékl do akčnějšího pojetí a ukázal, že v něm je ještě lepší než v tom hororovějším. Řežbu doprovází skvělý soundtrack. Nejlepší film J. Camerona. ()

reAnimat0r

Presne to, co mi chybalo v jednotke, Cameron dotiahol uspesne do konca. Prevlada akcnost nad atmosferou prvej snimky, napriek tomu atmosfera je stale vyborna. Lance Henriksen velmi sympaticky cyborg Bishop, biela hmota bola uber. Sigourney Weaver ako odbornicka na votrelcov vo vybornej fyzickej kondicke :) Z kralovnej isla priam hroza a o pocte votrelcov ani nehovoriac. Slavne utocne zbrane z Aliens a ich dokonaly zvuk na domacom kine len tak lahko nezabudnem. Hudobno/vizualno-akcno-atmosfericka bomba. Hodnotenie 10/10 ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Avataří sága bude mít 5 dílů

Avataří sága bude mít 5 dílů

14.04.2016

O čem měl být pátý Vetřelec?

O čem měl být pátý Vetřelec?

30.11.2015