castor

Krásné setkání po letech. K tomu člověk nepotřebuje ani Poštu pro tebe. Jednička byla tajemná a napínavá, dvojka je akční a vizuálně atraktivní. Historie se opakuje, noční můra znovu ožívá. I když tentokrát je to i pro Ripleyovou setkání po dlouhých letech. V hibernovaném stavu je objevená po 57 letech. Nikdo nevěří, čím si musela projít. Až do doby, kdy se dnes už osídlená planeta nehlásí. Cesta tam nahoru se blíží. Filmový trend udávající James Cameron velmi dobře ví, jak zachytit příhodný okamžik a dodat mu ve střižně správně dramatický odér. Tentokrát musel bojovat s hodně omezeným rozpočtem (světe, div se, tohle šlo natočit za směšných 18 milionů dolarů) a s mnohokrát propíraným nespolehlivým britským štábem, naštěstí se (rovněž) obklopil i výtečnými spolupracovníky (kameraman Biddle, Winston za speciální efekty, scénograf bondovek Lamont, skladatel Horner nebo střihač Lovejoy, který dělal třeba Kubrickovo Osvícení) a herci. Pokud bych měl vytknout, tak jednu drobnůstku, a to poměrně pomalejší rozjezd. Sázka na drastické efekty a tísnivou atmosféru i po letech zabírá. ()

ClintEastwood

Hej, Vasquezová, spletli si tě někdy s chlapem? - Ne a tebe? Cameronův akční sci-fi thriller, který má hororovou atmosféru, tempo, parádní vizuál či skvělé obsazení a spadá už dávno mezi klasiku. Zatímco v jedničce hrál spíš podprahově (avšak výtečně) Jerry Goldsmith, tak tady doslova hřmí James Horner. A to tak, že skvěle! Dokonalá závěrečná scéna, kdy se vyčerpaná Sigourney Weaver vrací pro malou Newt a v dvojitém finále bojuje proti obří vetřelčí královně, patří dnes již do pokladnice světového filmu a má neskutečný osmdesátkový nádech (neméně zajímavá, je klaustrofobická sekvence s Bishopem v potrubí). Fantastický zážitek, který ještě povyšuje zhruba dvacet minut přidaných scén ve speciální edici na DVD. V tomto případě je rozšíření snímku skutečně ku prospěchu věci, protože Vetřelci dostávají úplně jiný rozměr. Takže - výkladní skříň akční sci-fi, klasika 80. let a dodnes jeden z nejlepších filmů Jamese Camerona. ()

MM_Ramone

V roku 1979 natočil skúsený americký režisér Ridley Scott film "Votrelec". Je to skvelý sci-fi horror, ktorý sa stal kultovým dielom. O sedem rokov neskôr sa James Cameron odhodlal zrežírovať jeho pokračovanie. Bolo nesmierne odvážne a velice náročné prevzať štafetu po Ridley Scottovi a ďalej rozvýjať príbeh nebojácnej astronautky Ellen Ripleyovej. James Cameron však v tejto skúške obstál. Zvládol to bravúrne. Natočil výbornú druhú časť, ktorá sa vo všetkých smeroch vyrovná pôvodnému titulu. Ba mám taký pocit, že Cameronovi "Votrelci" sú ešte o trochu lepší ako Scottov "Votrelec". **** ()

troufalka

Už ne tak silné jako Vetřelec, naštěstí bez pachuti nastavované kaše. Povedlo se navodit podobnou atmosféru i udržet rychlý spád. Z mého pohled odvedl Ridley Scott lepší práci a jeho Vetřelec je mému srdci bližší. ()

Davies182

Jestlipak myslel Ridley Scott při dotáčkách Vetřelce na to, jak vyrovnaný kvalitativní souboj mu za pár let přichystá jeho v uvozovkách "konkurent" James Cameron s druhým dílem aliení ságy? Tady se není o čem bavit, fandovské hádky na internetových diskuzích jsou nekonečné: jaký díl je lepší? První, druhý, oba stejně? A lze vůbec srovnávat? Jedno je jisté: je to epičtější než posledně a díky charismatické bandě mariňáků i mnohem akčnější. Zbytek je na vás. ()

