megajalec

Oproti jednotke posun, je to uveriteľnejšie, aj zaujímavejšie. Ako na scénu prišli mariňáci, malo to šmrnc, bol som rozhodnutý dať 4*, ale posledná pol hodina to úplne zabíja, maximálne bez uveritelnosti. Nemení to však nič na tom, že sci-fi horor nepatrí medzi moje obľúbené ()

maxnot

Dvojku jsem viděl ještě dříve než jedničku a zůstala mi v srdci jako nejlepší film série. A asi to byl první film, kde jsem viděl oblíbence Jamese Camerona herce Michaela Biehna. Škoda, že se více neprosadil. Všechny filmy dua Cameron/Biehn (Terminátor, Propast, Vetřelci) stojí za to! ()

Systematic

Nemyslím, že se dá původní vetřelec srovnávat s tímto. Každý režisér použil rozdílný přístup a každý z těch dvou filmů vyniká v něčem jiném. Zatímco jednička sází hodně na budování atmosféry, dvojka vsadila na akci. ()

elanista1

Co si budeme rozpravat, bola to totalna bomba. Scott zasmecoval a Cameron to odvratil s este vacsou razanciou, bolo by to za 5, nebyt predlhej Directors Cut stopaze s obcas nudnymi kecami. Cameron dal Votrelcovi to, co Scott nie-a to skvelu atmosferu s brilantnymi akcnymi scenami. Legenda ()

Bumerang

Jedno z mála kvalitních pokračování povedené "jedničky". Cameron si jde vlastní cestou, místo plíživého tajemna postavil celý příběh na rachotu zbraní a udělal dobře. Tohle už není žádná bafačka s bubákem ve "strašidelném domě", ale jednoduše válka. Závěrečný souboj na férovku mezi Ripleyovou v nakladači a královnou je třešničkou na dortu. Škoda jen toho úplného konce. Ten už byl vážně americky blbý (vykopnutí královny z kosmické lodi). Přesto pět! ()

Prochy84

Jelikož nejsem příznivcem žánru sci-fi, o to cennější je moje hodnocení. Tenhle film prostě baví, scénář je pozoruhodný a sestavený elitně, neboť i po těch letech mi některé pasáže utkvěly:) Rozhovory mezi Hudsonem, Hicksem a Vasquezovou jsou prostě natočeny s málo vídaným "tarantinovským" nadhledem, což z nich činí perly celého filmu. Snímek má od prvních vteřin neuvěřitelný tah na branku narozdíl od prvního dílu a je nabitý akcí, vtipem, ale i napětím. Hodně povedené dílko. ()

Formanovec

Neuvěřitelné, co James Cameron dokázal udělat z naprosto prvotřídního hororu Alien- normální, průměrný thriller, který často velmi nudí. Kde je ta temná stránka? Kde je ta celá atmosféra? Nikde. Scott rules! ()

-VINCE-

"Alien" neboli "Vetřelec" je spolešně s Predátorem a Terminátorem podle mého názoru nejlepší vymyšlená postava v dějinách filmu. Prostě ať se snaží kdo chce, nikdy nebude nic lepšího a originálnějšího. Vždycky ta postava bude výcházet z těchto tří "zabijáků". Tento díl volného pokračování o smrtelné hrůze je lepší než jeho předchůdce. Sice není tak temný a tajemný, ale je pekelně akční a napínavý. Z tohoto dílu vznikla předloha ke hře AVP a stejnojmeného filmu. Myšlenka spojit Aliena a Predátora má obrovský potenciál, bohužel jej nikdo ještě nedotáhl do úplného finále. Ale zpět k filmu. Bill Paxton slaví svůj "hatrick" , kterým se jiný herec nemůže pyšnit. Ripleyová se stává opravdovou zkázou pro populaci Alienů a bez sebemenšího mrknutí oka koná činy na které se ani profesionálně vyčvičení "mariňáci" nemohou zhostit. Prodloužená verze je opět lepší a přidanné scény přidávají na efektivitě a atmosféře už tak skvělého příběhu. Všem postavám postupem času fandíte a držíte jim palce i když je to samozřejmě ve většině případů zbytečné. Film, na který se vždy rád podívám znovu. ()

