LarryW

Tak tohle je šité přesně na mou míru!. Tajemné pozadí příběhu, který byl tak brilantně odvyprávěn v jedničce, pokračuje dalším letem, tentokrát elitní posádky mariňáků, na planetu, se kterou bylo ztraceno spojení. Charismatické postavy (v české verzi opatřené nezapomenutelným dabingem) Hudson, Vasquezová, Hicks, Drake, Bishop, Bourqe a samozřejmě Ripley s malou Newt, procházejí peklem, které se stane téměř celé posádce osudným. Vynikající dialogy, dusná vypjatá atmosféra, opravdové prostředí, poctivé triky a všude kolem spousta slizu...Děj má spád a divák má jen chvílemi šanci povolit uzdu své pozornosti, aby byl následně opět vtažen mezi Aliens ()

Madax

Nesouhlasím s tvrzením, že je tento díl nejlepší ze série. Jednička mi přijde mnohem působivější. Tím však rozhodně nechci říct, že by dvojka byla špatná! Právě naopak, Cameronovo pokračování patří k tomu nejlepšímu, co kdy v oblasti akční sci-fi vzniklo. Přesto je tu pár chybiček, které bych měl zmínit. Ačkoli je dvojka prezentována jako akční, adrenalinové pokračování "pomalé" jedničky, trvá to zatraceně dlouho, než se vůbec nějaká akce začne dít. Také desing vetřelců - válečníků dost pokulhává za jedničkou. Tentokrát jsou vetřelci nebezpeční spíše svým množstvím, jako jednotlivci však působí poněkud neškodně, ne jako smrtící monstrum z prvního dílu. Také prodloužená verze mě moc nepotěšila, skoro všechny přidané záběry film natahují a působí zbytečným dojmem. Akorát pohled na kolonii před napadením vetřelci a následná první konfrontace u mimozemského vraku stojí za to. Ale přes to všechno se mi tento film moc líbí a ty čtyři hvězdičky dávám jenom při srovnání s prvním dílem - jinak by to bylo za 5*. ()

emilkac

Scénarista a režisér filmu James Cameron v tomto filme dokázal že s málo sa dá vytvoriť vela. Stál pred ťažkou úlohou. Mal vytvoriť pokračovanie filmu ktorý zmenil dejiny. James Cameron vytvoril majstrovský kus! Nervydrásajúci štýl filmu ostal, no pribudol nový rozmer - neuveriteľná sci-fi akcia na ktorú má Cameron patent! Obraz sa tentokrát zmenil zo strasidelných hnedých tónov v prvojmj diely, na Cameronovsky oceľovo modré akčné tóny v druhom diely. Výborné herecké výkony Cameronových dvorných hercov! Skvelá akcia! Scénar! Kamera! Vsetky plus! Jeden z najlepsich Cameronových filmov a jeden z najlepsich a najvyznamnejších sci-fi filmov v dejinách filmu. ()

Marv

Pro mě naprosto nejlepší akční a sci-fi film všech dob. Mariňáci nemaj chybu, obzvlášť Hudson a Vasquézová, triky mi taky připadaj dobrý, dialogy jsou plný hlášek a královna je dost dobrej záporák a Ripleyová je hold Ripleyová. ()

gu-staff

Zatimco v jedničce jsem jenom koukal vedle, nebo skrz prsty, jelikož jsem sral Maggi v kostkách, tady jsem si užil akce, okořeněné pořádnou porcí Gigera, alespoň co se konce týká. A vůbec pro mně osobně je Hicks, Hudson, a Vasquesová kultovní partičkou, a Ripleyová v nakladači, která dává paní Matce na prdel ("Get away from her, BITCH!"), to jsou věci, na který nezapomenu. "Vasqesová, už si tě někdy spletli s chlapem?".... ()