Wacoslav1

Sakra práce. akce skvělá, efekty skvělý. mnohem lepší než jednička, ale proč to muselo bejt tak dlouhý? Ke konci už filmu nepříjemně dochází dech což je škoda. Jinak je to kvalitní Cameronovská záležitost.80% ()

petero

Cameron prišiel s jedným z najlepších pokračovaní v histórii filmu, so skvelým nápadom kombinujúcim vojnový film s akčným sci-fi hororom, vybaveným tým najcharizmatickejším týmom vesmírnych mariňákov. Vďaka nápadu vesmírneho komanda sa mu môžu do konca života klaňať všetci fanúšikovia AvP univerza ako komixového tak aj hráčskeho. Dvojité strhujúce finále a tentoraz absolútne oddaný android Bishop už nikdy nenájdu konkurenciu. ()

pepo

najlepší diel série.cameron je boh.asi najlepšie pokračovanie vôbec(pán copolla nech prepáči).legenda nad legendy.ešte niečo som zabudol?ale veď to všetci poznáme tak si to pozreme znova a znova a znova... ()

Xmilden

Tohle dokáže snad jen perfekcionista Cameron. Z úvodního filmu neponechal kámen na kameni. Natočil úplně jiný žánr a tak zatímco první díl byl gotický horor, tohle je klasická vesmírná akční řežba. Cameron navíc nevykradl první díl a posunul sérii o notný kus dál. Jeden ze sta případů kdy i druhý díl se bezpečně vyrovná prvnímu. Nikdy nepřestanu litovat toho, že v úvodním střetu zahynul můj veliký oblíbenec z řad mariňáků Drake. 100% ()

oli.G

Po strachu z neznámeho prichádza ešte viac strachu zo známeho, dobre viditeľného a vyliezajúceho z každého rohu. This Time It's War! ()

Phobia

Pro mě jednoduše nedotknutelný kult, který se mi snad nikdy neomrzí, i když už teď jej znám prakticky nazpaměť:-). Je v tom samozřejmě kus nostalgie, ale ne každý film, oblíbený v **nácti letech, jsem schopná sledovat v dospělosti s podobným nadšením (naopak, skoro všechny jsou později zklamáním). "Alieni" nejsou bezchybní, vím to a je mi to jedno, mé hodnocení nemá s objektivitou nic společného:-). Odpouštím tomu filmu stárnoucí vizuální efekty, odpouštím logické kiksy i poněkud schématické postavy, odpouštím předvídatelnost, klišé i občasný patos. Podobně jako s Terminátorem, tohle je prostě láska, jakou ani smrt nerozdělí. Akční military scifko, co zatím IMHO nenašlo konkurenci. 99% ()

Divočák

Pro mě rozhodně lepší než první díl. Ten měl sice víc Gigera (záběry z lodi, kde najdou vetřelčí vajíčka, jsou fakt nehorázné), ale scény z Nostroma mě až tak nebraly. Zato dvojka - našlapaní mariňáci, spousta hnusáckých vetřelců, neuvěřitelná atmosféra a to vše pod mistrnou taktovkou Jamese Camerona... jasných *****. Škoda jen, že třeba takový Alien vs. Predátor se nám ani nepokusil nějaké mariňáky ukázat (třebaže mu to videoherní předloha přímo ukládá), a předhazuje nám jenom pár bezduchých teploušských vědců v barevných kombinézách, kteří jsou ve filmu stejně jen proto, aby co nejrychlejc umřeli. Toť třeba jedna z věcí (propracované charaktery), která staví Vetřelce i o několik tříd výš. ***Věděli jste, že: Když Tim Burton při natáčení svého "Batmana" poprvé vstoupil do ateliéru určeného pro továrnu Axis Chemicals, kde se Joker stane Jokerem, ocitl se v kulisách, jež tu zbyly po Cameronových "Vetřelcích" - britské studio poskytlo jejich hnízdu útočiště o tři roky dříve. Vetřelčí sliz a podobné rekvizity musely sice pryč, přesto si nemůžete nevšimnout nápadné podobnosti kovových lávek a schodišt, po nichž se protagonisté obou filmů pohybují.*** ()