blanic

Pro mě velké zklamání. Všechno, co zdobilo první díl, je tu tvrdě pošlapáno nevěrohodnými hereckými výkony mariňáků, jejich obřími kvéry a přihlouplými hláškami. Tupost mariňáků v čele s Vasquézovou je chvílemi až směšná. Na scénu, kdy právě Vasquézová přeruší varovný výklad Sigourney (ta jediná tu splňuje pomyslné měřítko kvality), jsem se musel dívat skrz prsty. Pilotka přepravního modulu má ve vesmíru sluneční brýle jak v Top gunu. Strašné. Film trvá dvě a půl hodiny. Nejdříve nás pan Cameron zahrne hodinou přehnaného chvástání, pak zase hodinou a půl téměř nepřetržité akce, která svou jednotvárností začíná pomalu nudit. Jednu chvíli jsem si říkal, ať ti mariňáci padají jak hrušky, ať už je konec. No jo no... málokteré pokračování přebije svou jedničku, ale tohle je pro mě opravdu výbuch. Bohužel. ()

Reiner

Skvělá režie a rychlý děj. Nebudete se nudit, budete se i bát :) Budete fandit a držet palce mariňákům i Ripleyové ... Říkám vám nebojte se, budete se bát. A když ne, tak budete minimálně v napětí :) ***** ()

Dr.Bishop

Druhý díl šel cestou akce namísto atmosféry. Na jednu stranu je to dobře ("tvůrčí" přístup je třeba ocenit),na stranu druhou už vetřelec rozhodně nevzbuzuje takový strach a pocit bezmocnosti jako v jedniččce. Kuba z něj udělal sprostého, nemyslícího "Zerga", na kterého stačí poslat bandu drsných amerických "Neandrtals brutus commandos" a problém je vyřešen. Jako jedinou zbraň používali vetřelci počet. To v člověku evokuje dojem tupých monster, jejichž jedinou taktikou je "Nas mnogo-my vám natrhnout....ehm,rektum". Osobně jsou mi filmy s tematikou "tvrdejch americkejch mariňáku" čelících hroznému (slizkému) nebezpečí s tím jejich trapným hrdinstvím a otravným sebeobětováním z duše protivné, nicméně nemůžu tenhle film jen tak odpálit do říše zapomnění - akce je v rámci žánru opravdu hutná, typická Kubova režie a jako vždy přesvědčivá Sigourney Weaver a Lance "Není malých rolí" Henriksen...skrze zuby proceděných 80% ()

FREEWHEELER

Pokračovanie, ktoré sa od prvotiny líši (však je to pokračovanie..) hlavne pokrokom v technike a hranicou možností, za Alien vôbec nezaostáva! Klubúk dole za zvukové efetky, ručný radar je kult! ()

Mira00

Po všech těch těch letech, stále jeden z nejlepších sci-fi akčních filmů všech dob a rozhodně nejlepší Cameronovo snímek. A taky důkaz toho, že akce neznamená neustálé střílení, ale to, že se tam pořád něco děje. ()

kobras5

Impozantní dílo, které je pro mě ještě lepší než první díl. Krásná podívaná na nádherné Vetřelce v jejich celé kráse. Hudba, scénář, dokonalost. 98% (viděno na DVD česky - přehodnotím ještě až shlédnu včetně rozšířené verze). ()

hondza87

Dnes již klasická filmová podívaná, pod skvěle zvládnutou režii Jamese Camerona. Film co se do hutnosti atmosféry týká značně oslabil oproti jedničce, avšak režisér nám servíruje prvotřídní akci, které je tu více než dost, doladěnou perfektním střihem. ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Avataří sága bude mít 5 dílů

Avataří sága bude mít 5 dílů

14.04.2016

O čem měl být pátý Vetřelec?

O čem měl být pátý Vetřelec?

30.11.2015