790511

Dávám tomu sice z nostalgie 4 hvězdičky, protože ve své době jsem ten film žral ještě dřív, než jsem ho pořádně viděl :) Dnes to na mě ale působí šíleně lacině. Už jen ta výprava, plná propriet a detailů z 80. let, vážně moc nepomáhá podpořit dojem, že se Ripleyová probudila o dalších 57 let později. Leda že by si v té éře zrovna užívali těžké retro. Vetřelci jsou toporní a nezdá se, že by byl až takový problém je likvidovat. ()

vofo

Scott přišel s gotickým horrorem. Cameron přišel s akčním horrorem. Každý film je zcela jiný, přesto jsou oba dva stejně kvalitní. ()

sus

K tomuhle neí co dodat, kdo neviděl neuvěří. Film je od začátku do konce protkán akčními scénami, které k tomudle žánru neprodleně patří. Osobně si myslím že je o dost lepší jak první díl, hlavně co se týče efektů a příběhem jako takovým. ()

Tempest

Z celé vetřelčí série je druhý díl můj nejoblíbenější. Mariňáci versus vetřelci to prostě nemá chybu. Atmosféra je patřičně temná a děj je strhující. Viděl jsem i prodlouženou verzi, která osvětluje (rozšiřuje) některé pasáže z filmu a hlavně ukazuje i kolonisty a jak se vlastně dostali k ztroskotané mimozemské lodi plné vetřelců (náhoda to nebyla). Po všech stránkách skvělý film, lze jen doporučit. ()

damdamh

Úplně jinak než Vetřelec, úplně jinak dobře než Vetřelec. Je skvělé vidět, jak stejnou látku natočí dva vynikající režiséři totálně jinak. ()

ForzaJuve

Zcela jiné než Scottova jednička, ale taky suverénně pětihvězdičkové. DC je výborná věc, hlavně Hudsonova hláška "Třeba jsme je demoralizovali". Jinak je ale pro mě nutností původní verze s ČESKÝM dabingem, protože Hudson tam je nepřekonatelný! "Asi jsi nesledoval poslední události kámo, ale dostali jsme na prdel. Vypadneme odsud a řekneme, že je to jedna jedna. O čem vůbec diskutujeme!" No nebyl k sežrání? ()

ElFifo

Chmm co dodat...? Fantastická akční jízda Mariňáci vs. Alieni v perfekcionistickém hávu od Mr.Camerona. Škoda že už se takovéto snímky netočí a člověk musí sahat do své filmotéky 30let dozadu, když má zrovinka chuť na pořádnou Vetřelčí paštiku. ()

tubera

Nejlepší film z tetralogie o vetřelcích,která už i tak sama o sobě převyšuje mnoho filmů s podobnou tématikou.V tomto filmu James Cameron dokonale využil akčního potenciálu vetřelce a zkonfrontoval ho s armádou po zuby ozbrojených mariňáků. Výsledkem je pořádná řežba s naprosto unikátní a klaoustrofobickou atmosférou. Závěrečný souboj s matkou vetřelců je už jen třešničkou na dortu.10/10 ()

StrixCZ

Svého času bych dal určitě pět. Po řemeslné stránce nemám co vytknout. Jenže v poslední době je pro mě jedním z nejdůležitějších kritérií, jaké pocity film v člověku zanechá. A když si uvědomím, pro kolik lidí tento film byl, je a bude zdrojem nočních můr, musím jednu hvězdičku ubrat. Myslím, že svět by se bez hororů docela dobře obešel... a možná by byl i o něco veselejší. Život dokáže být občas dost děsivý sám o sobě, tak proč to v sobě ještě živit? ()

new4nomaly

To snad ne. Ten film jsem viděl snad tucetkrát a dneska zase. "Celý" text znám jako svý boty a co se nestalo.... znova jsem se skvěle bavil. Nechápu..... ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Avataří sága bude mít 5 dílů

Avataří sága bude mít 5 dílů

14.04.2016

O čem měl být pátý Vetřelec?

O čem měl být pátý Vetřelec?

30.11.2015