-bad-mad-wolf-

Jednoho vetřelce nahradilo stádo vetřelců, bezbranné členy posádky Nostroma skupina ozbrojených mariňáků, plíživost byla vystřídána akcí a tunou hlášek. Cameron je technický fajnšmejkr a je to vidět, ať už na arzenálu vojáků, nebo na mechanických robotických nakladačích - vše působí životaschopným dojmem. Cameronův typický smysl pro detail a neuvěřitelně pohlcující atmosféra opuštěné kolonie katapultují Vetřelce na pozici, z níž se směle mohou poměřovat s dílem prvním. I přes akčnější pojetí se totiž podařilo zachovat kovový chlad a mrazivé napětí, jen vymizelo to fascinující vědomí kosmické prázdnoty a bezmoci, které u mě zaručilo prvnímu Vetřelci nesmrtelnost. Mimochodem, s režiséry se u této série střídají i tvůrci soundtracku a nutno podotknout, že zatím každý z nich odvedl skvostnou práci.... ()

lesumir

To, co nedokázal Scott, zvládl Cameron a naopak. Proto je hodnocení stejné, i když mi u dvojky čas utíkal mnohem rychleji a nebýt patetické poslední půlhodinky, kdy se James totálně pomátl a udělal z toho scifi shit, dal bych plný počet. Alien umí jezdit výtahem, no comment. ()

kinej

Převzít štafetu po Scottovi muselo být neuvěřitelně obtížné. Nemůžu jinak než smeknout před tím co se Cameronovi podařilo. Natočil plnohodnotné pokračování kultu, které je stejně kvalitní. Sice významně ubylo napětí, ale přibylo kvalitních akcí. Navíc Cameron vetřelce obohatil o nádhernou královnu a drsný mariňáky. ()

Hrabka

Scott, Cameron, Fincher - takové ikony se vystřídaly nad režií populární série o monstru z kosmu a přestože první díl byl jako rána z čistého nebe, tak mně se nejvíce líbil (nebo spíše bavil) právě tento díl Jamese Camerona - Vetřelci. Je to prostě dokonalá akční, napínavá jízda proti početnému množství vetřelců. Super nářez, kterému se nynější režiséři sotva dokáží vyrovnat. 100% ()

cheyene

Nebýt úžasné Newt-Rebeccy (Carrie Henn) a vynikajícího Hickse (Michaela Biehna) se syntetickým Bishopem (Lance Henriksen), hodnotil bych 4*. Díky nim a práci Jamese Camerona (tyto snímky opravdu umí) se mi ovšem naskytla snad ještě povedenější a napínavější podívaná než mi naservíroval Ridley Scott. Zcela jistě se budu po někom opakovat, když vyjádřím své úvodní nesympatie k mariňákům (kromě M. Biehna) a následnou proměnu, kdy jsem jim všem fandil proti obludným a nechutným vetřelcům, kterými se to tam jen hemžilo. Můj strach o hrdiny Ripleyovou, Newt a Hickse si nedal ani vteřinku čas na oddech, neustále se dělo něco, co jen hrálo mým nervům do disonance až jsem se z toho potil. S jistotou mohu tvrdit, že se k Vetřelcům ještě nejednou vrátím! Nechce se mi ani porovnávat první díl s druhým, každý je jiný, osobitý a skvělý a má své vlastní kouzlo. [11.8.09] ()

paascha

Série Alien/s je snad jediná, která si po celou dobu udržuje mimořádnou kvalitu bez ohledu na režiséra, děj i rok vzniku. Jediné, co je opravdu příšerné, je ten strašný dabing ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Avataří sága bude mít 5 dílů

Avataří sága bude mít 5 dílů

14.04.2016

O čem měl být pátý Vetřelec?

O čem měl být pátý Vetřelec?

30.11.2015