Jack_F.

Zvláštní. :D Kdysi se mi to hrozně líbilo. Podíval jsem se na to znova. No akce až tolik není(jak se zdejší snaží prezentovat a to je film dosti dlouhý). Hluchých míst je tam více než si pamatuju (občas jsem nudou překlikával dlouhé debaty o ničem)....a že nesrovnalostí, absurdit je tam taky až moc. Například(SPOILER) když chce Ripleyová vyhodit alienskou královnu do vesmíru, tak je zajímavé, že ta holčina nemá problém udržet sebe a i tunovou královnu přichycenou za její kotník. Jen jsem si tak uvědomil, že se dneska nadává na filmy, ale staré klasiky nebyly o nic lepší a vychytanější. Ale z lásky ke vzpomínkám(hodně přeceňovaným) a celkem solidnímu finále nechám ty čtyři hvězdy( i když si je asi nezaslouží). ()

Sever

Legendární hlášky, legendární řež, legendární Ripley s hordou alienů za zády. Více není co dodat. IMHO: Nepouštět jinak než DC. ()

Misterioso

Vetřelci jsou úplně jiným filmem než je první díl Ridleyho Scotta, avšak jsou zatraceně dobří! Těžko si představovat lepší pokračování nějakého tak podařeného filmu, jakým nepochybně byla Scottova hororová slast. Vetřelec je mému srdci bližší než Cameronovo akčňárna, ale to nic neznamená, to je jako říkat, jestli se jeden kus zlata blyští více než druhý. Polemizovat o tom, jestli James Ridleyho skutečně překonal, nebudu, protože bych srovnával nesrovnatelné. Cameron to pojal úplně jinak, což se ukázalo jako výborný tah. Sigourney Weaver byla jako Ripleyová snad ještě o fous lepší než poprvé a předvedla jeden ze svých nejlepších výkonů kariéry (a určitě nejlepší výkon ve sci-fi vůbec). Neuvěřitelné, jak dokázala zahrát například takové mateřské pudy! Žral jsem jí to každou setinku sekundy. Malá Newt a výkon Carrie Henn, to bylo také něco. Tahle mladá, nepochybně velice nadaná dívka předvedla rovněž úžasný výkon a je obrovská škoda, že si potom už nikde jinde nezahrála. Ani zbytek hereckého osazenstva nezaostává. Na motivy díla Jerryho Goldsmithe složil James Horner výbornou hudbu, atmosféra je jiná, nicméně stále správně "alieňácká", akční scény jsou prostě perfektní a dodnes dechberoucí. A napětí se dá krájet. Ať si říká, kdo chce, co chce, tímhle filmem si James Cameron zaslouží můj obdiv nejvíce. Kéž by bylo více takových akčních sci-fi! ()

Mathyen

nejlepší díl série... to co Scott načrtl svým strhujícím psycho-hororem o zlu z vesmíru číhajícím ve tmě, rozvedl Cameron do naprostého megalomanství. Monstra sice vidíme, ale přesto se povedlo atmosféru z prvního dílu převést více než dokonale v celé své síle a přitom s puncem pompéznosti. Žije vlastním životem, který pokroutil až Fincher a vymazal tak naději z této série, kterou Cameron předkládá vždy a všude. Je to geniální dílo pro obyčejného konzumenta jako jsem já a nejlepší sci-fi horor EVER! 10/10 ()

Retimo

Tohle by byla jasná pětka,nebýt té otravné,ukňučené holky,kterou měli roztrhat a na kusy a potřísnit kyselinou už během prvních 5 minut. ()

Trinculo

Hodně se tam střílí, kusy všeho lítaj vzduchem. Nedávno jsem to zase viděl a připadal si, že místama koukám na Hvězdnou pěchotu, hlavně když mariňáci ukazují jak jsou drsní. No nakonec nebyli, vetřelec totiž nebyl ilegálními vetřelce. Každej je drsnej když může lovit, ty co jsou slabší. Co je na tomhle dílku unikátní je proměna Ripleyové, která si žije další část svého zlého snu. Nyní je s ní akční hrdinka s pořádným kulometem. Jiné a další hlubší analýzy tohoto filmu nejsou na místě, je jim vzdálen na kilometry, tady jde obávám se o vystřílení zásobníku. ()

O_Peki

Kdysi jsem viděl dvojku jako první a jedničku až o mnoho let později. Tenkrát to bylo ve venkovském kině s partou kámošů, místo coly pivo a místo popcornu cigáro. Prostě kulturní zážitek se vším všudy. Jó a ten film ... naprostá bomba. Taxe mi po letech dostal do ruky DC. Zvedám hodnocení na 99% a doporučuji všem fandům. ()

Etherium

Cameronove filmy sú lahôdka, pastva pre oči. Dokonalé, dotiahnuté, každý detailček. Lepšia než jednotka, vlastne, najlepšia zo série, viac akčné ()

Jirkav77

Film jsem poprvé viděl jako kluk ještě za totáče, na videu s nekvalitním rychlodabingem a nesmazatelně se mi zapsal do paměti - už jen tím, že jsem po něm několik nocí nespal. Dodnes je asi mým úplně nejoblíbenějším sci-fi, jaké kdy bylo natočeno, film, který dodnes dějem, akcí ani triky nezastaral ani o minutu. Znám jej scénu po scéně nazpaměť a stejně se můžu dívat znovu a znovu. Kdyby to šlo, dávám 6*. ()

moriero

Vše k dokonalé Alien mytologii jsem napsal do komentáře prvního filmu. Tedy jen krátce: více než důstojné pokračování, cameronovsky akční a velkolepé s nesmrtelnými hláškami (Vasques & Hudson skvělí nahrávači). Jeden z nejvypilovanějších a nejpropracovanějších filmů na světě. Netřeba se vykecávat. To se musí prostě vidět. ()

Mgsswat

Je to iné, je to výborné no atmosféra prvého dielu a neviditeľné zlo u mňa vedie viac ako masaker u dvojky. 5* je u tohto filmu jasných a veľkú zásluhu na tom má aj extrémne bad-ass Ripleyová. ()

wick

Skvělé pokračování jedné z nejlepších filmových sérií všech dob pod režijní taktovkou Camerona, který byl (na rozdíl od pozdějších svých filmů) ve vrcholné formě. ()

okapp

Dávám pět hvězd s optikou roku 1986. V dnešní době je to už film k odpolednímu čaji. Kde bude horor za dalších 25 let ? Pouštím se do dalšího dílu s otázkou, zda David Fincher dokáže spoutat Sigourney podprsenkou. ()

Aidina

Úspěšně navázat na povedenou "jedničku" dalším pokračováním není snadné a často to ani nevyjde dobře. V případě Jamese Camerona se to povedlo. Dvojka se mi líbí ještě více. No, jo marináci, ti se s tím nepářou. Zvlášť Hudson mi dělá radost:-)) ..." Apone, hele, tam dole nemůžete střílet. Seber všem munici. Hudson: To si dělá prdel? Frost: A jak máme teda útočit, nadávat? Gorman: Jenom plamenomety..." ()

heavy

Takhle ne, Jamesi. Když se z atmosférického hororu stane akční film, nasrané amatéry nahradí profíci, zlé androidy vystřídají hodní a kocoury zastoupí malé děti, nemůže to dopadnout dobře, ani když je konec úplně stejný. ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Avataří sága bude mít 5 dílů

Avataří sága bude mít 5 dílů

14.04.2016

O čem měl být pátý Vetřelec?

O čem měl být pátý Vetřelec?

30.11.2015